Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Mistrzostwa Świata Sztuk Walki– KRETA 2013

51

W dniach 20-25 października w Heraklionie odbyły się XXIII Mistrzostwa Świata Sztuk Walki Światowej Unii Karate i Kickboxingu.

WKU zrzesza narodowe organizacje karate, kickboxingu, taekwondo, hapkido z ponad 60 państw. Na Kretę przyjechało 1300 zawodników z 42 krajów aby zmierzyć się w kumite i kata. Mistrzostwa rozgrywane były na 5 matach i ringu w pięknej hali Orakia Stadion przez 5 dni od rana do późnych godzin wieczornych.

W tym roku po raz pierwszy do startu w mistrzostwach zaproszono przedstawicieli karate kyokushin. Zaproszenie naszych zawodników nie było przypadkowe. Od wielu lat startujemy w turniejach międzynarodowych w Danii, Austrii, Rumunii, Ukrainie, Japonii. Zdobywamy medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy.

Duże wrażenie zrobiło otwarcie Mistrzostw które odbyło się w starym porcie Heraklion, otoczonym murem z masywnym fortem Kastro Kaule z XVI w. na które uczestników przywieziono 40 autokarami. Występy baletu Greckiego wykonującego tradycyjną Zorbę, oraz zespołów ludowych w tradycyjnych strojach uświetniły ceremonię otwarcia.

Pierwsze dwa dni nie były szczęśliwe dla naszych zawodników startujących w kata/formy/

Pomimo dobrego przygotowania nie byli w stanie dorównać najlepszym zajmując odległe miejsca. Złą passę przełamał w trzecim dniu aktualny mistrz Polski i mistrz Europy z 2012 r. Dawid Nguyen Quang, zdobywając w kategorii kata juniorów brązowy medal.

Nikt nie spodziewał się tego co nastąpiło w następnym dniu Mistrzostw, podczas rozgrywania konkurencji kumie /walka/. Nasi zawodnicy wygrywali jedna walkę po drugiej zdobywając w rezultacie 5 złotych i 2 srebrne medale.

Złote medale zdobyli:

Czajka Weronika – junior młodszy 13-15 lat do 50 kg

Jarecka Angelika – junior 16-17 lat do 60 kg

Jarecka Angelika – junior 16-17 lat powyżej 60 kg

Nguyen Quang Dawid – junior 16-17 lat do 60 kg

Ptak Leszek senior + 35 lat do 85 kg

Srebrne medale:

Socha Aleksandra – junior młodszy 13-15 lat do 60 kg

Zuzanna Węgrzyn – junior młodszy 13- 15 lat do 45 kg

Brązowy medal:

