Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nieodpowiedzialni właściciele czy niezdyscyplinowane czworonogi?

91

W ostatnim czasie zwiększyła się liczba psów biegających bezpańsko po ulicach miasta Jasła. Zazwyczaj większość z nich trafia do Punktu Tymczasowego Przetrzymywania Bezdomnych Psów przy ul. Żniwnej. Często bywa tak, że odnajdują się ich właściciele bądź nowe osoby zainteresowane zwierzakiem. Są również te mniej szczęśliwe historie zwierząt, które już od kilku lat nie mają domu.

Obecnie na terenie zamkniętego wysypiska śmieci przy ul. Żniwnej w Jaśle znajduje się pięć psów. Coraz częściej mieszkańcy dzwonią na Straż Miejską, by zgłosić o biegającym luzem czworonogu, który niekiedy jest agresywny i stwarza zagrożenie dla osób będących w pobliżu. Interwencje są przyjmowane, a piesek przywożony do Punktu Tymczasowego Przetrzymywania Bezdomnych Psów prowadzonego przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami w Jaśle.

 Nowy pan lepszy byt?

Wyłapywaniem bezdomnych psów zajmuje się dodatkowo firma z Jedlicza. Dzięki współpracy z jasielskimi portalami, które umieszczają informację o psie, udaje się odnaleźć właściciela czworonoga. Jednak trafia się to sporadycznie. W większości przypadków są to porzucone zwierzęta, które odnajdują nowego pana.

- Zapisujemy dane osoby przyjmującej psa pod opiekę. Dotychczas nie było sytuacji, żeby nowy właściciel niewłaściwie opiekował się czworonogiem. Są to zazwyczaj  osoby, które wiedzą jak postępować ze zwierzętami – powiedział dla Jaslo4u Marcin Gustek, kierownik MZGO w Jaśle.

Przy punkcie utworzonym dla bezdomnych psów opiekę nad zwierzętami mają pracownicy nadzorujący zamknięte wysypisko śmieci. W ubiegłym roku kojce zostały wyposażone w nowe budy, a zwierzęta są regularnie dokarmiane i wyprowadzane na spacery. - Przy niskich temperaturach zwierzętom częściej są wydawane ciepłe posiłki. Nie mamy pomieszczeń ogrzewanych na terenie składowiska, ale budy są przystosowane do trudniejszych warunków atmosferycznych – wyjaśnia kierownik Gustek.

W schroniskach dla zwierząt brakuje miejsc dla nowych. Koszt utrzymania psa również jest dużo droższy, bo jednorazowe oddanie czworonoga wynosi ponad tysiąc złotych. Rocznie MZGO w Jaśle wydaje 15 tysięcy złotych na opiekę dla psów, wyłapywanie bezpańsko biegających czworonogów oraz ich transport, jak również opłacenie pracownika zajmującego się zwierzętami i opiekę weterynaryjną. Maksymalnie w Punkcie Tymczasowego Przetrzymywania Bezdomnych Psów przy ul. Żniwnej może przebywać dziesięć psów.

Na podstawie art. 77 kodeksu wykroczeń: Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

- W ostatnim czasie dało się zauważyć wzrost błąkających się bezpańskich psów. W przypadku odnalezienia właściciela czworonoga, można go ukarać mandatem za jego nieupilnowanie. Niedawno mieliśmy również przypadek pogryzienia przez psa. Sprawdzamy wobec tego, czy właściciel czworonoga posiada aktualne badania i jego zwierze jest zarejestrowane w Urzędzie Miasta – poinformował nas Paweł Szynal, zastępca komendanta Straży Miejskiej.

Kierownik MZGO w Jaśle apeluje do mieszkańców Jasła, aby zastanowili się, czy mają odpowiednie warunki do opieki nad psem, by nie podejmować pochopnie decyzji, które w konsekwencji kończą się wyrzuceniem czworonoga na bruk.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 91

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Lucek
dnia 29.02.2012, 12:26 · Zgłoś
No proszę nic ta nowa władza nie zrobiła jeśli chodzi o zamknięte wysypisko śmieci mieszkańcy ul.Żniwnej mieli przez ponad 50 lat [...] a teraz będą mieli cało dobowy skowyt psów w imieniu mieszkańców ul Żniwnej dziękujemy panu burmistrzowi i pani Elżbiecie Bernal za to piekło,a myśmy na nich głosowali że wreszcie będziemy mieć poparcie a tu okazuje się że wszystko robią to co robiła poprzednia władza.Pięknie nazwano ten przytułek dla psów.
Odpowiedz
0
@ @
dnia 25.02.2012, 19:55 · Zgłoś
wszystkie skorpiony trzeba izolować
Odpowiedz
0
@ taki
dnia 18.02.2012, 13:27 · Zgłoś
To, jaki los gotujemy zwierzętom zatrważa.
Odpowiedz
-1
@ Życie
dnia 17.02.2012, 23:35 · Zgłoś
Całe życie mieszkałam w blokowichach zawsze chciałam mieć psa,ale nie chciałam aby mój pies męczył sie na parunastu metrach ,ale kiedy wybudowałam dom w Sobniowie wtedy nadszedł czas i [...]. W ostatńie mroźne dni chciałam zabrać pieska do domu ,ale było trudno go zaciągnąć bo nauczony był na zewnątrz przebywać i za żadne skarby do domu nie wszedł ,ale nie dało mi spokojnie zasnąć z myślą że mój pies w taki mróz na zewnątrz i na siłę został wciągnięty do domu . A tu dwa dni poźniej słyszę rozmowę pań jak jedna opowiada drugiej że wychodzi rano ,patrzy a pies zamarzł i śmiech- co wy na to ... To te wasze opisywane główienka to pikuś - ja do dziś w szoku...
