Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Majowa Noc z JDK: familijnie i radośnie

6

– Cieszymy się ogromnie, że po tylu miesiącach mogliśmy gościć naszych bywalców i sympatyków. Na Majową Noc z JDK przyszli wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Naszą ofertę skonstruowaliśmy w taki sposób, żeby każdy znalazł coś dla siebie – mówi Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Majowa Noc z JDK, która odbyła się 28 maja br., była pierwszą imprezą, zorganizowaną tuż po zniesieniu obostrzeń, związanych z COVID-19. – Wszyscy świetnie się bawili. Widać było, że są spragnieni tych spotkań, tak jak i my. Chcieliśmy, aby ta impreza miała charakter familijny. I udało się – dodaje zadowolona H. Gołębiowska.

Wydarzenie odbywało się na terenie zielonym wokół Jasielskiego Domu Kultury oraz w budynku. Gości powitał krakowski teatr ognia Los Fuegos, który bawił zarówno dzieci, jak i dorosłych cyrkowymi sztuczkami. Równolegle prowadzone były zabawy plastyczne dla najmłodszych oraz pokaz taneczny w wykonaniu dorosłych uczestniczek zajęć JDK.

Podczas Majowej Nocy zostały wręczone nagrody w dwóch konkursach „Rodzinna Majówka” dla dzieci oraz w IX Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej dla dorosłych. W bloku pod nazwą „Artystyczny Bumerang” zaprezentowała się młodzież uczęszczająca na zajęcia do Jasielskiego Domu Kultury. Piosenki m.in. z repertuaru Violetty Villas i Grażyny Łobaszewskiej zaśpiewały: Ola Brągiel, Kinga Cichoń, Zuzia Niebieszczańska oraz Martyna Marszałek. Z kolei w „Literackim ZOO” usłyszeliśmy wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w wykonaniu: Oli Sieńkowskiej, Oli Namysł, Zosi Aftanaz, Pauliny Merkwy, Mai Czyżowicz, Zosi Żygłowicz i Jonatana Maciejowskiego. „Artystyczny Bumerang” zakończył „Bal manekinów” Brunona Jasieńskiego w wykonaniu teatru młodzieżowego „IMPRAwizacja” (Aleksandra Rak, Anika Koba, Dagmara Czapeczka, Karolina Zabawa, Marlena Trojan, Zuzanna Bernacka, Wojciech Knapik, Michał Szpak i Jonatan Maciejowski), działającego przy JDK.

Przedostatnim punktem Majowej Nocy był koncert zespołu Wood Sound pod kierownictwem Wojtka Nowickiego. Przez ponad godzinę muzycy grali najbardziej znane utwory muzyki filmowej: polskiej i zagranicznej. Zwieńczeniem imprezy był pokaz teatru ognia Los Fuegos na tarasie JDK.

– W Majowej Nocy najważniejsza nie była zabawa, ale to, że Jasielski Dom Kultury zaczął żyć. Bez mieszkańców, naszych bywalców nie mamy racji bytu. Dlatego staramy się otwierać na działania, co więcej kierować je do wszystkich, robić coś na kształt kulturalnych pikników, próbować zgromadzić tych, którzy chcą do nas przyjść i chcą się z nami bawić. To jest dla nas najważniejsze. Dlatego w miarę poluzowań, będziemy te działania uskuteczniać. Będziemy chcieli wychodzić przed budynek, na tereny zielone, osiedla jasielskie, bo widzimy, że ludzie chcą uczestniczyć w tym życiu kulturalnym. – podkreśla Helena Gołębiowska.

Oficjalnym Partnerem Motoryzacyjnym Wydarzenia była Toyota Jasło.

(JDK)

Napisany dnia: 04.06.2021, 15:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Wow
dnia 06.06.2021, 07:33
Ocena
komentarza:
2
Więcej wykonawców jak uczesrników. Podczas kiermaszu choinek i ozdób przed jdk jest więcej osób.
@ dragoness
dnia 06.06.2021, 12:39
Ocena
komentarza:
-6
No i o czym to świadczy? Bo nie o występujących.
@ Do wow
dnia 08.06.2021, 08:39
Ocena
komentarza:
1
Uczestników było sporo. Jednak trzeba było przestrzegać zasad DDM. Sama wchodząc z dzieckiem na miejsce zabaw musiałam też zdezynfekować ręce.
@ miśka
dnia 07.06.2021, 07:02
Ocena
komentarza:
1
Według mnie frekwencja świadczy o atrakcyjności.
@ dragoness
dnia 07.06.2021, 12:01
Ocena
komentarza:
-8
Słaba informacja dała o sobie znać.
@ betonowe miasto
dnia 10.06.2021, 08:42
Ocena
komentarza:
5
W naszym smutnym mieście bez drzew coraz trudniej o radość. Drzewa i zieleń zastępują kolorowiaste tandetne doniczki z rachitycznymi roślinkami. Według mnie to tandeta i bezguście.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Remont drogi wewnętrznej przy ul. Szopena w Jaśle. Tylko na części miejskiej

  Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle wymaga pilnego remontu. Mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjeżdżające do pobliskiej poradni często zwracały uwagę na jej fatalny stan. Z trzech właścicieli drogi pozostało tylko miasto, które wyłoniło już wykonawcę robót. Na dniach zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Agresywny mężczyzna uderzył 13-latka w twarz. Poruszał się samochodem na tablicach RJS

  W minioną niedzielę kilkanaście minut przed godziną 21. na stacji Orlen w Krakowie nieznany mężczyzna podszedł do 13-letniego chłopca, po czym uderzył go dwukrotnie w twarz wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Napastnik wsiadł do samochodu na tablicach rejestracyjnych RJS i odjechał. Sprawa trafiła na policję.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • Burmistrz otrzymał absolutorium i wotum zaufania od Rady Miejskiej Jasła

  Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie miasta otrzymał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Sesja, na której podjęte zostały stosowne uchwały, odbyła się 21 czerwca.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Wiktor Barański złożył ślubowanie

   

  Wiktor Barański odebrał w poniedziałek zaświadczenie o wyborze wójta gminy Tarnowiec. Złożył także ślubowanie, przekonując, że podczas swojej kadencji będzie dążył do tego aby łączyć, a nie dzielić. Losy przedterminowych wyborów, które odbyły się 13 czerwca bieżącego roku, rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania.

 • 19-latek wszedł na basen po godzinach otwarcia. Doznał urazu kręgosłupa

  Wczoraj około godziny 23. na terenie basenu otwartego w Jaśle doszło do wypadku. 19-letni jaślanin, który wszedł na teren pływalni po godzinach otwarcia najprawdopodobniej wskoczył do wody na główkę w rejonie zjeżdżalni. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

 • Gmina Osiek Jasielski sprzeda dwie atrakcyjne działki

   

  Wójt Gminy Osiek Jasielski informuje, że ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Osiek Jasielski, położonych w miejscowości Załęże. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego położone są w terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej. Nieruchomości znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, posiadają dojazd do drogi powiatowej Dębowiec - Osiek Jasielski.

 • OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

  W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców...

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105