Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Oryginalne i unikatowe świąteczne dekoracje

0

Za nami bożonarodzeniowy kiermasz artystyczny. W Jasielskim Domu Kultury lokalni rzemieślnicy i artyści ludowi wystawiali swoje autorskie bibeloty. Wyjątkowe, bo własnoręcznie wykonane, dopracowane w każdym calu.<<FOTOGALERIA>>

 

Wśród wielu przedmiotów nawiązujących do świąt można było znaleźć bombki wykonane z materiału, ozdobione sznurkiem czy filcem, aniołki zrobione na szydełku z dodatkiem srebrnej nitki, choinki z mchu oraz zawieszki z gipsu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na jednym ze stoisk pojawiły się zabawki dla niemowląt i starszych dzieci wykonane z tkaniny.

- Oprócz zabawek zrobiłam również ozdoby choinkowe .Wszystko jest szyte ręcznie i są to moje autorskie prace. Staram się łączyć różne tkaniny i techniki. Dużo rodziców szuka dla swoich pociech zabawek, które nie dają gotowych rozwiązań. Nie musi zabawka grać, żeby była ciekawa. Mam dużo zamówień w Polsce, ale wysyłam również swoje produkty do Niemiec oraz Anglii – mówi pani Agata z Woli Dębowieckiej.

Patryk Rak z Brzysk wspominał o tym, w jaki sposób wykonuje choinki z mchu. Zajmuje się tym od pięciu lat, a elementy, którymi je ozdobił pozyskał z lasu. Ponadto zajął się również wykonywaniem z gipsu ozdób choinkowych.

Pani Alicja postanowiła wykorzystać sznurek oraz filc do ozdoby bombek. Wśród wielu jej prac, były również takie, które w ramach zajęć przygotowały panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Panie zainteresowały się moimi pracami, dlatego zorganizowałyśmy spotkania, podczas których wszystkie pasjonatki robótek ręcznych przygotowywały ozdoby świąteczne. Na początku robiłam palmy i kwiatki ze sznurka. Bardzo mi się to spodobało. Postanowiła więc wykonać broszki sznurkowe. Daje mi to wiele satysfakcji, a przy tym powstaje coś oryginalnego - podkreśla Alicja Antonik z Jasła.

(icz)

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.