Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

OSP Niepla z nowym sprzętem

25

OSP Niepla wzbogaciła się o 2 aparaty powietrzne nadciśnieniowe. 24 lutego br. przekazano sprzęt na rzecz jednostki.

Aparaty powietrzne są przeznaczone do izolowania dróg oddechowych przy pracy, ratowaniu, ewakuacji osób poszkodowanych z atmosfery zanieczyszczonej substancjami szkodliwymi, lub z atmosfery nienadającej się do oddychania.

Pozyskany sprzęt przyczyni się do podniesienia gotowości operacyjnej jednostki, tym samym do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

Koszt zakupu to blisko 14 tys. zł.

Gmina Jasło

Napisany dnia: 17.03.2023, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Turbo FAN Forte
dnia 17.03.2023, 12:07
Ocena
komentarza:
-25
Pamiętajcie żeby zagłosować na PiS.
@ dudus
dnia 17.03.2023, 12:31
Ocena
komentarza:
9
Nie agituj pisioku
@ Stary
dnia 17.03.2023, 14:21
Ocena
komentarza:
-7
Na solidarna Polskę bo oni się opiekują druchami i SW.Bobola.
@ Kibic
dnia 17.03.2023, 16:41
Ocena
komentarza:
-3
To nie pisiok, to POmyleniac, by podk...wić.
@ Donald Fur Deutschland Tusk uber alles
dnia 17.03.2023, 17:13
Ocena
komentarza:
-6
Oczywiście, że głosujemy tylko na PIS
@ Paniera
dnia 17.03.2023, 17:28
Ocena
komentarza:
5
Maria od Broszurki "załatwiła"???
@ osp
dnia 17.03.2023, 12:09
Ocena
komentarza:
2
osp kaczorowy tez ma ,osp zlodziejowka tez ma,osp gorka klasztorna tez dostala,osp pohulanka jeszcze nie dostala:)
@ osp
dnia 17.03.2023, 12:17
Ocena
komentarza:
2
pohulanka dostanie na swietego dygdy w maju ;)
@ dudus
dnia 17.03.2023, 12:31
Ocena
komentarza:
0
są takie osp-y ?
@ pewno że tak
dnia 17.03.2023, 13:13
Ocena
komentarza:
3
będą przed wyborami we wrzesniu
@ ixi
dnia 17.03.2023, 13:27
Ocena
komentarza:
4
Oby nigdy nie musieli używać.
@ kampania wyborcza
dnia 17.03.2023, 13:59
Ocena
komentarza:
6
Politycy pisu dają przed wyborami wyborcom dwie maski za 14 tysięcy złotych a wyborcy dają politykom pisu kilka willi za kilkanaście milionów złotych. Tak jesteśmy robieni w balona.
@ kłamcy
dnia 17.03.2023, 15:00
Ocena
komentarza:
6
W tekście ani słowa od kogo dostali a wy już sami sobie przypisujecie że politycy pisu. Na pohybel Wam politycy pisu.
@ RYT
dnia 17.03.2023, 16:37
Ocena
komentarza:
2
Na pewno od PO dostali, a od Tuska w pierwszej kolejności. Ale skąd wzięli, jak "piniędzy nima i nie będzie".
@ ordo
dnia 17.03.2023, 16:38
Ocena
komentarza:
2
Zauważ, że dają od 2015 roku, a nie parę miesięcy przed wyborami. Było tak kiedykolwiek? Jak pamiętasz to przypomnij.
@ Xyz
dnia 17.03.2023, 16:34
Ocena
komentarza:
-3
Nieoceniony wkład Wójta Zająca?
@ tol
dnia 17.03.2023, 17:32
Ocena
komentarza:
6
zapomniałeś o jego mamusi ,jak mamy braknie to nie wiem co będzie
@ Olej w butelce
dnia 17.03.2023, 17:13
Ocena
komentarza:
6