Odpowiedz
2
@ x
dnia 18.02.2012, 09:23 · Zgłoś
To nie ludzie to skorpiony podgatunek. Ja bardzo lubię zwierzęta chociaż nie mam ale kupki mi nie przeszkadzają.
Odpowiedz
-1
@ skorpion
dnia 19.02.2012, 15:36 · Zgłoś
[...] obok kupki tak samo wygląda więc tobie @x pasuje ...
Odpowiedz
-1
@ x
dnia 19.02.2012, 21:36 · Zgłoś
Oj człowieku z pod ciebie krasnoludki wynoszą, że tak kupka przeszkadza. Mógł byś pieski do kibelka uczyc miał byś zajęcie nie pisał byś epopei.
Odpowiedz
-1
@ skorpion
dnia 20.02.2012, 08:41 · Zgłoś
@x - może lepiej umieć pisać epopeję, która ma jakąś sensowną treść i zasadność niż jedno [...] zdanie z błędami jak to twoje wyżej...
Odpowiedz
3
@ @
dnia 17.02.2012, 18:33 · Zgłoś
do Skorpion chocbyś [...] o ziemie [...] jak ześ b...m będziesz b.c
Odpowiedz
-2
@ skorpion
dnia 19.02.2012, 12:24 · Zgłoś
... @@ - przesadzasz, ten twój cytat to nie wiem do czego tu pasuje ? ... do "niczego", czyli do ciebie :) ...
Odpowiedz
2
@ ktosiek
dnia 16.02.2012, 21:42 · Zgłoś
a najgorsze jest to ze psy z miasta sa wyrzucane na wies!!!kurdeeeeebludzie jak juz bierzecie psa to bierzcie za niego odpowiedzialnosc!!!a nie jak sie wam znudzi to po psie!!!
Odpowiedz
3
@ Jasło
dnia 16.02.2012, 21:21 · Zgłoś
na Skorpiona pewnie spadła gałaz w parku podczas dzisiejszej wycinki
Odpowiedz
-1
@ skorpion
dnia 16.02.2012, 22:21 · Zgłoś
... widzę że @Jasło, @piesek, @y, oraz @@ z posesji z lat 60-tych to ta sama osoba - czyli dzieciak przy komputerze ... to teraz dzieciaku : [...] i spać bo już późno !!! ...
Odpowiedz
0
@ jon
dnia 16.02.2012, 20:03 · Zgłoś
popieram sylwie mieszkam na obrzezach miasta i widze cale watachy ',, bezpanskich ,,psow na ulicy nikt sie tym nie interesuje straz miejska widze tylko jak stoi z radarem
Odpowiedz
0
@ x
dnia 16.02.2012, 21:12 · Zgłoś
Jak nie macie co zrobić z psem to słyszałam że w Ujeździe, przygarną każdego bezdomnego pieska.
Odpowiedz
0
@ piesek
dnia 16.02.2012, 14:16 · Zgłoś
a po co chciałeś lez za drzewo w parku, oj nie ładnie
Odpowiedz
1
@ kicia
dnia 16.02.2012, 14:05 · Zgłoś
a o kotach ktoś napisze...
Odpowiedz
-1
@ na...
dnia 16.02.2012, 11:09 · Zgłoś
Dlatego tyle psów biega teraz luzem, bo tyle co weszła ustawa na podstawie , której każdy pies musi biegać luzem co najmniej 12 h dziennie. Tylko czy Państwo posłowie zdają sobie sprawę, że nie wszyscy żyją w mieście albo pod dużym miastem w willi z wysokim ogrodzeniem i monitoringiem? Psy na łańcuchach "mieszkają" głównie na wsi, gdzie co najwyżej połowa ludzi na jako takie ogrodzenie posesji. W biedniejszych wsiach ludzi z takim luksusem można policzyć na palcach jednej ręki. Czyli, żeby spełnić warunki ustawy a "życzliwy" sąsiad nie podał biednego człowieka do sądu musi spuścić psa z łańcucha. A, że nie ma ogrodzenia to psina "hasa" sobie po całej wsi albo mieście.
Odpowiedz
3
@ miłośnik psów
dnia 16.02.2012, 09:32 · Zgłoś
Przestańcie pisać [...] komentarze!!! Zastanówcie sie lepiej jak pomóc tym biednym zwierzętom!!! Wszystkiemu winny jest coraz to wyższy podatek za psa. Dlaczego mamy płacić za psa podatki?! Na co idą te pieniądze?! W Jaśle nie ma ani jednego ogrodzonego terenu dla psów gdzie pies mógłby wybiegać się z innymi psami. Nie udałoby mu sie z tamtąd uciec i wszyscy byliby zadowoleni. I właściciele i zwierzęta. Tak samo jest ze sprzątaniem odchodów psa. Ja też mam psa ale nie sprzątam po nim. Po pierwsze nie ma odpowiednich pojemników na nie a po drugie(tu się powtórzę!) NA CO IDĄ PIENIĄDZE KTÓRE PŁACIMY JAKO PODATEK ZA PSA!?
