Strona główna

LOTOS nie będzie sponsorem Czarnych Jasło

22
Napisany dnia: 26.02.2019, 12:50 , Tagi: Brak

Grupa LOTOS S.A. nie będzie wspierać Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni 1910 Jasło. Nadzieje osób kierujących jasielskim klubem, podsycane od września 2018 r. kilka dni temu zostały ostatecznie rozwiane. Wniosek Czarnych o wsparcie finansowe został rozpatrzony negatywnie.

Temat ewentualnego sponsoringu klubu JKS Czarni 1910 Jasło przez Grupę LOTOS S.A. pojawił się nagle we wrześniu ubiegłego roku. Trudno nie odnieść wrażenia, iż wywołany został w związku z trwającą wówczas kampanią samorządową. Już podczas prezentacji Krzysztofa Peca, jako kandydata na urząd burmistrza Jasła, która odbyła się na płycie jasielskiego rynku 4 września 2018 r. PiS zdradził, że jednym z wiodących tematów kampanii wyborczej będzie sport. O tym, nie sposób jednak mówić z pominięciem Czarnych Jasło. Tym samym jasielski klub stał się elementem strategii wyborczej, obliczonej na pozyskanie głosów środowiska piłkarskiego w Jaśle.

Głównym argumentem w rękach polityków stała się w tej materii obietnica sponsoringu. Wsparcia finansowego klubowi miała udzielić Grupa LOTOS S.A. Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP mówi ł o kwocie 100 tys. zł. pierwsze rozmowy na temat wsparcia dla Czarnych miały odbyć się już 27 września 2018 r. podczas wizyty polityków PiS w zakładzie LOTOS Infrastruktura S.A. Kilka tygodni później, podczas podsumowania kampanii wyborczej, które odbyło się w biurze poselskim Bogdana Rzońcy, poseł ponownie odniósł się do kwestii możliwego udzielenia wsparcia klubowi JKS Czarni 1910 Jasło przez spółkę, zapewniając o swoim osobistym zaangażowaniu w starania o pozyskanie sponsora. Zarząd i kibice Czarnych dobrą wiadomość na temat sponsoringu mieli usłyszeć po upływie kilku tygodni.

Zarząd JKS Czarni 1910 Jasło liczył na to, że wniosek skierowany do Grupy LOTOS S.A. przyniesie spodziewane efekty a środki finansowe, które zasilą klubową kasę pozwolą z nadzieją patrzeć w przyszłość jasielskiego klubu. Nadzieje te jednak okazały się płonne. Spółka nie będzie wspierać Czarnych, o czym poinformowała zarząd w ubiegłym tygodniu.

Bogdan Rzońca mimo wszystko jest dobrej myśli. - Rozmowy z Lotosem rozpoczęliśmy od tego, że potrzebujemy inwestycji w LOTOS w Jaśle, po to, żeby zwiększyć zatrudnienie. Jeżeli te inwestycje się pojawią, to potem możliwe będzie wsparcie dla sportu jasielskiego, w tym dla Czarnych Jasło. Wczoraj ten temat poruszyliśmy z prezesem. Czekamy na jego przyjazd do Jasła końcem marca lub początkiem kwietnia, w zależności od ukończenia inwestycji obecnie realizowanej. Będą to kolejne, dobre informacje o innych inwestycjach, o których nie chcę na razie mówić. Za tym, zaraz, taka jest obietnica Lotosu, pójdą środki na dofinansowanie sportu jasielskiego, w tym Czarnych Jasło. Jako kibic Czarnych proponuję, żeby pierwsza interwencja trafiła do klubu. – wyjaśnia Bogdan Rzońca.

