O Puchar Wójta
8
Finał III Grand Prix Gminy Jasło w Tenisie Stołowym odbył się w sobotę, 20 marca br. w Zespole Szkół w Osobnicy. Uczestniczyli w nim najlepsi zawodnicy, wyłonieni podczas rozgrywek w czterech turniejach eliminacyjnych. Piąty, finałowy był podsumowaniem i uhonorowaniem zwycięzców.




Turnieje trwały od stycznia br. i zostały przeprowadzone w Szebniach, Warzycach, Niepli i Trzcinicy. W każdym z nich brało udział ponad 130 uczestników w 8 kategoriach wiekowych. Łącznie sklasyfikowano 188 zawodników. Do punktacji końcowej zaliczane były 4 najlepsze wyniki z wszystkich turniejów. Finałowy, piąty turniej został rozegrany w Osobnicy. Tuż po nim odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów. Statuetki, pamiątkowe koszulki z nadrukiem „III Grand PRIX 2009 Gminy Jasło”, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele sponsorów turnieju: Janusz Wilczak, Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło, Paweł Pliszyło, SKOK im. F. Stefczyka Oddział w Jaśle, Piotr Handzel, Bank Polska Kasa SA Oddział w Jaśle oraz Stanisław Pankiewicz, wójt Gminy Jasło, Wincenty Ochwat, wiceprzewodniczący Rady Gminy Jasło oraz Marian Gawron, radny Gminy Jasło.
Była to już trzecia edycja turnieju. Jego celem jest propagowanie gry w tenisa stołowego. - Chcemy w jakiś sposób zainteresować młodzież i dorosłych do takiej formy kulturalnej rozrywki, a przede wszystkim do aktywnego uczestniczenia w sporcie. Tenis stołowy jest takim sportem, który można uprawiać w zimie – mówi Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.
W tegorocznym turnieju uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak również dorośli. - To jest już trzecia jego edycja. Za każdym razem wymaga dużego zaangażowania i ogromnego wysiłku. Tego zadania podjął się Janusz Pawlik, skarbnik naszej gminy, który wolny czas wykorzystuje na propagowanie sportu na terenie gminy, za co bardzo mu dziękuję – dodaje wójt Pankiewicz.
Podziękowania otrzymali także sponsorzy imprezy. Docenieni zostali również przedstawiciele mediów: Jasielskiego Portalu Informacyjnego jaslo4u.pl i Telewizji Obiektyw, którzy otrzymali pamiątkowe koszuli, statuetki i dyplomy z podziękowaniem za wsparcie medialne III Grand PRIX 2009 Gminy Jasło w Tenisie Stołowym.








Najlepsi w klasyfikacji końcowej, którzy zajęli miejsca na podium w poszczególnych kategoriach:
Kategoria – szkoły podstawowe - dziewczęta
I. Marzena Bachta – SP w Niepli
II. Monika Niezgoda – SP w Opaciu
III. Karolina Piskorz – SP w Opaciu
Kategoria – szkoły podstawowe - chłopcy
I. Hubert Dranka – SP w Trzcinicy
II. Norbert Gomułka – SP Nr 1 w Osobnicy
III. Jakub Gorgosz – SP w Trzcinicy
Kategoria – szkoły gimnazjalne - dziewczęta
I. Anna Krzysiak – Gimnazjum Nr 1 w Jaśle
II. Agnieszka Korczykowska – Gimnazjum w Trzcinicy
III. Aneta Szpak – Gimnazjum w Opaciu
Kategoria – szkoły gimnazjalne - chłopcy
I. Dariusz Bara – Gimnazjum w Osobnicy
II. Grzegorz Oleszkowicz – Gimnazjum Nr 1 w Jaśle
III. Krzysztof Budziak – Gimnazjum w Osobnicy
Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta
I. Klaudia Dziedzic – I LO w Jaśle
II. Angelina Kędra – II LO w Jaśle
III. Joanna Pawlik – I LO w Jaśle
Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy
I. Damian Ulaszek – ZSB w Jaśle
II. Waldemar Kogut – ZS Nr 3 w Jaśle
III. Grzegorz Zając – ZS Nr 4 w Jaśle
Kategoria – seniorki
I. Maria Bigos - Szebnie
II. Tomaszewska Izabela - Szebnie
III. Aneta Mikołajewicz - Bierówka
Kategoria – seniorzy
I. Szczepan Stefanik - Szebnie
II. Stanisław Jarecki - Żółków
III. Paweł Roszkowicz - Szebnie
Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja zespołowa szkół, gdzie brane były pod uwagę końcowe wyniki trzech najlepszych zawodników z jednej szkoły. W poszczególnych kategoriach I miejsca nagrodzone dyplomem i pucharem dla szkoły wywalczyli:
Szkoły podstawowe – dziewczęta
I miejsce - SP w Niepli
(Marzena Bachta, Karolina Zbylut, Kamila Wajda)
Szkoły podstawowe - chłopcy
I miejsce - SP w Trzcinicy
(Hubert Dranka, Jakub Gorgosz, Mateusz Dryja)
Szkoły gimnazjalne - dziewczęta
I miejsce - Gimnazjum w Trzcinicy
(Agnieszka Korczykowska, Joanna Tuchowska, Paulina Gorgosz)
Szkoły gimnazjalne - chłopcy
I miejsce - Gimnazjum w Osobnicy
(Dariusz Bara, Krzysztof Budziak, Dariusz Budziak)
Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta
Liceum Ogólnokształcące Nr I w Jaśle
(Klaudia Dziedzic, Joanna Pawlik, Marta Przybyłowska)
Szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Jaśle
(Waldemar Kogut, Kamil Fornal, Bartłomiej Giefert)
(omega)




