Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Mieszkańcy interweniują w sprawie remontu drogi w Łysej Górze

48

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Pers podjął dyskusję w obecności radnych i Zarządu Powiatu na temat remontu drogi w Łysej Górze ze środków popowodziowych przyznanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Inwestycja ta stała się powodem konfliktu. Mieszkańcy mają wątpliwości, co do materiału, z którego zostały wykonane pobocza. Zjazdy do ich domów po wykonaniu asfaltu są strome, a samochody się "zawieszają".

 Do wiceprzewodniczącego Grzegorza Persa wpłynęły skargi mieszkańców Łysej Góry dotyczące inwestycji prowadzonej w ich miejscowości. W związku z licznymi interwencjami przyjechał na miejsce prowadzonych prac. Chcąc rozmawiać z kierownikiem budowy zastał jedynie pracowników, którzy odmówili podania jakiegokolwiek kontaktu do osób mogących wypowiedzieć się w sprawie trwających prac.

- Nikt nic nie wie. Sołtys pyta o telefon do podwykonawcy to nie wolno dać. Robimy inwestycję ze środków publicznych. Miejscowość Łysa Góra leży trochę wyżej. Po tym jak podniósł się asfalt zjazdy do domów są strome, a samochody się zawieszają – mówił wiceprzewodniczący Grzegorz Pers.

Wykonane pobocza budzą kontrowersje. Pojawiły się wątpliwości, czy aby wykorzystano odpowiedni materiał, jakim jest mieszanka tłuczniowa. - Moim zdaniem były to jakieś odpady, bo wychodzi błoto, a jak ktoś przejedzie tamtędy rowerem lub motorem to się pobocza zapadają - podkreśla G. Pers.

W związku z zastrzeżeniami, co do wykonania inwestycji starosta Adam Kmiecik zlecił pracownikom powołanie trzy osobowej komisji, która sprawdzi na miejscu materiał użyty przy wykonaniu poboczy.

Brak porozumienia. Emocje brały górę

Wiceprzewodniczący zwrócił również uwagę na zachowanie Zbigniewa Abratowskiego, inspektora nadzoru budowy Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, które jest jego zdaniem nie do przyjęcia. Podczas spotkania w Łysej Górze, jak poinformował wszystkich G. Pers doszło do awantury. - Jak przyjeżdża pan inspektor Abratowski i nie wysiada z samochodu tylko podnosi od razu głos na mieszkańców. Ktoś zadaje pytanie, a on nawet nie pozwoli skończyć, tylko od razu z buta – kontynuował dalej wiceprzewodniczący Rady Powiatu. - Jeżeli ktoś pracuje w administracji publicznej to dostaje za to pieniądze. Nikt nikomu łaski niech nie robi. Albo wyciągnie się konsekwencje, albo będzie się udawało, że nic się nie stało, a pan Abratowski miał zły dzień – powiedział w rozmowie z Jaslo4u.pl.

- Nie byłam świadkiem zachowania pracownika i tych rozmów. Możemy się spotkać i doprowadzić do konfrontacji – zaproponowała Elżbieta Motkowicz, dyrektor PZD w Jaśle.

Tadeusz Górczyk, etatowy członek Zarządu Powiatu również był w Łysej Górze, by zobaczyć, co jest powodem wielkiego larum mieszkańców. - Na miejscu okazało się, że większość tych problemów, które zgłaszali mieszkańcy miały być zrealizowane w ramach inwestycji, tylko to są ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe trwające na poboczach. Myślę, że za 3 - 4 dni te problemy znikną – powiedział.

