Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

LOKOmotywacja do czytania! XIII OTCD w jasielskiej MBP

5

Dlaczego warto czytać i jak sprawdzają się w roli czytających dorośli? Jakie książki z dzieciństwa pamiętają jasielscy strażacy, policjanci i przedstawiciele władz samorządowych? Dlaczego czytanie to mądra rzecz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padły 2 czerwca 2014 r. podczas uroczystej inauguracji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

W tradycyjnym głośnym odczytaniu „Lokomotywy” Juliana Tuwima rozpoczynającym corocznie Tydzień Czytania uczestniczyli: Leszek Znamirowski, Zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Andrzej Wędrychowicz, Komendant Komendy Powiatowej Policji, Wiesław Latoszek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Bogdan Ziemba, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Iwona Głogowska, przedstawicielka Straży Miejskiej, Zbigniew Dranka, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz Wiesława Zajdel nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Goście wzięli też udział w krótkim quizie o czytaniu, który przeprowadziły uczestniczące w spotkaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 10 w Jaśle i zdradzili, że w dzieciństwie czytali m.in. „Dzieci z Bullerbyn” i „Przygody Tomka Sawyera”. Dodali, że lubią czytać dzieciom, bo lubią dzieci, a w ten sposób mogą się z nimi lepiej poznać i w wartościowy sposób spędzać z nimi czas.

Głośnemu czytaniu towarzyszył spektakl „Czerwony Kapturek szuka księcia” w wykonaniu Teatrzyku „Jeżowy Kolec” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, dzięki któremu mali i duzi dowiedzieli się czym jest siła przyjaźni i przekonali się jak zasłużyć sobie na prawdziwego przyjaciela. Przedstawienie wpisało się tym samym w program nauczania wartości propagowany przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, który realizuje jasielska biblioteka poprzez akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”. O przyjaźni i innych wartościach piszą I. Koźmińska i E. Olszewska w książce „Z dzieckiem w świat wartości”, dostępnej w MBP w Jaśle.

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. portal Jaslo4u.pl.

MBP w Jaśle

Napisany dnia: 06.06.2014, 08:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ IZA
dnia 06.06.2014, 10:00
Ocena
komentarza:
5
fajna rzecz taka akcja kiedy czytanie ksiązek schodzi na boczny tor , wręcz całkiem zanika...
@ (.)(.)
dnia 06.06.2014, 20:06
Ocena
komentarza:
-2
Druga od lewej umie czytać???
@ dragoness
dnia 07.06.2014, 08:55
Ocena
komentarza:
2
Wspaniała akcja, jak zresztą wszystkie organizowane przez jasielską MBP. Pozdrowienia dla wszystkich pracowników!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105