Nagrodzeni sportowcy
Gmina Jasło po raz trzeci przyznała nagrody dla sportowców, którzy trenują w Klubie Sportowym przy Zespole Szkół w Trzcinicy. W tym roku łączna kwota 5 tys. zł została rozdysponowana na czterech zawodników: Dawida Dryję, Wiolę Brągiel, Natalię Wolską oraz Bartosza Gorczycę.


- Nagrody przyznawane są dla sportowców, którzy osiągają wyniki na poziomie krajowym i międzynarodowym. Pierwszą laureatką była Jolanta Wójcik, biegaczka ULKS Technik Trzcinica, olimpijka letnich igrzysk w Pekinie w 2008 roku. Kolejni wyróżnieni to Wiola Brągiel i Dawid Dryja, którzy już w tamtym roku otrzymali nagrody, a teraz mamy czwórkę sportowców. To dowód na to, że starają się podnosić swoje kwalifikacje czy umiejętności sportowe, bo te wyniki osiągane na poziomie krajowym kwalifikują ich do przyznania tych nagród – wyjaśnia Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.

Ubiegłoroczny nagrodzony Dawid Dryja, uczy się obecnie w Liceum Ogólnokształcącym – Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej (SMS Spała). Były reprezentant Polski kadetów, uczestniczył również w Mistrzostwach Europy w Holandii i Mistrzostwach Świata we Włoszech. Wraz z kadrą juniorów reprezentował Polskę na kwalifikacjach do Mistrzostw Europy juniorów w Czarnogórze, gdzie walczył o awans do Mistrzostw Europy. Jest jednym z dwunastu zawodników reprezentacji juniorów na Mistrzostwa Europy.

Wiola Brągiel, zawodniczka Klubu ULKS „Technik” Trzcinica jest członkiem kadry Polski Juniorów w biegach sprinterskich. To wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików oraz medalistka Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W tym roku zdobyła także srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w biegu na 60 m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale.

Kolejna wyróżniona to Natalia Wolska, również zawodniczka Klubu ULKS „Technik” Trzcinica. Od wielu lat należy do krajowej czołówki w skokach w dal oraz w trójskoku. Zdobywczyni dwóch srebrnych medali w skoku w dal oraz sztafecie 4x100 m, brązowego medalu w trójskoku podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Kielcach w 2010 roku. Natalia to także zdobywczyni złotego medalu i tytułu Mistrza Polski Juniorek podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale.

Jego specjalnością są biegi długie. Jest podwójnym złotym medalistą w biegach na 2 tys. metrów z przeszkodami oraz na 3 tys. metrów, rozgrywanych podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu 2010. Bartosz Gorczyca zdobył także brązowy medal w biegu na 3 tys. metrów z przeszkodami, podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w tym roku w Białymstoku.

- Dla gminy to bardzo dobra promocja. Myślę, że mówią o tym wśród swoich kolegów, przyjaciół, bliskich, rodziny, a jeśli mówią to poza granicami naszej gminy, to wspaniała promocja – dodaje zadowolony wójt.

(kp)