Turnieje trwały od stycznia br. i zostały przeprowadzone w Szebniach, Warzycach, Niepli i Trzcinicy. W każdym z nich brało udział ponad 130 uczestników w 8 kategoriach wiekowych. Łącznie sklasyfikowano 188 zawodników. Do punktacji końcowej zaliczane były 4 najlepsze wyniki z wszystkich turniejów. Finałowy, piąty turniej został rozegrany w Osobnicy. Tuż po nim odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów. Statuetki, pamiątkowe koszulki z nadrukiem „III Grand PRIX 2009 Gminy Jasło”, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele sponsorów turnieju: Janusz Wilczak, Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło, Paweł Pliszyło, SKOK im. F. Stefczyka Oddział w Jaśle, Piotr Handzel, Bank Polska Kasa SA Oddział w Jaśle oraz Stanisław Pankiewicz, wójt Gminy Jasło, Wincenty Ochwat, wiceprzewodniczący Rady Gminy Jasło oraz Marian Gawron, radny Gminy Jasło.
Była to już trzecia edycja turnieju. Jego celem jest propagowanie gry w tenisa stołowego. - Chcemy w jakiś sposób zainteresować młodzież i dorosłych do takiej formy kulturalnej rozrywki, a przede wszystkim do aktywnego uczestniczenia w sporcie. Tenis stołowy jest takim sportem, który można uprawiać w zimie – mówi Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.
W tegorocznym turnieju uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak również dorośli. - To jest już trzecia jego edycja. Za każdym razem wymaga dużego zaangażowania i ogromnego wysiłku. Tego zadania podjął się Janusz Pawlik, skarbnik naszej gminy, który wolny czas wykorzystuje na propagowanie sportu na terenie gminy, za co bardzo mu dziękuję – dodaje wójt Pankiewicz.
Podziękowania otrzymali także sponsorzy imprezy. Docenieni zostali również przedstawiciele mediów: Jasielskiego Portalu Informacyjnego jaslo4u.pl i Telewizji Obiektyw, którzy otrzymali pamiątkowe koszuli, statuetki i dyplomy z podziękowaniem za wsparcie medialne III Grand PRIX 2009 Gminy Jasło w Tenisie Stołowym.







Najlepsi w klasyfikacji końcowej, którzy zajęli miejsca na podium w poszczególnych kategoriach:
Kategoria – szkoły podstawowe - dziewczęta
I. Marzena Bachta – SP w Niepli
II. Monika Niezgoda – SP w Opaciu
III. Karolina Piskorz – SP w Opaciu
Kategoria – szkoły podstawowe - chłopcy
I. Hubert Dranka – SP w Trzcinicy
II. Norbert Gomułka – SP Nr 1 w Osobnicy
III. Jakub Gorgosz – SP w Trzcinicy
Kategoria – szkoły gimnazjalne - dziewczęta
I. Anna Krzysiak – Gimnazjum Nr 1 w Jaśle
II. Agnieszka Korczykowska – Gimnazjum w Trzcinicy
III. Aneta Szpak – Gimnazjum w Opaciu
Kategoria – szkoły gimnazjalne - chłopcy
I. Dariusz Bara – Gimnazjum w Osobnicy
II. Grzegorz Oleszkowicz – Gimnazjum Nr 1 w Jaśle
III. Krzysztof Budziak – Gimnazjum w Osobnicy
Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta
I. Klaudia Dziedzic – I LO w Jaśle
II. Angelina Kędra – II LO w Jaśle
III. Joanna Pawlik – I LO w Jaśle
Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy
I. Damian Ulaszek – ZSB w Jaśle
II. Waldemar Kogut – ZS Nr 3 w Jaśle
III. Grzegorz Zając – ZS Nr 4 w Jaśle
Kategoria – seniorki
I. Maria Bigos - Szebnie
II. Tomaszewska Izabela - Szebnie
III. Aneta Mikołajewicz - Bierówka
Kategoria – seniorzy
I. Szczepan Stefanik - Szebnie
II. Stanisław Jarecki - Żółków
III. Paweł Roszkowicz - Szebnie
Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja zespołowa szkół, gdzie brane były pod uwagę końcowe wyniki trzech najlepszych zawodników z jednej szkoły. W poszczególnych kategoriach I miejsca nagrodzone dyplomem i pucharem dla szkoły wywalczyli:
Szkoły podstawowe – dziewczęta
I miejsce - SP w Niepli
(Marzena Bachta, Karolina Zbylut, Kamila Wajda)
Szkoły podstawowe - chłopcy
I miejsce - SP w Trzcinicy
(Hubert Dranka, Jakub Gorgosz, Mateusz Dryja)
Szkoły gimnazjalne - dziewczęta
I miejsce - Gimnazjum w Trzcinicy
(Agnieszka Korczykowska, Joanna Tuchowska, Paulina Gorgosz)
Szkoły gimnazjalne - chłopcy
I miejsce - Gimnazjum w Osobnicy
(Dariusz Bara, Krzysztof Budziak, Dariusz Budziak)
Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta
Liceum Ogólnokształcące Nr I w Jaśle
(Klaudia Dziedzic, Joanna Pawlik, Marta Przybyłowska)
Szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Jaśle
(Waldemar Kogut, Kamil Fornal, Bartłomiej Giefert)
(omega)
