Nie zabijaj, czyli III Ogólnopolski Maraton Karpiowy
11
22 drużyny za całej Polski rywalizowało w III Ogólnopolskim Maratonie Karpiowym, który odbywał się w dniach 20-24 maja br. na stawie we Wróblowej. W ciągu tych czterech dni uczestnicy Maratonu złowili 26 karpi o łącznej wadze 183,5 kg. Zawody zorganizował Jasielski Klub Karpiowy Markerteam i Zarząd Koła nr 1 w Jaśle.



Przez cztery dni zawodnicy walczyli o puchary i nagrody rzeczowe. - Zawody odbywały się na zasadach: „catch and leave”, czyli złów i wypuść oraz „no kill” – nie zabijaj. Każda złowiona ryba po zważeniu przez sędziego musiała wrócić do wody – mówi Dariusz Myśliwiec, prezes Jasielskiego Klubu Karpiowego Markerteam, organizator imprezy.
W końcowej klasyfikacji miejsce I zajęli Jan Kaszowski i Józef Kunz, miejsce drugie wywalczyli Tomasz Gierek i Jan Mrozik, trzecią lokatę przyznano Bartłomiejowi Czechowiczowi i Pawłowi Augustynowi.
Kolejno miejsca czwarte i piąte zajęli: Grzegorz Grzywacz i Krzysztof Dąbek oraz Grzegorz Syrek i Marcin Stefanik.
Największą rybę Maratonu-13,18 kg- złowił Tomasz Gierek.



(omega)



Przez cztery dni zawodnicy walczyli o puchary i nagrody rzeczowe. - Zawody odbywały się na zasadach: „catch and leave”, czyli złów i wypuść oraz „no kill” – nie zabijaj. Każda złowiona ryba po zważeniu przez sędziego musiała wrócić do wody – mówi Dariusz Myśliwiec, prezes Jasielskiego Klubu Karpiowego Markerteam, organizator imprezy.
W końcowej klasyfikacji miejsce I zajęli Jan Kaszowski i Józef Kunz, miejsce drugie wywalczyli Tomasz Gierek i Jan Mrozik, trzecią lokatę przyznano Bartłomiejowi Czechowiczowi i Pawłowi Augustynowi.
Kolejno miejsca czwarte i piąte zajęli: Grzegorz Grzywacz i Krzysztof Dąbek oraz Grzegorz Syrek i Marcin Stefanik.
Największą rybę Maratonu-13,18 kg- złowił Tomasz Gierek.



(omega)