We wspomnianym piśmie, będącym odpowiedzią na wniosek klubu, czytamy, że „Grupa LOTOS oraz Fundacja LOTOS w 2018 roku zaangażowała się w liczne działania społeczne, realizowane w Jaśle, wspierając m.in. program edukacyjno-społeczny „Zdolni z Jasła”, LOTOS Mistrzowie w Pasach, dofinansowanie budowy pomnika żołnierzy wyklętych w Jaśle oraz Międzynarodowego Festiwalu Sportu – Jasło 2018”. Biuro sponsoringu podkreśla również, że „Biorąc pod uwagę zaangażowanie Grupy LOTOS w sponsoring Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz prowadzenie programu szkolenia dzieci i młodzieży Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, a także ściśle określone kierunki oraz plany działalności sponsoringowej na 2019 r., jak również podjęte zobowiązania wobec stałych i wieloletnich partnerów, Spółka nie będzie mogła zaangażować się we współpracę przy realizacji Państwa przedsięwzięcia”.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ jks
dnia 26.02.2019, 13:28
Ocena
komentarza:
43
Panie Rzońca kibice Czarnych Jasło bardzo Panu Dziękują za niespełnione obietnice.
@ Nie
dnia 26.02.2019, 17:13
Ocena
komentarza:
22
Rzoncy podziękujcie w wyborach w maju i jesienia
@ Woytazzz
dnia 26.02.2019, 13:42
Ocena
komentarza:
-7
Nic dziwnego że Lotos nie wchodzi w sponsoring. Dotowanie uzdolnionych dzieciaków czy pomników żołnierzy wyklętych przynajmniej nie grozi wizerunkową wtopą, w przeciwieństwie do patologii kibolskiej i jej dokonań w imię "miłości" do klubu i nienawiści do innych. Może to do nich dotrze zanim zdewastują kolejną ścianę w mieście.

