Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Nowy przewodniczący struktur PO. Kto jest za, a kto przeciw?

107

Adam Kmiecik stanął na czele struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej. Spośród 64 delegatów, 44 wyraziło dla niego swoje poparcie, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Miejskie Koło PO, którego liderem jest Roman Kościow wyszło ze spotkania przed wyborem przewodniczącego. Czy to kolejny wewnętrzny konflikt w jasielskiej Platformie?

Jedyny kandydat

Adam Kmiecik był jedynym zgłoszonym kandydatem do objęcia funkcji przewodniczącego powiatowych struktur PO, ale jak sam nam potwierdził chętnych było wielu. - Przed wyborami było dość duże zainteresowanie, aby zostać przewodniczącym powiatowym. Każdy przed wyborami prowadzi rozmowy wewnętrzne i poszukuje poparcia. W momencie, kiedy okazało się, że większość zagłosuje na mnie, inni po prostu nie wystartowali – zaznacza Adam Kmiecik, nowy przewodniczący powiatowych struktur PO.

Wewnętrzne zwady

Przed wyborem przewodniczącego Miejskie Koło PO na czele z Romanem Kościowem opuściło miejsce spotkania. Co wpłynęło na taki obrót sprawy? - To jest trudne do zdefiniowania. Jednym się nie podoba to, że przewodniczącym jest Kmiecik, bo oni chcieli pełnić tę funkcję. Wyjście jest swego rodzaju pokazaniem pewnej niemocy, bo jeżeli robimy demokratyczne wybory, to nigdy nie będzie 100 % poparcia, ale będąc w danej organizacji przyjmuję wynik. Niektórzy się obrażają. Kością niezgody mogą być pewne decyzje, bo jak wszyscy wiemy w wyborach każdy chce być numerem jeden – wyjaśnia A. Kmiecik.

Podczas zebrania została wybrana również Rada Powiatu składająca się z 33 osób, a także delegaci na zjazd regionu podkarpackiego. Zarząd struktur powiatowych PO zostanie wybrany już jutro. Przewodniczący przewiduje dla siebie trzech zastępców, a jednym z nich miałby zostać dotychczasowy przewodniczący Andrzej Gajecki.

Teraz głównym zadaniem lokalnych struktur PO będzie przygotowanie się do zbliżających się wyborów samorządowych. - Jak wszyscy wiedzą potrzebny jest pewien wewnętrzny spokój, aczkolwiek stoimy przed ważnymi wydarzeniami. Mam na myśli wybory najpierw do Parlamentu Europejskiego, później samorządowe, następnie wybory parlamentarne. Dla mnie najważniejszymi wyborami są wybory samorządowe, ponieważ tutaj głównymi aktorami będą lokalni przedstawiciele. Trzeba dołożyć wszelkich starań, aby wyłonić tych najlepszych, ale także tych, którym ludzie zaufają i na nich oddadzą głosy – podkreślił przewodniczący.

Co z siedzibą dla PO?

Czy tym razem uda się stworzyć siedzibę Platformy Obywatelskiej? - Ja nie wymieniam tego wśród celów. To jest dla mnie rzecz oczywista, która musi być. We wtorek podczas wyboru zarządu ta sprawa będzie mocno dyskutowana, jako sprawa, która priorytetowo jest do załatwienia. Zależy mi na tym, żeby w listopadzie biuro PO zaczęło funkcjonować – zapewnia Kmiecik.

Jak poinformował nas przewodniczący zależy mu, aby biuro było obsługiwane 2-3 razy w tygodniu, tak, aby mieszkańcy mieli możliwość składania wniosków zarówno do posłów PO, jak również radnych miejskich i powiatowych. - My nie mamy biura poselskiego, więc stanowi to pewien problem. Musimy sami sobie poradzić ze znalezieniem siedziby, aczkolwiek będę chciał, żeby posłowie również tutaj przyjeżdżali. Nie uważam tego za wstyd, ale jest to bez wątpienia błąd, bo każde ugrupowanie powinno dbać o dobry kontakt z mieszkańcami – podkreślił przewodniczący struktur PO Adam Kmiecik.

