Strona główna

LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

4
Napisany dnia: 23.05.2019, 17:56 , Tagi: Brak

W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

O wychowanie talentów tutaj chodzi

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych. Jego celem jest nie tylko wyszukiwanie piłkarskich talentów, które później z powodzeniem mogą błyszczeć na stadionach w całej Polsce, grając na najwyższym poziomie, lecz również, pobudzanie do aktywności ruchowej tych, którzy chcą bawić się grą w futbol na poziomie amatorskim, czerpiąc z tego zwykłą przyjemność.

W całej Polsce treningiem objętych jest ponad 3500 młodych piłkarzy, zarówno chłopców jak też dziewcząt. Nad prawidłowym rozwojem zawodników czuwa ponad 120 trenerów. Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to także szkolenia, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wyjazdy na obozy i stypendia sportowe dla zawodników oraz ujednolicenie systemu szkoleniowego. Jednym z koordynatorów programu jest Paweł Janas, były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Polski. Podczas dzisiejszej wizyty w Jaśle wielokrotnie podkreślał, że pomimo, iż pochodzi z małej miejscowości w województwie łódzkim, odnosił duże sukcesy w piłce zarówno klubowej jak też reprezentacyjnej. Przypomniał, że wiele piłkarskich talentów pochodziło i pochodzi z małych miejscowości i miast. – Ja też pochodzę z małych Pabianic. Z piłką jestem związany przez całe życie, od zawodnika do trenera. Dzisiaj widać, że piłka poszła do przodu. To nie jest już to, czego my uczyliśmy się dwadzieścia lat temu. Zmieniły się metody pracy trenerskiej. Kiedyś więcej się biegało. Nie było boisk z podgrzewanymi murawami, oświetlenia. Teraz mamy wszystko. Chciałbym zachęcić trenerów do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, doskonalenia warsztatu, aby te dzieciaki od małego uczyć porządnej piłki i rozwijać się – mówił były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce Nożnej.

Po prawej Paweł Janas/fot. Marcin Dziedzic

To współpraca, która przynosi owoce

Dla UKS „Szóstki” Jasło, szkółki piłkarskiej, która na sportowej mapie Jasła obecna jest od osiemnastu lat oraz jej wychowanków udział w programie jest szansą na osiąganie jeszcze większych niż dotychczas sukcesów. Najbardziej utalentowani zawodnicy i zawodniczki docelowo mają trafiać do młodzieżowych reprezentacji województw, młodzieżowych reprezentacji Polski i zawodowych klubów piłkarskich. Tak już się dzieje w pozostałych 14 klubach partnerskich. Wątpliwości, co do tego, że wkrótce to nowi wychowankowie jasielskiej „Szóstki” osiągać będą tej rangi sukcesy nie ma Wiesław Labuda, Dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS. - Jasło to już siedemnasty ośrodek, w którym będziemy prowadzić szkolenia dla młodych piłkarzy. Grupa LOTOS od lat wspiera polski sport, jesteśmy m.in. Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wierzymy, że dobre szkolenia pozwalają wykształcić mistrzów sportu. Nasza filozofia polega na dzieleniu się sukcesem. Cieszymy się, że program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM się rozwija i obejmuje południowe regiony Polski. Dziś dotarliśmy do Jasła. Mam nadzieję, że to wszystkim nam przyniesie korzyści – przekonuje.

Wiesław Labuda

O zaletach, jakie udział w programie daje szkółkom piłkarskim, prowadzącym szkolenie dzieci mówił z kolei Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG, która jest jednocześnie operatorem programu. – Ośrodki, które wchodzą do programu uzyskują szereg korzyści. Przede wszystkim jest to sprawdzony program szkolenia, który stosujemy od lat. Nie można zapominać o kwestiach finansowych. Dofinansowujemy wynagrodzenia dla trenerów, finansujemy sprzęt sportowy treningowy. W ramach programu funkcjonuje system stypendialny dla zawodników. Przy szkółce pracować będzie powołany przez nas koordynator, który będzie opiekował się tutejszym ośrodkiem. Już w czerwcu młodzi zawodnicy „Szóstki” wezmą udział w turnieju Junior LOTOS Cup, dużej imprezie sportowej w Gdańsku. – Podkreśla, że doświadczenie związane z realizacją programu wespół z ośrodkami w innych regionach Polski pozwala sądzić, że dla jasielskiego klubu udział w nim stanie się dodatkowym bodźcem do dalszego rozwoju. – W tej chwili zbliża się taki okres, w którym zawodnicy, którzy siedem lat temu zaczynali jako pięciolatkowie pracować w ramach programu szkolenia, dochodzą do wieku juniora i debiutują w klubach pierwszej ligi i Ekstraklasy. Doskonałym przykładem jest Karol Fila, szkolony w Gdańsku, który otrzymał powołanie od trenera Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Europy U-21. – mówił.