Odpowiedz
2
@ skorpion
dnia 16.02.2012, 10:02 · Zgłoś
@miłośnik psów - przestań pisać [...] komentarze !!! Przeczytaj co napisałem wyżej !!! Mam nadzieję, że te podatki będą bardzo wysokie i takich "miłośników psów" jak ty będzie mniej a co za tym idzie będzie w Jaśle czyściej !!! Nie masz pieniędzy na utrzymanie psa kup sobie chomika :)
Odpowiedz
2
@ do skorpion
dnia 16.02.2012, 12:30 · Zgłoś
Ty to nawet chomika nie powinien żeś chować !!! Nie wiesz jaki pies jest przyjacielem człowieka Ty się nawet nie umywasz do niego. Nie pisz głupot bo tylko świadczy o Tobie, jakim jesteś człowiekiem ludziom już wszystko przeszkadza nawet psina naprawdę żal mi takich ludzi.
Odpowiedz
-2
@ skorpion
dnia 16.02.2012, 14:11 · Zgłoś
- a mnie jest żal tych pseudo "opiekuńczych" ich właścicieli, którzy nie potrafią czytać !!! i posprzątać [...] za ich pupilami !!! ... a tak nawiasem mówiąc to zwierzaka się hoduje a chować to się można za drzewo na przykład w parku, wokół którego niekoniecznie muszą być psie kupy ...
Odpowiedz
0
@ miłośnik psów
dnia 16.02.2012, 18:33 · Zgłoś
żal cie [...] ! nie masz serca! a może taki z ciebie laluś ze boisz sie nawet psiej kupy!? Buuuhhahhha. Zal cie [...]!
Odpowiedz
2
@ miłośnik psów
dnia 16.02.2012, 18:37 · Zgłoś
ja mam nie tylko psa ale i wiele innych zwierząt domowych i egzotycznych! wszystkie są ze schroniska. jakbym nie był dobrym opiekunem to schronisko nie oddałoby pod moją opiekę tylu zwierząt . Ale co ty o tym możesz wiedzieć. Pewnie nawet muchy czy pajaka w domu nie masz! Buuuhhhahhha!!!
Odpowiedz
2
@ miłośnik psów
dnia 16.02.2012, 18:38 · Zgłoś
[...]!!! boi sie zwykłej kupy psa. A swojej się nie boisz? Buhahaa!
Odpowiedz
-2
@ skorpion
dnia 16.02.2012, 18:56 · Zgłoś
@miłośnik psów - poziom twojej wypowiedzi adekwatnie pokazuje, że takich "miłośników psów" nie da się zreformować. Ja gdybym miał psa to kupy psiej się nie boje i w przeciwieństwie do twojego [...] zachowania posprzątałbym po nim aby na przykład czyjeś dziecko nie wdepnęło w gówienko pasa wyprowadzanego przez takiego jak ty właściciela. Właśnie najwięcej i najgłośniej krzyczą prostacy mający się za "miłośników psów", tacy którym pies jest potrzebny do zaakcentowania swojej "pozycji społecznej". Żałosne !!! Dla kogoś kto traktuje to zwierzę jako swojego przyjaciela problem sprzątania po nim nie istnieje !!! Najzwyczajniej w świecie bierze [...] w woreczek i sprząta bo wie ze jest to jego, jako opiekuna tego psa [...] obowiązek !!! Ale do ciebie, którego poziom inteligencji jest zapewne poniżej inteligencji posiadanego psa to nie dotrze. Jeśli będziesz szedł ze swoim pieskiem, który akurat zechce się załatwić ściąg spodnie i ty !!! Wtedy każdy będzie wiedział że twój poziom inteligencji nie predysponuje cię do tego żeby po swoim psie sprzątać a od psa tego przecież nikt wymagał nie będzie. Powiem tak: szkoda mi twojego psa że ma tak [...] właściciela przecież na takim spacerze to właśnie przez twoją [...] i bezmózgowie to właśnie twój pies ma zepsuty wizerunek !!!
Odpowiedz
0
@ miłośnik psów
dnia 17.02.2012, 09:59 · Zgłoś
jesteś [...]wm! naucz sie poprawnie pisac bo nie ma takiego zwierzaka jak pasa. Buhaha! A na dodatek jesteś [...]! Może nie masz w domu [...] to musisz [...] pod drzewem i potem sprzątać po sobie?! Buhah Zal! ie pisz więcej tym swoich mądrości! Bo widać ześ taki inteligent ze az głowa boli.
Odpowiedz
-1
@ skorpion
dnia 17.02.2012, 10:18 · Zgłoś
@miłośnik psów - może nie jestem inteligent :) pisać tylko trochę potrafię więc wyrażeń "ie pisz" i "ześ" nie znam :( przykro mi. Ale dowiedziałem się kto to jest "pół [...]" - to ty :) Jeśli chcesz kogoś uczyć pisać to weź słowniczek do ręki bo sugestie internetowe edytora tekstów to dla ciebie coś obcego :) Właściwie to "pół" przed "[...]" w twoim przypadku jest niepotrzebne !!!
Odpowiedz
-2
@ skorpion
dnia 19.02.2012, 12:26 · Zgłoś
... miłośnik psów - zszedłeś do niskiego poziomu, poziomu psiej kupy :) żenada !!! jeśli większość "miłośników psów" jest taka, to jest mi żal tych niewinnych zwierząt :(( ...
