Strona główna

Materace bez tajemnic

Napisany dnia: 23.04.2019, 07:12 , Tagi: Brak

Materac, to bardzo istotny element naszego życia. Spędzamy na nim średnio 8 godzin każdego dnia. To właśnie te 8 godzin decyduje, w jakim stopniu nasze ciało będzie wypoczęte i zregenerowane na kolejne 16 godzin intensywnie spędzonego dnia.

Nawet najładniejsze łóżko nie zagwarantuje nam zdrowego, regenerującego snu, jeżeli nie będzie w nim wygodnego i co ważne indywidualnie dobranego materaca.

Decydując się na zakup materaca spotykamy się z nie lada wyzwaniem – jaki wybrać? Czy mamy iść z duchem czasu i zdecydować się na innowacyjny materac piankowy, czy może lepiej kupić bardziej rozpoznawalny materac sprężynowy?

Jako specjaliści w branży materacy już na samym początku obalamy mit - ”twardy materac to dobry materac”. Najlepszy, bowiem będzie taki, który dopasuje się do anatomicznej budowy naszego ciała i podtrzyma jego naturalną krzywiznę. Szczególną uwagę trzeba przyłożyć do prawidłowego ułożenia kręgosłupa, które często decyduje o komfortowym
i regenerującym śnie oraz silnie rzutuje na nasze zdrowie.

Najbardziej znane na rynku są materace sprężynowe, a zwłaszcza te ze sprężynami kieszeniowymi, które gwarantują dobrą elastyczność punktową materaca. Trzeba zauważyć, że nawet najbardziej podstawowy materac kieszeniowy w porównaniu do sofy, narożnika czy wersalki będzie znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Gdy pójdziemy o krok dalej i przyjrzymy się materacom o wyższym standardzie zauważymy, że dużą rolę w budowie materaca odgrywa warstwa wierzchnia stanowiąca obłożenie sprężyn. Dlatego najczęściej w takich materacach, poza samymi sprężynami, będzie pojawiać się pianka wysokoelstyczna lub lateks.

Centrum Snu  ul. Kasprowicza 7, Jasło

 • Pianka wysokoelastyczna gwarantuje znacznie większą odporność na trwałe odkształcenia oraz lepsze właściwości ortopedyczne niż standardowa pianka poliuretanowa.
 • Lateks zaś to jeden z najbardziej trwałych i plastycznych surowców używanych w produkcji materacy dający poczucie wysokiego komfortu w trakcie użytkowania.

W materacach sprężynowych należy zwracać uwagę przede wszystkim na ilość sprężyn (czym ich więcej, tym lepsze rozłożenie ciężaru ciała) oraz na warstwę obkładającą sprężynę. Najwyższą bowiem trwałość oraz komfort gwarantują, jak już wspomnieliśmy, materace obłożone pianką wysokoelastyczną albo lateksem.

Nowoczesność i innowacyjność na rynku mebli sypialnianych, przyniosły ze sobą materace piankowe. Przez swój dynamiczny rozwój i wszechstronne zastosowanie, cieszą się coraz większą popularnością.

 • Materace z pianki wysokoelestycznej charakteryzują się wysoką sprężystością, elastycznością oraz odpowiednią cyrkulacją powietrza. Przez właściwy dobór gęstości surowca, z jakiego są wykonane, można dopasować materac do osób o bardzo zróżnicowanej budowie ciała.
 • Z kolei materace wyposażone w piankę termoelastyczną, reagują na temperaturę ciała, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Dzięki tym właściwościom, jesteśmy w stanie uzyskać najlepszy współczynnik dopasowania produktu do ciała.

Wybierając materac należy zawsze polegać na osobistym poczuciu komfortu i własnych preferencjach dotyczących spania.

Centrum Snu ul. Krakowska 34, Rzeszów

Jeżeli szukasz odpowiedniego dla siebie materaca i chcesz przekonać się, że podejmujesz słuszną decyzję, zapraszamy do naszych salonów sprzedaży, gdzie w efektywnych zakupach pomogą nasi fachowcy.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą poprzez stronę internetową www.centrumsnu.sklep.pl

Artykuł sponsorowany

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • W moim sercu bije Podkarpacie!

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105