Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nagrodzeni sportowcy

26

Gmina Jasło po raz trzeci przyznała nagrody dla sportowców, którzy trenują w Klubie Sportowym przy Zespole Szkół w Trzcinicy. W tym roku łączna kwota 5 tys. zł została rozdysponowana na czterech zawodników: Dawida Dryję, Wiolę Brągiel, Natalię Wolską oraz Bartosza Gorczycę.



- Nagrody przyznawane są dla sportowców, którzy osiągają wyniki na poziomie krajowym i międzynarodowym. Pierwszą laureatką  była Jolanta Wójcik, biegaczka ULKS Technik Trzcinica, olimpijka letnich igrzysk w Pekinie w 2008 roku. Kolejni wyróżnieni to Wiola Brągiel i Dawid Dryja, którzy już w tamtym roku otrzymali nagrody, a teraz mamy czwórkę sportowców. To dowód na to, że starają się podnosić swoje kwalifikacje czy umiejętności sportowe, bo te wyniki osiągane na poziomie krajowym kwalifikują ich do przyznania tych nagród – wyjaśnia Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.

Ubiegłoroczny nagrodzony Dawid Dryja, uczy się obecnie w Liceum Ogólnokształcącym – Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej (SMS Spała). Były reprezentant Polski kadetów, uczestniczył również w Mistrzostwach Europy w Holandii i Mistrzostwach Świata we Włoszech. Wraz z kadrą juniorów reprezentował Polskę na kwalifikacjach do Mistrzostw Europy juniorów w Czarnogórze, gdzie walczył o awans do Mistrzostw Europy. Jest jednym z dwunastu zawodników reprezentacji juniorów na Mistrzostwa Europy.

Wiola Brągiel, zawodniczka Klubu ULKS „Technik” Trzcinica jest członkiem kadry Polski Juniorów w biegach sprinterskich. To wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików oraz medalistka Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W tym roku zdobyła także srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w biegu na 60 m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale.

Kolejna wyróżniona to Natalia Wolska, również zawodniczka Klubu ULKS „Technik” Trzcinica. Od wielu lat należy do krajowej czołówki w skokach w dal oraz w trójskoku. Zdobywczyni dwóch srebrnych medali w skoku w dal oraz sztafecie 4x100 m, brązowego medalu w trójskoku podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Kielcach w 2010 roku. Natalia to także zdobywczyni złotego medalu i tytułu Mistrza Polski Juniorek podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale.

Jego specjalnością są biegi długie. Jest podwójnym złotym medalistą w biegach na 2 tys. metrów z przeszkodami oraz na 3 tys. metrów, rozgrywanych podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu 2010. Bartosz Gorczyca zdobył także brązowy medal w biegu na 3 tys. metrów z przeszkodami, podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w tym roku w Białymstoku.

- Dla gminy to bardzo dobra promocja. Myślę, że mówią o tym wśród swoich kolegów, przyjaciół, bliskich, rodziny, a jeśli mówią to poza granicami naszej gminy, to wspaniała promocja – dodaje zadowolony wójt. 

(kp)

