Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Młodzi artyści z Gminy Jasło

1
W dniu 11 grudnia 2008 roku w sali Świetlicy Wiejskiej w Szebniach odbyło się spotkanie autorskie z R. Kolanko, a także uroczysta promocja książki- albumu pt. Malarstwo - Zbigniew Kolanko i jego uczniowie.






Spotkanie zgromadziło 32 młodych twórców, których prace znalazły się w albumie wraz z pracami mistrza Z. Kolanko. Wydany album zakończył cykl pracy młodych artystów z malarzem pt. Poznajemy dziedzictwo kulturowe Europy w malarstwie. Lekcje plastyczne ujawniły ukryte talenty młodych artystów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Przewodniczący Rady Gminy w Jaśle Pan W. Piękoś, Konserwator Zabytków w Krośnie Pan Z. Gil, przedstawiciel Wójta Gminy Jasło Pani W. Władyka, przedstawiciel GOK w Jaśle z/s w Trzcinicy Pani M. Jakubowska, pracownicy świetlic w Bierówce, Niepli i Chrząstówce oraz rodzice młodych artystów.


Album wydała Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, która wspólnie ze Świetlicą Wiejską prowadziła przez okres trzech lat zajęcia malarskie dla młodych artystów. Wydawnictwo ukazało się dzięki pomocy finansowej Pana Ryszarda Kolanko z Ustrzyk Dolnych i Gminy Jasło.

S. Ablewicz
GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Reklama

Komentarze: 1

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Igor
dnia 14.12.2008, 12:36 · Zgłoś
Gratulacje dla P. Ablewicz wszystko co Pani robi jest zrobione profesjonalnie.O Pani zasługach wiele by można pisać jest ich wiele. Tylko szokujące jest to , że list gratulacyjny od Wójta Gminy wręcza osoba , która chyba nie jest do końca pracownikiem Urzędu jakaś nieznana. Czyżby przyjęta kolejna osoba bez konkursu.My społeczeństwo wolimy oglądać bardziej znane osoby i związane z szerzeniem kultury.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.