Mikołaj w ZST- XIII Turniej Piłki Nożnej Halowej
W dniu 05 XII 2014r. w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle odbył się XIII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego ZST w Jaśle Piotr Czerkowicz i Krzysztof Zbylut.

W rywalizacji brało udział 16 drużyn (klas), które rozgrywały spotkania w systemie pucharowym. Mecze toczyły się w dwóch „koszykach”. Po 7 spotkaniach zwycięzcą „koszyka I” została reprezentacja klasy 3Ta (technik mechanik/elektryk). Rywalizację w „koszyku II” wygrał zespół z klasy 4Tb (technik mechanik pojazd.samoch.).

W meczu o miejsce III brały udział reprezentacje klas 2Ta i 1Ta (technik mechanik/elektryk). Po zaciętej walce, obfitującej dużą ilością goli mecz zakończył się wynikiem 8:4 dla zespołu z klasy 2Ta.
Zespoły grały w składzie: 2Ta-Marek Sury, Kaleta Tomasz, Knap Tomasz, Kamil Ochoński, Marcin Mlecz, Kamil Dubiel.
1Ta-Damian Przewoźnik, Marcin Kozak, Robert Konieczny, Patryk Marszałek, Michał Jarek, Maciej Panek.
W finale turnieju spotkały się zespoły z klas 4Tb i 3Ta. Po kilku minutach spotkania wydawało się, że tytuł mistrza ZST obroni klasa 3Ta, która prowadziła z wynikiem 5:1. Jednak zespół z klasy 4Tb wykazał dużą wolę walki i doprowadził do remisu 6:6 a następnie wygrał 1:0 po serii rzutów karnych i został mistrzem ZST w piłce nożnej halowej.
Składy zespołów: 4Tb-Damian Strugała, Adam Trojan, Wiesław Rogowski, Dawid Filak, Mateusz Buba, Krzysztof Hendzel.
3Ta-Tomasz Kotulak, Bartłomiej Doktór, Damian Niemczyński, Łukasz Bronowicz, Rafał Chochołek, Marcin Filus.
Tytuł „Króla strzelców” otrzymał Marek Sury (2Ta) zdobywając 13 bramek, najlepszym bramkarzem turnieju został Damian Niemczyński (3Ta), a tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Tomasz Kotulak (3Ta) . Objawieniem turnieju został uczeń klasy pierwszej – Marcin Kozak (1Tb)
Sponsorami turnieju byli: Stowarzyszenie ZSTechnicznych, Huta Szkła w Jaśle, PBS Bank Jasło, Edam Jasło, Astra Krajowice, Jafar Jasło, Marek Skocz (sklep szkolny ‘’Prymus’’).
Nagrody dla najlepszych drużyn i wyróżnienia indywidualne wręczyła Pani wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle mgr Krystyna Myśliwiec oraz Pani mgr Agnieszka Przywara-Szumiec prezes Stowarzyszenia ZSTechnicznych.
Sędziami zawodów byli: G.Lenar, K.Zbylut, P.Czerkowicz, Ł.Książkiewicz, T.Merkwa pomoc w organizacji – Wojciech Wojdacz, Andrzej Rak, Biesiadki Daniel, Gierut Jacek, Kamil Róż, Maciej Więcek, Damian Płaziak.

XIII edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej a celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej halowej oraz zachęcanie młodzieży do czynnego udziału we współzawodnictwie sportowym.
Czerkas
