Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Międzynarodowy Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej Pro-Familia Cup

4

Już po raz dwudziesty Towarzystwo Sportowe  Pro – Familia było organizatorem Międzynarodowego Rodzinnego Turnieju  Niepodległości w Piłce Siatkowej Pro- Familia Cup 2020.

Turniej odbył się  28.11.2021 r. na terenie dwóch obiektów: hali sportowej w Szkole Podstawowej w Ustrobnej (powiat krośnieński, gmina Wojaszówka), hali widowiskowo - sportowej GOSiR Jedlicze (powiat krośnieński, gmina Jedlicze).

W zawodach uczestniczyło: 18 drużyn (184  zawodników) z woj. podkarpackiego, małopolskiego, Słowacji.

Zgodnie z regulaminem w każdej drużynie było co najmniej dwóch spokrewnionych zawodników.

Najliczniejszą rodziną, mającą w składzie ojca z trzema synami przywiozła drużyna Moszczanka Moszczanica- rodzina Brach, w składzie wystąpiło także dwóch braci. Czterech braci przywiózł również drugi zespół z małopolski Rawian Glass Kwiatonowice- rodzina Stężalscy.

W składach pozostałych drużyn wystąpiło cztery drużyny ojciec + syn, dwie drużyny ojciec+ dwóch synów, trzy drużyny brat + siostra,w jedenastu drużynach zagrało po dwóch braci.

Udział rodzica z dzieckiem w całodziennym turnieju to dowód na podnoszenie sprawności fizycznej naszego społeczeństwa. Udział 184 zawodników w przedziale wiekowym od 15 do 72 lat dowodzi o popularności takiej formy aktywności fizycznej i aktywnej formie spędzania wolnego czasu. Uczestnictwo drużyn spełniło założenia kształtowania właściwych postaw sportowych w duchu zdrowej rywalizacji sportowej. Wspólny udział rodziców z dziećmi w zawodach potwierdził propagowanie rekreacji rodzinnej jak również podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej dzieci, młodzieży i ich rodziców.

Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, do drużyn które w ostatnim turnieju zajęły cztery czołowe lokaty, dolosowano pozostałe zespoły.

Drużyny zostały podzielone na cztery  grupy A i B – amatorska rodzic + dziecko powyżej 21 lat, C i D –  amatorska rodzic + dziecko do 21 lat

Po grach eliminacyjnych rozegrano cztery półfinały

W kategorii amatorskiej rodzic + dziecko do 21 lat w Ustrobnej w pierwszym półfinale drużyna Old Boy Stary Sącz pokonała w stosunku 2: 1 Ziomki Moderówka w setach 15:13; 14: 16, 15:10

W drugim Feniks Leżajsk wygrał również 2:1 z Moszczanką Moszczanica w trzech setach 15:10, 13:15, 15:9.

Trzecie miejsce przypadło drużynie Moszczanka Moszczanica która pokonała Ziomki Moderówka  2:1 (15: 13; 7: 15;15:11)

W meczu finałowym Feniks Leżajsk pokonał Old Boy Stary Sącz 2: 0 w setach10:15, 9:15.

W kategorii amatorskiej rodzic + dziecko powyżej 21 lat do półfinałów awansowały drużyny: Foto- Hurt Rzeszów, Orkan Nisko z grupy A, SKS Kopytowa, Marmax Czudec z grupy B

Mecze półfinałowe:

Foto Hurt Rzeszów - SKS Kopytowa 2:1 (25:22;20:25;15:12)

Marmax Czudec - Orkan Nisko 2:0 (25:20;25:14)

Finał:

Marmax Czudec – Foto Hurt Rzeszów 2:1 (26:28;25:21, 15:11)

Mecz o trzecie miejsce: Orkan Nisko- SKS Kopytowa 2:0 (25:16;25:23)

Skład zwycięskiej drużyny:

Drużyny które zajęły I i II miejsce w kategorii  do 21 lat oraz powyżej 21 lat otrzymały puchary szklane, dyplomy, piłki siatkowe, a każdy zawodnik  drużyny zestaw nagród indywidualnych.