Ilona Dziedzic
zdjęcia: archiwum

Reklama

Komentarze: 48

Dodaj komentarz Widok:
1
@ bo [...] codziennie pieszo
dnia 07.11.2013, 20:54 · Zgłoś
Zróbcie przejezdną kładkę na Gądkach !!!
Odpowiedz
6
@ DC3
dnia 28.10.2013, 22:47 · Zgłoś
Moje słowa uznania dla Pana radnego Persa za umiejętność skłócania ludzi i wykazywania się zupełną indolencją z zakresu prawa budowlanego i wykorzystywania środków publicznych. Czepił się Pan inspektora Abratowskiego za to, że nie chce polemizować z sołtysem na tematy budowlane.
Drogi są remontowane zgodnie z projektem opracowanym przez osoby do tego uprawnione, są weryfikowane przez osoby znające przedmiot budowy/remontu a inspektor posiadający uprawnienia budowlane do nadzoru budowy ma realizować właśnie ten projekt zgodnie ze swoją wiedzą i uprawnieniami. Nie mieści się w głowie zarzut, że nie chce polemizować z sołtysem czy mieszkańcami. On kota dostałby, gdyby słuchał opinii przypadkowych osób. Od głaskania sołtysa i polemik z mieszkańcami jest właśnie Pan Panie Radny, aby nazbijać głosów przed wyborami. Od nadzoru nad wykonywaną robotą i od prawidłowości wydatkowania publicznych pieniędzy jest właśnie Pan Abratowski i niech mu Pan pozwoli bez napuszczania na niego wykonywać swoją robotę.
Sugeruję, aby pan się wkręcił (ma Pan takie prawo jako radny) na członka komisji odbioru końcowego i wtedy wniesie Pan swoje uwagi, ale uprzedzam, że trzeba się na tym znać, aby pierwszy lepszy sołtys czy lekarz Pana nie ośmieszył.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Odpowiedz
7
@ 123
dnia 28.10.2013, 17:42 · Zgłoś
ludzie kochani , zbliżają sie wybory , radnych nie obchodzi ani pobocze ani pacjenci ani uczniowie ani wyborcy ich nakręca kapucha i łatwe życie. Pozdrawiam!
Odpowiedz
5
@ R.
dnia 28.10.2013, 16:43 · Zgłoś
A dajcie spokoj p. Abratowskiemu. To porządny i bardzo uczciwy chłopina!!! Robi to, co do niego należy. A p. Pers, niech się od pana Zbyszka uczy solidności, uczciwości w stosunku do swoich pacjentów... bo to co sie słyszy nawet od dawnych jego pracowników ... GŁOWA MAŁA. PANIE ZBYSZKU!!! głowa do góry :-)
Odpowiedz
5
@ mieszkaniec powiatu wyborca
dnia 28.10.2013, 14:40 · Zgłoś
oj widać kampania wyborcza zaczęła się wcześniej- prawda panie radny grzegorzu?!!! zapytać należy a co na to sołtys i rada sołecka dlaczego nie interweniowali u kompetentnych organów i osób tylko wezwali lekarza medycyny tak jakby abratowski był chory?( przepraszam za uszczypliwość) co na to " pan wójt new zmigrod"? a co na to obecnie wice starosta a poprzednio z-ca wojta new zmigrod? nie znam pana abratowskiego ale : przecież on też ma chyba ograniczone możliwości jako inspektor!!! przecież zawsze jest wcześniej opracowywana dokumentacja czy też plan remontu- harmonogtram i niestety chyba pan abratowski nie będąc na własnym folwarku nie może swobie rozporządzać środkami jakie mogą być wydane na konkretny zakres ba nie może organizować robót wykonawcy bo od tego jest kierownik budowy ( robót) i jeśli by doszło do jakiejś tragedii to wtedy kto odpowie?. przykre jest również to, że pan radny grzegorz sam raczej też nie grzeszy uległością a krytykuje innych, którzy postępują bardzo podobnie. skoro się powiedziało, że odrazu abratowski potraktował z buta to prosilibyśmy o konkrety bo może to tylko taka przenośniawyolbrzymiająca sprawę i odwracająca uwagę od meritum? uważam, że dyskusja z pracownikami