   Tomasz Bocheński

Nie osiądziemy na laurach

Jasło dołączyło dziś do 16 miejscowości, w których działają ośrodki Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM. W siedzibie spółki LOTOS Infrastruktura umowę w tej sprawie podpisali (na zdjęciu od lewej): Artur Tomaszewski, Prezes UKS „Szóstka” Jasło, Wiesław Labuda, Dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS oraz Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG.

Parafowanie umowy to jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w osiemnastoletniej historii UKS „Szóstki” Jasło. Doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę zarząd szkółki, na czele z prezesem Arturem Tomaszewskim. – W imieniu zarządu klubu i swoim własnych chciałbym podziękować prezesom Grupy LOTOS za to, że dostrzegli UKS „Szóstkę”, która będzie częścią tego programu. Jesteśmy z LOTOSEM w pewnym sensie związani. Nasza siedziba mieści się nieopodal w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, na stadionie z kolei oddalonym o kilka kroków nasze dzieci odbywają treningi. Uważam, że nasza współpraca będzie pozytywna. Jesteśmy szesnastą szkółką w Polsce. Nie boimy się konkurencji. Wkrótce będziemy szkółką numer jeden. – przekonuje.

Zdaniem Mariusza Potery, koordynatora UKS „Szóstki” Jasło, szkółka jest gotowa sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez twórców programu. Potwierdzeniem dla tak postawionej tezy są w jego opinii przede wszystkim sukcesy, jakie szkółka odnosiła w przeszłości na turniejach różnej rangi. Nadmienia również, że pierwsze kroki w przygodzie z piłką nożną stawiali w „Szóstce” zawodnicy największych w Polsce klubów piłkarskich. – Chcemy stale się rozwijać. W szkółce pracuje obecnie ośmiu trenerów. W swojej historii zdobywaliśmy wiele prestiżowych nagród na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Możemy poszczycić się kilkoma wychowankami, którzy grają obecnie w profesjonalnych klubach. Do tego grona należy zaliczyć Kamila Piątkowskiego, Szymona Pankiewicza, Szymona Stasza, Arkadiusza Barana i Michała Rakoczego, który jest zawodnikiem Cracovii Kraków i kapitanem reprezentacji Polski U-17. Przystąpienie do programu daje nam wiele możliwości rozwoju dzieci z Jasła i powiatu jasielskiego. Kadra trenerska będzie mogła doszkalać się i podnosić swoje kwalifikacje, co w przyszłości z pewnością zaprocentuje. Wsparcie Grupy LOTOS pod względem finansowym małego klubu z Podkarpacia pozwala nam patrzeć pozytywnie w przyszłość. Stawiając na rozwój dzieci, z pewnością wyłowimy w przyszłości talenty, które będą szczycić się tym, że dzięki programowi osiągnęły sukces. – mówił.

Mariusz Potera

Po części oficjalnej, której kulminacyjnym momentem było podpisanie wspomnianej już umowy. Uczestnicy spotkania udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, gdzie na hali sportowej mogli zaobserwować pokazowy trening dzieci uczęszczających do UKS „Szóstki” Jasło.

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Xxx
dnia 24.05.2019, 09:03
Ocena
komentarza:
6
To może zasponsoruje autokar do Niemiec na turniej chłopakom
@ Kibic
dnia 24.05.2019, 21:05
Ocena
komentarza:
4
Super sprawa, brawo ⚽️⚽️⚽️
@ Ooooo nareszcie
dnia 25.05.2019, 19:22
Ocena
komentarza:
3
...i dla dobra chłopców. Mariusz na prezesa i bedzie super.
@ ll
dnia 26.05.2019, 10:40
Ocena
komentarza:
2
I w Jaśle można załatwić kase na piłke.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • Z pomocą dietetyka Naturhouse schudłam 20 kg

 • Spektakularne nokauty i walka roku na gali HFO: Spartan Night Jasło

   

  W piątkowy wieczór, w hali MOSiR Jasło odbyła się gala sportów walki HFO: Spartan Night. Kibice, którzy niemal szczelnie wypełnili trybuny zobaczyli dwanaście emocjonujących pojedynków. Nie brakowało walk na wyniszczenie i spektakularnych nokautów. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Spartan Jasło Fight Club.

 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105