Nguyen Quang Dawid – kata juniorów

Tadeusz Krygowski

Reklama

Komentarze: 49

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Bartosz:-)
dnia 29.11.2013, 19:48 · Zgłoś
Angelika! Jesteś najlepsza Gratulacje dla Ciebie i to Największe,naprawdę potrafisz walczyć i tak pięknie osiągasz sukcesy tylko pozazdrościć,trzymam za Ciebie kciuki!!!bużka
Odpowiedz
-10
@ hjfoawe
dnia 20.11.2013, 15:51 · Zgłoś
Jarecka rządzi !
Odpowiedz
-3
@ p
dnia 06.11.2013, 13:15 · Zgłoś
Brawo Dawid :)
Odpowiedz
-8
@ kamis
dnia 04.11.2013, 22:47 · Zgłoś
a ja sie pytam za co ma sensei Ptak ten 3 dan??
Odpowiedz
11
@ [...]
dnia 04.11.2013, 22:58 · Zgłoś
ja sie pytam za co ty masz ten mozg?!!
napisales/as "ten", czyli nawet nie wiesz co oznacza slowo "dan" no i po co to piszesz?
ludzie nie rozumiem was! oni ciezko pracuja aby zdawac na kolejne stopnie a wy ich zlwanie z gory na dol i komu oraz po co to potrzebne?!!
ma bo trenuje cwiczy posiada odpowiednie umiejetnosci aby zdobyc "ten 3 dan" tyle w temacie slonce :**
Odpowiedz
11
@ xxx
dnia 04.11.2013, 23:02 · Zgłoś
Jedź do Biecza a się dowiesz.
Odpowiedz
4
@ aa
dnia 04.11.2013, 23:04 · Zgłoś
Ktos powiedzial, ze nie ma glupich pytan a tylko odpowiefz moze bolec,ha,ha
Odpowiedz
9
@ lol.
dnia 05.11.2013, 08:18 · Zgłoś
Jedz do Biecza i zapytaj p.Leszka o to osobiscie,a nie kozacz na forum. Cwaniak w necie,[...]a w swiecie.
Odpowiedz
8
@ x men
dnia 05.11.2013, 09:44 · Zgłoś
Ja z tego co słyszałem to żeby zdać u tego pana z Danii u którego zdawał sensei Leszek na 3 dan i shihan Krygowski na 5 to trzeba naprawde na to mieć umiejętności .
Odpowiedz
9
@ olek
dnia 05.11.2013, 11:05 · Zgłoś
A ja wiem, że poprowadzi seminarium w Jaśle-9 i 10 .11 .2013 ale szczegóły to na jasielskiej stronie kyokushin. Pozdrowienia dla karateków! Zazdroszczę Wam pasji!
Odpowiedz
28
@ EkoNom
dnia 04.11.2013, 11:34 · Zgłoś
Aleksandra Zając zdobyła 5 miejsce w kata seniorek, więc nie tak odległe... Zapomniano?
Gratuluje wszystkim startującym i życze dalszych sukcesów!
Odpowiedz
1
@ Michigan
dnia 04.11.2013, 11:22 · Zgłoś
A co się dzieje z sensei Mitoraj i Lech bardzo dobrymi zawodnikami i trenerami, też popadli w niełaskę u Tadzia :). Nie zabrał ich na MŚ ? ,coś ostatnio nic o nich nie słychać. Konflikcik cycuś.
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 04.11.2013, 21:41 · Zgłoś
Nie szukaj proszę taniej sensacji,tylko zwróć uwagę z jakich sekcji byli zawodnicy,a będziesz miał odpowiedź dlaczego pojechali shihan Krygowski i sensei Ptak.
Odpowiedz
1
@ Michigan
dnia 06.11.2013, 11:13 · Zgłoś
A to Mitoraj i Lech już nie u Tadzia ?? . Bo jak nie tzn. że wszystko się zgadza o wiecznym konflikcie z TK ,może nas ktoś oświeci ,bo puki co widnieją na stroni internetowej jako instruktorzy Jasielskiej sekcji .
Odpowiedz
-7
@ kobieta
dnia 03.11.2013, 19:53 · Zgłoś
brawo zuzanna ,postaraj się dostać do kadry krajowej ,wtedy będzie to wielki sukces.
Odpowiedz
12
@ x
dnia 08.11.2013, 14:23 · Zgłoś
Z motyką na słońce - to się nie uda .
Odpowiedz
12
@ oko jasła
dnia 03.11.2013, 19:48 · Zgłoś
