Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Norbert Zięba z ZSUiS zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu cukierniczego Bake & Play

14

Tuż przed Świętami poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu cukierniczego „Bake & Play”. Spośród ponad 100 prac zgłoszonych w tym roku do konkursu przez młodych pasjonatów cukiernictwa z całej Polski, Jury wybrało te najciekawsze. Norbert Zięba z klasy 2Ga, decyzją jurorów, za swój tort zdobył I miejsce, natomiast Sebastian Nowak z klasy 1a uzyskał wyróżnienie.

Ogólnopolski konkurs Młodych Cukierników Bake & Play organizowany jest w ramach realizowanego przez ZT Kruszwica S.A. projektu Akademia Mistrza. Wdzięczny temat tegorocznej V edycji konkursu – „Wielkanocne wypieki” – dał uczestnikom wiele możliwości zaprezentowania swojej wyobraźni, pomysłowości i umiejętności cukierniczych. Cechy te, jak również oryginalność i wygląd pracy, umiejętny dobór składników i harmonijna kompozycja smakowa to główne kryteria, którymi Konkursowe Jury pod przewodnictwem Mistrza Świata w Cukiernictwie – Mieczysława Chojnowskiego, kierowało się podczas oceny prac konkursowych.

Praca konkursowa Norberta Zięby

Jak zgodnie podkreślają jurorzy – wybór nie należał do najłatwiejszych! Sędziowie byli zdumieni frekwencją i poziomem nadesłanych prac. Młodzi cukiernicy zachwycili komisję konkursową swoją fantazją i kreatywnością, nowatorskim podejściem do tradycji, bogactwem zaprezentowanych smaków, form, dekoracji i technik cukierniczych. Tym bardziej cieszy fakt, że szczególne uznanie w oczach członków jury zyskali reprezentanci jasielskiego Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych.

Norbert Zięba (2Ga) startował w konkursie Bake & Play po raz drugi, pozostali nasi reprezentanci – Wiktoria Płaneta (2Ga), Maria Passowicz (2Pa) i Sebastian Nowak (1a), zaliczyli w tym roku konkursowy debiut. Ich torty to prawdziwe, słodkie działa sztuki.

Praca konkursowa Wiktorii Płanety

Norbert już w ubiegłym roku zwrócił na siebie uwagę jurorów, natomiast tegoroczną pracą – tortem „Wielkanocna pisanka”, na tyle urzekł komisję wyjątkową kreatywnością, dbałością o detale, kunsztem wykonania, znajomością różnorodnych technik dekoratorskich i wysokim poziomem umiejętności cukierniczych, że zasłużył sobie na zwycięstwo. Doceniony przez jury został również Sebastian, który swoim efektowny ciastem „Świąteczna farma” wywalczył sobie wyróżnienie. Nasz reprezentant ujął jury różnorodnością receptur i ogromem pracy włożonej w opracowanie i precyzyjne wykonanie dekoracji użytych do aranżacji tortu.

Na szczere słowa uznania zasługują też Maria Passowicz – autorka pracy „Wielkanocne czekomarzenie”, oraz Wiktoria Płaneta, która wykonała „Wielkanocny koszyczek z nutką mięty i Oreo”. Również ich torty cieszą oko pomysłowością, ciekawym zdobnictwem, estetyką wykonania i apetyczną formą.

Praca konkursowa Marysi Passowicz

Warto tu wspomnieć, że swoje talenty i zainteresowania, a także umiejętności zawodowe uczniowie ZSUiS, w tym również nasi reprezentanci w konkursie „Bake & Play”, rozwijają i doskonalą nie tylko podczas szkolnych zajęć z przedmiotów zawodowych i zajęć praktycznych. Wspaniałe efekty przynoszą też różnorodne warsztaty cukiernicze organizowanych w ramach szkolnego projektu „Akademia Młodego Cukiernika”, a także uczestnictwo szkoły w projekcie ZT Kruszwica S.A. –  „Akademia Mistrza”. Niezwykle owocna jest współpraca szkoły z panią Elżbietą Jarecką, właścicielką Słodkiej Pracowni Torcikowo oraz Café Lu Lu w Jaśle, która cennymi radami i doświadczeniem wspierała naszych reprezentantów i swoich podopiecznych w ich przygotowaniach do konkursu.