Ilona Dziedzic

Reklama

Komentarze: 107

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Maryja Królowa Polski
dnia 27.10.2013, 23:10 · Zgłoś
polaczki, cieszcie się że macie jeszcze prąd i internet bo za rok o tej porze może być ciężko. tylko nie zapomnijcie zagłosować na swojego adasia albo jareczka z pisu.
Odpowiedz
6
@ PO strukturach
dnia 25.10.2013, 13:32 · Zgłoś
Minęło już dwa miesiące od czasu złożenia wniosku do regionu podkarpackiej PO o rozwiązanie koła Leszka Zduńskiego i odpowiedzi nie ma. Czyżby już PO na podkarpaciu nie istniała? Czy to tylko niechlujstwo władz regionalnych?
Odpowiedz
9
@ do # Arn
dnia 24.10.2013, 07:37 · Zgłoś
Przewodniczący nie jest ani tuskowy, ani schetynowy, tylko purpurowo- pisowy!!!
Odpowiedz
-1
@ Doda czy nIe DODA
dnia 24.10.2013, 03:06 · Zgłoś
Mlycki S. wycofał się? Tak ssię odgrazał. Pewnie tym razem posłuchał [...] głosu Adamskiego.
Odpowiedz
4
@ do Misia
dnia 24.10.2013, 02:58 · Zgłoś
Nagrodę dostali m.innymi tacy, którzy nie potrafią włączyć komputera, a co mówić o pracy.Szanowani dyrektorzy i nauczyciele popierani przez czerwonych.
Odpowiedz
14
@ zbuk
dnia 23.10.2013, 20:29 · Zgłoś
Nowy przewodniczący starej skorupy, która nie nadaje sie nawet do ...!
Odpowiedz
20
@ stary
dnia 23.10.2013, 11:23 · Zgłoś
i nie ma zdziwienia że w tym rejonie wygrywa pis,ludzie mają niechęć do takich liderów po.
Odpowiedz
11
@ Ekscelencja
dnia 23.10.2013, 08:38 · Zgłoś
Ważne są wspólne modlitwy z purpuratami...
Odpowiedz
2
@ bhp
dnia 23.10.2013, 07:37 · Zgłoś
stare [...] prawie jak ze szmatexu nicuje się i trabi się wszem i wobec jakie to też zmiany nastąpiły,jakie to też będzie nowe myślenie.Ludzie młodych,trzeźwo myślących, którzy jeszcze zostali w tym wyludnionym mieście,powiecie zupełnie się nie dopuszcza,nie zauważa się,bo są poważnym zagrożeniem i programowym i osobowym dla starego betonu.
Odpowiedz
19
@ [...]
dnia 22.10.2013, 22:08 · Zgłoś
W ulu bez rewolucji - waroza zżera pszczoły i bartnika.
Tragedia - Jasło nie zasłużyło na taki chichot historii !!!
Odpowiedz
3
@ PPP
dnia 22.10.2013, 21:57 · Zgłoś
hehehehh...[...] władza opluwa się równo...to co się dzieje na wiejskiej u słoików?
Odpowiedz
8
@ Misio
dnia 22.10.2013, 21:21 · Zgłoś
Kto w tym roku dostał nagrodę starostwa na dzień nauczyciela?
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 23.10.2013, 07:56 · Zgłoś
Ano za jakieś trzy tygodnie się dowiemy ;-) a na razie trzeba wejść na stronę starostwa. W dwóch szkołach nikt nie dostąpił zaszczytu bodaj nominacji.
Odpowiedz
6
@ stern
dnia 23.10.2013, 10:32 · Zgłoś
He,he ona tym razem nie!Ale otrzymała od dyrektora szkoły !
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 23.10.2013, 18:07 · Zgłoś
Bo to tak na zmianę się odbywa. Żeby było sprawiedliwie.
Odpowiedz
-2
@ #Arn
dnia 22.10.2013, 21:11 · Zgłoś
a szanowny przewodniczący jest bardziej schetynowy czy tuskowy ? bo nie śledzę :-)
Odpowiedz
18
@ do PO Adasiu
dnia 22.10.2013, 19:58 · Zgłoś
... i jeszcze spory przyrost masy mięśniowej.
Odpowiedz
22
@ do PO Adasiu
dnia 22.10.2013, 19:56 · Zgłoś
Największym osiagnięciem przewodniczącego jest zaciagnięcie kredytu prywatnego w kwocie niespelna 500.000 zł?!
Odpowiedz
12
@ staszek
dnia 22.10.2013, 19:50 · Zgłoś
a co z kolega tw drzewko???
Odpowiedz
3
@ sprawiedliwy
dnia 23.10.2013, 07:42 · Zgłoś
Jakie drzewko ? takie Jasło obłuda ! czekamy na wybory !!!
Odpowiedz
9
@ xx
dnia 22.10.2013, 19:17 · Zgłoś
ciastka sie je i pije kawe w czasie pracy w starostwie ,taka włedza.
Odpowiedz
