Międzynarodowo i sportowo
12
W ramach tegorocznych Dni Jasła zostaną rozegrane turnieje piłki siatkowej dziewcząt i chłopców oraz turniej piłki nożnej. Do Jasła przyjechało kilkanaście reprezentacji z kilku krajów Europy i po raz pierwszy z Chin. Przez dwa dni na kilku obiektach sportowych w Jaśle będą rozgrywane mecze. Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród nastąpi w najbliższą niedzielę, 21 czerwca.




Turniej piłki siatkowej dziewcząt jest organizowany już po raz 10. Do udziału w nim zgłosiły się drużyny z: Chin, Kazachstanu, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Czech, Słowacji i Polski. Z kolei w drugiej edycji turnieju piłki siatkowej chłopców uczestniczą reprezentanci: Chin, Ukrainy, Słowacji, Polski. Obok tych dwóch wydarzeń sportowych jest jeszcze piąty turniej w piłce nożnej. Na jasielskich boiskach zagrają zespoły z: Francji, Słowacji, Rumunii i Polski. Wszystkie mecze rozgrywają się na kilku obiektach: MOSiR Jasło, Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

- Te turnieje to fantastyczny pomysł. Uważam, że powinniśmy to rozwijać i co roku zapraszać coraz więcej zespołów – mówi Leszek Zduński, wiceburmistrz Jasła.
Celem tych sportowych zmagań jest m.in. popularyzacja Jasła i sportu. - Uważam, że dla naszych jasielskich sportowców, którzy prezentują wysoki poziom w tych dyscyplinach sportu, to jest ważny sprawdzian – dodaje wiceburmistrz.

W ramach turnieju rozegrane zostaną:
1. X Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt JASŁO 2009\'
z udziałem zespołów: Tianjin Guang Xiang Volleyball Club (Chiny), KZ “GRACIA” Uralsk (Kazachstan), S.C. 1983 Mutterstadt (Niemcy), CSM Baia Mare (Rumunia), SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina), EKO Gimnazjum Praha (Czechy), CNME Satu Mare (Rumunia), ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja), ZŠ VLADIVOSTOCKÁ Praha (Czechy), KRS EKSTRIM Gorlice (Polska), UKS MOSiR Jasło (Polska)
2. II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców JASŁO 2009\'
z udziałem zespołów: Tianjin Guang Xiang Volleyball Club (Chiny), SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina), MŠK Vranov (Słowacja), TSV MANSARD Sanok (Polska), UKS GIMNAZJUM Dębowiec (Polska), MKS MOSiR Jasło (Polska),
3. V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej JASŁO 2009\'
z udziałem zespołów: Union Cosnoise Sportive Association Omnisports (Francja), Reprezentacja Rejonu Prešov (Słowacja), CNME Satu Mare (Rumunia), Szkoła Sportowa ELBA Prešov (Słowacja), Reprezentacja Województwa Podkarpackiego, JKS "CZARNI" Jasło
Zakończenie turniejów i rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę 21 czerwca.
Katarzyna Pacwa-Wilk
Turniej piłki siatkowej dziewcząt jest organizowany już po raz 10. Do udziału w nim zgłosiły się drużyny z: Chin, Kazachstanu, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Czech, Słowacji i Polski. Z kolei w drugiej edycji turnieju piłki siatkowej chłopców uczestniczą reprezentanci: Chin, Ukrainy, Słowacji, Polski. Obok tych dwóch wydarzeń sportowych jest jeszcze piąty turniej w piłce nożnej. Na jasielskich boiskach zagrają zespoły z: Francji, Słowacji, Rumunii i Polski. Wszystkie mecze rozgrywają się na kilku obiektach: MOSiR Jasło, Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Jaśle.
- Te turnieje to fantastyczny pomysł. Uważam, że powinniśmy to rozwijać i co roku zapraszać coraz więcej zespołów – mówi Leszek Zduński, wiceburmistrz Jasła.
Celem tych sportowych zmagań jest m.in. popularyzacja Jasła i sportu. - Uważam, że dla naszych jasielskich sportowców, którzy prezentują wysoki poziom w tych dyscyplinach sportu, to jest ważny sprawdzian – dodaje wiceburmistrz.

W ramach turnieju rozegrane zostaną:
1. X Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt JASŁO 2009\'
z udziałem zespołów: Tianjin Guang Xiang Volleyball Club (Chiny), KZ “GRACIA” Uralsk (Kazachstan), S.C. 1983 Mutterstadt (Niemcy), CSM Baia Mare (Rumunia), SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina), EKO Gimnazjum Praha (Czechy), CNME Satu Mare (Rumunia), ZŠ MLYNSKÁ Stropkov (Słowacja), ZŠ VLADIVOSTOCKÁ Praha (Czechy), KRS EKSTRIM Gorlice (Polska), UKS MOSiR Jasło (Polska)
2. II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców JASŁO 2009\'
z udziałem zespołów: Tianjin Guang Xiang Volleyball Club (Chiny), SSKS „SPARTA” Sambor (Ukraina), MŠK Vranov (Słowacja), TSV MANSARD Sanok (Polska), UKS GIMNAZJUM Dębowiec (Polska), MKS MOSiR Jasło (Polska),
3. V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej JASŁO 2009\'
z udziałem zespołów: Union Cosnoise Sportive Association Omnisports (Francja), Reprezentacja Rejonu Prešov (Słowacja), CNME Satu Mare (Rumunia), Szkoła Sportowa ELBA Prešov (Słowacja), Reprezentacja Województwa Podkarpackiego, JKS "CZARNI" Jasło
Zakończenie turniejów i rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę 21 czerwca.
Katarzyna Pacwa-Wilk