Ech ludziska krytykanci, jacy wystarczy tępe. Ogarnijta się i wezwiecie Stwórcę by wam dał chociaż chociaż odrobinę świeżego powietrza w tym politycznym zaduchu. Równo 15 lat gdy moją jednostką otrzymała aparaty ODO , jakież wtedy były fejki a po co im ten drogi sprzęt. Dziś nie ma znaczenia kto rządzi i skąd bierze pieniądze na ten cel Ważne jest życie ludzkie które nie ma ceny. Pamiętam nawet dyskusje w mojej jednostce a po co tak drogi sprzęt. Bo jest drogi i utrzymanie jest drogie. Ale skończyły się dyskucje gdy trzeba było wejść do budynku mieszkalnego objętego pożarem wewnętrznym. Dzięki tym aparatom natychmiast zlikwidowano pożar i obroniono miene tych ludzi. Tak to bywa panowie i panie. Tym bardziej gdy w tej chwili tylko za miedzą odczłowieczony władca Rosji morduje ludzi nie patrząc na to czy to dzieci czy żołnieże broniący swego Państwa. I nie tylko swego Państwa. Ale to trzeba powiedzieć szczególnie mocno. Oni walczą i giną za NASZ KRAL. ZA POLSKĘ. Mottem Putina jest plan minimum. Odbudowa Rosyjskiej Władzy przynajmniej do granic carstwa moskiewskiego przed rokiem 1914. A w tedy , i tu przypomnę tym niezbyt douczonym czy też pociągającym zgniły sma Konfederacji gdzie granicznym miastem carskiego władztwa była Łódź
@ tol
dnia 17.03.2023, 17:31
Ocena
komentarza:
-1
Ale się opisoł nic z tego nie wiem
@ Jaslanin
dnia 17.03.2023, 19:22
Ocena
komentarza:
-2
Nie zgadzam się z komentarzem, że krytycy są "tępi" i że nie mają świeżego powietrza w polityce. Krytyka jest ważnym elementem demokracji, ponieważ pomaga wydobywać na jaw problemy i niedociągnięcia, co pozwala na ich naprawę i udoskonalenie. Co do aparatów ODO, to ich użyteczność i wartość zależy od konkretnych okoliczności i sytuacji, w których są używane. Ważne jest, aby decyzje dotyczące ich zakupu i wykorzystania były podejmowane na podstawie fachowej analizy i rzetelnej oceny potrzeb. Co do konfliktów międzynarodowych, to zawsze należy kierować się zasadami humanitaryzmu i poszanowania życia ludzkiego, niezależnie od przynależności narodowej czy politycznej.
@ pewno że tak
dnia 17.03.2023, 20:12
Ocena
komentarza:
-1
masz racje kefir;)
@ Jaga
dnia 20.03.2023, 06:13
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Lex laczor
dnia 17.03.2023, 20:36
Ocena
komentarza:
4
Solidarna Polska bierze kase z funduszu dla pokrzywdzonych przestępstwami i daje lekką ręką ...poza budzetem trzeba to sprawdzić czy nie doszło do sprzeniewierzenie środków na inne cele
@ disko
dnia 18.03.2023, 09:28
Ocena
komentarza:
2
Z takim sprzętem to każda jest ich...
@ Osp
dnia 19.03.2023, 13:16
Ocena
komentarza:
2
Szaman ma astmę to teraz pojedzie na akcje...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • W kilku miejscach na terenie Jasła płonęły wiaty śmietnikowe

   

  We wtorkowy wieczór, około godz. 22 strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z trzema pożarami na terenie Jasła. Ogień strawił między innymi wiaty śmietnikowe i kontenery na odpady przy ul. Lenartowicza i ul. Chopina. Ogień, który wybuchł w bramie bloku przy ul. Jagiełły uszkodził elewację budynku oraz okna na pierwszym piętrze.

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

 • Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną

   

  Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

 • Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki

  Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

 • Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

   

  Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

 • Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

   

  W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657