A w ogóle to jakim cudem po historiach ze zbiornikami i obwodnicami znalazł się jeszcze ktokolwiek kto uwierzył Rzońcy?
@ Jajo
dnia 26.02.2019, 14:15
Ocena
komentarza:
4
Sam jesteś patologią a pisząc takie bzdury dodatkowo okazujesz nienawiść do stowarzyszenia sportowego zrzeszającego dzieciaki i starszych sportowców wśród których nie znajdziesz jednak takich o jakich piszesz. Nie przeszkadza ci jak z twoich podatków wspiera się partie polityczne których wyznawcy nie tyle że piszą po ścianach tylko mordują swoich przeciwników? Podróżnik jeden z drugim działalność klubu sportowego od rozrabiaków,których wszędzie pod blokami sporo.
@ dragoness
dnia 26.02.2019, 13:45
Ocena
komentarza:
-7
Porównując dwie wypowiedzi, ktoś tu kłamie. No, kto?
@ Ty
dnia 26.02.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
6
Ty kłamiesz.
@ dragoness
dnia 26.02.2019, 21:52
Ocena
komentarza:
-6
No to stwierdzam, że jesteś inteligentny.
@ Ty
dnia 26.02.2019, 22:15
Ocena
komentarza:
-3
Dziękuję za miłe słowa.
@ pod rozwagę
dnia 26.02.2019, 14:58
Ocena
komentarza:
2
Nie bądźcie jak dzieci. Kto da pieniądze na drużynę seniorów Czarnych Jasło grających w okręgówce, wśród okolicznych wiosek i drobnych miasteczek. Jaki to daje efekt marketingowy dla firmy. Gdyby ktoś z państwowej spółki dał pieniądze takiej drużynie, to wcześniej czy później zapuka do niego o 6 rano CBA, czy inna 3 literowa formacja. Dziękuję za uwagę :)
@ jaslo
dnia 26.02.2019, 15:06
Ocena
komentarza:
11
Czarni nie dostną wsparcia do Lotosu bo to nie jest firma jasielska , zarzadzana przez jaślan . Teraz to jest corpo .
Jedyną możliwą formą wsparcia również i bardzo bezpieczną jest duża liczba mniejszych sponsorów .
@ logopeda
dnia 26.02.2019, 15:39
Ocena
komentarza:
6
Nie warto wierzyć tym, którzy bełkocą i tylko to potrafią.
@ JAŚLANIN
dnia 27.02.2019, 08:27
Ocena
komentarza:
9
Pan poseł i pani senator, pan starosta , może dadzą wdowi grosz na klub Czarnych Jasło ?Dobrze się rozdaje i prosi kogoś o pieniądze a swoje ?
@ Yogi
dnia 27.02.2019, 16:18
Ocena
komentarza:
-7
I bardzo dobrze. Dali popis malując graffiti po mieście stadion dla Jasła. Wandale i barany skończone. Młoda banda buhahahahahaahah
@ ja
dnia 28.02.2019, 09:57
Ocena
komentarza:
2
"dali popis", czyli kto dał popis wg. Yogi.
@ Yogi
dnia 28.02.2019, 10:20
Ocena
komentarza:
-5
Średnio inteligentny człowiek potrafi się tego domyślić. To nikt inny jak młode wandale chodzące na hute z kibolami. Może to ci którzy zasłynęli w Kolaczycach gdzie im straszy Pan nawtykal i stali się posmiewiskiem dla wszystkich
@ ja
dnia 28.02.2019, 12:52
Ocena
komentarza:
0
Skąd wiesz, że ich było kilku?Stosujesz liczbę mnogą, może coś wiesz więcej.
@ Yogi
dnia 28.02.2019, 13:22
Ocena
komentarza:
-1
Nie wiem, może był jeden.
@ niemoge
dnia 28.02.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
-3
Po co to oburzenie że sobie chłopaki szprayem pomalowali jak trzeba będzie to naprawią po co sie tak spinać przecież nikomu krzywdy tym nie zrobili. Stadion jest jak najbardziej potrzebny początkiem września startuje SMS potrzeba dobrej bazy szkoleniowej dla klubów i akademii działających na terenie jasła bo niby dlaczego mają mieć gorzej od innych ościennych klubów piłkarz powinien mieć dogodne warunki do trenowania a kibice do kibicowania i tak powinno być i nie ma tu żadnej filozofii bo to wstyd żeby tak stadion wyglądał każdy sport nie ważne jaki zasługuje żeby można go było uprawiać w dogodnych warunkach STADION DLA JASŁA!!! JKS VOREVER!!!
@ bn
dnia 28.02.2019, 21:00
Ocena
komentarza:
0
Jak kibole przestaną się "spinać" malując na murach ,jak kasa będzie szła na działalność sportową a nie rozrywkową ,jak solidnie rozliczycie się po zakończeniu kadencji ...a wreszcie jak WYNIKI będą na miarę wpompowanej kasy to POGADAMY o stadionie...na razie zraziliście do siebie ludzi ...róbcie tak dalej a trenować i kibicować będziecie na "KRECIM" boisku w Szebniach...jak was wpuszczą
@ niemoge
dnia 28.02.2019, 21:52
Ocena
komentarza:
-2
A to na co idą pieniądze klub zajmuje się działalnością sportową a nie przeglądem kolęd i pastorałek więc nie rozumiem przesłania że pieniądze idą na rozrywkę dajcie już spokój bo to jakaś paranoja nie chcesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj niech każdy robi co uważa za słuszne i skończcie już z tym napinaniem to że namalowali to swoją drogą ale rozdmuchiwanie tego jest niepotrzebne bo niektórzy piszący zachowują się tak jakby im ci chłopcy odebrali połowę majątku rodzinnego źle się stało ale naprawdę dajcie już na luz
@ czarny
dnia 28.02.2019, 13:16
Ocena
komentarza:
0
wstrzymam się z wypowiedzia do końca marca bądź początku kwietnia. Bo kolejnych obietnic Pana Rzoncy nie będę komentowal.
@ 07
dnia 07.03.2019, 23:09
Ocena
komentarza:
1
A ile jest tych kibiców 40 szt ?
błahahah
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105