a nawet z panem abratowskim przez radnego czy innych to nonsens gdzyż za organiyację robót i wykonawstwo odpowiada kierownik robot a nie pracownicy i nie inspektor. czy był wcześniej przegląd lub odbiór robót? i takie drobne pytanie do pana radnego, z-cy przew.rady, lekarza medycyny etc : czy na medycynie uczą drogownictwa? . jakie kompetencje ma radny aby interweniować w sprawach wykonawstwa drogowego pan pers? przecież on się na tym nie zna!!! powinien był zgłosić komuś z zarządu powiatu lub pani dyrektor pzd a nie podejmować interwencję i uprawiać własne wojenki. ciekawew gdyby ktoś postępował nie mając kompetencji tylko dlatego , że jest radnym i w ośrodku zdrowia miałby pretensje do sprzątaczki czy pielęgniarki czy to by było w porządku ? i tak cudownie, że pracownicy wykonawcy nie powiedzieli panu radnemu [...] pan. prawo budowlane określa wyraźnie kompetencje osób, które mogą wykonywać czynności na budowie. znam prawo budowlane i stwierdzam jednoznacznie, że nie ma tam dopuszczenia do podejmowania decyzji, wydawania poleceń czy też określania prawidłowości bądź nieprawidłowości przez lekarza medycyny ( z calym szacunkiem), kierownika ośrodka czy jak nazwać zdrowia, radnego czy też z-cę przewodniczącego rady jakiegokolwiek szczebla!!! są przewidziane do tego procedury. napewno sprawa mogła być załationa sprawnie poprzez interwencję choćby nawet u członka zarządu! tak ale wtedy nie byłoby rozgłosu, sprawa byłaby prawdopodobnie szybko załatwiona i konkretna osoba nie uzyskała by punktów przed zbliżającymi się wyborami. stara zasada mówi lekarz od leczenia, budowniczy od budowania, mechanik od spraw mechanicznych etc... niech każdy robi swoje i będzie dobrze. nie potrafię też zrozumieć gdzie ten pan abratowski czy jak mu tam dokonał jakiegoś złamania prawa czy też niedopełnił obowiązków? a to, że moze mówił stanowczo i głośno nie upoważnia nikogo do zmuszania go aby wykonywał swoje czynności pod przymusem! panie abratowski w przyszłości proszę nie mówić za cicho bo np jakiś z całym szacunkiem radny może panu zarzucić, że go pan poniża dlatego mówi pan tak cicho. polacy tylko spokój i opanowanie mogą nas uratować. szczęść boże. i tak faktycznie proponuję aby zainteresowani przeczytali i poszukali w internecie coś na temat pana radnego grzegorza- w zasadzie ktoś kto napisał, że jest krośnianinem ma rację ale cóż jest podobno też jeden radny mieszkający w rzeszowi a krosno jest bliżej aniżeli rzeszów.
Odpowiedz
0
@ staszek łomasta
dnia 27.10.2013, 17:14 · Zgłoś
Pozdrawiam Pana Persa :)
Odpowiedz
-2
@ k
dnia 27.10.2013, 15:36 · Zgłoś
Abratowski na emereturę tyle ludzi jest w Jaśle po studiach inteligentnych. Miałem również przyjemność się z nim spotkać w trudnej dla mnie sprawie ,a to tylko dlatego że p.Elżbieta Motkowicz była na chorobowym i skierowano mnie do tego pana, bardzo żle wspominam to spotkanie.Jak wróciła p.Motkowicz poszedłem do niej muszę wyraźnie podkreślić,że choć niektóre sprawy nie dało się załatwic dla mnie pozytywnie ze względu na przepisy prawne, ale była bardzo uprzejma, rzeczowa i rozmowa z nią to nie to samo co z p.Abratowskim.
Odpowiedz
0
@ wisienka:)
dnia 27.10.2013, 15:25 · Zgłoś
Drogę wypasioną im zrobili i jeszcze problemy mają... jak to ludzie nie potrafią nic docenić.. pewnie woleli wcześniejsze dziury w drodze...
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 27.10.2013, 14:31 · Zgłoś
