Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

10

W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

Zdjęcia z turnieju obejrzysz w naszej FOTOGALERII

Organizatorem wydarzenia było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA – region Jasło. Turniej był swoistego rodzaju odpowiedzią na brak tradycyjnej „Munduriady” w tegorocznym kalendarzu imprez towarzyszących Dniom Jasła. – Właściwie, ten turniej zorganizowaliśmy w zamian za munduriadę, której nie było w tym roku. W zasadzie biorą w nim udział te sam drużyny, z nielicznymi wyjątkami. Po raz ostatni munduriadę zorganizowaliśmy przed pandemią, w 2019 roku – mówi Bogusław Łach, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – region Jasło.

W turniejowe szranki stanęło sześć zespołów. Rywalizacja odbyła się w systemie rozgrywek, każdy z każdym. Choć ideą turnieju była szeroko rozumiana integracja oraz zabawa, na murawie nie brakowało zaciętej i twardej walki o piłkę, a co za tym idzie korzystny wynik. Ostatecznie, najlepsza okazała się drużyna złożona z funkcjonariuszy Służby Więziennej, która nie miała okazji zasmakować goryczy porażki. Cztery zwycięstwa i jeden remis dały ekipie strażników więziennych 13 punktów i upragniony triumf w turnieju. Podium uzupełniły zespoły: Policji IPA (8 pkt.) i drugie miejsce oraz Straży Ochrony Kolei (8 pkt.) i trzecie miejsce. Kolejne miejsca przypadły: Straży Pożarnej w Jaśle (7 pkt.) – czwarte miejsce, LO w Kołaczycach (3 pkt.) – piąte miejsce i ZS w Trzcinicy (1 pkt.) – szóste miejsce. Każda z drużyn otrzymała z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana, pamiątkowe medale, puchary i pluszowe misie. Królem strzelców turnieju został Jarosław Twardzik (Służba Więzienna).

Na wszystkich mieszkańców Jasła i okolic, którzy w sobotnie popołudnie zdecydowali się odwiedzić obiekt MOSiR w Jaśle czekało również sporo ciekawych atrakcji. Funkcjonariusze SOK pokazali pracę, jaką wykonuje pies służbowy oraz technik interwencyjnych i metod obezwładniania osób stwarzających zagrożenie. Do Jasła przyjechały z Rzeszowa dwa konie policyjne. Kilkadziesiąt osób z zaciekawieniem przyglądało się również pokazowi ratownictwa drogowego, przeprowadzonemu przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci w postaci na przykład dmuchanych zjeżdżalni.

- Jeżeli impreza w takim kształcie się przyjmie, to w kolejnych latach chcielibyśmy kontynuować organizację tego wydarzenia, tak jak było z munduriadą, którą na razie zawiesiliśmy. Zobaczymy jak będzie w przyszłym roku. Może za rok, przywieziemy na turniej sprzęt w postaci na przykład roweru odwrotnego, czy też alkogogli, z którego korzystaliśmy podczas munduriad, aby nasi goście mogli z niego korzystać i świetnie się bawić – wyjaśnia Bogusław łach.

MD

Napisany dnia: 03.07.2022, 08:03
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Dudus
dnia 03.07.2022, 09:45
Ocena
komentarza:
7
A jak wygląda tabela: "Ligi wąsa mundurowych" ?
@ Kaczorowiak
dnia 03.07.2022, 11:10
Ocena
komentarza:
4
Mają ludzie swój świat
@ Taki Pan
dnia 03.07.2022, 11:33
Ocena
komentarza:
14
Porównuje za rok zmienić troszkę kilka kwestii:
Jakieś info w lokalnych mediach i kilka plakatów na mieście bo ludzi było bardzo mało.
Atrakcje dla dzieci powinny być ZA DARMO. Kto jak kto ale służby mundurowe chyba mają jakąś budżet na takie pikniki.
Turniej piłki zorganizujcie na orliku bo naprawdę wczoraj na tym hasioku nie dało się grać. Dziękuję.
@ Marek
dnia 03.07.2022, 14:14
Ocena
komentarza:
10
Pierwszy raz słyszę o czymś takim,a wszystkie ogłoszenia na tablicach czytam.Chętnie bym poszedł.Co roku chodziłem na munduriadę.
@ Organizator
dnia 03.07.2022, 14:22
Ocena
komentarza:
-4
Chciałem poinformować,że w mieście, na tablicach informacyjnych rozlepione były plakaty o tej imprezie.Praktycznie na wszystkich portalach jasielskich również były informacje na ten temat.Ponadto na stronach Urzędu Miasta zamieszczona była informacja.Na FB również.Tak, że sądzę,że informacja była dostępna,tylko trzeba było poszukać i poczytać.Natomiast jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci,że nie były za darmo.No cóż, jesteśmy stowarzyszeniem, które utrzymuje się tylko ze składek członków i pomocy osób wspierających.Ustawienie atrakcji takich jak dmuchańce, kule wodne wiąże się z opłatami, na które nas po prostu nie stać.Dlatego opłaty.A dlatego nie na Orliku, ponieważ na Orliku nie można wprowadzić np. koni, psa. Myślę, że wyjaśniłem wszystkie wątpliwości.
@ Jks
dnia 03.07.2022, 15:02
Ocena
komentarza:
0
Najlepszy jest w tego towarzystwa grzegorz .l
@ Rolnik
dnia 03.07.2022, 19:46
Ocena
komentarza:
12
Ale boisko zaniedbane. Nigdy nie było w takim stanie. Grali na suchym betonie. Żenada żeby doprowadzić boisko do takiego stanu.
@ Jolanta
dnia 05.07.2022, 12:48
Ocena
komentarza:
-1
Bo jest susza.Przed Dniami Jasła wylano na to boisko z kilku wozów strażackich wodę.Ziemia tak szybko wchłonęła wodę,że wyglądało to tak,jak by polewana była gąbka.
@ Walek i Jastrząb
dnia 04.07.2022, 11:23
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ Abc
dnia 04.07.2022, 14:52
Ocena
komentarza:
2
Ogólnie impreza była OK. Dziecko zadowolone. Panowie z Wojska bardzo mili. Co do dmuchańców... no cóż... wszędzie trzeba płacić.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ta zbrodnia na zawsze zmieniła Jasło. 80 lat temu naziści dokonali likwidacji jasielskiego getta

