Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Lokalne podtopienia. Najwięcej interwencji w gminie Brzyska i Skołyszyn

18

W powiecie jasielskim odnotowano ponad dwadzieścia interwencji związanych z lokalnymi podtopieniami, które spowodowane są intensywnymi opadami deszczu. Najgorsza sytuacja ma miejsce w gminach Brzyska i Skołyszyn.

Pierwsze zgłoszenia o zalanych domach i piwnicach wpłynęły koło południa, kiedy występowały intensywne opady deszczu. Najtrudniejsza sytuacja jest w gminach Brzyska i Skołyszyn. W Święcanach zalana została droga. Strażacy wypompowują wodę z piwnic domów jednorodzinnych, kilka budynków mieszkalnych również zostało podtopionych. W Brzyskach usuwają powalone drzewo.

W Nawsiu Kołaczyckim obok remizy OSP gromadzi się coraz więcej wody. Podobna sytuacja zaczyna mieć miejsce przy potoku Warzyckim. Do tej pory wpłynęło ponad 20 interwencji.

Zagrożeniem dla remizy OSP i Domu Ludowego w Bączalu Dolnym są wezbrane wody w potoku Młynówka.

Potok Młynówka w Bączalu Dolnym/fot. Sołecki Portal Informacyjny dla Bączala i Koła Gospodyń Wiejskich „Bączal”

id
fot. Kołaczycki Portal Informacyjny/Facebook

Napisany dnia: 17.09.2021, 15:58
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Anzej
dnia 17.09.2021, 16:03
Ocena
komentarza:
13
Skolyszynowi niech pis i duda pomoze
@ Maro
dnia 17.09.2021, 16:52
Ocena
komentarza:
-25
No ostatnio to PiS tak robi
@ kierowca
dnia 17.09.2021, 20:15
Ocena
komentarza:
-7
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Josek Feinzgold
dnia 17.09.2021, 21:03
Ocena
komentarza:
-2
Kunowy ta nie zalało?? Dejcie życ.
@ wędkarz
dnia 17.09.2021, 16:36
Ocena
komentarza:
10
Do Anzej. Masz rację za 2 lata wybory to znów naobiecują PIs..RY i na nich zagłosują.
W końcu Wójt w Skołyszynie z odpowiedniej partii obenie rządzącej to wsparcie finansowe otrzyma nie tylko od Prezydenta.
@ @
dnia 17.09.2021, 17:41
Ocena
komentarza:
20
Wójt w Skołyszynie nie należy do partii obecnie rządzącej. Natomiast kiedyś był przewodniczącym rady powiatu z PO. Tak dla przypomnienia.
@ pokraki do paki
dnia 17.09.2021, 17:55
Ocena
komentarza:
10
cytat z 2014 r. :"Podczas konferencji prasowej Platforma Obywatelska RP w Jaśle przedstawiła kluczowe założenia programowe dla radnych powiatu w Jaśle w latach 2014-2018 oraz kandydata na burmistrza miasta Jasła.Na burmistrza miasta Jasła partia wytypowała Elwirę Musiałowicz-Czech.Okręg 3 Gmina Skołyszyn: Bogusław Kręcisz"
@ Bambi
dnia 17.09.2021, 17:17
Ocena
komentarza:
56
Więcej betonu, zarośniętych rowów i niedrożnych przepustów to
nie będziecie wszyscy pływać
@ Viki
dnia 17.09.2021, 17:52
Ocena
komentarza:
3
To jest kara z nieba za głosowanie na PiS
@ dupa
dnia 17.09.2021, 19:57
Ocena
komentarza:
16
Zawiść ludzka nie zna granic. "Hołota wiejska" uprawia na tym portalu politykę krajową. Dlatego nie dziwi mnie sytuacja w jakiej znajduje się powiat jasielski, gdzie większość niedouków i nieudaczników, która w życiu niczego nie osiągnęła uważa się za znawców i fachowców w każdym temacie, wypowiada się ze swoimi mądrościami oraz jeden drugiemu za byle głupotę skacze do gardła lub neguje wszystko i celowo wprowadza zamęt w formie tzw. fakenews-u aby tylko wprowadzić zamęt (szkoła Tuska). Przynależność do PIS, czy PO itd. w polityce samorządowej nie powinno być belką w oku, byleby z tego płynęły korzyści dla naszej lokalnej społeczności. Popatrzcie na Rzeszów, gdzie tyle lat rządził człowiek który większość życia przynależał do PZPR, ale nie przynależność do partii się liczy, tylko co dany człowiek sobą reprezentuje i co robi dla wspólnoty. Dlatego ludziska ogarnijcie się i w najbliższych wyborach głosujcie nie na partie tylko na ludzi młodych, z wizją, nie uwikłanych w układy tzw. leśnych dziadków, którzy za rozrzucanie ulotek uważają się bohaterów. Czas skończyć z układem i niszczeniem naszego Jasła i Powiatu.
@ dragoness
dnia 18.09.2021, 13:39
Ocena
komentarza:
1
Brawo! Tylko obawiam się, że to głos wołającego na puszczy.
@ K
dnia 17.09.2021, 19:41
Ocena
komentarza:
8
I znowu niezrozumiałe komentarze nawet czytać się nie chce
@ John
dnia 17.09.2021, 19:59
Ocena
komentarza:
9
Co ma partia do obfitego deszczu nie rozumiem
@ Frog
dnia 17.09.2021, 20:37
Ocena
komentarza:
3
A w kołaczycach i bocznych miejscowościach gminy kołaczyce to
nie napisali,jeszcze gorzej,armagedon masakra ??!
@ olo
dnia 17.09.2021, 20:49
Ocena
komentarza:
-6
A jakbyście się zaszczepili to by tego nie było
@ bona
dnia 18.09.2021, 11:22
Ocena
komentarza:
2
Więcej betonu a będzie lepiej
@ Bronek
dnia 19.09.2021, 11:29
Ocena
komentarza:
1
Wszędzie betonowali i betonują nadal, nie myślą o skutkach, tylko o wygodzie i to jest błąd!
@ Rico
dnia 19.09.2021, 16:21
Ocena
komentarza:
0
Wiecie co widziałem nie raz takie miejsca gdzie by nikt nie pomyślał że wystąpi powódź to teraz jakie macie wytłumaczenie że była powódź??prawda jest taka że jak ziemia nie ma naturalnego odwodnienia to wiadomo że woda będzie na powierzchni się zbierać a od tego nie trudno o podtopienia domów.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105