Przyjrzyjcie się chodnikowi od kapliczki w kierunku kościoła na ulicy Niegłowickiej, nie wspomnę już o zjazdach na posesje. Ciekawe jak w zimie będą chodzić dzieci do szkoły i ludzie do kościoła, bo teraz jest przejść trudno.
Odpowiedz
12
@ dolek
dnia 27.10.2013, 11:25 · Zgłoś
A gdzie to wice Miśkowicz się zapodział i nie zabiera głosu czyżby zapadł w sen zimowy ,albo się czegoś wystraszył ? Przecież to jego rejon
Odpowiedz
2
@ gwardian
dnia 27.10.2013, 10:57 · Zgłoś
w Łysej Górze to jest podobno rezerwat przyrody i tam podobno w tym rezerwacie został [...] jeleń byk, i podobno gdyby nie"osoba" która [...] jelenia byka w rezerwacie przyrody to podobno i jasielski wymiar sprawiedliwości ni mioł by problemów z kwalifikacją czynu,ponieważ świadkowie zeznawali prawdę - teraz już wyrzuceni z tego koła łowieckiego- a prokuratura nie mogła po paru miesiącach sprawdzić śladów kłusownictwa, a poroże byka wisi u prominenta
GRATULUJEMY!!!
Odpowiedz
4
@ bodek
dnia 27.10.2013, 08:09 · Zgłoś
Do sołtysa: Zbierajcie podpisy o referendum, zobaczycie jak Jaśnie Pan Abratowski zmieni swój stosunek i podejście do mieszkańców. Na jego miejsce czeka tabun młodych kreatywnych, wykształconych ludzi...
Odpowiedz
3
@ Koza
dnia 27.10.2013, 09:03 · Zgłoś
cieszcie się że macie Abratowskiego! gdybyście mieli Kujawskiego to byście na Abratowskiego nie narzekali.
Odpowiedz
9
@ sołtys
dnia 26.10.2013, 22:50 · Zgłoś
ten sam pan Abratowski na odcinku tej samej drogi w Starym Żmigrodzie zachowywał się podobnie jak w Łysej Górze, przed sporządzeniem planu robót nie kontaktował się z nikim, ani mieszkańcami ani soltysem, tak jak by był sam właścicielem tej drogi, jest to urzędnik mysle niekompetentny i bardzo zarozumiały. Efektem tego jest droga o różnej szerokości której falowanie można było wcześniej uzgodnić. Nie wiem dlaczego przy częstych krytycznych uwagach na jego temat powiat dalej pozwala mu na buńczuczne uwagi pod adresem mieszkańców remontowanych dróg oraz braku jego kompetencji.
Odpowiedz
6
@ @
dnia 26.10.2013, 21:28 · Zgłoś
ojojoj! aż pośrednik był potrzebny, tak jakby mieszkańcy nie wiedzieli komu od razu to zgłosić
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 26.10.2013, 21:19 · Zgłoś
Zgadzam się z Tadeuszem Górczykiem. Problemy znikną nawet wcześniej, pod warunkiem, że jeszcze wcześniej zniknie starosta. heh...
Odpowiedz
12
@ Aaa
dnia 26.10.2013, 19:54 · Zgłoś
Jak ten pan może być radnym powiatu jasielskiego jako mieszkaniec Krosna - dziwne lecz prawdziwe. Co na to państwo radni powiatu jasielskiego czy tylko bezradni?
Odpowiedz
0
@ Rjs
dnia 26.10.2013, 18:41 · Zgłoś
Jak widzę zdjęcia tych wsiurow, to mnie mdli. Obudź się jasielski Narodzie w końcu i przegon tych [...].
Odpowiedz
5
@ oj tam oj tam
dnia 26.10.2013, 17:14 · Zgłoś
Grzegorz niech pilnuje własnych spraw i ... a nie robi dymu!
Odpowiedz
-4
@ Ja
dnia 26.10.2013, 18:13 · Zgłoś
Co cie życie Grzegorza interesuje,pilnuj swojego!
Odpowiedz
9
@ GINA
dnia 26.10.2013, 19:21 · Zgłoś
inrteresuje wyborcę, bo na niego głosował.
Odpowiedz
6
@ ko
dnia 27.10.2013, 09:00 · Zgłoś
jest osobą publiczną! Dlatego mnie interesuje!
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 26.10.2013, 17:05 · Zgłoś
-4
@ @tajny
dnia 26.10.2013, 12:38 · Zgłoś
Nareszcie trafił na kogoś myślącego,brawo.
Odpowiedz
-7
@ m
dnia 26.10.2013, 11:16 · Zgłoś
po co taki temat jest w jaslo 4 u,

