Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

MKS „MOSiR” Jasło lepszy od Arki Tempo Chełm. Jaślanie poznali rywala w fazie play-off

13

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło zakończyli zmagania w sezonie zasadniczym grupy 6. siatkarskiej II ligi mężczyzn. Świetną postawę na ligowych parkietach przypieczętowali zwycięstwem nad zespołem Arki Tempo Chełm 3:1. Tym samym podopieczni Bartosza Kilara zajęli ostatecznie trzecie miejsce w ligowym zestawieniu. Oznacza to, że w rozgrywkach fazy play-off zmierzą się w derbowym pojedynku z Karpatami Krosno.

Trener Bartosz Kilar instruuje swoich zawodników/fot. Marcin Dziedzic

Pierwszy set sobotniego spotkania od samego początku układał się po myśli gospodarzy. W swoim stylu, asem serwisowym zaskoczył rywali Szymon Soboń. Atakiem ze środka po szybkim rozegraniu popisał się z kolei Artur Bartosik. Jaślanie zapisywali na swoim koncie także punkty po skutecznych atakach Przemysława Czado i Krzysztofa Pamuły, który sobotniego popołudnia zagrał jak do tej pory swoje najlepsze spotkanie w jasielskiej hali MOSiR. Po dwóch kolejnych asach serwisowych w wykonaniu Rafała Matuły gospodarze prowadzili już czterema punktami (9:5). Sławomir Czarnecki – sternik chełmskiej ekipy zmuszony był poprosić o przerwę. Zabieg ten nie zdołał jednak wybić z rytmu drużyny MKS-u. Po wznowieniu gry doskonałą akcją popisali się Soboń i Bartosik. Dzięki szybkiemu rozegraniu środkowy jasielskiego zespołu atakiem na czystej siatce pewnie dopisał kolejny punkt do dorobku gospodarzy. Goście nie potrafili znaleźć recepty na świetną grę podopiecznych Bartosza Kilara, którzy z akcji na akcję nabierali coraz więcej pewności siebie. Na siatce dzielił i rządził Pamuła. W końcówce seta Bartosz Kilar wprowadził do gry Mateusza Michalska i Anatola Lejko. Ostatecznie w pierwszej partii meczu gospodarze łatwo pokonali Arkę 25:15.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla gości. Po tym jak Bartłomiej Misztal trudną zagrywką uniemożliwił gospodarzom skuteczną obronę a Błażej Czarnecki wespół z Bartkiem Gizą zatrzymali blokiem atak Przemysława Czado, na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 0:4. Impas w grze przerwał, lecz tylko na moment Pamuła. Gospodarze w efekcie słabszej postawy w przyjęciu i rozegraniu piłki zmuszeni byli do mozolnego odrabiania strat. Kiedy jednak udawało im się doskoczyć do rywali na jeden lub dwa punkty, proste błędy uniemożliwiały im przełamanie rywali. Kiedy dwa punkty z rzędu w polu zagrywki zdobył dla swojej drużyny Błażej Czarnecki wydawało się, że gospodarze nie mają najmniejszych szans na odwrócenie losów drugiego seta (17:23). Tymczasem, do samego końca goście musieli drżeć o wynik. Jaślanie zdołali czterokrotnie obronić piłkę setową. W końcowym rozrachunku musieli jednak uznać wyższość Arki. Druga partia zakończyła się zwycięstwem gości 25:23.