Odpowiedz
0
@ miłośnik psów
dnia 19.02.2012, 16:54 · Zgłoś
Oooo...!!! mój poziom z pewnościa nie jest niższy niż twój . Pracowałam z Cesarem Milanem!!! Jak nie wiesz kto to to sie dowiedz. Ja wiem co dla psów najlepsze!!
Odpowiedz
-2
@ skorpion
dnia 19.02.2012, 17:13 · Zgłoś
... raz miłośnik psów odpowiada jako mężczyzna innym razem jako kobieta :( czyli jak nie wiadomo kto to jest, to znaczy ze to jest zwykła kupa czyli zwykłe [...] :) ...
Odpowiedz
-2
@ skorpion
dnia 19.02.2012, 17:22 · Zgłoś
@miłośnik psów - zapomniałem dodać [...] [...] abyś sprawdził/a jak powinno być napisane nazwisko Cesar Millan - poziom psiej kupy jak wyżej napisałem :(( ...
Odpowiedz
-1
@ kora
dnia 16.02.2012, 08:58 · Zgłoś
???
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 16.02.2012, 08:07 · Zgłoś
Otwórzcie chińską restaurację!
Odpowiedz
2
@ DO JAŚLANIN
dnia 16.02.2012, 09:34 · Zgłoś
na pierwszy rzut oka widać ze tyś nie człowiek ale kat!!!
Odpowiedz
-1
@ JA
dnia 16.02.2012, 07:31 · Zgłoś
...a lenin w październiku:)
Odpowiedz
4
@ ktosiek
dnia 15.02.2012, 22:29 · Zgłoś
szkoda mi psow i szkoda mi ludzi ktorzy ich porzucaja, szeczerze ,,mowiac" a tu raczej piszac niech ich [...] trafi!!!niech spotka ich taki sam los jak te biedne psy..!!!tyle...
Odpowiedz
-3
@ y
dnia 15.02.2012, 22:27 · Zgłoś
do xyz,dobre [...] zawsze będzie wiochą i psy im będą przeszkadzać,bo oni są z miasta z tego bloku nie widac
Odpowiedz
0
@ kolo
dnia 15.02.2012, 22:03 · Zgłoś
Nieźle sie Szynal prezentuje na stanowisku zastępcy komendanta
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 15.02.2012, 21:25 · Zgłoś
A co wy chcecie od tej wsi?? Tam to mają życie. Nie to co tu-blokowiska. Palić nigdzie nie wolno,psów to po 5 na klatke tak że jak idąc chodnikiem i w coś nie wdepnąć to cud. Sąsiad przez ściane podsłuchuje.I same zakazy. Na wsi przynajmniej mają swobode i wolność
Odpowiedz
3
@ xyz
dnia 15.02.2012, 22:02 · Zgłoś
No tak wolność i swoboda... Ale...jak to np. w [...] "kurde somsiod kupił astra dwujke, a jo mom jedynke...ale mu nie poli na mrozie haha, i chyba bito, i jo mom leprzy piec do cyntralnego i jo kupuje w GSie leprze [...]...[...] zawsze zostanie wiochą , a sąsiad , mimo że nie "przez ścianę" ale wie wszystko mimo że "jego to nie łobchodzi"...
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 16.02.2012, 06:45 · Zgłoś
[...] to się ma w głowie, znam wielu ąęów z duzych miast-szpan, ciepłe kraje fura komóra a we [...] [...] aż słoma wystaje!
Odpowiedz
0
@ wrr
dnia 16.02.2012, 13:30 · Zgłoś
Nie mam nic do wsi i szanuję ludzi mieszkających na wsi, ale niestety taka jest bolesna prawda, że ludzi mieszkających na wsi , którzy dbają o psy można policzyć na palcach u jednej ręki, większość uważa, że miejsce psa jest na łańcuchu... Przecież to istota ,
która czuje tak samo jak my!!! Jest najlepszym przyjacielem człowieka! To ludzie są najgorszymi istotami, życzę każdemu kto robi krzywdę zwierzętom , aby cierpiał tak samo jak one, albo jeszcze gorzej , bo te biedne zwierzaki niczym nie zawiniły , żeby mieć taki los!!!
Odpowiedz
1
@ @
dnia 15.02.2012, 21:10 · Zgłoś
do Skorpion o mojego pieska to ty nie musisz sie martwic bo napewno nie biega i nie załatwia się pod tym waszym blokowiskiem,robi to na swojej prywatnej posesji z lat 60 gdzie nie było tych blokowisk i mało ludzi z wioski którym to nagle psy przeszkadzają w miescie
Odpowiedz
0
@ skorpion
dnia 15.02.2012, 21:18 · Zgłoś
@@ no i dalej z twoim czytaniem i zrozumieniem problem :((( spróbuj przeczytać jeszcze raz co napisałem a może w końcu uda ci się te parę słów zrozumieć !!! ... nie pieski !!! tylko ich bezmyślni (twojego pokroju) właściciele !!! ... a jeśli chodzi o o te blokowiska i wspomniany przez ciebie dom z lat 60-tych to już rozumiem twój kompleks wioski, którego jednak nie udało ci się ukryć :) ...