8
@ PiS-man
dnia 22.10.2013, 19:00 · Zgłoś
PO to ta partia dla tych z wykształceniem podstawowym?
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 22.10.2013, 22:12 · Zgłoś
Niestety w PiSie oprócz przyparafialnej szkółki niedzielnej im. JP II trudno doszukać się jakiegokolwiek wykształcenia, a co dopiero mówić o aktywności mózgowej (nomen omen ) członków !
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 22.10.2013, 22:14 · Zgłoś
A co tam w kiosku, [...], ruchu? Ruch w interesie jest?
Odpowiedz
-3
@ Lord
dnia 23.10.2013, 07:27 · Zgłoś
A Co Pis przyjmuje tylko [...] po studiach? Platforma jest partią dla wszystkich, nawet dla takich jak ty [...]-menie po 7 klasach!!! Znowu przepusteczka i już szczekasz, pan dał kość, rozumię idzie zima...
Odpowiedz
-2
@ Lenin Włodzimierz
dnia 23.10.2013, 20:01 · Zgłoś
Odczepcie się od PIS-mana leki zmienił i trochę nim rzuca - jak w czasie powrotu z Jarosławia.
Odpowiedz
4
@ PiS-man
dnia 23.10.2013, 20:33 · Zgłoś
Masz jakieś doświadczenie z pobytu w psychuszce? Wykryli u ciebie schizofrenię bezobjawową?
Odpowiedz
18
@ scyzoryk
dnia 22.10.2013, 16:11 · Zgłoś
To tylko chwilowo wygrana bitewka kufajek. Wojna dopiero przed nami. 44 szabelki to stanowczo za mało przeciwko ponad 200.
Odpowiedz
-30
@ Werdi
dnia 22.10.2013, 14:31 · Zgłoś
Brawo! właściwy człowiek!!
Odpowiedz
10
@ adam
dnia 22.10.2013, 14:13 · Zgłoś
Wygląda jakby go siłą oderwali od pługa
Odpowiedz
0
@ Werdi
dnia 22.10.2013, 14:35 · Zgłoś
A co to potępiasz luszi ze wsi? jak by nie oni to byś nie miał co [...]!!
Odpowiedz
23
@ fan
dnia 22.10.2013, 15:15 · Zgłoś
I wyjeli z [...] i kufajki!
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 22.10.2013, 22:14 · Zgłoś
Na wsi już dawno nie produkuje się żywności, więc w te brednie nikt nie wierzy .
Odpowiedz
32
@ PO Adasiu
dnia 22.10.2013, 13:33 · Zgłoś
Taki dobry przewodniczący i starosta, a tak jest poniewierany przez komentatorów, że żal ... ściska! Tyle co On zrobił dla Platformy i dla powiatu trudno określić. Ale na pewno:
1. Został namaszczony na starostę przez PiS
2. Kupił sobie furę skodę superb za ponad 100.000 zł
3. Zrobił rondo w Osobnicy za około 300.000 zł bez zgody rady
4. Przyznał stowarzyszeniu konnemu z terenu poza powiatem jasielskim dotację 3.000 zł
5. Razem z dotychczasowym przewodniczącym zlikwidowali siedzibę PO w Jaśle, żeby nikt nie zawracał głowy
6. Zlikwidował dotacje dla sportu jasielskiego
Jeżeli ktoś zna jakieś jeszcze dokonania przewodniczącego, proszę o uzupełnienie w/wym skromnego dorobku.
Odpowiedz
16
@ Były :)
dnia 22.10.2013, 14:16 · Zgłoś
szczera prawda :) :) :)
Odpowiedz
16
@ Były :)
dnia 22.10.2013, 15:06 · Zgłoś
Panie starosto Adamie Kmiecik chciałbym zapytac czy w wyborach samorzadowych 2006 roku był p. już przewodniczacym struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej ??? a jak tak to dlaczego startował pan do Rady Gmniny w Nowym Żmigrodzie z listy komitetu wyborczego STOWARZYSZENIA "GMINA CHRZEŚCIJAŃSKA" a nie pod szyldem PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ???
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komListyRadabdf3.html?okreg=180507-RDA/2
Nastepne pytanie, dlaczego w wyborach samorzadowych do powiatu Jasielskiego partia pod pana przywódzctwem nie poszła pod szyldem PO tylko pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców POROZUMIENIE OBYWATELSKIE ???
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komitet5ec3.html?id=2c9f9e8d0dc9a1a6010dcaaea92706b2&jid=180500 ???

