Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Lipcowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

6

Sportowe wakacyjne zmagania zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów rozpoczęli już 3 lipca. W tym dniu Katarzyna Czepiel – Rak i Łukasz Rak wystartowali w biegu górskim „Bojko Trail”. Katarzyna i Łukasz wybrali dystans 65 km z 2400 m przewyższeń. Start biegu był w miejscowości Kalnica, a meta w Czarnej. Trasa biegu przebiegała na terenie Bieszczad, a najwyższym punktem do pokonania dla biegaczy górskich był Smerek.

Katarzyna Czepiel - Rak na trasie Bojko Trail

Katarzyna zajęła 4 miejsce wśród kobiet, a w kategorii „Weteran” zwyciężyła. Łukasz zajął 14 miejsce open, a w kategorii „Weteran” – 4. W tym samym dniu swoje zmagania biegowe rozpoczął Marcin Wiącek, który w dniach 3-4 lipca uczestniczył w „Etapowej Triadzie” – cyklu trzech biegów górskich w trzech pasmach górskich – Gorce (33 km), Pieniny (6 km) i Beskid Sądecki (40 km). Łączna suma przewyższeń wyniosła 4600 m. W łącznej klasyfikacji Marcin z czasem 10h 40min zajął 18 miejsce open.

Marcin Wiącek na Etapowej Triadzie

4 lipca w miejscowości Blizna odbył się kolejny maraton MTB z serii „Dare to be”. Artur Gorczyca wybrał dystans „Half”  liczący 48 km i uzyskał czas 1h 58min, co pozwoliło na zajecie 10 miejsca w kategorii. Krótszy dystans „Quarter” liczący 30 km wybrało trzech zawodników. Sebastian Cyran z czasem 1h 05min zajął 3 miejsce open, a w kategorii M3 – 2. Tomasz Leśniak był tuż za Sebastianem na 4 miejscu open i 1 w kategorii M4. Stawkę uzupełnił Przemysław Fornek, który zajął 11 miejsce open i 7 w kategorii M3.

Tomasz Leśniak i Łukasz Szumiec

Wojciech Walaszczyk 4 lipca wybrał zawody triathlonowe w miejscowości Susz – nieoficjalnej stolicy polskiego triathlonu, gdzie zawody odbywają się od 1991 roku. Wojtek wystartował na dystansie ½ Ironman, czyli do przepłynięcia na jeziorze Suskim miał 1900 m, 90 km jazdy na rowerze i 21 km biegu. Wojtek uzyskał łączny czas 5h 04m i w kategorii M5 zajął bardzo dobre 5 miejsce.

10 lipca Katarzyna Czepiel – Rak i Łukasz Rak wzięli udział w zawodach MTBO „Hawran”. MTBO  stanowi połączenie maratonów rowerowych i klasycznego biegu na orientację. Zawodnicy startują na rowerach przystosowanych do maratonów, ale dodatkowo wyposażonych w mapnik. Celem jest zaliczenie jak największej liczby punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy otrzymują tuż przed startem mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które muszą zaliczyć w odpowiednim czasie. Kolejność zaliczania punktów jak i trasę zawodnicy sami ustalają. Bazą zawodów była miejscowość Piorunka, a miejscem zawodów były tereny Beskidu Niskiego. Katarzyna i Łukasz wybrali trasę sportową, która w optymalnej wersji liczyła 100 km i 3300 m przewyższeń. W zawodach Łukasz zajął 13 miejsce open, a Katarzyna 15 i stanęła na podium jako 3 kobieta.

24 lipca Marcin Wiącek i Piotr Majewski wzięli udział w wyścigu „Szuter Master” – cykl zawodów gravelowych. Miejscem zawodów była ziemia kłodzka, a start i meta usytuowane były w Zieleńcu. Trasa długa, którą wybrali, liczyła 169 km i 3340 m przewyższeń. Przebiegała ona m.in. przez Góry Bystrzyckie i Masyw Śnieżnika. Obaj panowie razem wjechali na metę po czasie 10h 35min zajmując 18 i 19 miejsce open.  Dzień później, 25 lipca w Bukowsku odbył się kolejny maraton MTB z serii „Dare to be”. Zawodnicy tym razem ścigali się na wschodnich terenach Beskidu Niskiego zaliczając m.in. podjazd na Tokarnię. Dystans „Quarter” liczący 31 km i 810 m przewyższenia wybrali Przemysław Fornek i Sebastian Cyran, którzy odpowiednio zajęli w kategorii M3 15 i 20 miejsce. Dystans „Half” liczący 59 km i 1572 m przewyższenia wybrali Adam Poniatowski i Krzysztof Kosiek, którzy odpowiednio zajęli 5 i 11 miejsce. Najdłuższy i najtrudniejszy dystans „Full” liczący 81 km i 2100 m przewyższenia wybrali Tomasz Leśniak, który z czasem 4h 09min zajął 3 miejsce open. Tuż za Tomkiem na metę przybył Łukasz Szumiec. Obaj w kategorii M4 stanęli na podium, Tomek – 1, a Łukasz – 2.

Łukasz Szumiec - Road Maraton

W dniach 26-30 lipca Jakub Siemiączko wziął udział w etapowych międzynarodowych zawodach „Sudety MTB Challenge”. Jakub wybrał dystans „Classic” i miał do przejechania 5 etapów które odpowiednio liczyły: 64 km i 2200m przewyższenia, 66 km i 2362 m przewyższenia, 57 km i 2155 m przewyższenia, 60 km i 2146 m przewyższenia oraz 56 km i 2390 m przewyższenia. Jakub doskonale poradził sobie z morderczym wyzwaniem i w kategorii M2 zajął 15 miejsce.

Jakub Siemiączko - Sudety MTB Challange

31 lipca Mirosław Pawluś wystartował w biegu górskim Gorce Ultra Trail na dystansie 102 km z 4300 m przewyższeniem. Mirek miał do pokonania praktycznie całe Gorce z takimi szczytami jak: Lubań, Turbacz (najwyższy szczyt Gorców), Kudłoń, Gorc Troszacki, Gorc, oraz Mogielicę – najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Mirek całą trasę pokonał w czasie 13h 10min, co pozwoliło na zajęcie 10 miejsca open a w kategorii wiekowej uplasował się na 3 miejscu.

Mirosław Pawluś na podium GUT

Łukasz Szumiec i Tomasz Leśniak w tym dniu wybrali wyścig szosowy Road Maraton – Przełomy Wisłoka. Trasa liczyła 123 km i 1673 m przewyższeń. Start był w Besku, natomiast meta usytuowana była w Jaśliskach. Kolarze również jechali pętlę przez Iwonicz. W kategorii wiekowej Tomasz Leśniak zajął 7 miejsce a Łukasz Szumiec – 12.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.