Odpowiedz
4
@ sylwia
dnia 15.02.2012, 20:38 · Zgłoś
''na podstawie art. 77 kodeksu wykroczeń: kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.''
miałam juz taki przypadek zadzwoniłam do gminy ,bo tam zgłasza sie takie bezpańsko biegające psy , to pani odpowiedzialna za to powiedziała mi ,ze przeciez dziecka mi taki pies nie pogryzł ,a jak mi pogryzie to wtedy mam zadzwonic na policje ,aby własciciela tego psa ukarali ,wiec moje pytanie brzmi:to co ja mam łapać wtedy psa czy dziecko ratować i pogotowie wzywać?
po co macie psy skoro o nie nie dbacie !!!

jak dojdzie do pogryzienia to bedzie mówił własciciel ze niby mu pies uciekł,[...] ludzka ,jak masz psa to go pilnuj i trzymaj za ogrodzeniem a nie puszczaj po drodze gdzie małe dzieci chodzą do szkoły!!!
Odpowiedz
0
@ @
dnia 15.02.2012, 20:36 · Zgłoś
do Skorpion ,pod górkę do szkoły to masz ty jak sie przeprowadziłeś zapewne z wioski do bloku,trzeba latać po tych piętrach
Odpowiedz
2
@ skorpion
dnia 15.02.2012, 20:51 · Zgłoś
@@ twój poziom pokazuje jakie [...] nie potrafią zobaczyć psich [...] na chodniku, w piaskownicach w których bawią się dzieci, na trawniku obok np. JDK-u a nie umieją przeczytać i zrozumieć treści która mówi tylko o utrzymaniu czystości i porządku a nie jest skierowana przeciw zwierzętom ... takim niemyślącym i bez mózgowym pseudo obrońcom zwierząt się dziwię chociaż właściwie twój poziom usprawiedliwi cię gdy ściągniesz spodnie na trawniku w parku aby załatwić swoją potrzebę przecież nie odbiegasz nim od poziomu rozumienia niczemu niewinnego pieska ...
Odpowiedz
5
@ Posiadaczka Psa
dnia 16.02.2012, 01:43 · Zgłoś
Skorpion, właściciele psów w Jaśle są z każdej strony potępiani, że nie zbierają, że psy biegają luzem... Jak mają zbierać, skoro nie ma koszy na odchody, niektórzy również krytykują wrzucanie do zwykłych koszy... Bieganie z woreczkiem pełnym zawartości w poszukiwaniu kosza też nie jest niczym miłym. Zamiast stawiać na każdej kępce trawy zakaz wprowadzania psów, postawiliby kosz. Proste. Do tego śmieszy mnie zakaz wprowadzania psów do parku, gdzie nawet nie ma placu dla dzieci... A co do psów biegających luzem - każdy czworonóg potrzebuje ruchu! Niech władze wyznaczą teren, ogrodzą go siatką i zawieszą tabliczkę - psi park. Gwarantuję, że dużo ludzi korzystałby z możliwości bezpiecznego spuszczenia swojego psa w środku miasta. Pieski by się integrowały, miałyby ruch, wszyscy zadowoleni. Znowuż myślę, że pusty placyk i siatka to nie jest duża inwestycja. Problemy naprawdę można łatwo rozwiązać, ale zawsze lepiej narzekać...
Odpowiedz
1
@ skorpion
dnia 16.02.2012, 09:04 · Zgłoś
@Posiadaczka Psa - następne proste tłumaczenie usprawiedliwiające zostawianie psich odchodów tam, gdzie piesek zrobił. Z takim podejściem do problemu jak twoje to jestem pewien że kosz co 50 m na ulicy nie rozwiąże tego problemu. Jeśli wiesz jakie są realia i jakimi środkami finansowymi dysponują cytowane przez ciebie "władze" gdy nawet na zwiększenie ilości miejsc w przedszkolach i żłobkach dla dzieci nie ma funduszy to budowanie jakiegoś śmiesznego "psiego parku" to chyba duża przesada. Skoro chcesz mieć tego pieska to weź to jego gówienko i przenieś te kilkadziesiąt metrów, tam gdzie można go wrzucić. Przecież pies to nie tylko element "dowartościowania się" w oczach sąsiadki, to również obowiązek wobec niego i innych, którym akurat nie musi się to podobać. Jeśli chcesz aby pies miał ruch (a powinien) to weź go w samochód, wyjedź co drugi dzień za miasto i niech się wybiega. Niech koszty twojej "miłości" do zwierząt nie ponosi miasto i inni, którzy akurat nie chcą tylko ty sama. Jest wielu mających psy, którzy wezmą zostawione gówienka i zaniosą tam, gdzie trzeba, kupi kaganiec i założy psu aby było tak jak należy, jedzie z tym psem tam gdzie może on się wybiegać do woli aby innym nie przeszkadzał. Dlaczego wszyscy mają ponosić koszty , chcesz mieć psa to licz się z tym że to jest twój problem. Chcesz aby twój pupil się "integrował" (hehe) z innymi to uzgodnij to sobie z właścicielami innych piesków i sami sobie zorganizujcie takie "spotkania integracyjne" tak aby inni niekoniecznie musieli mieć w tym udział. Miasto powinno pobierać duże opłaty za posiadanie psa od właścicieli, którzy nie mają własnej posesji i wyprowadzają psa na teren miasta. Jeśli ktoś nie ma możliwości finansowych takich opłat a jest miłośnikiem zwierząt to niech sobie kupi chomika i problem zanieczyszczania miasta ma rozwiązany. Natomiast "spotkania integracyjne" może sobie organizować w pokoju na czwartym piętrze bez sprawiania kłopotu innym. Różne ludzie mają zainteresowania i różne pasje (nie muszą to być psy)ale upraszczanie sobie problemów kosztów swojego hobby zrzucaniem tego na innych nie jest chyba OK. Wyobrażasz sobie kogoś kto lubi spadochroniarstwo ale z braku środków finansowych skacze sobie z parasolem z jedenastego piętra ??? Przemyśl te swoje dywagacje na spacerze z pieskiem i tylko nie zapomnij zabrać woreczka na odchody !!! Ten problem możesz sama Łatwo rozwiązać a nie tylko narzekać !!! (tak sama napisałaś) Przyjemność, miłość do zwierzęcia połącz z ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za nie a jeśli tego nie rozumiesz to nie powinnaś być @Posiadaczką Psa !!! ...
