Strona główna

Likwidacja "dzikiego wysypiska" odpadów na ul. Okrężnej

21
Napisany dnia: 11.04.2019, 09:07 , Tagi: Brak

Mieszkaniec osiedla Krajowice powiadomił Straż Miejską o nielegalnym wysypisku śmieci. We wskazanym miejscu znajdowały się znaczne ilości odpadów min. plastikowe butelki, gruz, szkło, opony, odpady roślinne, a nawet sofa. 

Ludzie podrzucający śmieci chwytają się „tanich” sposobów wyzbywania się swoich nieczystości. Jedni z przyzwyczajenia, drudzy z wygodnictwa, nie kalkulując nawet, ile kosztuje legalny wywóz nieczystości, w porównaniu do późniejszych kosztów ponoszonych z tytułu likwidacji „dzikiego wysypiska”.

Przykładem sporego „dzikiego wysypiska śmieci” był rejon na os. Krajowice, o którym Straż Miejską w Jaśle poinformował mieszkaniec osiedla. We wskazanym miejscu znajdowały się znaczne ilości odpadów min. plastikowe butelki, gruz, szkło, opony, odpady roślinne, a nawet sofa. Dzięki działaniom strażników osiedlowych, pracowników interwencyjnych oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle udało się zlikwidować to nielegalne wysypisko i uprzątnąć teren. Na miejscu zostały również zamontowane tabliczki z informacją o zakazie wyrzucania nieczystości.

Problem nielegalnego pozbywania się odpadów jest nadal poważny, a likwidacja dzikich wysypisk pochłania niebagatelne sumy z budżetu miasta. Dlatego Straż Miejska apeluje o zgłaszanie przypadków podrzucania odpadów w miejscach do tego celu nieprzeznaczonych oraz zapisywanie numerów rejestracyjnych pojazdów wykorzystywanych do nielegalnego wywozu śmieci, co pozwoli na wskazanie sprawców.

Osoby, które zostaną złapane na tzw. gorącym uczynku, lub którym zostanie udowodnione nielegalne pozbywanie się odpadów, grozi m.in. administracyjny nakaz usunięcia całego wysypiska śmieci. Ponadto pozbywanie się śmieci w sposób nielegalny stanowi wykroczenie, za które kodeks wykroczeń przewiduje m.in kary grzywny do 500 złotych.

Straż Miejska w Jaśle/red

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 11.04.2019, 09:09
Ocena
komentarza:
-4
Dobra robota burmistrza Ryszarda Pabiana i komendanta Kazimierza Wiśniowskiego.
@ eg
dnia 11.04.2019, 09:15
Ocena
komentarza:
39
Chyba raczej dobra robota mieszkańca osiedla, który te służby powiadomił.
@ Gh
dnia 11.04.2019, 09:21
Ocena
komentarza:
17
Jeśli są takie kosztowne usuwania dzikich wysypisk to dlaczego gminy nie kupią kilku szt fotopułapek za 500zł? Problem zaraz sie rozwiąże.
@ x
dnia 11.04.2019, 10:03
Ocena
komentarza:
-14
a moze postawic tam konener ,wsypia co maja i wywiesc a nie robic łapanek w koncu nie produkuja az tyle smieci a tak bedzie zawsze na opak, za te fotołapki konener i porzadek bedzie
@ ala
dnia 11.04.2019, 13:12
Ocena
komentarza:
1
człowieku dobrze się czujesz?
@ Jeżynka :)
dnia 11.04.2019, 13:24
Ocena
komentarza:
32
Niech Mi ktoś wytłumaczy! po jakiego fixa wywozić śmieci gdzieś skoro się płaci i są odbierane spod domu? Gabaryty też dwa razy do roku są odbierane! Ludzie czy naprawdę tak ciężko zrozumieć, że to nie tylko okropnie wygląda, ale świadczy o nas - ludziach-niby istotach ro
zumnych!Kary za takie coś powinny wynosić nie 500zł, a 5000zł może to by skłoniło bo myślenia nie których!
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.04.2019, 14:11
Ocena
komentarza:
-3
Jeżynka pomyśl i sama znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, ja to wiem ale zachowam odpowiedź dla siebie
@ Wichajśter
dnia 11.04.2019, 17:56
Ocena
komentarza:
6
Typowy Polaczek. Wywalic i niech lezy
@ x
dnia 11.04.2019, 18:49
Ocena
komentarza:
-5
500zl kosztuje wywoz kontenera z gruzem 6m3 ze zdjeccia wyglada na 1m3 to postawienie kontenera ii wywoz duzo mniej by kosztowalo od fotociapek i cala machina fotograf sledczy straz miejska nie wspomne o sygnalistach ,w Neapolu tak samo wydlada gospodarka odpadami ceny mafia wywindowala ludziska wyrzucaja pod wiadukty w krzaki jak sie jedzie po slimaku to z okien samochodow leca pakunki smierci w dol uczmy sie od lepszych
@ berta
dnia 11.04.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
24
Jak to kurde jest? Płacą za śmieci, a i tak wyrzucają do lasu.
@ Gosciu
dnia 11.04.2019, 10:35
Ocena
komentarza:
16
Też się zastanawiam.. Jaki to jest sens..
@ Gosciu
dnia 11.04.2019, 10:34
Ocena
komentarza:
8
Takich nielegalnych wysypisk w powiecie jasielskim jest
jeszcze masę..
@ strarżak wielkomiejski
dnia 11.04.2019, 10:34
Ocena
komentarza:
0
W końcu w łaściwi ludzie na właściwym miejscu.
@ Istnybajzel
dnia 11.04.2019, 11:02
Ocena
komentarza:
12
A fotopułapke zamontować na drzewach i trzeba skończyć z tym śmieceniem
@ Limo
dnia 11.04.2019, 11:14
Ocena
komentarza:
4
Niestety tak to jest jak w domu mieszka 4 osoby a w urzędzie do śmieci jest zgłoszona 1 bo nikt nie sprawdza i uaktualnia złożonych parę lat temu deklaracji .młodzi powracali zza granicy i nikt tego nie sprawdza lepiej przecież nie placic tylko podrzucić śmieci
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 11:27
Ocena
komentarza:
1
Fotopułapki to świetny pomysł. Niedźwiedź się nabiera, to czemu nie śmiecący?
@ Konserwa polityczna
dnia 11.04.2019, 11:28
Ocena
komentarza:
-1
Typowo lewackie zachowanie pozbyć się niepotrzebnych śmieci niech się inni martwią, usunąć ciąże niech sumienie gryzie lekarza abortyste.
@ Abc
dnia 11.04.2019, 12:48
Ocena
komentarza:
-3
Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego zdjęcie z tabliczką informującą o zakazie wyrzucania śmieci wykonane jest na kawałku zieleni przy ulicy Nowej (osobiście widziałem dwójkę strażników robiących zdjecie), a artykuł dotyczy Krajowic?
@ cc
dnia 11.04.2019, 12:55
Ocena
komentarza:
1
A kiedy zlikwidują nielegalne wysypisko w Wolicy?
To byłby dopiero sukces!!!
@ abc
dnia 11.04.2019, 16:22
Ocena
komentarza:
7
We Warzycach jak zgłosili nielegalne wysypisko to przyszedł nakaz posprzątania dla właściciela pola na którym nielegalnie składowano odpady.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105