Strona główna

Materace bez tajemnic

Napisany dnia: 23.04.2019, 07:12 , Tagi: Brak

Materac, to bardzo istotny element naszego życia. Spędzamy na nim średnio 8 godzin każdego dnia. To właśnie te 8 godzin decyduje, w jakim stopniu nasze ciało będzie wypoczęte i zregenerowane na kolejne 16 godzin intensywnie spędzonego dnia.

Nawet najładniejsze łóżko nie zagwarantuje nam zdrowego, regenerującego snu, jeżeli nie będzie w nim wygodnego i co ważne indywidualnie dobranego materaca.

Decydując się na zakup materaca spotykamy się z nie lada wyzwaniem – jaki wybrać? Czy mamy iść z duchem czasu i zdecydować się na innowacyjny materac piankowy, czy może lepiej kupić bardziej rozpoznawalny materac sprężynowy?

Jako specjaliści w branży materacy już na samym początku obalamy mit - ”twardy materac to dobry materac”. Najlepszy, bowiem będzie taki, który dopasuje się do anatomicznej budowy naszego ciała i podtrzyma jego naturalną krzywiznę. Szczególną uwagę trzeba przyłożyć do prawidłowego ułożenia kręgosłupa, które często decyduje o komfortowym
i regenerującym śnie oraz silnie rzutuje na nasze zdrowie.

Najbardziej znane na rynku są materace sprężynowe, a zwłaszcza te ze sprężynami kieszeniowymi, które gwarantują dobrą elastyczność punktową materaca. Trzeba zauważyć, że nawet najbardziej podstawowy materac kieszeniowy w porównaniu do sofy, narożnika czy wersalki będzie znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Gdy pójdziemy o krok dalej i przyjrzymy się materacom o wyższym standardzie zauważymy, że dużą rolę w budowie materaca odgrywa warstwa wierzchnia stanowiąca obłożenie sprężyn. Dlatego najczęściej w takich materacach, poza samymi sprężynami, będzie pojawiać się pianka wysokoelstyczna lub lateks.

Centrum Snu  ul. Kasprowicza 7, Jasło

 • Pianka wysokoelastyczna gwarantuje znacznie większą odporność na trwałe odkształcenia oraz lepsze właściwości ortopedyczne niż standardowa pianka poliuretanowa.
 • Lateks zaś to jeden z najbardziej trwałych i plastycznych surowców używanych w produkcji materacy dający poczucie wysokiego komfortu w trakcie użytkowania.

W materacach sprężynowych należy zwracać uwagę przede wszystkim na ilość sprężyn (czym ich więcej, tym lepsze rozłożenie ciężaru ciała) oraz na warstwę obkładającą sprężynę. Najwyższą bowiem trwałość oraz komfort gwarantują, jak już wspomnieliśmy, materace obłożone pianką wysokoelastyczną albo lateksem.

Nowoczesność i innowacyjność na rynku mebli sypialnianych, przyniosły ze sobą materace piankowe. Przez swój dynamiczny rozwój i wszechstronne zastosowanie, cieszą się coraz większą popularnością.

 • Materace z pianki wysokoelestycznej charakteryzują się wysoką sprężystością, elastycznością oraz odpowiednią cyrkulacją powietrza. Przez właściwy dobór gęstości surowca, z jakiego są wykonane, można dopasować materac do osób o bardzo zróżnicowanej budowie ciała.
 • Z kolei materace wyposażone w piankę termoelastyczną, reagują na temperaturę ciała, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Dzięki tym właściwościom, jesteśmy w stanie uzyskać najlepszy współczynnik dopasowania produktu do ciała.

Wybierając materac należy zawsze polegać na osobistym poczuciu komfortu i własnych preferencjach dotyczących spania.

Centrum Snu ul. Krakowska 34, Rzeszów

Jeżeli szukasz odpowiedniego dla siebie materaca i chcesz przekonać się, że podejmujesz słuszną decyzję, zapraszamy do naszych salonów sprzedaży, gdzie w efektywnych zakupach pomogą nasi fachowcy.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą poprzez stronę internetową www.centrumsnu.sklep.pl

Artykuł sponsorowany

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105