Odpowiedz
-2
@ wrr
dnia 16.02.2012, 13:21 · Zgłoś
Ale na [...] uniwersytet dla małych dzieci mają pieniądze.
Odpowiedz
0
@ noo
dnia 16.02.2012, 18:32 · Zgłoś
100% popieram.
Odpowiedz
0
@ Posiadaczka Psa
dnia 16.02.2012, 18:50 · Zgłoś
Niestety, kosze co 50m byłyby ideałem, do którego nam daleko. Powiedziałam, że świetną opcją byłby jakiś skwerek dla psów, który rozwiązałby problem psich odchodów i psów biegających bez smyczy. Jednakże domyślam się, że w obecnych czasach to nierealne na takim [...], więc proponowałam inną opcję - zamiast stawiać po dziesięć tabliczek zakazu wprowadzania psów na każdej kępce trawy, niech postawią przy nich kosze oraz tabliczkę informującą o obowiązku posprzątania za zwierzęciem. Myślę, że nikomu nie przeszkadzałby piesek robiący, co trzeba na skwerku, jeśli właściciel już czekałby z woreczkiem. Poza tym, zauważmy, że akcja sprzątania po psach nigdy się nie rozkręci, jeśli policja nie zacznie egzekwować tego od właścicieli. Swoją drogą, masakrycznie przyczepiłeś się do luźnej propozycji, jaką był ten psi park. Nie rozumiem, dlaczego na tej jednej wypowiedzi oceniasz moje predyspozycje do posiadania psa. Uwierz mi, mój pies ma odpowiednią dawkę ruchu, jest szczepiony, odrobaczany, zarejestrowany w UMJ i opłacany, ponoszę za niego pełną odpowiedzialność, co nie oznacza, że nie mogę wypowiedzieć się na forum i rzucić swoje propozycje. Pieniądze by się znalazły, ale czasem są 'ważniejsze inwestycje', tak jak za starej władzy renowacja fontanny czy deptaczek. Takie niezbędne do funkcjonowania miasta obiekty są ważniejsze, niż problem zanieczyszczenia ulic psimi odchodami... Pozdrawiam myślicieli. ; )
Odpowiedz
-2
@ skorpion
dnia 16.02.2012, 19:49 · Zgłoś
@Posiadaczka Psa - zaczynając może trochę w innej kolejności to prawo do myślenia, wypowiedzi i dyskusji mają wszyscy również ci, którzy nie są "posiadaczami psa". Dziwi mnie że miasto w którym, jak się domyślam, mieszkasz nazywasz "[...]" ale może musisz a nie chcesz tu żyć więc w to nie wnikam. Tutaj w tym jak ty to nazywasz "[...]" kosze co 50 m nie rozwiążą problemu (poczytaj inne komentarze). A jeśli możesz to powiedz jak ty sobie wyobrażasz te kosze dookoła rynku w Jaśle, na każdej głównej ulicy bo zauważ że to właśnie tutaj przebiegają "trasy spacerowe" . To właśnie na trawniku obok JDK-u, czy skwerku obok kina Syrena miejscowi "nowobogaccy" a zarazem wielcy miłośnicy zwierząt robią dla swoich psów wybieg połączony z możliwością zrobienia kupy. Wspomniane przez ciebie, może i słusznie nietrafne inwestycje typu fontanna i deptak też są na trenach zostawiania "śladów" po pieskach. Dla naszych "miłośników psów" sprzątanie po nich to temat tabu, którego nie należy dotykać. Zwróć uwagę na tych, którzy idąc ze swoim pieskiem ze słuchawkami w uchu lub telefonem komórkowym przy nim, podczas załatwiania się psa odwracają się w drugą stronę jakby "nigdy nic" i po sprawie. I takie są niestety realia tego naszego, jak ty to nazwałaś "[...]". Uważam że ktoś, kto to zwierze naprawdę kocha i jest ono dla niego ważne potrafi dostosować się do realiów jakie panują i przenieść tą [...] kilkadziesiąt metrów bez szukania problemu w braku koszy. Ale taka postawa świadczy właśnie o tym jakie ma podejście do innych ludzi bo przecież nie dla każdego pies i jego odchody muszą być atrakcją.
Pozdrawiam również - nie "myśliciel" ale myślący
Odpowiedz
1
@ Lucek
dnia 29.02.2012, 12:53 · Zgłoś
Popieram w 100% bardzo ładny i zrozumiały komentarz brawo problem z pieskiem ma właściciel.