Gratulacje -dla całej drużyny- wspaniałe wyniki , dziękujemy za chęci a przede wszystkim za czas i poświęcenie, i za to że takie małe miasto jak Jasło też liczy się w świecie
Odpowiedz
21
@ ja
dnia 31.10.2013, 07:43 · Zgłoś
mega mega gratulacje spisaliście się na złoto :)
Odpowiedz
12
@ kibic
dnia 30.10.2013, 19:07 · Zgłoś
z tego daida to niezły łobuziak musio byc ciagle wyrywa tak dalej dzieki takim ludziom jak ty inne panstwa wiedza ze jasło istnieje na mapie gratulacje !!!
Odpowiedz
23
@ Krystian
dnia 30.10.2013, 16:47 · Zgłoś
angelika :-)jesteś super!!!gratulacje!!!
Odpowiedz
22
@ muffinka
dnia 30.10.2013, 16:40 · Zgłoś
gratulacje
Odpowiedz
28
@ Suzuki
dnia 30.10.2013, 13:04 · Zgłoś
mam nadzieję że jakiś film z tych MŚ zobaczymy :-) ,a tak przy okazji moje szczere gratki , szczególnie dla sensej Leszka 3 dan - BRAWO !.
Odpowiedz
16
@ Łukasz K.
dnia 30.10.2013, 10:09 · Zgłoś
Wielkie brawa dla ō-sensei Tadeusza Krygowskiego!!! Pozdrawiam!!!
Odpowiedz
2
@ kancho
dnia 30.10.2013, 20:33 · Zgłoś
shihan, shihan nie sensei już niestety
Odpowiedz
-17
@ Forest
dnia 31.10.2013, 11:51 · Zgłoś
2 dan-y w rok ? , niezłą kasę musiał za Shihana zabulić ,no chyba że po protekcji . To jest dopiero mistrzostwo świata ,hehehehe.
Odpowiedz
3
@ kancho
dnia 31.10.2013, 17:05 · Zgłoś
dobry jest no nie? mnie to cieszy , że jest w Jaśle shihan nooo a innych smuci bo tylko pomarzyć mogą (według mniemania Foresta pewnie brak kasy albo jest się za krótkim na 5 belek)
Odpowiedz
-6
@ Laluna
dnia 01.11.2013, 18:28 · Zgłoś
ale prawdą jest że 2 dany w rok to ,,osiągnięcie'' na skalę światową,nieprawdasz ?
Odpowiedz
-6
@ kancho
dnia 01.11.2013, 19:00 · Zgłoś
prawdasz, prawdasz ale przecież tym większy jego sukces no nie?
Odpowiedz
-9
@ lalunia
dnia 01.11.2013, 20:25 · Zgłoś
to nie sukces ,to [...] układziki
Odpowiedz
6
@ xxx
dnia 01.11.2013, 20:36 · Zgłoś
Zróbcie sami 1 Dan,a potem oceniajcie shihana.
Odpowiedz
15
@ kancho
dnia 02.11.2013, 10:54 · Zgłoś
Lalunia jak twierdzisz, jaki stopień powinien posiadać karateka z 35 letnim stażem, który jest prekursorem karate w regionie, wychował już kilka pokoleń młodzieży, która to dziś przyprowadza swoje dzieci na treningi karate a wkrótce to te dzieci będą przyprowadzać swoje dzieci na treningi i to ciągle do tego człowieka ? Co ten człowiek ma jeszcze udowadniać? chociaż cały czas wprowadza początkujących w arkana sztuki karate, prowadzi treningi, organizuje wyjazdy na zawody i jak trzeba najlepszym zawodnikom pokaże ile jeszcze muszą chleba zjeść żeby cokolwiek osiagnąć. Przecież to jest robota dla sztabu ludzi. A tutaj robi to jeden facet, któremu ty śmiesz zarzucać jakieś układy ? Normalnie myślałam, że dyskusję prowadzę przynajmniej z człowiekiem posiadajacym choć minimum pokory a tu tyle malkontenctwa laluni
Odpowiedz
-1
@ marek
dnia 02.11.2013, 12:22 · Zgłoś
Nie róbmy z Tadzia człowieka scyzoryka. Dla tych, którzy go ubóstwiają proponowałbym rozmowę z ludźmi, którzy od niego odeszli. Niech powiedzą dlaczego.
Odpowiedz
-6
@ kancho
dnia 02.11.2013, 17:09 · Zgłoś
scyzoryka ? nie kumam ... to nie ubóstwianie tylko opis tego co jest. Kto odszedł ? z kim mam rozmawiać ? dlaczego odeszli ? konkrety proszę, bez nich kończę moją dyskusję.