Drużyny z trzecich i czwartych  miejsc otrzymały: piłki siatkowe, puchary szklane, dyplomy, drobne upominki w postaci wyrobów szklanych. Dla pozostałych drużyn uczestniczących w turnieju przekazano puchary, dyplomy.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali : w kategorii amatorskiej do 21 lat Jan Partyka Feniks Leżajsk, w kategorii amatorskiej powyżej 21 lat Paweł Szymanik Marmax Czudec.

Nagrodę dla najstarszego zawodnika odebrał 72 letni Jan Burda z Old Boy Stary Sącz, przyznano także dwie nagrody dla najmłodszych zawodników a byli nimi 15 letnia Anita Rudnik z Orkan Nisko oraz  16- letni Krzysztof Domagała z  Feniks Leżajsk

Turniej został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, LGD Strzyżów

Współorganizatorami oraz fundatorami nagród byli: Gmina Jedlicze, GOSiR Jedlicze, Gmina Wojaszówka, GOKiR Wojaszówka, Eurodeputowany Pan Bogdan Rzońca, Poseł na Sejm Maria Kurowska.

Nagrody upominki i upominki dla zawodników ufundowała Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser - Duda.

Podczas zawodów przeprowadzono zbiórkę charytatywną na 4 – letniego Tomasza z Bajd przechodzącego leczenie po mózgowym porażeniu czterokończynowym,oraz pracownika GOSiR Jedlicze przechodzącego rehabilitację po ciężkim udarze.

Patronat Honorowy nad turniejem objęli: Prezes PZPS Sebastian Świderski, Prezes PWZPS Jacek Szalacha, Poseł Parlamentu Europejskiego – Bogdan Rzońca, Pani Poseł Maria Kurowska,  Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego- Jerzy Borcz, Marszałek województwa podkarpackiego -Władysław Ortyl, Starosta krośnieński Jan Pelczar, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik,Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański

Turniej sędziowali: Mariusz Gadzina, Mariusz Pasterz, Robert Gleń, Paweł Such.

Sponsor Generalny: PKN ORLEN S.A.

Sponsor tytularny: ORLEN Południe S.A., Fundacja Studencka ,, Młodzi- Młodym,,

Sponsorzy główni: Nowy Styl, RBDiM – Krosno, PGNiG Sanok, ZPRE – Jedlicze,BNP PARIBAS, EBA Krosno

Sponsorzy, fundatorzy nagród: Inwentech Group,JAFAR, KROSOFT Krosno, PRiD Krosno, Juna – Jasło, Inwest Profil Bajdy, Delikatesy Centrum Jedlicze - Węklar, WENTA, ASA Glass Krosno, Remondis KROeko, FAVI Krosno, MAX STONE,Cechini Muszyna, Ośrodek Szkolenia Duet Ustrobna, Gospodarstwo Pasieczne - Ustrobna.

Projekt współfinansowany - Fundacja PGE.

Towarzystwo Sportowe  Pro – Familia

Napisany dnia: 08.12.2021, 10:01
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ reska
dnia 08.12.2021, 12:42
Ocena
komentarza:
-1
Wstyd że nie było chętnych do tej zabawy siatkarzy czy siatkarek z Jasła.
@ ...
dnia 09.12.2021, 17:51
Ocena
komentarza:
2
Wstyd, że ten artykuł jest na j4u. Nie dotyczy to Jasła, ani powiatu jasielskiego. Jedyne co ma związek z Jasłem to patronat honorowy Rzońcy i Kurowskiej. Jeżeli to był jedyny powód dla którego powstał ten artykuł to ŻENUJĄCE
@ witek
dnia 08.12.2021, 13:54
Ocena
komentarza:
-2
Nikt nie zapraszał ani nie informował o takiej imprezie mieszkańcow Jasla. Wstyd ale dla organizatorów a nie jasielskich siatkarzy i siatkarek! Nie widzę żadnego zespołu spoza Polski, a turniej nazywa się "miedzynarodowy".
@ wujaszek wania
dnia 08.12.2021, 14:19
Ocena
komentarza:
5
Widocznie tak Jasło szanują nawet wiochy skoro zaproszenia nawet nie przysłali .
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105