Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nie zabijaj, czyli III Ogólnopolski Maraton Karpiowy

11
22 drużyny za całej Polski rywalizowało w III Ogólnopolskim Maratonie Karpiowym, który odbywał się w dniach 20-24 maja br. na stawie we Wróblowej. W ciągu tych czterech dni uczestnicy Maratonu złowili 26 karpi o łącznej wadze 183,5 kg. Zawody zorganizował Jasielski Klub Karpiowy Markerteam i Zarząd Koła nr 1 w Jaśle.






Przez cztery dni zawodnicy walczyli o puchary i nagrody rzeczowe. - Zawody odbywały się na zasadach: „catch and leave”, czyli złów i wypuść oraz „no kill” – nie zabijaj. Każda złowiona ryba po zważeniu przez sędziego musiała wrócić do wody – mówi Dariusz Myśliwiec, prezes Jasielskiego Klubu Karpiowego Markerteam, organizator imprezy.

W końcowej klasyfikacji miejsce I zajęli Jan Kaszowski i Józef Kunz, miejsce drugie wywalczyli Tomasz Gierek i Jan Mrozik, trzecią lokatę przyznano Bartłomiejowi CzechowiczowiPawłowi Augustynowi.

Kolejno miejsca czwarte i piąte zajęli: Grzegorz Grzywacz i Krzysztof Dąbek oraz Grzegorz Syrek i Marcin Stefanik.

Największą rybę Maratonu-13,18 kg- złowił Tomasz Gierek.







(omega)


Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
0
@ II uczestnik zawodów
dnia 01.07.2009, 15:48 · Zgłoś
Zawody zorganizowane przez chłopaków z Jasła
"pierwsza klasa" Ryby jednym brały innym nie.
Problem z "leśnymi [...]kami" jest wszędzie u nas na zbiorniku mają do nas karpiarzy pretensje że im ryby od brzegu oddalamy a jak wypuszczamy ostatentacyjnie karpie to strasznie sie krzywią.Pozdrawiam do zobaczenia za rok na Maratonie.
Odpowiedz
0
@ Bob karp
dnia 04.06.2009, 13:58 · Zgłoś
Byłem, widziałem, bardzo mi się podobało i z zazdrością patrzyłem bo u NAS w Rzeszowie niema takiej imprezy. Pozdrawiam Mrkerteam.
Odpowiedz
0
@ uczestnik zawodow
dnia 30.05.2009, 15:55 · Zgłoś
ja mam pytanie skąd wiesz ze wsypano tyle zanęty do wody podczas zawodów (wiem miałeś cudowny sen i ci się przyśniło )nie byleś nie startowałeś to się nie wypowiadaj ile i co poszło no chyba ze jak rasowy mięsiarz wciskałeś nos we wszystkie torby z przynętami zawodników na spławikowych zawodach co trawja parę godzin sypia dużo więcej i nikt im nie wypomina ze dożo wsypali koniec kropka
PS pozdrowienia dla klubu z jasła dobra robota fajne zawody no i duże karpie tylko pozadroscic
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 28.05.2009, 11:01 · Zgłoś
chyba nie wiesz za dużo na temat kulek i pelletu, no chyba że stosujesz kulki z gipsu:)i Ci wypływają pleśnieją itd. Dobre kulki których używają na zawodach po 48 godziniach rozpuszczają się w wodzie te najlepsze nawet po 24 godzinach, z kolei z pelletem w zależności od rodzaju od 0.5 godziny do 2 godzin nie pozostaje po nim śladu. Nie wiem dlaczego piszesz że ryby zaczną [...] po 2 miesiącach myślę że gdyby było coś nie tak to proces ten zacząłby sie bardzo szybko czyli tydzień do dwóch po zawodach. Ryby oczywiście [...] w lecie przy wysokiej temperaturze i braku wystarczającej ilości tlenu w wodzie(staw zaczyna "kwitnąć" i roślinność pochłania tlen), no ale każdy tłumaczy wszystko na swój sposób, prawda jest taka że gdyby nie Karpiarze to we wróblowej nadal byłyby okazy "wigilijne" i tyle. Zrobili kawał dobrej roboty tylko że zawsze znajdzie się kilku [...]ków mięsiaży którzy muszą szukać dziury w całym bo biadaczki nie moga zeżreć dyżych karpii. A te nieszczęsne [...]ki nie obchodzą sie zbyt delikatnie ze złowionymi rybami no bo trzeba je wypuścić i pikawa ze złości im mało nie pada, i to właśnie jak dla mnie jest jedna z przyczyn zdychania karpii. :o
Odpowiedz
0
@ strażnik
dnia 28.05.2009, 10:17 · Zgłoś
DO WĘDKARZ JASŁO.TYLKO TAK CI SIĘ WYDAJE CZY KUKURYDZA I INNE NASIONA DODANE DO SYPKIEJ ZANĘTY SIĘ ROZPUSZCZAJĄ ZASTANÓW SIĘ.JEŚLI CHODZI O KULKI TO DODAWANE SĄ KONSERWANTY SPOŻYWCZE NIE SKODZĄ RYBOM.JAK CHCESZ WIEDZIE DLACZEGO NIE MA RYB TO CI POWIEM JAK ZWIĄZEK ZARYBIA TO TACY SAMI JAK TY CO DUŻO GADAJĄ OD RAZU WYCIĄGA I ZABIERA I JAK TAM RYBA MA BYC DWA TYGODNIE I TO WSZYSTKO PO RYBIE I BARDZO SIĘ CIESZ ZE JEST ZAKAZ ZABIERANIA NA WRÓBLOWEJ DUZYCH KARPI BO INACZEJ ZADNEGO DUZEGO KARPIA BY NIE BYŁO. JESLI NIEPODOBA CI SIĘ ZWIĄZEK TO ZAPISZ SIĘ NAPRZYKŁAD DO RZESZOWA I NIEPŁAC U NAS ZADNEJ KARTY BĘDZIESZ ZADOWOLONY I MOZE GŁUPOT NIE BĘDZIESZ PISAŁ.POZDRAWIAM WSZYSTKICH WĘDKARZY
Odpowiedz
0
@ WEDKARZ JASLO
dnia 28.05.2009, 08:17 · Zgłoś
DO MBV: NIE ZABIERAM KARPII ZRESZTA ZADNYCH RYB BO NIE LUBIE PO PROSTU. ZGODZE SIE ZE PRZY ZASIADCE SYPIE SIE ZANETE ALE TA ZANETA SIE ROZPUSZCZA W WODZIE ALBOI WPADA W MUł I TYLE JA WIDZIELI.KULKA PO CZASIE WYPLYWA NA POWIERZCHNIE I PLESNIEJE A PRZYDUCHA I KORMORANY TO NAJCZESTSZE WYTłUMACZENIE NASZEGO KOCHANEGO ZWIAZKU WEDKARSKIEGO NA BRAK RYBY W łOWISKACH. DLATEGO UJAZD I WRóBLOWą OMIJAM WIELKIM łUKIEM CHOCIAZ PłACE SKłADKI TAKZE NA TE 2 MIEJSCóWKI.POZDRAWIAM WSZYSTKICH WęDKARZY
Odpowiedz
0
@ staw nm3
dnia 27.05.2009, 23:38 · Zgłoś
na miejscu Jasielskiego Klub Karpiowy Markerteam i Zarząd Koła nr 1 w Jasle. zrobil bym zakaz połowu,minimum 1 miesiac.B)
Odpowiedz
0
@ janek
dnia 27.05.2009, 13:29 · Zgłoś
ładne karpie;):)
Odpowiedz
0
@ mbv
dnia 27.05.2009, 10:17 · Zgłoś
Najlepiej zwalić na karpiarzy. Mięsiarze policzcie sobie ile zanęty wy wsypujecie. Zarzut co 15 minut przez kilka godzin razy ilość mięsiarzy to jest dopiero "wynik". Karpie zabieracie, dajecie psu do jedzenia i jeszcze zdziwieni że ryby nie biorą. Jak zabieracie to się nie dziwcie że ich nie ma. W cywilizowanych krajach karp jest rybą niejadalną tylko czysto sportową. Polska jak zwykle jest "inna". A w zeszłym roku była przyducha przez gorące lato i to był powód zdychania ryb (nie tylko w stawie na Wróblowej) Poza tym zanęty i kulek sypano bardzo mało. Byłem, widziałem chociaż udziału nie brałem.
Odpowiedz
1
@ kotlina
dnia 27.05.2009, 09:20 · Zgłoś
no teraz tam naprali tego rzarcia dla karpia ze az juz zdychal niech wiecej robia zawodow ****** karpiowe i nie ma co juz jezdzic na wroblowa na staw nr 3:@
Odpowiedz
1
@ wędkarz Jasło
dnia 27.05.2009, 09:18 · Zgłoś
Witam
juz po zawodach czyli czterech dniach sypania setkami kilogramów kulek zanęt pelletów i innych wynalazków do juz i tak brudnej wody.
Ja daje 2 miesiace czasu na to ze bedzie powtórka z tamtego rocznej"Cypriady" a dokladnie ze skutków jej organizowania na tak malym łowisku z taka iloscia zawodników i specyfikow przez nich sypanych.Efekt-wyzdychane karpie i amury
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.