Reklama

Komentarze: 26

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ktos
dnia 09.11.2010, 20:22 · Zgłoś
Brawo Dawid
Odpowiedz
0
@ ciocia
dnia 07.11.2010, 11:04 · Zgłoś
Brawo Dawidek gratulacje oby tak dalej
Odpowiedz
0
@ mmm
dnia 06.11.2010, 09:42 · Zgłoś
brawa dla Was,I nie wypisujcie głupot bo zazdrość wami kieruje!!!!
Odpowiedz
0
@ nie ważne
dnia 05.11.2010, 19:30 · Zgłoś
przede wszystkim brawa i uznanie dla świetnej sportsmenki jak i wspaniałego człowieka Natalii w końcu zaczęto doceniać prawdziwych sportowców! a co do W. brak słów to że biega szybko nie = się jej mądrości i temu co ma w głowie.
Odpowiedz
0
@ sik
dnia 04.11.2010, 20:28 · Zgłoś
Gratulacje Wiola :D oraz trenera Tomasza Sochy!!
Odpowiedz
0
@ piekoś
dnia 04.11.2010, 20:10 · Zgłoś
Piękoś jak zawsze przy żłobie
Odpowiedz
0
@ gibon
dnia 04.11.2010, 13:57 · Zgłoś
Wiola dobra laseczka :)
Odpowiedz
0
@ śliwka
dnia 03.11.2010, 23:06 · Zgłoś
Gratulacje Dawid i Natalka!!
Odpowiedz
0
@ :p
dnia 03.11.2010, 21:25 · Zgłoś
Brawo dla Was!świetne dziewczyny:D
Odpowiedz
0
@ Choć kto:)
dnia 03.11.2010, 20:20 · Zgłoś
Fajna laska z tej Natalki;]
Gratulacje:PP
Odpowiedz
0
@ mmm
dnia 03.11.2010, 18:53 · Zgłoś
gratulacje !!!
Odpowiedz
0
@ tomy
dnia 03.11.2010, 18:15 · Zgłoś
A Pan Przewodniczący Rady to co tak zagląda zza sportsmenki. Każde zdjęcie w mediach dobre przed wyborami? Jeszcze ponad dwa tygodnie do wyborów to jeszcze coś wymyślą jeszcze kogoś nagrodzą uhonorują byle tylko się pokazać byle błysnąć byle jedno zdanie o nich padło. Ech szkoda że wybory są co 4 lat jakby tak były co rok ale by się nam dobrze żyło drogi mosty nagrody honorowi obywatele. Nie wiem czy tylko masarnie by zdążyły tyle kiełbach wyborczej naprodukować
Odpowiedz
0
@ nieobecna
dnia 03.11.2010, 16:55 · Zgłoś
Wiola prócz zdolności sportowych to bardzo miła i skromna dziewczyna- gratuluję wszystkim zawodnikom!
Odpowiedz
0
@ xcxx
dnia 03.11.2010, 16:16 · Zgłoś
brawo!
Odpowiedz
0
@ czytelnik
dnia 03.11.2010, 16:11 · Zgłoś
BRAwo!!! Czy jest tutaj jakiś piłkarz? zastanówce się na co dajecie pieniądze
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 03.11.2010, 15:06 · Zgłoś
duze uznanie dla dlugoletniego trenera Jacka Wladyki jestem jego uczennica a mam 58 lat 100 lat zycze Panu
Odpowiedz
0
@ !
dnia 03.11.2010, 11:01 · Zgłoś
Oby więcej takich osób:)
Odpowiedz
0
@ ania
dnia 03.11.2010, 10:06 · Zgłoś
jeje DAWID to mój kuzyn brawo!!!!! jest się czym pochwalić >)
Odpowiedz
0
@ NP 1910
dnia 03.11.2010, 09:42 · Zgłoś
Zamiast smieśznych kwotowo nagród dla tych sportowców w pierwszej kolejnosci wypadałoby zapytac kto odpowiada za to ze inwestycje sportowe(kryta bieznia) w Trzcinicy i (nowa salka gimnastyczna)w 2 lo do dzisiejszego dnia nie zostały otwarte do uzytku dla uczniów i potencjalnych młodych talentów.Terminy oddania minęły juz dawno ale władza przypomni sobie na pewno tuz przed wyborami tak jak przypomniano sobie nagle teraz o nagrodzeniu tych młodych l;udzi.Trzcinica ma ludzi a nie ma kompletnie bazy i to jest najwiekszy ewenement.Nikogo to jednak w urzedach odpowiedzialnych za decyzje w sprawie budowy obiektów sportowych w tym miescie nie interesuje kompletnie ale do zdjec pozowac przy sukcesach jest wielu.
Odpowiedz
0
@ Loko
dnia 03.11.2010, 09:08 · Zgłoś
Gratulacje, w szczególności dla Pań. ;)
Odpowiedz
0
@ Aneczka
dnia 03.11.2010, 08:35 · Zgłoś
Gratuluje i życzę dalszych sukcesów:)
Odpowiedz
0
@ mos
dnia 03.11.2010, 07:53 · Zgłoś
fajne laski
Odpowiedz
0
@ Kielar
dnia 02.11.2010, 23:38 · Zgłoś
Może zamiast się promować, nie za swoje pieniądze przed wyborami,Pankiewicz pomoże zdobyć fundusze na pokrycie bieżni tartanem.....?
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 02.11.2010, 23:27 · Zgłoś
Gratulacje dla Was!
Odpowiedz
0
@ tanko
dnia 02.11.2010, 22:45 · Zgłoś
Bartek na Burmistrza miasta Jasła!!!
Odpowiedz
0
@ jan
dnia 02.11.2010, 21:42 · Zgłoś
Bartosz Gorczyca jest ze Skołyszyna, Natalia Wolska z Przysiek:)))
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.