Odpowiedz
5
@ marek
dnia 02.11.2013, 18:05 · Zgłoś
Jeżeli nie wiesz nawet jacy ludzie i dlaczego odeszli od Tadzia to znaczy, że w ogóle dyskusji na Jego temat nie powinieneś podejmować.
Odpowiedz
-3
@ ...
dnia 02.11.2013, 18:41 · Zgłoś
dokładnie, ukladziki, ukadziki , kasa, kasa tyle teraz warte to wszystko ;D
Odpowiedz
14
@ olek
dnia 03.11.2013, 10:13 · Zgłoś
Wspaniali, mlodzi,usmiechnieci ludzie a wy wszystko usilujecie zniszczyc bo to jedyne co potraficie zrobic! Panie Tadeuszu gratulacje!
Odpowiedz
8
@ mae
dnia 03.11.2013, 10:38 · Zgłoś
Zobacz lepiej ilu ludzi z nim zostało, a Ci którzy odeszli widocznie nie byli warci jego przyjaźni i poświęcenia dla innych. Za 35 lat codziennego prowadzenia treningów 5 dan należy się jak mało komu. Pozdrawiam.
Odpowiedz
5
@ Suzuki :-)
dnia 03.11.2013, 15:01 · Zgłoś
Po pierweze Krygowski nigdy nie był prekursorem Karate w regionie'po drugie nikt mu nie zarzuca wychowywania poprzez trening nowych adeptów Karate ,po trzecie cały czs jak tu widzę ,mowa jest o tym jak w przeciągu roku ,,zdał" egzamin na 5 dan :-) . Gdzieś tu widziałem że jak dalej w tym tempie będzie zaliczał kolejne egzaminy to za trzy lata w danach Oyame wyprzedz i będziemy Swiatowym centrum Karate z siedzbą w Pagorzynie,po czwarte wypadało by zaprzestać gloryfikować bardzo przeciętnego karateki jakim był i jest ''shihan"Krygowski, a będący w temacie świetnie wiedzą o układach i układzikach o czym świadczą tu wpisy innych . Jeszcze jedno ,ja i inni Karateka nie zarzucają układów 'ludzie z tego środowiska wiedzą o tym że 2 dany w rok zwykły śmiertelnik nie ma żadnych szans zaliczyć . Pozdrawiam OSU !
Odpowiedz
-3
@ yoko
dnia 03.11.2013, 15:31 · Zgłoś
Tadziowi nawet 1 dan się nie należy ,przecież on nóżki wysoko nie podniesie ,a czarny pas przeciż zobowiązuje .
Odpowiedz
-2
@ marek
dnia 03.11.2013, 16:39 · Zgłoś
Tutaj się mylisz kolego i widać, że nie rozumiesz czym tak naprawdę są te stopnie. Pooglądaj w sieci filmiki na jaką wysokość pod koniec życia był w stanie kopnąć M. Oyama. Czy z tego powodu powinno się Go zdegradować do niebieskiego pasa?
Odpowiedz
11
@ yamacha
dnia 03.11.2013, 19:46 · Zgłoś
TK jak widać jest osobą kontrowersyjną. Są dwa obozy zwolennicy i przeciwnicy. Ci ostatni zarzucają (nie jemu tylko trzeba uściślić 'kancho"), że nie był prekursorem w regionie - to zależy kto co rozumie przez słowo "prekursor". To,że był człowiek, który pierwszy założył sekcję karate w Jaśle (nie TK sic!) nie oznacza,że to właśnie on był prekursorem. Egzamin już za Oyamy na 4 czy 5 dan był zwykłą formalnością. Dlaczego? a dlatego, że przyznawany był takim ludziom jak TK, którzy robią wszystko żeby rozwijać tą sztukę walki. No i słowa kpiny Suzukiego o Pagorzynie, żeby się nie zdziwił. W końcu nawet Kasina Wielka pewnie jest mniejsza od Pagorzyny. Przciętny karateka kończy swoją przygodę po kilku latach, no może nawet po osiągnięciu brązowego pasa. Kończy tak, ponieważ karate, które trenował nie jest prawdziwym karate. Bynajmniej nie jest z tego powodu gorszym człowiekiem. Po prostu coś go zniechęciło, coś go rozczarowało lub zaskoczyło. Z pewnością brakło porządnego kumite. Na temat układów to ja nic nie wiem. Może Schetyna, Protasiewicz, Tusk i cała PO coś więcej się wypowie w tym temacie.