Praca konkursowa Sebastiana Nowaka

Uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy wielu kolejnych, niezwykłych prac i zwycięskich, turniejowych startów.

ZSUiS w Jaśle

Napisany dnia: 08.04.2021, 08:29
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ em
dnia 08.04.2021, 09:03
Ocena
komentarza:
37
Jestem pełna podziwu. Życzę samych sukcesów młodym wspaniałym cukiernikom
@ TFNZ
dnia 08.04.2021, 09:21
Ocena
komentarza:
31
Pięknie - kolejne sukcesy na skale ogólnokrajową. Gratuluję!
@ Kalina
dnia 08.04.2021, 09:23
Ocena
komentarza:
26
gratulacje !!!
@ Ponczek
dnia 08.04.2021, 09:39
Ocena
komentarza:
-32
Totalna nieodpowiedzialność!
Szkoły zamknięte, a ktoś organizuje sobie konkursy w szczycie pandemii?!
@ do Ponczek
dnia 08.04.2021, 09:41
Ocena
komentarza:
21
wyjaśniam - konkurs odbył się zdalnie :)
@ do Ponczek
dnia 08.04.2021, 09:42
Ocena
komentarza:
3
Wnioskuję po fragmencie:
"Sędziowie byli zdumieni frekwencją i poziomem nadesłanych prac"
@ Ela
dnia 08.04.2021, 17:09
Ocena
komentarza:
9
To nie jest praca w zakładzie pracy ani w murach szkoły tylko prace zostały zrobione w domu
@ dragoness
dnia 08.04.2021, 09:49
Ocena
komentarza:
18
Coś przepięknego! Serdeczne gratulacje!
@ MZ
dnia 08.04.2021, 11:12
Ocena
komentarza:
17
Gratulacje
@ OBCY
dnia 08.04.2021, 16:29
Ocena
komentarza:
15
gratulacje piekne prace
@ OBCY
dnia 08.04.2021, 16:29
Ocena
komentarza:
12
gratulacje piekne prace
@ Majka
dnia 08.04.2021, 22:12
Ocena
komentarza:
12
Brawo, można oczy nacieszyć. Rośnie nam elita cukiernictwa.
@ kawosz
dnia 09.04.2021, 16:26
Ocena
komentarza:
5
Lubie zjeść dużo torta orzechowego przy czarnej kawie
@ Małgorzata
dnia 10.04.2021, 16:46
Ocena
komentarza:
4
Brawo piękne torty. Gratulacje dla uczniów i szkoły
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Licytując koszulkę reprezentacyjną Piątkowskiego pomagasz Kubie Barze w rehabilitacji

   

  W październiku ubiegłego roku Kuba Bara przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Marzy o tym, aby móc wrócić do gry w piłkę. Chłopiec poddawany jest stałym zabiegom rehabilitacyjnym, co wiąże się z koniecznością ponoszenia znacznych kosztów finansowych. Po raz kolejny z pomocą Kubie przyszedł klub UKS 6 Jasło, który zorganizował licytację koszulki reprezentacyjnej przekazanej przez Kamila Piątkowskiego specjalnie na ten cel.

 • Rodzina, przyjaciele i politycy modlili się w intencji tragicznie zmarłego senatora Stanisława Zająca

  10 kwietnia – ta data od jedenastu lat przypomina Polakom o katastrofie lotniczej, do której doszło w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, w tym najważniejsze osoby w państwie. W sobotę 2010 r. tupolewem polecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób, w tym senator Stanisław Zając z Jasła. Dzisiaj przy grobie polityka modliła się rodzina, przyjaciele, politycy i samorządowcy.

 • Obudź w sobie pasję do wspinaczki z How High!

   

  Wspinaczka ściankowa z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. To doskonała forma aktywnego spędzania wolnego czasu oraz sposób na poprawę kondycji fizycznej. Wspinać może się niemal każdy bez względy na wiek i stopień zaawansowania, także Jaśle. Taką możliwość daje ścianka wspinaczkowa w jasielskim „Ekonomiku”. Tutaj pod okiem doświadczonych instruktorów How High można z łatwością sprawdzić swoje możliwości. 

