Otwarte Mistrzostwa Szachowe w MDK-u
1
Podczas tegorocznych ferii Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle organizuje Otwarte Mistrzostwa Szachowe dla uczniów szkół podstawowych i średnich z województwa podkarpackiego.Celem imprezy jest popularyzacja tej królewskiej gry wśród mieszkańców miasta Jasła i gminy Jasło.
Rozgrywki finałowe zostaną przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie pięciu rund. Tempo gry to 15 minut dla zawodnika /-czki/ na rozegranie partii.
Otwarte Feryjne Mistrzostwa Szachowe
Jasło 14.02.2009 r. (sobota)
I. Cel:
- Wyłonienie indywidualnego mistrza w kategorii szkoły podstawowej i średniej
- Popularyzacja szachów na terenie miasta i gminy Jasła
II. Organizatorzy:
- Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury
- Klub Sportowy MDK Jasło
III. Termin i miejsce:
- Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle – w dniu 14.02.2009 r.
- zapisy o godz. 8.45.
- I runda - 9.00
IV. System rozgrywek:
- Turnieje finałowe zostaną przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund
- Kojarzenie komputerowe
- Tempo gry: 15 minut dla zawodnika /-czki/ na rozegranie partii.
V. Uczestnictwo:
- W turnieju startować może każdy mieszkaniec województwa podkarpackiego
VI. Sędziowanie:
- Sędzią głównym jest Zbigniew Kardyś Tel: 0 607 545 121
VII. Nagrody:
- Zwycięzcy otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe
- Nagrody fundują Organizatorzy.
VIII. Uwagi końcowe:
- W turnieju obowiązuje Kodeks Szachowy z 2009 roku.
- Ostateczna interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Organizatorów.
MDK