   

  80 lat temu, w Jaśle rozegrały się wydarzenia, które stanowią jedną z najtragiczniejszych kart w historii miasta i jego mieszkańców. W sierpniu 1942 r. w ramach zrealizowanej przez niemieckiego okupanta, zbrodniczej akcji o kryptonimie „Reinhardt”, przeprowadzono likwidację getta w Jaśle. Jasielscy Żydzi zostali deportowani do obozu zagłady w Bełżcu, gdzie czekała ich śmierć z rąk nazistowskich oprawców. W środę uczczono ich pamięć, podczas obchodów 5. Dnia Pamięci o społeczności jasielskich Żydów.

 • Rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy podpisane. Polacy mogą już składać wnioski

   

  Przed kilkoma dniami Prezydent Andrzej Duda złożył swój podpis pod ustawą o dodatku węglowym. 16 sierpnia br. (wtorek) Anna Moskwa, szefowa resortu klimatu i środowiska, poinformowała z kolei, że podpisane zostało rozporządzenie w sprawie wzoru o dodatek węglowy. Oznacza to, że Polacy mogą składać już stosowne wnioski w swoich gminach.

 • „Tour de Konstytucja PL” zawita do Jasła

   

  20 sierpnia br. na płycie jasielskiego rynku odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Tour de Konstytucja PL”. Wydarzenia organizowane przez fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, skupiają aktywistów, którym bliska jest idea społeczeństwa obywatelskiego oraz zasady demokratycznego państwa prawnego. Projekt, swoim patronatem objął były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który w najbliższą sobotę pojawi się w Jaśle.

 • Wiele twarzy pedagogiki

   

  Trwa gorący okres wybierania kierunku studiów i rekrutacji na Uczelnie. Wybierają świeżo upieczeni maturzyści i ci, którzy chcą podnieść swoje wykształcenie zyskując tytuł magistra. Możliwość podjęcia takich studiów jest także w Jaśle – jaką „magisterkę” można tutaj studiować?

 • W Jaśle świętowano 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej

   

  Na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W całym kraju odbywają się uroczystości państwowe i samorządowe, których celem jest upamiętnienie wiktorii, uznawanej za jedną z najbardziej chwalebnych w historii polskiego oręża. W Jaśle rozpoczęły się one mszą św. w intencji ojczyzny, odprawioną w Sanktuarium Św. Antoniego.

 • Kawaleryjskie święto na „łąkach hubalowych” w Jaśle

   

  Choć Święto Kawalerii Polskiej przypada na dzień 31 sierpnia, to już dzisiaj mieszkańcy Jasła mogli oglądać w akcji kawalerzystów, którzy za cel obrali sobie pielęgnowanie tradycji jazdy polskiej. W ramach tegorocznego Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" zaprezentowano między innymi pokaz musztry konnej oraz konkurs władania lancą i szablą. „Łąki hubalowe” odwiedziły również grupy rekonstrukcyjne, przywożąc z sobą uzbrojenie i wyposażenie pochodzące z okresu I i II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego.

 • Tak wygląda dziś Wojsko Polskie. Na jasielskim runku odbył się piknik wojskowy

   

  W minioną sobotę na płycie jasielskiego rynku odbył się piknik wojskowy okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Żołnierze zaprezentowali najnowocześniejszy sprzęt, jaki znajduje się na wyposażeniu wybranych oddziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. W efekcie, sobotnie popołudnie z Wojskiej Polskim postanowiły spędzić tłumy jaślan. Największym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard 2A5.

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657