Narty i nartorolki sposobem na zimową nudę
Podczas tegorocznych ferii młodzi mieszkańcy Jasła i ich rodzice oraz opiekunowie mają szansę na aktywne spędzenie czasu dzięki projektowi pod nazwą „Zima na Sportowo 2016”. Podczas zajęć narciarskich prowadzonych przez Klub Sportowy SPEED Jasło poznają tajniki sprzętu narciarskiego oraz techniki biegu.

Choć tegoroczna zima nie rozpieszcza nas ilością śniegu, którego jest jak na lekarstwo organizatorzy oraz uczestnicy zajęć doskonale radzą sobie z jego brakiem. Do treningów wykorzystują bowiem nartorolki, pozostające na wyposażeniu KS SPEED Jasło. Na tego typu sprzęcie uczestnicy zajęć korzystając z boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią tartanową poznają podstawy sportu jakim są biegi narciarskie. Tartan jest nawierzchnią, którą w tym przypadku można porównać do igielitu w skokach narciarskich. Jak przekonują trenerzy nie przeszkadza to w wychowywaniu zawodników na skalę kraju oraz przyszłych mistrzów. Zajęcia odbywają się również na nawierzchni trawiastej. W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek.

Jesteśmy mile zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem zajęciami. Codziennie w treningach bierze udział blisko 20 osób. Wczoraj było ich 30 a dzisiaj 27. Co ciekawe, zdarza się, że rodzice i opiekunowie dzieci, które Przychodą na zajęcia również próbują swoich sił zakładając nartorolki oraz narty. Dzięki projektowi Zima na Sportowo dzieci, które zostały w mieście mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu zamiast przesiadywać w domach przed telewizorem lub komputerem. Dzieciaki uczą się podstaw tego sportu. Dowiadują się jak właściwie dobierać sprzęt, które z nart służą do biegu stylem klasycznym, które do łyżwy. Nie można zapomnieć również o elemencie wychowawczym, który stanowi wartość dodaną zajęć. Uczestnicy bowiem uczą się punktualności, muszą zadbać o sprzęt. Młodzi ludzie potrzebują aktywnych form spędzania wolnego czasu, czego dowodem jest zainteresowanie zajęciami. Bardzo nas to cieszy – mówi Katarzyna Ciborowska, trenerka w Klubie Sportowym SPEED Jasło.

Uczestnicy zajęć korzystają z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby szlifować formę biegając i jeżdżąc na nartorolkach. Dla najlepiej radzących sobie młodych narciarzy zorganizowane zostały jednak wyjazdy, podczas których mogli oni zasmakować prawdziwych warunków śniegowych. W minioną sobotę oraz wtorek grupa wzięła udział w zajęciach w Banicy. W niedzielę natomiast narciarze udali się na Magurę Małastowską.

Projekt realizowany przez miasto Jasło oraz KS SPEED Jasło gwarantuje uczestnikom całkowicie darmowe zajęcia oraz dostęp do sprzętu. MOSiR udostępnia narciarzom pomieszczenia w których komfortowo mogą przygotować się do zajęć.

Zajęcia w ramach projektu „Zima na Sportowo 2016” potrwają do niedzieli.
Zdjęcia: Kub Sportowy SPEED Jasło.
PP
