Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Na przełaj po Złoty Klucz

6

W sobotnie przedpołudnie dzieci z Jasła i okolic wzięły udział w zorganizowanych Jesiennych Biegach Przełajowych o Złoty Klucz pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Kołaczyce. Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna z Kołaczyc. Dzieci startowały w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Najmłodsi biegacze startowali na dystansie 600 m. Dzieci z klas IV do VI musiały pokonać już dystans 1000 metrów natomiast chłopcy i dziewczęta ze szkół średnich mieli do przebiegnięcia 1500m. Impreza odbywała się na terenie błoni w Kołaczycach, w atmosferze zabawy i wzajemnej rywalizacji. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego trybu życia.

Zapraszamy do <Galerii> 

  


„Pomysł narodził się stąd, że dążymy do tego aby dzieci i młodzież naszego powiatu chciała rozwijać się wszechstronnie zwłaszcza pod względem kultury fizycznej. Dzisiaj mamy takie czasy, że młodzież przede wszystkim siedzi przy komputerze i chcemy zachęcić ją do biegania.” - powiedział Robert Nowiński jeden z organizatorów.

Biegi były organizowane w ramach konkursu ogłoszonego przez gminę Kołaczyce, która była głównym sponsorem imprezy.

„Kilkanaście lat byłam pracownikiem edukacji i widzę potrzebę uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży, dlatego ogłosiłam konkurs. Ja mam nadzieję, że ta impreza przejdzie do imprez cyklicznych.” – komentuje Małgorzata Salacha Wójt Gminy Kołaczyce.

W czasie imprezy strażacy z OSP Kołaczyce zaprezentowali dzieciom metody udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.


„Staramy się propagować ideę pożarnictwa wśród dzieci i młodzieży aby wiedziały że my nie tylko gasimy pożary, pomagamy w wypadkach ale również zajmujemy się działalnością kulturalną i sportową.” - mówi Jerzy Woźniak Prezes OSP Kołaczyce.

  


Po zakończonych zawodach Wójt Gminy Kołaczyce wręczyła uczestnikom nagrody oraz zachęciła do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji biegów o Złoty Klucz. Jak zapewniali organizatorzy impreza będzie kontynuowana w następnych latach.


Kolkrak

Reklama

Komentarze: 6

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Wiola
dnia 22.10.2008, 18:49 · Zgłoś
ja bylam I w kategori dziewczeta ze szkol srednich... ja jestem na tym zdjeciu 4 co mi wreczaja medal... w tej fioletowej bluzce =]:)
Odpowiedz
0
@ limak
dnia 16.10.2008, 00:46 · Zgłoś
a ja drugi:rol:
Odpowiedz
0
@ Anonim
dnia 15.10.2008, 23:56 · Zgłoś
a ja drugi:(:(:(:(
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 14.10.2008, 18:19 · Zgłoś
Ja byłem pierwszy
Odpowiedz
0
@ Anonim
dnia 14.10.2008, 13:30 · Zgłoś
0
@ pytanie
dnia 13.10.2008, 20:51 · Zgłoś
kto am byl pierwszzy:lol::lol::lol::lol::lol:
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.