Mateusz Woźniak i Kamil Cygan medalistami Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Amatorów
Po lipcowych eliminacjach wojewódzkich i zakwalifikowaniu się do Mistrzostw Polski Amatorów w kolarstwie górskim, 31 sierpnia br. do Kielc walczyć o medale pojechali zawodnicy JSC reprezentujący województwo podkarpackie i nasze miasto. Nie zawiedli...

Organizowane po raz 18. Mistrzostwa Polski Amatorów w Kolarstwie Górskim w Kielcach były finałem wojewódzkich eliminacji do tejże imprezy. W tym dniu do Kielc przyjechali najlepsi polscy kolarze-amatorzy, którzy uzyskali prawo do startu podczas eliminacji regionalnych.

Zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów świetnie zaprezentowali się w kategorii orlik. Mieli do przejechania 5 okrążeń po 2,5 km każde. Od samego początku Mateusz Woźniak i Kamil Cygan dzielnie jechali w czołówce wyścigu i tak do samego końca. Mateusz walczył o zwycięstwo niestety przegrał na finiszu z Piotrem Sajdakiem z Tuchowa i zajął II miejsce. Tuż za nimi na metę wjechał Kamil Cygan zajmując III Miejsce który zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Amatorów.

W młodszej kategorii Junior bardzo dobrze jechał nasz kolejny zawodnik Krzysztof Staniszewski niestety dopadł go pech i na drugim okrążeniu zerwał przerzutkę, co zmusiło go do przerwania dalszej rywalizacji.

Dla kolarzy-amatorów Finał Mistrzostw Polski Amatorów to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza w sezonie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że do Jasła trafiły dwa medale srebrny i brązowy, na które zawodnicy pracowali ciężko przez cały rok. Dzięki tym sukcesom zawodnicy udowodnili, że Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, to nie tylko jedna z najlepszych amatorskich drużyn na Podkarpaciu, ale i w Polsce.
Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
Zdjęcia: Organizator
