Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Młode talenty cukiernicze z ZSUiS

4

W dniach 18 – 20 lutego 2014 r., w warszawskiej hali targowej, odbyły się VI Międzynarodowe Targi Cukiernicze EXPO SWEET 2014. Jedną z atrakcji tej imprezy był finał IV Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych, który honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - pani Anna Komorowska.

W zmaganiach młodych adeptów sztuki cukierniczej, uczennice ZSUiS – Agnieszka Stanisz i Paulina Stygar z klasy 2 Technikum Technologii Żywności godnie reprezentowały naszą szkołę, miasto Jasło oraz Podkarpacie.

W finale mistrzostw wzięło udział 16 dwuosobowych zespołów ze szkół kształcących w zawodach branży cukierniczej z całej Polski. W pracach konkursowych wykorzystano elementy folklorystyczne, ponieważ tegoroczny motyw przewodni mistrzostw to:  „ Raz na ludowo – smaki, wzory i tradycja”. Pracę młodych cukierników oceniali Jurorzy – znani nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami mistrzowie cukiernictwa: Leszek Truskolawski, Paweł Mieszała, Mariusz Nowicki, Robert Główka, Grażyna Uścińska. Wśród bacznych obserwatorów byli też szczególni goście targów – znani w branży cukierniczej mistrzowie tego zawodu: Janusz i Joanna Profus, Henryk Nieciejewski, Tomasz Deker, Bożena Sikoń- Wojtal, Małgorzata Weber.

Zadanie konkursowe stanowiło dla młodych cukierników nie lada wyzwanie. W czasie 3 -godzinnych zmagań mieli oni przygotować 6 odpowiednio udekorowanych deserów oraz torcik okolicznościowy o masie 1 kg, które podlegały degustacji. Wykonać mieli również tort okolicznościowy z dekoracją. Przygotowany przez nasze reprezentantki tort, przedstawiał kobietę w stroju Pogórzan Zachodnich. Rywalizacja była bardzo zacięta i przebiegała na iście mistrzowskim poziomie. Uczniowie wykazywali się dużą kreatywnością, umiejętnie wykorzystywali wiele nowoczesnych technik dekorowania. Przygotowane wyroby stanowiły nie tylko ucztę dla oka, ale także raj dla podniebienia.

Należy zwrócić uwagę, że nasze uczennice  - jako jedyny zespół – nabywały swoje umiejętności w pracowni szkolnej, natomiast wszystkie pozostałe zespoły trenowały w renomowanych zakładach ciastkarskich.

Wielkie podziękowania i gratulacje dla naszych dziewczyn !

Uczennice do konkursu przygotowywały: mgr inż. Magdalena Rogowska i mgr inż. Ewa Zawilińska.

ZSUiS

Reklama

Komentarze: 4

Dodaj komentarz Widok:
3
@ ajaj
dnia 27.02.2014, 17:18 · Zgłoś
super!!! gratulacje dla dziewczyn!!!
Odpowiedz
3
@ gościu
dnia 27.02.2014, 12:19 · Zgłoś
Brawo Pani Agnieszko i Pani Paulino! Gratulacje także dla Pań, które przygotowały dziewczyny. Czyli można się dobrze zaprezentować! ;)
Odpowiedz
6
@ znajoma
dnia 26.02.2014, 21:23 · Zgłoś
Gratulacje Aga ślicznie się prezentujesz.Pozdrawiam
Odpowiedz
11
@ ja:)
dnia 26.02.2014, 15:58 · Zgłoś
Gratulacje! :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.