I już ostatnie pytanie czy od czasu rozwiazania struktur przez przewodniczaca Elżbiete Łukaciejewską i cos sie w p. zachowaniu i działalnosci zmieniło??? http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komitet5ec3.html?id=2c9f9e8d0dc9a1a6010dcaaea92706b2&jid=180500
Odpowiedz
24
@ basen
dnia 22.10.2013, 20:40 · Zgłoś
Namaszczony nie przez PIS tylko Zająca a to zupełnie inna sprawa!
Odpowiedz
13
@ Observatore jaślano
dnia 23.10.2013, 07:22 · Zgłoś
próbuje być jaślaninem bo kupił dom na górce klasztornej {mieszkaniec Mytarki} to tak jak ubrać lakierki do dresu... i jak tu przykryć tę słomę?
Odpowiedz
1
@ staszek
dnia 22.10.2013, 13:21 · Zgłoś
no to teraz POmocnicy padna na [...]...
Odpowiedz
5
@ obserwator
dnia 22.10.2013, 12:36 · Zgłoś
ja jestem za
Odpowiedz
49
@ Rodzic
dnia 22.10.2013, 11:49 · Zgłoś
Panie Starosto,kiedy Pan podejmie działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji "ucieczki' do LO im.Kopernika w Krośnie najlepszych absolwentów jasielskich gimnazjów.Co roku liczba ta zwiększa się znacznie,a w ILO w Jaśle zwalniają nauczycieli z powodu braku uczniów.Może to wina dyrektora I LO, nauczycieli...Jak to potrwa jeszcze kilka lat, to wielu nauczycieli z ILO w Jaśle straci pracę,bo ubędzie kilka klas.Powodzenia Panie Starosto.
Odpowiedz
25
@ fan
dnia 22.10.2013, 15:13 · Zgłoś
Rozwiązanie tego problemu musiałby zacząć od żony!
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 22.10.2013, 19:47 · Zgłoś
Klas w I LO nie może zabraknąć, bo wtedy trzeba by było zwolnić najpóźniej przyjętych.
Odpowiedz
16
@ GURU
dnia 22.10.2013, 11:29 · Zgłoś
A mnie się wydaje ,że koło Pana Kościowa dobrze zrobiło wychodząc z tych wyborów . Kościow zapewne nie chciał firmować swoim nazwiskiem nieróbstwa oraz nepotyzmu Starosty .Pan Kmiecik kierując jasielskimi strukturami PO przez ostatnie lata nie potrafił nic zrobić dla naszego miasta i powiatu , a jako szef mógł postarać się o wiele dobrych rozwiązań dla mieszkańców. Przez ten cały okres jego rządów nie potrafił nawet zrobić rzeczy wydawałoby się najprostszej czyli zorganizować biura Platformy w Jaśle gdzie każdy obywatel mókłby si spotkać z przedstawicielami władzy. Przez ten cały czas Kmiecik nie zaproponował nic co by mogło nam mieszkańcom pomóc w naszych codziennych problemach. Jeżeli ktoś nic nie robi tylko interesuje go utrzymanie stołka to może czas by spróbował pokierować PO w Jaśle Kościow i po pewnym czasie stwierdzilibyśmy komu się bardziej chce pracować dla Jasła .
Odpowiedz
-1
@ do guru
dnia 22.10.2013, 13:07 · Zgłoś
tylko Ci sie wydaje!
Pan Kościow to taki mały [...] dużo lansu mało działań.
Tak jak krowa która dużo [...] mało mleka daje.

