Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Oficjalnie otwarto i poświecono dom ludowy w Łysej Górze

7

W sobotę 9 sierpnia w Łysej Górze miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego domu ludowego. Zaproszonych gości powitała sołtys wsi – Teresa Laskowska, po czym zaprosiła do dokonania symbolicznego otwarcia budynku.

Przecięcia wstęgi dokonali: ks. Józef Ozga, Krzysztof Augustyn – Wójt Gminy,Radosław Kujawski – Zastępca Wójta, Franciszek Miśkowicz – Wicestarosta Powiatu Jasielskiego, oraz Teresa Laskowska – sołtys wsi, zaś samego poświęcenia budynku dokonał ks. Józef Ozga.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi goście udali się na salę, gdzie gospodarz miejscowości przywitała obecnych reprezentantów samorządu gminy i powiatu, proboszcza parafii, radnych i sołtysów wsi, zarząd Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród, i osoby które udzielały się dla miejscowości oraz przybyłych mieszkańców wsi.

Po wystąpieniu sołtysa zabrali głos zaproszeni goście. Wójt Gminy złożył podziękowania za pomoc przy realizacji inwestycji i życzył mieszkańcom Łysej Góry, aby wyremontowany dom ludowy służył ich potrzebom jak najdłużej. Na końcu przemówił Radny Łysej Góry Krzysztof Kłosowski, który opowiedział jak to za jego pierwszej kadencji w latach 80 budowano ten dom ludowy.

Wartość całego remontu wyniosła około 376 tys. zł. Z czego Gmina pozyskała dofinansowanie na remont budynku za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Subregion Magurski – Szansa na Rozwój” w ramach działania 412 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” w wysokości 184 930 zł.

www.lysagora.info

Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
1
@ rumburak
dnia 11.08.2014, 15:41 · Zgłoś
gdzie łodyniec ? gdzie sven ?? kimają czy co ??? jazda - ujadać na księdza co to poświęcił ludową chałupę...
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 11.08.2014, 15:53 · Zgłoś
jestem no i co opiekunie ?
Odpowiedz
-2
@ Max Szyderko
dnia 11.08.2014, 13:42 · Zgłoś
Wies sie bawi , żenada
Odpowiedz
1
@ michallus
dnia 11.08.2014, 13:44 · Zgłoś
pisowska impreza :-) Ksionc pokropił to najwazniejsze
Odpowiedz
3
@ Agent Delegat
dnia 11.08.2014, 13:55 · Zgłoś
Wieś nie ma prawa się bawić?
Odpowiedz
1
@ dlaczego?
dnia 11.08.2014, 16:55 · Zgłoś
Artykuł dotyczy DOMU LUDOWEGO. Odpowiedzcie proszę na moje pytanie. Dlaczego na żadnym zdjęciu nie ma pokazanego domu ludowego. Ja wyobrażam sobie dom ludowy jako budynek. A na fotkach jest ksiądz, ludzie. A budynku nie ma. Chyba, że chodzi o ten bydynek co znajduje się nad księdza głową na drugiej fotce?!?!
Odpowiedz
1
@ mieszkanka
dnia 11.08.2014, 17:29 · Zgłoś
zdjęcia domu ludowego możesz znaleźć tutaj:

www.lysagora.info/
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.