Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Młodzi sportowcy wyróżnieni

1

Młodzi jasielscy sportowcy, którzy w ostatnim czasie odnieśli wielkie sukcesy w swoich dyscyplinach, spotkali się dziś w UMJ z burmistrzem A. Czerneckim, który w imieniu władz samorządowych złożył im serdeczne gratulacje. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice, trenerzy i dyrektorzy szkół, w których uczą się laureaci. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i  upominki.

 

Wyróżnieni to: 

 

1. Wiktoria Sajdak

Mistrzyni Polski w judo kategoria młodziczek (Piła, 11-12 listopad br.)

 

W zawodach udział wzięło około 560 zawodniczek i zawodników z całej Polski.  
Złoty medal dla Jasła, a tym samym tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła w kategorii wagowej  do 36 kg Wiktoria Sajdak.       

 

Trener: Przemysław Czarnecki (UKS „MOSiR” Jasło)

Uczennica Gimnazjum Nr 2 w Jaśle (wychowawca: Ewa Korczyńska)

2. Agnieszka Jamróg

II miejsce w Pucharze Polski w judo (14.10.br – Rybnik)

 

Turniej klasy A (tj. najwyższej rangi), w którym Agnieszka Jamróg zajęła drugą lokatę w kategorii wagowej do 48kg, ulegając jedynie w walce finałowej zawodniczce z Gdańska.

Trener: Przemysław Czarnecki (UKS „MOSiR” Jasło)

Uczennica Gimnazjum Nr 1 w Jaśle (wychowawca: Barbara Brońska)

3. Mateusz Bobula

Finalista Mistrzostw Polski seniorów w szachach

 

W dniach 4 - 12 października 2006 r w Lubieńcu, koło Częstochowy odbył się półfinał Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach. Udział w nim wziął Mateusz Bobula- uczeń pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

W mistrzostwach uczestniczyło 58 zawodników. Mateusz zajął bardzo wysokie czwarte  miejsce, zapewniające grę w finale Mistrzostw Polski Seniorów w Szachach, które odbędą się w lutym przyszłego roku w Opolu.

Mateusz będzie najmłodszym uczestnikiem w historii tych zawodów.

 

Mateusz startuje indywidualnie sponsorowany przez firmę „LOTOS” Jasło.

Uczeń I LO w Jaśle (wychowawca: Witold Lechowski)


4. Joanna Szerszeń

II miejsce w Szkolnych Mistrzostwach Polski w szachach (sierpień br.)

 

Joanna od kilku lat startuje w rozgrywkach szachowych, osiągając wiele sukcesów sportowych (w tym wcześniej w klubie szachowym MDK Jasło)

Uczennica I LO w Jaśle (wychowawca: Tomasz Frydrych)

 

 

Nadesłała:  Ewa Wawro rzecznik prasowy UMJ

Napisany dnia: 22.11.2006, 15:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ mario
dnia 22.11.2006, 20:38
Ocena
komentarza:
0
Fotka chyba niema nic wspólnego z judo lub szachami:confused::lol:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Hubal” wraca na tory. Pociąg Kolei Małopolskich znów wozić będzie studentów krakowskich uczelni wyższych

   

  Studenci krakowskich uczelni znów będą mogli wygodnie i tanio podróżować pociągiem z Jasła do stolicy województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą weekendowego połączenia kolejowego Kraków Główny – Jasło – Kraków Główny, które ponownie znalazło się w rozkładzie jazdy pociągów. „Hubal” wznowi kursowanie już w najbliższą niedzielę (1 października br.).

 • Mieszkańcy Osobnicy mają nowy most łączący dwie drogi powiatowe

  W piątek w Osobnicy uroczyście oddano do użytku nowy most łączący dwie drogi powiatowe relacji Trzcinica-Osobnica-Cieklin oraz Osobnica-Pagórek wraz z drogami dojazdowymi. Inwestycja trwała rok i zakończyła się w sierpniu br. Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 9,5 mln zł.<FOTORELACJA>

 • Górskie Pogotowie Ratunkowe na Słowacji nie przestaje szukać jaślanina

  Minęła szósta doba od momentu, kiedy podjęte zostały działania poszukiwawczo-ratunkowe w związku z zaginięciem jaślanina w Tatrach na Słowacji. - Do tej pory członkowie Górskiego Pogotowia Ratunkowego wyczerpali cały zestaw standardowych kroków, jakie podejmuje się podczas podobnych akcji poszukiwawczych – wyjaśnia Igor Žiak, zastępca dyrektora HZS. - Dopóki osoba nie zostanie zidentyfikowana lub odnaleziona, nie przestaniemy jej szukać – dodaje.

 • Sadzonki za makulaturę. Ekologicznie na jasielskim rynku

  Dzisiaj na jasielskim rynku pracownicy Urzędu Miasta w Jaśle rozdawali 600 sadzonek roślin owocowych w zamian za makulaturę. Akcji proekologicznej sprzyjały inne przedsięwzięcia m.in. punkt wymiany roślin doniczkowych, a także wymiana książek. - Wybraliśmy krzewy porzeczki czerwonej i agrest czerwony. W zamian oddaliśmy 7 kg makulatury. Taka akcja powinna być powtarzana każdego roku – uważa zadowolona Maria Gubała.<FOTORELACJA>

 • Drzwi "Barański" - wysoka jakość i nowoczesny design

   

  Drzwi wejściowe są swoistego rodzaju wizytówką każdego domu i mieszkania. Nic więc dziwnego, że na etapie budowy, czy też planowania remontu, coraz więcej uwagi poświęca się właśnie temu elementowi wyposażenia. Wbrew pozorom wybór drzwi, które są gwarancją jakości i nowoczesnego designu, wcale nie musi być trudny. Wystarczy sięgnąć po produkty firmy "Barański", które dostępne są w ofercie sklepu DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle.  

 • Czarni Jasło pozyskali nowego sponsora. Do klubu popłyną pieniądze z PZU

   

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna dołączył do grona sponsorów klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Nie ujawniono kwoty, jaka zasili klubową kasę. Włodarze Czarnych Jasło zapewniają jednak, że środki, o których mowa, stanowić będą solidny zastrzyk gotówki. Pieniądze wydane zostaną na realizację celów statutowych, jakie realizuje klub.

 • 21-letni strażak z Osobnicy walczy z mięsakiem Ewinga

  Wszystko zaczęło się w kwietniu br. od bólu brzucha. Mateusz Synowiecki z Osobnicy po wielu wizytach i badaniach u specjalistów dowiedział się, że wystąpił u niego nowotwór złośliwy, pozaszkieletowy mięsak Ewinga. Młody mężczyzna rozpoczął już leczenie w specjalistycznej klinice w Warszawie. Chemioterapia ma trwać blisko rok. O pomoc Mateuszowi  prosi jego strażacka rodzina...

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657