Paru sie nabrało.

Przecież On nawet nie mieszka w Jaśle a udaje, że jest jaślaninem i jako jaślanin jest przewodniczącym koła Miejskiego. Co za blef.

Taki ciekawy MIT
Odpowiedz
8
@ Patolog zastępca
dnia 23.10.2013, 07:37 · Zgłoś
Starosta nigdy nie pracował na rzecz miasta, Kościow przynajmniej robi parkingi i pomaga ludziom w najdrobniejszych sprawach. i jeszcze jedna ważna rzecz Nie okłamuje ludzi! Może są to małe różnice,ale bardzo ważne.
Odpowiedz
16
@ hela
dnia 22.10.2013, 10:26 · Zgłoś
Dla mnie dramatem jest to , że mając władzę w Jaśle { właśnie koło miejskie } nie przyczynili się do jakiegokolwiek sukcesu a liczono przecież na wsparcie partii rządzącej , kopią się chłopcy po kostkach i bawią jak w piaskownicy . Jeszcze macie rok pracy a potem Was podsumujemy w wyborach.
Odpowiedz
-15
@ dd
dnia 22.10.2013, 09:23 · Zgłoś
mówcie co chcecie ale Adam ograł wszystkich :)
Odpowiedz
11
@ DPS Folusz
dnia 23.10.2013, 07:14 · Zgłoś
zapomnieliście kto był " [...] farbowańcem" kolaborującym z [...]mi? kto go namaszczał na początku kariery? LUDZIE NIE WIEDZĄ, [...] DOWIEDZĄ PANIE ADAMIE !!! Dla pana liczy się tylko władza, nie problemy mieszkańców-- dawniej takich włodarzy wywozili na [...]...
Odpowiedz
-9
@ vv
dnia 22.10.2013, 08:36 · Zgłoś
w jasielskiej platformie tez było ponpowanie koła gratuluje [...] z mytarki
Odpowiedz
51
@ mysza
dnia 22.10.2013, 01:19 · Zgłoś
I proszę jak w Polsce można się wybić... Jeszcze parę lat temu pamiętam jak nasz pan starosta był prostym stolarzem i odwoził swoją żonę do LO w Nowym Żmigrodzie swoim wozem który ledwo co jechał... no żonka też awansowała do innej szkoły jaki zbieg okoliczności. A teraz w Nowym Źmigrodzie się szkoły zamyka... Można by powiedzieć że pan starosta jak przystało na ptaka który się wybił [...] do własnego gniazda...
Odpowiedz
27
@ Ja
dnia 22.10.2013, 00:12 · Zgłoś
Brawo Kościow tak trzymać czas na zmiany!!!
Odpowiedz
12
@ Lord
dnia 22.10.2013, 18:16 · Zgłoś
tylko Kościow godnym zaszczytu szafa struktur jasielskich!!!
Odpowiedz
19
@ Grunwald
dnia 21.10.2013, 23:21 · Zgłoś
Lubią pływać za POLSKIE pieniądze !
Odpowiedz
-42
@ Kukułeczka Tomek
dnia 21.10.2013, 21:50 · Zgłoś
wszystkiego dobrego panie Adamie! Życzę panu samych sukcesów i gratuluję!
Odpowiedz
-20
@ lola
dnia 21.10.2013, 21:30 · Zgłoś
to się Pan Adam pnie do góry ...
Odpowiedz
16
@ Były :)
dnia 21.10.2013, 23:43 · Zgłoś
Struktury Platformy Obywatelskiej w Powiecie Jasielskim liczą ok. 350 członków, p. Kmiecika wybrało 43 osoby a więc ok 10% wszystkich członków a wiec pytam p. Adamie Kmiecik czy to jest powód do dumy ??? myslę że nie !!! Od dnia 22.10.2013r. wszystkie sukcesy będa pana sukcesami ale wszystkie porażki beda tylko pana porażkami !!! No może jeszcze TW drzewo haha i paru pupilków nic nie mogacych a ciagle sie koło władzy kręcących (K.B. M.H. Ś.M. D.Z. G.A. P.D. itp. itd.)
Odpowiedz
-8
@ łoj łoj
dnia 22.10.2013, 10:40 · Zgłoś
Jak by w Jaśle było tak jak łopowiodosz 350 członków to by wybierało 350 członków a nie jak godosz 43 osoby.
Psy szczekają a karawana jedzie dalej hauuuu hauuuu

A może z rozgoryczeniem opowiadasz o pompowaniu kół które nie wyszło.