Zwycięstwo w drugim secie dawało gościom nadzieje na zdobycie trzech punktów, które pozwoliłyby Arce zepchnąć jaślan na czwartą pozycję w tabeli, co miałoby z kolei bezpośredni wpływ na układ par w fazie play-off. Początkowa faza trzeciej partii była bardzo wyrównana. Obie drużyny walczyły punk za punkt. W grze MKS-u i Arki nie brakowało prostych błędów. Kiedy jednak jaślanom udało się ją uporządkować, natychmiast znalazło to odzwierciedlenie w wyniku rywalizacji. Po tym jak blokiem zatrzymany został Czarnecki, gospodarze powiększyli przewagę do trzech punktów. To właśnie ten element siatkarskiego rzemiosła miał okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny dla gości. Pojedynczym blokiem bowiem swoich rywali zatrzymywali kolejno Matuła i Armata. Kiedy drugi z wymienionych siatkarzy MKS-u wraz z Pamułą zatrzymali na siatce atakującego Jędrzeja Gossa, przewaga jasielskiej drużyny wzrosła do ośmiu punktów (18:10). Niemal pewnym stało się, że gospodarze wygrają trzecią partię, zapewniając sobie tym samym trzecią pozycję w ligowej tabeli na zakończenie pierwszej – zasadniczej części sezonu. W końcówce seta znów dał o sobie znać Pamuła, który blokiem i skutecznym atakiem uprzykrzał jak tylko mógł grę gościom. Finalnie zespół Bartosza Kilara rozstrzygnął losy trzeciego seta na swoją korzyść (25:19).

Pomimo przegranych dwóch setów chełmianie nie zamierzali odpuszczać gospodarzom w czwartej partii. Dobitnie świadczył o tym przebieg rywalizacji. Obie ekipy walczyły punkt za punkt. W kluczowej fazie czwartej odsłony spotkania, to jednak jaślanie odskoczyli przyjezdnym na kilka punktów. Najpierw skutecznym atakiem z drugiej linii akcję MKS-u zakończył Matuła. W kolejnej akcji, Kamil Warzocha w trudnej dla siebie sytuacji zdołał umieścić piłkę w boisku. Dodając do tego błąd podwójnego odbicia w wykonaniu jednego z zawodników przewaga miejscowych zwiększyła się do czterech punktów (18:14). Przy stanie rywalizacji 24:17 wydawało się, że tylko kataklizm mógłby odebrać gospodarzom upragnione zwycięstwo w czwartym secie. Goście zaczęli jednak nieśmiało odrabiać straty. Kiedy Tomasz Kociuba zdobył dwudziesty punkt dla swojego zespołu obijając atakiem blok, w szeregach jasielskiego zespołu zrobiło się nerwowo. Bartosz Kilar poprosił o czas. Jego nadzieje na wybicie z rytmu gości okazały się jednak płonne. Gospodarze mieli olbrzymie trudności z finalizacją akcji. Goście z kolei doskonale grali blokiem, w końcu doprowadzając do remisu. Rywalizacja w czwartej partii rozstrzygnęła się na przewagi. Pomimo ambitnej postawy chełmianie przegrali decydującego seta 27:25 i całe spotkanie 3:1.

Sobotnie zwycięstwo nad Arką pozwoliło drużynie MKS-u na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli grupy 6. siatkarskiej II ligi mężczyzn. Zgodnie w regulaminem rozgrywek w fazie play-off jaślanie zmierzą się z Karpatami Krosno. Rywalizacja o awans do turnieju półfinałowego w walce o awans do I ligi rozpocznie się już 13-14 marca bieżącego roku w Krośnie. Gra toczyć się będzie do trzech zwycięstw.    

MKS „MOSiR” Jasło – Arka Tempo Chełm 3:1 (25:15, 23:25, 25:19, 27:25)

Skład MKS „MOSiR” Jasło: Szymon Soboń (kapitan), Przemysław Czado, Artur Bartosik, Krzysztof Pamuła, Rafał Matuła, Mateusz Armata, Bartosz Ochoński (libero) - Mateusz Michalec, Anatol Lejko, Kamil Warzocha, Marcin Gorczyca, Tomasz Nowak (libero).
Trener: Bartosz Kilar.

Arka Tempo Chełm: Paweł Rejowski, Bartłomiej Misztal, Adam Olejniczak, Bartłomiej Giza, Błażej Czarnecki, Jędrzej Goss (kapitan), Michał Piłat (libero) - Gabriel Wlaź, Tomasz Kociuba, Kewin Błaszczuk, Rafał Gosik.
Trener: Sławomir Czarnecki.

