Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Młodzi adepci judo wrócili do treningów

19

Po dwumiesięcznej przerwie do zajęć sukcesywnie wracają zawodnicy UKS ASW - Judo Jasło. Na razie treningi odbywają się na świeżym powietrzu. W poniedziałek jednak młodzi judocy wrócą do treningów na macie.

Z powodu obostrzeń będących wynikiem podjętych w marcu przez rząd decyzji, kluby sportowe zmuszone zostały do zawieszenia treningów. Zawodnicy, trenujący, na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym Akademii Sportów Walki - Judo Jasło starali się w tym czasie dbać o formę indywidualnie, ćwicząc w swoich domach. Po blisko dwóch miesiącach przerwy, wreszcie mogli wrócić do zajęć grupowych. Pierwsze odbyły się 18 maja bieżącego roku. Grupa zaawansowana odbyła trening na terenie boiska przy Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle. W środę z kolei, w ramach treningu wbiegli oni na górę Liwocz, na której szczycie przeprowadzono trening siłowy.

W minionym tygodniu postawiono na trening ogólnorozwojowy. – Po zluzowaniu obostrzeń zdecydowaliśmy, że w pierwszym tygodniu przeprowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe, które będą swoistego rodzaju wprowadzeniem do treningów ściśle technicznych na macie. Trenujemy na świeżym powietrzu, biegamy, odbudowujemy formę fizyczną, którą w czasie przerwy zawodnicy częściowo utracili. Lada dzień wrócimy na matę, aby przygotowywać się pod kątem imprez sportowych – wyjaśnia Przemysław Czarnecki, trener w UKS ASW – Judo Jasło.

Przemysław Czarnecki/fot. Marcin Dziedzic

Na razie nie wiadomo, kiedy młodzi adepci judo powrócą do rywalizacji w ramach zawodów mistrzowskich. Wiele turniejów zostało odwołanych, z najważniejszymi imprezami, jak np. Mistrzostwami Polski, czy też Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży włącznie. Nie wiadomo, czy w ogóle odbędą się w drugim półroczu. Zdaniem Przemysława Czarneckiego, do wakacji nie odbędzie się żaden turniej judo. Nie ma także możliwości, aby jesienią odbyły się odwołane z powodu epidemii koronawirusa Otwarte Mistrzostwa Jasła w Judo. Polski Związek Judo tworzy obecnie kalendarz imprez, które mogłyby odbyć się w drugim półroczu 2020 r.    

Powrót judoków na matę, wiąże się z koniecznością przyjęcia określonego reżimu, wynikającego z określonych przepisów. Organizacja zajęć nie jest wcale łatwa, biorąc pod uwagę, że w UKS ASW – Judo Jasło trenuje blisko 150 osób. – Decydując się na powrót do treningów, postanowiliśmy, że w pierwszej kolejności w zajęciach wezmą udział starsze grupy. Nie chcemy na razie narażać na niepotrzebne ryzyko najmłodszych dzieci. Cały czas monitorujemy sytuację epidemiczną. Na szczęście w ostatnim czasie docierają do nas pozytywne sygnały. W naszym powiecie nie odnotowuje się bowiem potwierdzonych badaniami nowych zakażeń wirusem. W starszych grupach musimy wrócić do treningu w pełnym zakresie. Musimy przygotowywać się do turniejów. Nie jest możliwe przygotowanie się do zawodów w ciągu tygodnia. Aby móc rywalizować na najwyższym poziomie konieczne są wielotygodniowe przygotowania. Podczas treningów, na jednej macie będzie mogło ćwiczyć maksymalnie 12 osób. Choć judo jest dyscypliną kontaktową, będziemy starali się ograniczać kontakty między zawodnikami. Będziemy także monitorować ich stan zdrowia. Rodzice z kolei zostali zobowiązani do tego, aby nie posyłać na zajęcia dzieci, które mają objawy np. przeziębienia – wyjaśnia Przemysław Czarnecki.   

