Mistrzostwa Polski Oyama Karate- złoto i brąz zawodników z klubu Oyama Karate Jasło-Brzyska
W dniach 12-13 kwietnia 2014 r. w Andrychowie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski OYAMA Karate. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubu Oyama Karate Jasło-Brzyska, którzy zaliczyli udany występ.


Sensei Dawid Wnęk zdobył złoty medal i został mistrzem Polski w formule KNOCKDOWN -70 kg, wygrywając większość walk z doświadczonymi zawodnikami przed czasem.

W kategorii junior -55kg (poniżej 18 lat) 3. miejsce zajął Arkadiusz Rachowicz - w walkach eliminacyjnych również pokonał przeciwników przez nokaut.


Pozostałym juniorom z klubu Jasło-Brzyska - Patrykowi Siepietowskiemu i Jakubowi Furmankowi - nie udało się stanąć na podium pomimo wygranych walk eliminacyjnych. Wszystkie kategorie były obsadzone dużą ilością świetnie przygotowanych i wyszkolonych zawodników.


Startującym towarzyszyli: sensei Krzysztof Mrozek jako lider i trener klubu oraz instruktorzy: Janusz Pabis i Daniel Pruchnicki.


W Mistrzostwach wystartowało łącznie ponad 400 zawodników z ośrodków Oyama Karate i Kyokushin Tezuka Group z całej Polski. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie sportowo-organizacyjnym który podkreślał wysoki prestiż zawodów.



Szegółowa relacja z zawodów znajduje się na oficjalnej stronie Oyama Polskiej Federacji Karate www.oyama-karate.pl
Jissen IFCT
