Łysa Góra górą w Makowiskach
6
Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie jak co roku zorganizował imprezę integracyjną Turniej Sołectw. Współorganizatorem tej imprezy był sołtys wsi Makowiska wraz z radą sołecką, oraz Klubem Sportowym Nowy Dwór Makowiska.
Do zawodów zgłosiło się osiem sołectw. Po losowaniu przeprowadzonym przez organizatora sołectwa wystąpiły w wszystkich konkuręcjach w nastepującej kolejności: Nowy Żmigród, Grabanina, Łysa Góra, Mytarka, Makowiska, Kąty, Nienaszów, Toki.
Rywalizacja przebiegała w jedenastu konkurencjach , które miały bawić społeczność startującą jak również biernych obserwatorów. Rywalizowano w następujących konkurencjach: odbijanie piłki głową, bieg w płetwach, przeciąganie liny, wyścigi w taczkach, rzut lotką do celu, slalom na szczudłach, rzut gumiakiem, slalom z piłką lekarską, test siłowy, test szybkościowy, trójskok z miejsca.



Rywalizacja przy pięknej pogodzie przebiegała zacięcie lecz sportowo. Zauważyć było integracje miedzy zespołami i rodzinami przybyłymi na zawody. W przerwie zawodów odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyna Nowego Dworu Makowiska a reprezentacja gminy. Po zaciętej rywalizacji do ostatniej konkurencji tabela zawodów przedstawia się następująco:
Po zakończeniu zawodów uczestnicy otrzymali z rąk radnego Jerzego Cieklińskiego oraz sołtysa Bogdama Majki dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Piknik spełnił oczekiwania jakie były założone przed jego organizacją. Świadczy to o tym ,że takie imprezy powinny być organizowane. Po zakończeniu organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy w domu ludowym.
W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie serdecznie dziękuje panu radnemu, panu sołtysowi oraz panu prezesowi klubu sportowego jak również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej masowej imprezy rekreacyjno integracyjnej.
J. Dębiec|GOK Nowy Żmigród
Do zawodów zgłosiło się osiem sołectw. Po losowaniu przeprowadzonym przez organizatora sołectwa wystąpiły w wszystkich konkuręcjach w nastepującej kolejności: Nowy Żmigród, Grabanina, Łysa Góra, Mytarka, Makowiska, Kąty, Nienaszów, Toki.
Rywalizacja przebiegała w jedenastu konkurencjach , które miały bawić społeczność startującą jak również biernych obserwatorów. Rywalizowano w następujących konkurencjach: odbijanie piłki głową, bieg w płetwach, przeciąganie liny, wyścigi w taczkach, rzut lotką do celu, slalom na szczudłach, rzut gumiakiem, slalom z piłką lekarską, test siłowy, test szybkościowy, trójskok z miejsca.



Rywalizacja przy pięknej pogodzie przebiegała zacięcie lecz sportowo. Zauważyć było integracje miedzy zespołami i rodzinami przybyłymi na zawody. W przerwie zawodów odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyna Nowego Dworu Makowiska a reprezentacja gminy. Po zaciętej rywalizacji do ostatniej konkurencji tabela zawodów przedstawia się następująco:
1. Łysa Góra – 67 pkt,
2. Grabanina – 57 pkt
3. Mytarka – 54 pkt
4. Toki – 46 pkt
5. Nienaszów – 45 pkt
6. Nowy Żmigród – 44 pkt
7. Kąty – 44 pkt
8. Makowiska – 39 pkt

2. Grabanina – 57 pkt
3. Mytarka – 54 pkt
4. Toki – 46 pkt
5. Nienaszów – 45 pkt
6. Nowy Żmigród – 44 pkt
7. Kąty – 44 pkt
8. Makowiska – 39 pkt

Po zakończeniu zawodów uczestnicy otrzymali z rąk radnego Jerzego Cieklińskiego oraz sołtysa Bogdama Majki dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Piknik spełnił oczekiwania jakie były założone przed jego organizacją. Świadczy to o tym ,że takie imprezy powinny być organizowane. Po zakończeniu organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy w domu ludowym.
W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie serdecznie dziękuje panu radnemu, panu sołtysowi oraz panu prezesowi klubu sportowego jak również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej masowej imprezy rekreacyjno integracyjnej.
J. Dębiec|GOK Nowy Żmigród