dlaczego nie w lysagora 4 u

albo nowy zmigrod 4 u

co mnie obchodzi droga w lysej gorze na jasielskim portalu???
Odpowiedz
4
@ Przychodnia AA
dnia 26.10.2013, 12:15 · Zgłoś
Jak mogą się wykazać, to artykuł jest gdzie popadnie - zwykły "pijar".
Odpowiedz
-3
@ jaślanin
dnia 26.10.2013, 14:31 · Zgłoś
Popieram. Zajmijmy się problemami Jasła i Jaślan. Gdzie w ogóle jest [...] Góra?? To jakaś bajkowa kraina gdzie spotykają się czarownice i [...]. Nie wierzę że takie miejsce istnieje...
Odpowiedz
-2
@ Sven
dnia 26.10.2013, 15:37 · Zgłoś
Po twoim IP widze ze klikasz z Wyszowatki , wiec nie graj tu jaslaka z małej litery .
A ty @m tez nie filozofuj bo jaka to róznica czy pisza na lysagóra4u czy jaslo4u ? Pudelki maja to do siebie ze tylko powielaja informacje . Inna sprawa ze jaslo4u nie jest miejskim pudelkiem tylko POwiatowym . Jesli cię nie interesuje to po kiego wchodzisz i czytasz ? Kazali jak Owsiakowi TV ? I nie nauczyli jak sie wychodzi ?
Odpowiedz
-1
@ Powiatowy OSP
dnia 26.10.2013, 16:42 · Zgłoś
Pisza piszą na lysagora.info :D :D
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 27.10.2013, 00:08 · Zgłoś
svenie tyle razy cię prosiłem. nie baw się komputerem bo się niezdrowo podniecasz i później twoja mama musi czyścić klawiaturę bo klawisze poklejone.
Odpowiedz
10
@ jer
dnia 26.10.2013, 10:30 · Zgłoś
Pers pewnie nowa "lanie" namierzyl w tej miejscowosci:)
dno i metr mulu...
Odpowiedz
16
@ maggi
dnia 26.10.2013, 09:26 · Zgłoś
Pan Pers robi zadyme pod publikę niech sie zajmie swoim życiem ! a jest czym !!!
Odpowiedz
12
@ [...] Gora
dnia 26.10.2013, 08:19 · Zgłoś
Jaki starosta, tacy pracownicy.
Odpowiedz
13
@ stary
dnia 26.10.2013, 08:08 · Zgłoś
to kiedy i jakie powodzie nawiedziły tą miejscowość ?,bo za mojego kończącego się życia o takich nie słyszałem,może ktoś pomylił miejscowości ?
Odpowiedz
3
@ Mieszkam nad Wisłoką.
dnia 26.10.2013, 21:24 · Zgłoś
Ponieważ tam jest góra, to w czasie deszczu woda spływa na wszystkie strony tworząc coś w rodzaju powodzi. A jak długo pada to zmywa wszystko po drodze. Stąd [...] Góra bo została zmyta do [...].
Odpowiedz
11
@ obi
dnia 26.10.2013, 05:43 · Zgłoś
Remont drogi w Łysej Górze ze środków popowodziowych?, toż tam nawet rzeki nie ma ma i teren górzysty, więc o jaką powódź chodzi?
Odpowiedz
26
@ yeti
dnia 26.10.2013, 01:37 · Zgłoś
o rany to pan Abratowski ma same złe dni bo na ulicy Niegłowickiej zachowywał się identycznie biedaczysko koniecznie musi zasięgnąć porady lekarskiej.
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 25.10.2013, 23:24 · Zgłoś
Zima idzie ,to se ludziska skocznie porobią narciarskie :) Ułatwi to wam życie i turyści będą walić drzwiami i oknami :P

łohohohoh

ps. se zęby można na tych urwiskach wybić :P
Odpowiedz
1
@ do buraka...yyy...znaczy łodyńca
dnia 26.10.2013, 06:21 · Zgłoś
przecież Ty zębów nie masz [...]ku!
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 26.10.2013, 12:22 · Zgłoś
Burak - osobnik [...] ,który w wolny dzień jakim jest sobota , o godzinie 6:21 siedzi już na j4y :P