Odpowiedz
1
@ Krzychu
dnia 15.02.2012, 20:31 · Zgłoś
:D widac ze zastepca komendanta czornych... [...] tyz niczego sobie :D
Odpowiedz
2
@ PO-PiS
dnia 16.02.2012, 08:27 · Zgłoś
To bieda w PO tak niszczy .A dej pozór na ,,wodza'' w starostwie też chłop opuchnięty!
Odpowiedz
0
@ @
dnia 15.02.2012, 20:14 · Zgłoś
do Skorpion ty też musisz się wyprowadzić na wies,zycie w miescie jest dla ciebie męką
Odpowiedz
5
@ skorpion
dnia 15.02.2012, 20:30 · Zgłoś
@@ a co ty z tą wsią ??? ... koszmary z dzieciństwa ?? do szkoły było pod górkę??
Odpowiedz
1
@ miłośnik psów
dnia 17.02.2012, 10:01 · Zgłoś
a ty co z tymi [...]mi psa???... koszmary z dziecinstwa??? jakiśpiesek cie pogryzł [...] czy może olał???
Odpowiedz
9
@ skorpion
dnia 15.02.2012, 19:59 · Zgłoś
Straż Miejska, Policja i wszyscy powinni zwracać uwagę na właścicieli psów, którzy niczego sobie nie robią z zakazu wyprowadzania na tereny zielone i soją sobie i patrzą jak ich [...] robi [...] a następnie odchodzą bez posprzątania po nim. Ewentualnie należy wprowadzić opłaty od pieska 1000 zł na rok i zatrudnić kogoś, kto będzie chodził za Paniusiami z pieskiem i sprzątał. Ja zastanawiam się nad założeniem strony na którymś z popularnych serwisów społecznościowych np na Facebooku pod nazwą "Tak w Jaśle sprzątamy po naszych pieskach " i robieniem zdjęć właścicielom z pieskami podczas załatwiania się na trawniku, chodniku, piaskownicy i umieszczaniem ich na tej stronie. Każdy kto poprosi o dostęp będzie mógł dodać zrobione przez siebie zdjęcie. Może to nauczyłoby wreszcie "tych miłośników" zwierząt porządku i obowiązku wynikającego z posiadania psa.
Odpowiedz
9
@ xyz
dnia 15.02.2012, 21:06 · Zgłoś
Na Straż Miejską raczej bym nie liczył, bo jest to instytucja powołana praez burmistrza, po to by przynosić mu kasę w [...], a z piesków to raczej marnie, co innego fotoradar.
Co do policji... hm... co oni mogą, skoro sam minister Rostowski już zapowiedział ile mają mu przynieść (czyt. wyrwać z naszych kieszeni) na "glupoty" czasu nie mają, bo kasować trzeba "piratów drogowych"...
Odpowiedz
-1
@ wrr
dnia 16.02.2012, 13:18 · Zgłoś
Jakbyś nie wiedział płaci się podatek za psa, opłaty za dzieci niech też niedługo zrobią...
Odpowiedz
1
@ olek
dnia 16.02.2012, 13:30 · Zgłoś
popieram !
Odpowiedz
2
@ Wuj
dnia 16.02.2012, 13:35 · Zgłoś
A co nie płacisz za dzieciaka...??? płacisz i to grubo, tylko że nie bezpośrednio, raz w podatkach, a drugi z kieszeni np. obowiązkowe przedszkole państwowe, połowe płacisz z portfela, a druga połowa z kasy miasta, czyli twojej, podobna sytuacja jest w "służbie" zdrowia, płacimy na ich utrzymanie a jak potrzebujemy pompzy to i tak trzeba dać prywatnie kasiorkę.
Przykładów takich można mnożyć dziesiątki, ale szkoda się denerwować, niestety żyjemy w państwie, które potrafi tylko pobierać opłaty i w zasadzie na tym kończy się jego rola...
Odpowiedz
2
@ @
dnia 15.02.2012, 18:45 · Zgłoś
do Jaś jak ci nie pasują psy w miescie to się wyprowadż na wioskę tam będziesz pas krowy u rodziców ,a os piesków wara
Odpowiedz
-1
@ jaś
dnia 17.02.2012, 09:01 · Zgłoś
nie kumam co znaczy os piesków,ale krówków moja rodzina nie posiada bo wtedy placki na całej ulicy by leżały a życie dla psa w mieście jest niewolą.
Odpowiedz
8
@ jaś
dnia 15.02.2012, 18:33 · Zgłoś
może doczekamy że nasi radni wprowadzą kiedyś obowiązek znakowania piesków ??? i problem zostanie rozwiazany ale kiedy ???.na razie sobie biegaja chodniki zanieczyszczają a własciciele kup nie zbieraja.
Odpowiedz
5
@ @
dnia 15.02.2012, 18:29 · Zgłoś
do Arcymistrza ty się musisz leczyć,bo co jeden komentarz to coraz gorzej z tobą
Odpowiedz
-6
@ mała
dnia 15.02.2012, 17:20 · Zgłoś
pozdrowionka dla Madzi;)))
Odpowiedz
-1
@ wojtq
dnia 15.02.2012, 17:05 · Zgłoś
Piszecie geniusze w artykule że psy bezdomne. [...]zik prawda. Mój pies też ucieka jak z nim wyjdę teraz na zewnątrz. Pobzykać chce bo zapach czuje z każdej strony. I nie jest bezdomny.