Odpowiedz
-4
@ tsunami
dnia 03.11.2013, 22:14 · Zgłoś
Tu nie chodzi o żadne stopnie, czy wychowywanie młodzieży, tylko o kasę, kasę i jeszcze raz kasę.
Odpowiedz
11
@ bonifacy
dnia 04.11.2013, 13:07 · Zgłoś
Ja ćwiczyłem pare lat u Shihana i nie mam mu nic do zarzucenia . Jak trzeba to chłop zawsze pomoże i zawsze doradzi , jak ktoś chce ćwiczyć to sprzęt i salke zawsze udostępni . Jedyne co mu można zarzucić to to że jest trenerem starej daty i nie bardzo orientuje sie w nowoczesnych systemach walki , ale 5 dan mu sie w 100% należy bo karate to przede wszystkim sztuka walki a nie sport .
Odpowiedz
10
@ jo
dnia 04.11.2013, 17:37 · Zgłoś
Wszystkie nowoczesne systemy walki wywodzą się z karate :)
Odpowiedz
-1
@ bonifacy
dnia 04.11.2013, 18:24 · Zgłoś
Zgadza sie , tylko sportowo nowoczesne systemy walki są o wiele bardziej rozwinięte. Ale to tylko sport , taki malutki dodatek dla ludzi którzy ćwiczą sztuki walki . Tylko teraz obawiam sie że ludzie zapomnieli całkowicie o sztukach walki i ćwiczą tylko sport . I tak jest nie tylko w Jaśle ale praktycznie wszędzie na całym świecie i nawet w Japonii , a wież mi że dużo już widziałem . Teraz to jest sport , polityka i pieniądze .
Odpowiedz
9
@ [...]
dnia 04.11.2013, 20:39 · Zgłoś
a wy ciagle o tym samym.. 70% osob piszacych tutaj i obrazajacych osobe ktora bardzo wwielu ludzi sb ceni obrazacie/"[...]" ZAPEWNE NIGDY NIE MIALA STYCZNOSCI Z KARATE!!. sadze ze filmy i notki w necie was ucza tego co jest na serio.. ale ktory/ktora z was zrobi 100 pompek na treningu?! hmm.. pewnie z 15 bd ciezko?! i co ze niby nie mam racji? zapiszcie sie na karate lulb jaki kolwiek sport ktory wymaga poswiecenia i systematycznosci to przekonacie sie jak to jest na serio..
i ogarnijcie sie wreszcie jejciu ma 5 dan!! no i za to szacunek! a wy macie pretensje o to ze 2 w ciagu roku .. a moze wczesniej tez mogl zdac lecz po prostu nie chcial aby nie narazac sie na "takie cos" (mam na mysli was osoby ktore maja ewidetny bol [...] ze ktos jest lepszy i cos osiagnal..) i wcale sie p. Krygowskiemu nie dziwie! i jesli to pan czyta to prosze sie nie przejmowac ludzmi co lubia tylko oceniac nic nie wiedzac o karate!!
o i zaraz bd hejty ze mlodzi tez tylko kasa tak?!! zapewne ale to jest tylko ich sumienna, czesta praca na treningach ktora wymaga wyzeczen...
ps. rozpisalam sie ale warto bo ine znosze jak ktos obraza ludzi , ktorzy sa wzorem dla niektorych ale tak juz jest swiat ma swoje wady i zalety chociaz zalet to ja widze bardzo malo..
Odpowiedz
3
@ jo
dnia 04.11.2013, 21:35 · Zgłoś
W naszym małym Jaśle jest jeszcze sporo sztuki:) no ale, co racja to nie zmienia faktu że, ludzie zapominają o sztuce i liczy się tylko sport.
Odpowiedz
-1
@ olek
dnia 08.11.2013, 09:41 · Zgłoś
Tobie tylko kasa w głowie i tak 110 lat
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.