MD

Napisany dnia: 02.03.2021, 22:20
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ łodyniec
dnia 03.03.2021, 06:20
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ ultras Czarni
dnia 03.03.2021, 06:57
Ocena
komentarza:
-2
Nazwy klubów w języku polskim piszemy z duzej litery. Czyli Czarni i Karpaty.
@ Natural Born Leader
dnia 03.03.2021, 14:19
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ Natural Born Leader
dnia 03.03.2021, 14:23
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ łodyniec
dnia 03.03.2021, 18:08
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ xxx
dnia 03.03.2021, 08:50
Ocena
komentarza:
9
Jest dobrze nawet bardzo dobrze
@ Ghhhhh
dnia 03.03.2021, 16:47
Ocena
komentarza:
8
Życzę awansu ale chyba jeszcze za wcześnie na taki poziom jak 1 liga. Pozatym,nie mamy hali na odpowiednim poziomie. MOSiR to jest salka na lekcje wychowania fizycznego a nie obiekt który jest wizytówką miasta tak jak np jest w Krośnie. Uczmy się od Krosna.
@ jerry
dnia 03.03.2021, 16:58
Ocena
komentarza:
5
Jaki prezes i zarządca obiektu taka hala.
@ Marcinek
dnia 07.03.2021, 00:14
Ocena
komentarza:
1
Delong załatwi nową halę.
@ czarny
dnia 04.03.2021, 11:03
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Do Marcinek
dnia 07.03.2021, 09:44
Ocena
komentarza:
6
Delong to się własnego cienia boi
@ defraudacja 2008-2020
dnia 10.03.2021, 06:31
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Remont drogi wewnętrznej przy ul. Szopena w Jaśle. Tylko na części miejskiej

  Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle wymaga pilnego remontu. Mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjeżdżające do pobliskiej poradni często zwracały uwagę na jej fatalny stan. Z trzech właścicieli drogi pozostało tylko miasto, które wyłoniło już wykonawcę robót. Na dniach zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Agresywny mężczyzna uderzył 13-latka w twarz. Poruszał się samochodem na tablicach RJS

  W minioną niedzielę kilkanaście minut przed godziną 21. na stacji Orlen w Krakowie nieznany mężczyzna podszedł do 13-letniego chłopca, po czym uderzył go dwukrotnie w twarz wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Napastnik wsiadł do samochodu na tablicach rejestracyjnych RJS i odjechał. Sprawa trafiła na policję.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • Burmistrz otrzymał absolutorium i wotum zaufania od Rady Miejskiej Jasła

  Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie miasta otrzymał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Sesja, na której podjęte zostały stosowne uchwały, odbyła się 21 czerwca.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Wiktor Barański złożył ślubowanie

   

  Wiktor Barański odebrał w poniedziałek zaświadczenie o wyborze wójta gminy Tarnowiec. Złożył także ślubowanie, przekonując, że podczas swojej kadencji będzie dążył do tego aby łączyć, a nie dzielić. Losy przedterminowych wyborów, które odbyły się 13 czerwca bieżącego roku, rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania.

 • 19-latek wszedł na basen po godzinach otwarcia. Doznał urazu kręgosłupa

  Wczoraj około godziny 23. na terenie basenu otwartego w Jaśle doszło do wypadku. 19-letni jaślanin, który wszedł na teren pływalni po godzinach otwarcia najprawdopodobniej wskoczył do wody na główkę w rejonie zjeżdżalni. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

 • Gmina Osiek Jasielski sprzeda dwie atrakcyjne działki

   

  Wójt Gminy Osiek Jasielski informuje, że ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Osiek Jasielski, położonych w miejscowości Załęże. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego położone są w terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej. Nieruchomości znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, posiadają dojazd do drogi powiatowej Dębowiec - Osiek Jasielski.

 • OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

  W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców...

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105