A właściciel niekiedy nie jest w stanie zareagować. Piesek cały rok wychodził ładnie przy nodze na podwórko a tu pewnego dnia zapachniało suczką i poszedł...
Odpowiedz
21
@ Psia mama
dnia 15.02.2012, 19:50 · Zgłoś
To się wychodzi z takim psem na smyczy!Z każdym psem idziemy na spacer na smyczy! A jak trzeba to i kaganiec.
Odpowiedz
-3
@ wojtq
dnia 15.02.2012, 21:07 · Zgłoś
Ohhh jaki wzór dla społeczeństwa. Na terenie prywatnym nie potrzebuję kagańca ani smyczy.
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 16.02.2012, 06:42 · Zgłoś
to co piszesz że Ci ucieka! Możesz go tez poddać kastracji i będziesz miał spokój!
Odpowiedz
-1
@ arcymistrz
dnia 15.02.2012, 16:54 · Zgłoś
POdatku belki nie zlikwidują bo chodzi oto żeby ludzie odkładali kasę w trzecim filarze naiwnie sądząc że będą z tego jakiekolwiek zyski, kasa pójdzie do bankierów, lichwa rządzi i ma się dobrze
Odpowiedz
2
@ jojojo..
dnia 15.02.2012, 16:50 · Zgłoś
musza biegać by nie zamarznąć..!!!
Odpowiedz
7
@ [...]
dnia 16.02.2012, 06:41 · Zgłoś
sam se biegaj przy minus 30. Najlepiej psa spuścic z łańcucha i mieć wszystko w [...]pie! Sąsiady niech sie martwią.
Odpowiedz
-3
@ Ja
dnia 15.02.2012, 16:46 · Zgłoś
to chyba tak ma być.
1) w marcu ---koty
2)w kwietniu---psy
3 )a w maju---my
Odpowiedz
6
@ AQQ
dnia 15.02.2012, 20:16 · Zgłoś
Gratuluję aktywności [...]...>
Odpowiedz
2
@ andrewskoly
dnia 15.02.2012, 23:57 · Zgłoś
W styczniu słonie,
w lutym konie,
w marcu koty,
w kwietniu psy,
w maju my.
Tak to brzmiało... :)
Odpowiedz
5
@ Sven
dnia 15.02.2012, 16:46 · Zgłoś
Zauważcie gdzie te biedne zwierzęta maja przerąbane---NA WSI można się przejechać samochodem i zobaczyć w jakich żyją warunkach -35 stopni 0,5 metra łańcucha pożywienie to kości z odpadów z obiadu.Osobiście znam razowego wiejskiego [...] cwaniaka,który się chwalił,że jak zdarł skórę z kota i go rzucił na [...]ownie to cyt-,,Jeszcze się [...] ruszoł bo był żywy,, stosunek człowieka do człowieka poznać po jego zachowaniu się wobec zwierząt.Ja pamiętam lata 80dziesiąte i warunki sanitarne zwierzą domowych---mówię wam Santa Madonna...
Odpowiedz
0
@ lełon
dnia 15.02.2012, 20:14 · Zgłoś
Dlo cłowieka jest chołpa a lo psa buda i hej
Odpowiedz
1
@ wrr
dnia 16.02.2012, 13:15 · Zgłoś
Widać ty do "budy" się nadajesz...
Odpowiedz
-16
@ arcymistrz
dnia 15.02.2012, 16:39 · Zgłoś
Przypominam tym którzy nie wiedzą iż Unia chce żeby wszystkie państwa członkowskie docelowo podniosły wiek emerytalny do 72 lat
Odpowiedz
9
@ xyz
dnia 15.02.2012, 20:32 · Zgłoś
co ty z kosmosu , czy jak...??? wszak każde dziecko chyba wie że naszym kochanym "politykom " chodzi o to byś płacił cale życie na utrzymanie coraz większej armii urzędników, a następnie się przekręcił.. a i na pochówek też za dużo bylo więc nasi POlitycy stosownie zmniejszyli kwotę, bo gregorjanka wszak zbyteczna...
Odpowiedz
-4
@ HAHA:)
dnia 15.02.2012, 16:33 · Zgłoś
W końcu już niedługo marzec:D
Nawet psy szukają drugiej połówki:)
Odpowiedz
1
@ xyz
dnia 15.02.2012, 20:21 · Zgłoś
połówki jak połówki, ale ciepłej [...] napewno
Odpowiedz
16
@ [...]
dnia 16.02.2012, 06:47 · Zgłoś
najlepiej kupić psa ala rasowego dla szpanu przed sasiadami a później zapiąć go na łańcuch i mieć w [...]pie! Nie uczyć niczego, nie tresowac tylko opowiadac jaka to [...] rasa!
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 16.02.2012, 13:19 · Zgłoś
Najmocniej przepraszam, nie wiedziałem że słowo "[...]" uważane jest powszechnie za wulgaryzm...
Odpowiedz
3
@ KASAN
dnia 16.02.2012, 20:00 · Zgłoś
A ja wolałbym 0,7.
Odpowiedz
2
@ Mysz
dnia 17.02.2012, 12:27 · Zgłoś
To fakt,znam taki przypadek że prawie owczarek całe dnie i noce spędza przy budzie na krótkim łańcuchu,a właściciele ho ho!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.