łohohoho
Odpowiedz
18
@ Jaślak
dnia 25.10.2013, 23:15 · Zgłoś
Czyżby Grz... nową zwierzynę w Łysej Górze wypatrzył??? Przeepraszam, ale nie mogłem się oprzeć :)))
Cieszę się, że wreszcie ktoś zainteresował się tym za co płaci.
Odpowiedz
-8
@ łodyniec
dnia 26.10.2013, 12:44 · Zgłoś
Z okazji Święta Urwisk w Łysej Górze życzę wszystkim szczęścia w życiu osobistym, sukcesów w pracy, dobrego zdrowia, domku z ogrodem i basenem, eleganckiej limuzyny, samych zwycięstw, spełnienia Marzen, miłych niespodzianek losu, grona prawdziwych przyjaciół, niewyczerpanych pokładów energii, uśmiechu na co dzień, drogi usłanej różami, satysfakcji z pracy, genialnych pomysłów, niskich podatków, słodkiego, miłego życia, świeżości spojrzenia, głównej wygranej na loterii, pozytywnej aury, pogody ducha, pomyślnych wiatrów, gorącej miłości, wygodnych butów, cudownych wakacji, szczęścia, pociechy z wnuków, punktualnych pociągów, świętego spokoju, jachtu, żadnych trosk, powodzenia u płci przeciwnej, wysokich lotów, rześkich poranków, pomyślności, trafnych decyzji, intuicji w interesach, prezentów od losu, dużego łóżka, pękatego portfela, szerokiej drogi, miłego szefa, jasności umysłu, niebanalnych wyzwań, miłych snów, pewności siebie, wielkiej fortuny, wielu uśmiechów, bogatego wujka, błyskotliwych ripost, romantycznych wieczorów, udanych łowów, pasjonującej pracy, szansy na sukces, dużo słodyczy, pozycji lidera, szampańskiej zabawy, mocnego dachu nad głową, samych pozytywnych wibracji, pełni życia, wielu niezapomnianych chwil, dużo słońca, olimpijskiej kondycji, pomyślności, jak najmniej zmartwień, wyjścia z każdej sytuacji, uwielbienia u podwładnych, pasma sukcesów, niezmiennie zielonego światła, czystego nieba, stu lat życia, końskiego zdrowia, sławy, pokaźnego konta, manny z nieba, wysokich wygranych, ciągle nowych rekordów, niskich kosztów, bezpiecznych lądowań, wielu ciekawych znajomości, wygranych przetargów, sumiennych dłużników, taaaakiej ryby, najwyższego miejsca na podium, dobrego fryzjera, radosnych świąt, serca jak dzwon, pewnej ręki, komfortowych warunków, przyjemnych doznań, wielu wzruszeń, mocnej głowy, powodzenia, stopy wody pod kilem, otrzymania najwyższych odznaczeń, osiągnięcia wyznaczonych celów, pełnego sejfu, szczęścia w kartach, sprzyjającej pogody, dobrych zbiorów, [...] chwil, twórczego podejścia do pracy, połamania pióra, góry pieniędzy, samych słonecznych dni, smacznego jajka, uroku osobistego, mnóstwa prezentów, udanych negocjacji, serdecznych przyjaciół, grzecznych dzieci, udanych wakacji, miejsca w Księdze Rekordów Guinessa, większości w parlamencie, miłego wypoczynku, wesołego towarzystwa, dobrego apetytu, szczęśliwej podroży, złotej jesieni, poczucia humoru, anielskiej cierpliwości przy czytaniu tych życzeń, wiecznej młodości, licznego potomstwa, niewieszającego się komputera, sławy i chwały, lekkości bytu, pokojowego rozwiązania wszystkich konfliktów, szybkiego rozwoju gospodarczego, hojnych sponsorów, korzystnego układu gwiazd, miłosnych uniesień, czytelnych instrukcji, cichych wielbicieli/elek, mistrzowskich zagrań, dobrej nocy, wielkiej przygody, słodkich snów, wystrzałowej zabawy sylwestrowej, zgranej ekipy, pomyślności na nowej drodze życia, pociechy z pociechy, lojalnych współpracowników, bujnej wyobraźni, interesujących przeżyć, rodzinnej atmosfery, pomyślnych wieści, radości życia, dobrego serca, pełnego szkła, suto zastawionego stołu, złotej rybki, zimnego [...], zasięgu w każdym miejscu, gry fair play, nieomylnych decyzji, miejsca w historii, głównych ról, kreatywności, podroży dookoła świata, udanych szkoleń, efektywnych poszukiwań, pakietu kontrolnego, bogatej kolekcji, dużo wolnego czasu, beztroskiego życia, dobrej