Na przełaj po Złoty Klucz
W sobotnie przedpołudnie dzieci z Jasła i okolic wzięły udział w zorganizowanych Jesiennych Biegach Przełajowych o Złoty Klucz pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Kołaczyce. Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna z Kołaczyc. Dzieci startowały w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Najmłodsi biegacze startowali na dystansie 600 m. Dzieci z klas IV do VI musiały pokonać już dystans 1000 metrów natomiast chłopcy i dziewczęta ze szkół średnich mieli do przebiegnięcia 1500m. Impreza odbywała się na terenie błoni w Kołaczycach, w atmosferze zabawy i wzajemnej rywalizacji. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego trybu życia.
Zapraszamy do <Galerii>


„Pomysł narodził się stąd, że dążymy do tego aby dzieci i młodzież naszego powiatu chciała rozwijać się wszechstronnie zwłaszcza pod względem kultury fizycznej. Dzisiaj mamy takie czasy, że młodzież przede wszystkim siedzi przy komputerze i chcemy zachęcić ją do biegania.” - powiedział Robert Nowiński jeden z organizatorów.
Biegi były organizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez gminę Kołaczyce, która była głównym sponsorem imprezy.
„Kilkanaście lat byłam pracownikiem edukacji i widzę potrzebę uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży, dlatego ogłosiłam konkurs. Ja mam nadzieję, że ta impreza przejdzie do imprez cyklicznych.” – komentuje Małgorzata Salacha Wójt Gminy Kołaczyce.
W czasie imprezy strażacy z OSP Kołaczyce zaprezentowali dzieciom metody udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

„Staramy się propagować ideę pożarnictwa wśród dzieci i młodzieży aby wiedziały że my nie tylko gasimy pożary, pomagamy w wypadkach ale również zajmujemy się działalnością kulturalną i sportową.” - mówi Jerzy Woźniak Prezes OSP Kołaczyce.


Po zakończonych zawodach Wójt Gminy Kołaczyce wręczyła uczestnikom nagrody oraz zachęciła do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji biegów o Złoty Klucz. Jak zapewniali organizatorzy impreza będzie kontynuowana w następnych latach.

Kolkrak