Czyli Pan Adam został sprawiedliwie wybrany bez przekrętów z pompowaniem kół.

Frustraci se poszli a inni nie byli w stanie zrobić wyborów.
Odpowiedz
15
@ nikt
dnia 22.10.2013, 13:43 · Zgłoś
A ludzie go tak lubią, jak psy [...] w ślepej ulicy.
Odpowiedz
-9
@ xcvb
dnia 22.10.2013, 14:24 · Zgłoś
no chyba go lubią jak drugi raz jest starostą :)
Odpowiedz
17
@ Były :)
dnia 22.10.2013, 15:05 · Zgłoś
Panie starosto Adamie Kmiecik chciałbym zapytac czy w wyborach samorzadowych 2006 roku był p. już przewodniczacym struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej ??? a jak tak to dlaczego startował pan do Rady Gmniny w Nowym Żmigrodzie z listy komitetu wyborczego STOWARZYSZENIA "GMINA CHRZEŚCIJAŃSKA" a nie pod szyldem PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ???
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komListyRadabdf3.html?okreg=180507-RDA/2
Nastepne pytanie, dlaczego w wyborach samorzadowych do powiatu Jasielskiego partia pod pana przywódzctwem nie poszła pod szyldem PO tylko pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców POROZUMIENIE OBYWATELSKIE ???
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komitet5ec3.html?id=2c9f9e8d0dc9a1a6010dcaaea92706b2&jid=180500 ???

I już ostatnie pytanie czy od czasu rozwiazania struktur przez przewodniczaca Elżbiete Łukaciejewską i cos sie w p. zachowaniu i działalnosci zmieniło??? http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komitet5ec3.html?id=2c9f9e8d0dc9a1a6010dcaaea92706b2&jid=180500
Odpowiedz
21
@ Pokemon
dnia 22.10.2013, 18:13 · Zgłoś
Panie Kmiecik" zgoda buduje a nie zgoda rujnuje", szykuj się pan na wielkiego kopa w kosmos! Marzenia o stołku starosty czy burmistrza zostaną tylko marzeniami! osobiście dołożę wszelkich starań, aby w Jaśle rządził ktoś z Jasła i z wiedzą w temacie, a nie po W.S.H.E !!!
Odpowiedz
-1
@ Lord
dnia 23.10.2013, 07:03 · Zgłoś
...iz pewnościścią ostatni...
Odpowiedz
-14
@ Sven
dnia 21.10.2013, 20:45 · Zgłoś
Ja idę głosować na Akcje wyborczą Solidarność albo Zjednoczenie Chrześcijańsko Narodowe najlepiej z Alicją,żeby były ,,programy gospodarcze,które przycmią te w Chinach'' np.wieniec pod pomnikiem,ksiądz powiedział,że papież będzie z kłakami w Jaśle, z [...] w proszku pełen zachwyt i majestat gospodarczy.
Odpowiedz
18
@ POGROMCA [...]
dnia 21.10.2013, 18:49 · Zgłoś
Kto jest za kto jest przeciw obniżka nie podwyżka urzędnikom TAK TAK TAK !!!
Odpowiedz
6
@ [...]
dnia 21.10.2013, 18:34 · Zgłoś
[...],Obywateli
Odpowiedz
34
@ keller
dnia 21.10.2013, 18:15 · Zgłoś
Rodacy,traktują nas w większośći jak [...],młodzi ludzie opuszczają ojczyznę albo szukają pracy u rodaków gdzie pracują 2-3 tyg. za free i na bruk (sklepy spożywcze,myjnie itp ,prace niewolnicze !!!) kiedy weżniemy i wyrwiemy te chwasty .???
Odpowiedz
18
@ trafiony, zatopiony?
dnia 21.10.2013, 17:59 · Zgłoś
Samorządowe koło Leszka Zduńskiego zgłosiło podobno wniosek do regionu o likwidację największego koła liczacego około 150 członków, a z kołem Kościowa grubo ponad 200. Gdy tylko zapadnie decyzja o rozwiazaniu członkowie tego koła maja prawo wybrać sobie dowolne koło. Istnieje taki oto scenariusz, że wpisują się do koła Kmiecika, i co...??? Zgaduj zgadula???
Odpowiedz
17
@ Były :)
dnia 21.10.2013, 23:41 · Zgłoś
Struktury Platformy Obywatelskiej w Powiecie Jasielskim liczą ok. 350 członków, p. Kmiecika wybrało 43 osoby a więc ok 10% wszystkich członków a wiec pytam p. Adamie Kmiecik czy to jest powód do dumy ??? myslę że nie !!! Od dnia 22.10.2013r. wszystkie sukcesy będa pana sukcesami ale wszystkie porażki beda tylko pana porażkami !!! No może jeszcze TW drzewo haha i paru pupilków nic nie mogacych a ciagle sie koło władzy kręcących (K.B. M.H. Ś.M. D.Z. G.A. P.D. itp. itd.)
Odpowiedz
-11
@ łoj łoj
dnia 22.10.2013, 10:40 · Zgłoś
Jak by w Jaśle było tak jak łopowiodosz 350 członków to by wybierało 350 członków a nie jak godosz 43 osoby.
Psy szczekają a karawana jedzie dalej hauuuu hauuuu