MD

Napisany dnia: 24.05.2020, 11:23
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ olus
dnia 24.05.2020, 15:04
Ocena
komentarza:
6
W jaki sposób kluby judo,karate,kickboxing beneficjenci miejskich dotacji zaliczane do sportów walki , i mające w swoich szeregach najdzielniejszych wojowników i wojowniczki pomagały społeczności miasta Jasła w czasie pandemii?
@ Jot
dnia 24.05.2020, 18:02
Ocena
komentarza:
-4
Wystarczyło, że stosowali się do zaleceń rządu i po prostu przykładnie zostali w domu.
@ Ehh
dnia 26.05.2020, 23:14
Ocena
komentarza:
2
Przecież łączna kwota dotacji wszystkich klubów sportów walki jest niższa od dotacji Czarnych czy siatkówki. Ale komentarz olus jest zupełnie nie na temat o co Ci chodzi tak naprawdę?
@ pytajnik
dnia 27.05.2020, 08:02
Ocena
komentarza:
4
A co ma kwota dotacji do chęci pomocy innym ?
@ SKP
dnia 24.05.2020, 17:07
Ocena
komentarza:
-5
To jest sport, ani nie trzeba im stadionu remontować, a i jak przyjadą kibole
z Krosna i Rzeszowa czy Kołaczyc to nie będą uciekać tylko ich pogonią. Brawo.
@ do SKP
dnia 24.05.2020, 17:48
Ocena
komentarza:
5
zadanie kosztowało ponad 5 mln zł i otrzymało dofinansowanie ze środków zewnętrznych w kwocie 1 mln 650 tys. zł. jasne ze nie trzeba remontować nic skoro miasto zafundowało im za kilka milionów nowoczesną hale żeby cieplutko było i na głowy nie padało zawodnikom.
@ do olusa
dnia 24.05.2020, 17:46
Ocena
komentarza:
-8
na pewno nie robili sobie idiotycznej reklamy z wodą mineralna
@ mirek szterka
dnia 24.05.2020, 17:50
Ocena
komentarza:
8
Czarni Jasło przekazali kolejną partię płynów do dezynfekcji oraz środki ochrony indywidualnej. Dzięki zaangażowaniu władz klubu, zawodników, sztabu szkoleniowego i kibiców udało się na ten cel zebrać 5300 zł. Warto podkreślić, że po raz kolejny z darami szpital odwiedzili także sami kibice, dostarczając personelowi między innymi zapas wody i środków higienicznych.
@ Kibic
dnia 24.05.2020, 20:06
Ocena
komentarza:
5
Dla jednych idiotyczna reklama, dla drugich po prostu POMOC.
Pozdrawiam.
@ Siuatkówka
dnia 24.05.2020, 21:32
Ocena
komentarza:
-2
Ropczyce, Strzyżów, Niebylec, Kozienice wycofują się, Krosno pod znakiem zapytania, my na pewno wystartujemy. I tak ma być, no.
@ Dcu
dnia 26.05.2020, 07:56
Ocena
komentarza:
-3
Pcsw drzazgą w oku czarnych. Zaakceptujcie ten fakt bo inaczej cały czas będziecie zgorzkniali.
@ Nest
dnia 26.05.2020, 14:06
Ocena
komentarza:
2
Wcale tak nie jest. Wielu kibiców Czarnych Jasło trenuje na matach PCSW.
@ Breju
dnia 26.05.2020, 10:05
Ocena
komentarza:
0
Dzazgi to ty w tyłku masz chyba albo w miejscu gdzie rozum powinien być. My cały czas działamy,pomagamy,pozyskujemy kibiców i środki, mamy klub 100,wiernych fanów a wy siedzibie i na gotowe z miasta czekacie albo od rodziców kasę za treningi pobieracie. Pokaźne społeczności że na taki obiekt zasługujecie,że w trudnych chwilach Jaślanie mogą na waszą pomoc tez liczyć .
@ Do Breju
dnia 26.05.2020, 23:16
Ocena
komentarza:
0
Ale stulasz głupoty
@ Dcu
dnia 27.05.2020, 12:02
Ocena
komentarza:
0
Breju Ty to nawet belkę masz w oku. Twój tekst o tym dobitnie świadczy. Rodzice przyprowadzają dzieci ponieważ na treningach w większości klubów jest dyscyplina, zasady i wiele innych pozytywnych czynników kształtujących charakter młodych ludzi . Generalnie, akcje typu pomoc innym świadczą instytucje do tego powołane. Jeśli wy włączacie się do tego to chwała. Nie nakazuj tego robić innym jeśli nie po to przychodzą na treningi. Trudno takie rzeczy odnaleźć u szalikowców , którzy jednak wciąż mają opinie zadymiarzy i niszczycieli tynków napisami typu Czarni potęga chciałoby się dodać klasy czy grupy piłki podwórkowej. No to będą komentarze
@ Bill Gates
dnia 06.06.2020, 19:24
Ocena
komentarza:
0
Rodzice płacą a adept czy mizerny może rokujacy do tej dyscypliny okaże się po 15 roku życia teraz to zabawa i datki dla tych prowadzących szkółki, między biznes chętni zawsze się znajdą mamusie w głosi bo się z domu wyrwią a i zabawa się czasem trafi na wyjeździe.
@ judo
dnia 07.06.2020, 08:33
Ocena
komentarza:
-1
Ale głupio gadasz, nie pisz lepiej. Składki już każdy klub prowadzący zajęcia w naszym mieście wprowadził. Wynika to z tego, że koszty wynajmu,wyjazdów, opłat startowych itp. przewyższają środki z dotacji. Tak jest we wszystkich klubach. Jak masz pisać głupoty to lepiej idź z dzieckiem na spacer. Sport w każdej dyscyplinie zaczyna się od dziecka i poprzez zabawę, jak byś nie zauważył w judo jest podobnie a wyniki przyszły bo co roku mamy medalistów Mistrzostwa Polski, więc proszę nie obrażaj dzieci i rodziców, którzy trenując bawią się sportem. My pokazaliśmy, ze taką pracą osiągamy wyniki. Uszanuj to.
@ Bill Gates
dnia 06.06.2020, 19:27
Ocena
komentarza:
1
Miało być w glori hehe
@ Do judo
dnia 07.06.2020, 19:41
Ocena
komentarza:
2
Przeszedłem to wszystko mam tyle lat że mogę mówić o takich sprawach w latach 70 byłem w klubie na szczycie zakłady oplacaly wszystko też z naszych pieniędzy .Teraz płaci miasto i rodzic sportowca dopuki nie osiągnie sukcesu. Dotacje to skąd i z czyich pieniędzy chyba wplacamy wszyscy do tego wora.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105