 • W Jaśle powstanie punkt szczepień masowych

   

  W związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19, Urząd Miasta w Jaśle przygotowuje Punkt Szczepień Masowych (PSM). Punkt ten będzie organizowany przez samorząd przy zaangażowaniu podmiotu prowadzącego działalność leczniczą oraz w uzgodnieniu z wojewodą.

 • Radni podzieleni w sprawie wynajmu „łąk hubalowych” przez Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie

   

  Jasielskie Stowarzyszenie Jeździeckie dzierżawić będzie teren tak zwanych „łąk hu balowych” przez kolejnych 15 lat. Decyzję w tej sprawie podczas marcowej sesji podjęła Rada Miejska Jasła. Część radnych ma jednak wątpliwości, czy wstępna kwota dzierżawy, którą ustalono na poziomie 400 zł za każdy kolejny miesiąc jest w tym konkretnym przypadku adekwatna.

 • Rząd przyspiesza program szczepień. W każdym powiecie pojawią się duże Punkty Szczepień Powszechnych

  - Dziś przekroczyliśmy liczbę 7 mln wykonanych szczepień – informował premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w nowym punkcie szczepień w Skierniewicach. Do końca II kwartału planowane jest wykonanie 20 mln szczepień.

 • Powiat oceni oferty na budowę mostu na Jasiołce

   

  Dla władz samorządowych powiatu jasielskiego budowa mostu, który ma połączyć osiedle Sobniów z osiedlem Hankówka jest jednym z kluczowych zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji w najbliższych miesiącach.  Powiat liczy na to, że otrzyma na ten cel dofinansowanie w ramach środków z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. W budżecie powiatu zabezpieczono niemal 7 mln zł. Oferty, jakie złożyli wykonawcy opiewają na kwoty od blisko 10 do nawet 16 mln zł.

 • W Światowy Dzień Zdrowia pożegnaj się z „dymkiem”!

   

  Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Święto zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia. Właśnie teraz powinniśmy częściej rozmawiać o zdrowiu, które w dobie pandemii koronawirusa nabrało nowego znaczenia! Niestety – polscy palacze są najwidoczniej odmiennego zdania, bo w trakcie pandemii nadal palą i trują się na potęgę!

 • Pani Monika schudła 11 kg

   

  Niezmiernie się cieszymy, że możemy pochwalić się kolejnym sukcesem naszego Pacjenta. Pani Monika po wielu nieudanych próbach odchudzania postanowiła oddać się w ręce specjalistów. Oprócz redukcji masy ciała i poprawy stanu zdrowia, zyskała wymarzoną sylwetkę oraz pewność siebie. Chcesz dowiedzieć się jak to osiągnęła? Przeczytaj wywiad z bohaterką  naszej metamorfozy.

 • W przyszłym roku zakończą się prace budowlane przy Domu Ludowym w Załężu

  Przez ostatnich kilka lat przy Domu Ludowym w Załężu nie prowadzono żadnych prac budowlanych. Obecnie budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym. W tym roku rozpoczną się dalsze prace wykończeniowe. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przyszłym roku.

 • Znamy nowy termin przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec

   

  1 kwietnia bieżącego roku zostało opublikowane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec. Nowy termin głosowania wyznaczono na 9 maja 2021 r.

 • Wobec jaślanina podejrzanego o uwodzenie osób małoletnich zastosowano dozór policyjny

  W minioną niedzielę łowcy pedofilii z Elusive Child Protection Unit Poland dokonali obywatelskiego zatrzymania 64-letniego Zbigniewa z Jasła, który przez kilka miesięcy kontaktował się za pomocą Internetu z małoletnimi poniżej 15 roku życia. Mężczyzna został zatrzymany do czasu przesłuchania i usłyszał już zarzut. W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Wobec 64-latka zastosowano dozór policyjny.

 • Pojedziemy wakacyjnym pociągiem z Jasła do Krynicy

   

  W lipcu rozpocznie kursowanie wakacyjny pociąg relacji Jasło – Krynica – Jasło. Przewoźnikiem, który obsługiwał będzie połączenie są Koleje Małopolskie sp. z o.o. Do popularnej miejscowości uzdrowiskowej pociąg kursował będzie w każdą sobotę i niedzielę.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105