A może z rozgoryczeniem opowiadasz o pompowaniu kół które nie wyszło.

Czyli Pan Adam został sprawiedliwie wybrany bez przekrętów z pompowaniem kół.

Frustraci se poszli a inni nie byli w stanie zrobić wyborów.
Odpowiedz
12
@ Lord
dnia 22.10.2013, 18:05 · Zgłoś
I Kmiecik strzelił sobie samobója, można wyplewić buraczków od wewnątrz zgodnie ze statutem.
Odpowiedz
33
@ leyus polyeus
dnia 21.10.2013, 17:29 · Zgłoś
21dni zastanawiano się jak zredagować, tekst by nikomu nie podpaść, wiadomo nikt nie chce zdenerwować władzy a szczególnie nasze drogie "Pokorne Cielątko" Pozdrawiam
Odpowiedz
11
@ boa
dnia 21.10.2013, 17:51 · Zgłoś
hehe bingo a okreslenie "Pokorne Cielatko " pasuje jak ulał . Jeszcze wieksza polewka ze nie zajarzy o co biega i mozna pisac otwartym tekstem :-P
Odpowiedz
7
@ [...]
dnia 21.10.2013, 17:14 · Zgłoś
Nihil NoVi...
Odpowiedz
73
@ ala
dnia 21.10.2013, 17:09 · Zgłoś
banda darmozjadow wydaje im sie ze wiecznie beda przyspawani do stolkow . Trzeba to pogonic zanim zrujnuja ten kraj do konca
Odpowiedz
11
@ wyborca
dnia 22.10.2013, 10:26 · Zgłoś
Mnie też [...] trafia, tyle że jak przyjdzie do głosowania to znowu głupawe społeczeństwo wybierze tych samych. Porażka.
Odpowiedz
23
@ dragoness
dnia 21.10.2013, 16:50 · Zgłoś
Wybory odbyły się PIERWSZEGO października. Istny refleks szachisty... a może tyle zajęło redagowanie tekstu?
Odpowiedz
19
@ czesio
dnia 21.10.2013, 16:59 · Zgłoś
pani Ilona jest świeżo upieczoną żoną i nie ma teraz tak czasu żeby być na bieżąco...trzeba zrozumieć kobietę.
Odpowiedz
0
@ Dziennikarka
dnia 22.10.2013, 15:03 · Zgłoś
Ma Pani rację, redagowanie tekstu, często autoryzowanie, adiustacja, korekta to dość czasochłonne zajęcia. Znacznie bardziej od pisania jadowitych komentarzy. Każdy zajmuje się tym, do czego się czuje predestynowany.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 22.10.2013, 19:49 · Zgłoś
"czuje się" a "jest" robi wielką różnicę... Nota bene, w katolicyźmie predestynacja jest herezją.
Odpowiedz
3
@ kazik
dnia 22.10.2013, 20:59 · Zgłoś
he, he ;) predestynacja to nic innego jak greckie fatum ;) przymiotnik: fatalny ;) a z innej beczki: dobrzy ludzie dość dawno temu wymyślili, że adiustacją i korektą musi się zajmować ktoś inny niż piszący tekst, ot, takie to reguły, których przestrzegania i Młodym Mężatkom życzę gorąco, bo mi te samizdaty bokiem wychodzą...
Odpowiedz
3
@ Dziennikarka
dnia 23.10.2013, 11:01 · Zgłoś
Predestynować - przesądzać o losie, przeznaczać do jakiegoś celu. Słowo używane tylko w kontekście pozytywnym np. tradycje rodzinne predestynowały ją do kariery aktorskiej.
M. Tytuła, M. Łosiak "Polski bez błędów".
Odpowiedz
-1
@ kazik
dnia 23.10.2013, 12:22 · Zgłoś
uuu! ależ Pani pojechała! ale ja też mam rację:
predestynacja- 1. nieodwracalny los, przeznaczenie, fatum 2. przekonanie, że koleje losu człowieka są z góry ustalone przez Boga
Słownik języka polskiego, red. M. Szymczak, t. II, PWN, Warszawa 1995
Odpowiedz
7
@ Dziennikarka
dnia 23.10.2013, 16:37 · Zgłoś
Panie Kaziku drogi
nie odmawiam Panu racji, weszliśmy w zaawansowane dyskusje lingwistyczne i szukanie wielowarstwowych znaczeń. Ale nie to było meritum mojej wypowiedzi; mnie chodzi o to, tak najogólniej, żeby szukać sensu a nie punktować się wzajemnie. Nie rozumiem też zaciekłości jednej Pani w stosunku do bardzo młodej, ale zdolnej piszącej tu dziennikarki. Uczy się, każdy z nas kiedyś się uczył. Popełnia błędy, to fakt. Niektórych to wkurza, mnie - rozczula. Kwestia smaku. I charakteru. Pozdrawiam.
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 23.10.2013, 18:05 · Zgłoś
Nie zna pani źródeł mojej "zaciekłości" w stosunku do młodej, zdolnej i już od lat uczącej się ortografii, gramatyki i interpunkcji, piszącej tu dziennikarki, więc nie rozumiem Pani zaciekłej obrony tejże. Tego typu błędy u osoby dorosłej, legitymującej się świadectwem, bądź co bądź, maturalnym, mogą rozczulać chyba tylko matkę. Innych wkurzają.
Odpowiedz
7
@ Dziennikarka
dnia 23.10.2013, 20:42 · Zgłoś
Rozgryzła mnie Pani; przyznam - jestem matką. Nie pani Ilony ale też młodej osoby i dlatego lubię młodych ludzi, mam do nich cierpliwość i wyrozumiałość. Wiem, że im ciężko wystartować w zawodzie. W każdym. Pisze mi Pani, że bronię p. Ilony zaciekle. Nie mam takiego charakteru. Kto tu jest zaciekły? Ja pisząc o Pani używam z szacunku dużej litery, Pani o mnie pisze z małej. Ale widać jest Pani starsza więc Tak wypada.
Odpowiedz
2
@ kazik
dnia 23.10.2013, 21:22 · Zgłoś
Doskonale rozumiem racje obu Pań. Zdaję sobie sprawę, że pisanie co najmniej jednego tekstu dziennie i to z tak wielu różnych dziedzin jest niezwykle trudne. Nie zwalnia to jednak z obowiązku zachowania poprawności językowej. Błędy są różne, rozczulające bezradnością, irytujące powtarzalnością, a niekiedy wołające o pomstę. Proszę jednak zwrócić uwagę na przywoływane wypowiedzi naszych notabli (jak rozumiem autoryzowane) - to dopiero kwiaty! A fora służą temu, żeby komentować, komentowanie zaś polega właśnie na punktowaniu - i treści, i formy. Moje stanowisko jest niezmienne: KTOŚ bieglejszy w polszczyźnie powinien teksty P. Ilony REDAGOWAĆ. Pozdrawiam tym serdeczniej, że Komentarze obu Pań czyta się z przyjemnością :)
Odpowiedz
6
@ dziennikarka
dnia 23.10.2013, 21:26 · Zgłoś
Panie Kaziku
Słusznie Pan zauważył, że dziennikarz lokalnego medium musi znać się na wszystkim. W normalnych, cokolwiek to znaczy, redakcjach, są działy: miejski, społeczny, sportowy, kryminalny itd. Dziennikarz w lokalnej redakcji jest sam, zna się na wszystkim. Ot, geniusz jakiś. To tak, jakby lekarz, jedyny w małym mieście, był jednocześnie chirurgiem, okulistą i stomatologiem. Przyzna Pan, że to trudne.
Odpowiedz
5
@ ale jazda
dnia 24.10.2013, 08:11 · Zgłoś
Gdy czytam wypowiedź Pani dragoness to mi sie przypomina pewna uczycielka z SP 1 chyba coś miała nie tak.