passy, celnych strzałów, zdobycia Mount Everestu, wolności, trafnych wyborów, gradu prestiżowych nagród, spokoju ducha, oddechu od codzienności, samych piątek w szkole, godnych przeciwników, szczerych komplementów, wszelkiej pomyślności, codziennych atrakcji, świetlanej przyszłości, hossy na giełdzie, korzystnego horoskopu, zdjęcia na okładce, miłych sąsiadów, wiary w sukces, mocy zawsze z Wami, wielu alternatyw, przychylności bogów, tolerancji, własnego odrzutowca, gorączki sobotniej nocy, piwniczki pełnej wina, silnej woli, wyrozumiałego spowiednika, zamku w Szkocji, ambitnych planów, kilku odkryć i kilku wynalazków, owacji na stojąco, zniewalającego uśmiechu, szczęśliwego trafu, płomiennych uczuć, pomocnej dłoni, niezawodnej pamięci, nieprzemijającej urody, asa w rękawie, sprawnych hamulców, miękkiego lądowania, dużo nadzienia w pączku, strumieni szampana, kominka, rozbicia banku, recepty na szczęście, zabawy do białego rana, odwagi cywilnej, dobrej prasy, ptasiego mleczka, przygód z happy endem, długich wakacji, dużo rodzynek w cieście, zmysłowych nocy, gwiazdki z nieba, wiernego psiaka, celnego oka, sportowego wozu, różowych okularów, ruchu w interesie, stabilnej waluty, zgrabnej figury, siły perswazji, zdolności nadprzyrodzonych, ostatniego słowa, dobrego smaku, własnego sposobu na życie, w zdrowym ciele - zdrowego ducha, właściwych wniosków, widoków na przyszłość, podzielnej uwagi, czterolistnej koniczyny...
Odpowiedz
-22
@ dyzio
dnia 25.10.2013, 21:03 · Zgłoś
Ech zacofance . Zamiast sie cieszyc ze jest wysoki poziom prac to nażekają . Moheroa [...]
Odpowiedz
8
@ Sven
dnia 25.10.2013, 22:24 · Zgłoś
A ty chłopczyno do której szkoły chodziłes ? Pewnie do nowoczesnej w której pisownia nie była najwazniejszym przedmiotem
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 25.10.2013, 21:00 · Zgłoś
To jest taka nowa POlska tradycja " POdnosimy standard i asfalt " ile tylko sie da .
Odpowiedz
1
@ Olkuszok
dnia 25.10.2013, 21:05 · Zgłoś
Zgadza sie . Wysoki standard . U nas w Olkuszu tez tak zrobili , mozna nawet podniesc .
U nas można asfalt zwinąć i schować na noc, tak jak w popularnych kawałach. Wszyscy będą się z nas śmiać - mówi mieszkaniec ulicy Podgrabie.
O bublu drogowym mieszkańcy poinformowali Andrzeja Wójcika, radnego powiatowego i mieszkańca ulicy. - Poinformowałem nadzór budowlany i starostwo. Przyjechali fachowcy i jednoznacznie stwierdzili, że prace należy natychmiast zatrzymać i rozpocząć naprawę drogi - tłumaczy Wójcik.
Technologia, którą chciała wykorzystać firma zakłada położenie asfaltu na specjalnej tkaninie, która po nasączeniu specyfikami związuje asfalt z podłożem. Wtedy droga jest bardziej wytrzymała i odporna na pęknięcia. W Olkuszu wyszedł klasyczny bubel. - Robotnicy zapomnieli nasączyć tkaninę, przez co asfalt odchodzi - tłumaczy Wójcik. - Można go zwyczajnie podnieść i wygarnąć dłonią piasek spod tkaniny.
Droga wykonana została na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu, które robią wzdłuż ulicy kanalizację. Alfred Szylko, prezes PWiK twierdzi, że wszystko jest pod kontrolą.
- Nie ma powodów do niepokoju - tłumaczy Szylko. - Firma popełniła błąd w budowie podłoża, który teraz na własny kosz będzie musiała naprawić.
Mieszkańcy pytają dlaczego nikt nie dopilnował robotników. Kolejny raz na ich drogę wjadą ekipy budowlane.
Odpowiedz
0
@ -----
dnia 28.10.2013, 13:47 · Zgłoś
jak to możliwe, że robotnicy coś źle wykonali? w artykule o polwaxie jakiś fan robotniczej braci narzekał że wszystko co wypracują robotnicy (bo to jak uznał jedyna słusznie i dobrze pracująca grupa zawodowa) to inni z tego czerpią zyski i profity... jak to możliwe???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.