Wielka Pani Z nami… też wrzeszczała że trzeba wychowywać zawsze, wszędzie i wszystkich ona też kochała swoich pupili miłością mądrą a nie ślepą i zawsze była najmądrzejsza.

Ile te kobieta złamała charakterów.

Ilu młodych ludzi upodliła.

I też w imię wychowania.

Najlepsza jazda była jak w naszej obecności wykpiła młodego człowieka, który odważył sie iść do LO a ona na to że zawodówka to dla niego szczyty, że [...] i taka wiązanka uprzejmości.
Wrzaski że nigdy nikim nie będzie a gość studia skończył i całkiem nieźle sobie radzi.

Potem przyszły egzaminy do LO i gościu sie dostał a jaj pupilki nie.

Tak wyglądała edukacja przez samozwańcze elyty uczycieli w Jaśle tzn. im się wydawało że do elity należą.
Odpowiedz
4
@ dziennikarka do jazda
dnia 24.10.2013, 10:17 · Zgłoś
No właśnie tu tak jest, że młody od starego musi oberwać na starcie, "żeby se nie myślał". Jest to jakaś chora rywalizacja, która przenosi się na relacje między samymi młodymi ludźmi. Młodzi tez się zwalczają i wygryzają, pracowałam kiedyś z młodym zespołem i obserwowałam to ze zdziwieniem i zniesmaczeniem. Kiedyś, przecież nie sto lat temu, było inaczej. Mnie w świat zawodu wprowadzała starsza koleżanka, która traktowała mnie i moją ówczesną durnotę i niewiedzę właśnie jak matka. Z koleżankami równolatkami przyjaźnimy się do dzisiaj, choć już od lat nie pracujemy razem. tego świata już nie ma.
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 24.10.2013, 10:43 · Zgłoś
Usunięcie mojego poprzedniego postu ( wpisanego dziś około godziny 7.00) świadczy niestety o poziomie redakcji portalu. Szkoda, że moja opinia się potwierdza. Krytyka boli, prawda? Zwłaszcza jeśli jest słuszna. Więc powtórzę: Wychowywać trzeba zawsze, wszędzie i wszystkich. Choć jak widać na załączonym obrazku, to walka z wiatrakami.
Odpowiedz
4
@ dziennikarka do Dragoness
dnia 24.10.2013, 11:06 · Zgłoś
Spadły liście, jest piękna jesień. Jeszcze przez chwilę tak będzie. Czy była Pani kiedyś o tej porze roku w Bieszczadach? Wilgoć w powietrzu jest prawie namacalna, powietrze pachnie. Miłego dnia Pani życzę i niech się Pani uśmiecha do uczniów.
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 24.10.2013, 11:20 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-1
@ leyus polyeus
dnia 24.10.2013, 11:20 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ dziennikarka do Dragoness
dnia 24.10.2013, 11:53 · Zgłoś
Nie jestem p. Iloną. Wiem, co o tej porze roku robi każdy, nie tylko nauczyciel. Z tym, że każdy pracuje w dzisiejszych czasach od rana do nocy a potem kiedy trzeba. Nie mamy pensum ani przywilejów przyznanych przez Jaruzelskiego w stanie wojennym. A co do krytyki, to chyba każdy ma problem z jej przyjęciem, przyznam, że ja też. Pani zresztą również. Ja przyjmuję krytykę, gdy słyszę ją od kogoś mi życzliwego. W innym przypadku mylę ją ze zwykłą złośliwością.
Odpowiedz
29
@ czesio
dnia 21.10.2013, 16:31 · Zgłoś
cyt:Jak wszyscy wiedzą potrzebny jest pewien wewnętrzny spokój, aczkolwiek stoimy przed ważnymi wydarzeniami. Mam na myśli wybory najpierw do Parlamentu Europejskiego, później samorządowe, następnie wybory parlamentarne. Dla mnie najważniejszymi wyborami są wybory samorządowe, ponieważ tutaj głównymi aktorami będą lokalni przedstawiciele. Trzeba dołożyć wszelkich starań, aby wyłonić tych najlepszych, ale także tych, którym ludzie zaufają i na nich oddadzą głosy – podkreślił przewodniczący.

jasno i czytelnie powiedziane:najważniejsze utrzymać się przy korytku,najlepiej wystawić jak to przewodniczący trafnie nazwał "AKTORÓW" którzy swoją grą zdobędą zaufanie [...] na następne 4 lata balu na Titanicu...PO już nawet nie ściemnia,mówi to wprost:mamy was gdzieś!!!A ekipa pana Romka strzeliła focha ,zabrała zabawki i poszła se z piskownicy...hehe

apropos biura...po co wam to,no chyba żeby narzekacze wam głowe zawrwcali przyziemnymi sprawami typu bezrobocie albo wzrost ubóstwa i złodziejskie metody pracodawców...nie ma sensu.nie ma biura-nie ma petenta-nie ma petenta-nie ma problemu-nie ma problemu??i oto chodzi w polsce!!!
Odpowiedz
-5
@ XNXX
dnia 21.10.2013, 16:17 · Zgłoś
PO, PIS, PSL,SLD, Palikot i wszystkie partie w sejmie to jedna wielka czerwona socjalistyczna breja. Normalni ludzie głosują na Kongres Nowej Prawicy.
Odpowiedz
-25
@ Max Szyderko
dnia 21.10.2013, 16:27 · Zgłoś
Sam wiesz, jak trudno o normalnych w tym pisowskim [...]...
Odpowiedz
2
@ zzz
dnia 22.10.2013, 15:29 · Zgłoś
A to istnieje taka partia,nawet nie wiedziałam.
Odpowiedz
28
@ moko
dnia 21.10.2013, 16:01 · Zgłoś
moze w dps na foluszu siedzibe zrobic,bardzo fajne miejsce tak dopieszczane przez wszystkich
Odpowiedz
2
@ jestem przeciw
dnia 21.10.2013, 15:59 · Zgłoś
...
Odpowiedz
3
@ jestem przeziw!
dnia 21.10.2013, 15:58 · Zgłoś
(...)...)
Odpowiedz
1
@ glaca
dnia 21.10.2013, 22:23 · Zgłoś
a nie jesteś przeziw pisaniu ?
Odpowiedz
38
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 21.10.2013, 15:53 · Zgłoś
Już sama nazwa "platforma" świadczy o tym , że to miejsce dla wąskiej grupki ludzi , którzy lubią pływać...
Odpowiedz
37
@ w
dnia 21.10.2013, 19:34 · Zgłoś
miałem okazję zetkną się z paroma członkami jasielskiej PO - wyjątkowo nieciekawe towarzystwo
Odpowiedz
8
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 21.10.2013, 21:56 · Zgłoś
Ja z członkami się nie stykam...
Odpowiedz
2
@ Pokemon
dnia 22.10.2013, 18:00 · Zgłoś
Tylko jasielskie koło walczyło o siedzibę, ale mając takiego "szefa" z górki klasztornej to może za 10 lat wynajmą lokal!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.