Strona główna

Paraliż w pracowni RTG. Pracownicy na L4

114
Napisany dnia: 11.01.2019, 12:45 , Tagi: Brak

Technicy elektroradiologii jasielskiego szpitala są na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja jest bardzo trudna. Z jednej strony dyrekcja zachęcała pracowników do powrotu do pracy, z drugiej zaś strony będąc pod ścianą podpisała umowy z ościennymi szpitalami oraz technikami w celu zapewnienia pacjentom możliwości wykonywania badań.

Problem z obstawienie pracowników w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle pojawił się już w poniedziałek. Przez pierwsze dwa dni pracowało trzech techników. W środę ku zaskoczeniu dyrekcji szpitala na zwolnienia lekarskie poszli wszyscy pracownicy z zakładu RTG. Oficjalnie poinformowali oni dyrekcję o złym stanie zdrowia i niemożności wykonywania przez nich pracy. Nieoficjalnie przejście pracowników na L4 można śmiało powiązać ze sporem zbiorowym techników elektroradiologii z pracodawcą trwającym blisko od trzech miesięcy. Najważniejsze żądania dotyczyły kwestii płacowych m.in. chcą podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego dla techników nie mniej niż 3200 brutto miesięcznie, dla starszego technika nie mniej niż 3700 zł brutto miesięcznie. Ponadto walczą o dodatek z tytułu pracy w warunkach szkodliwych dla zdrowia dla techników diagnostyki obrazowej RTG w wysokości 25% wynagrodzenia zasadniczego.

Bez kompromisu

Negocjacje jednak nie przyniosły żadnych spodziewanych rezultatów w postaci zażegnania sporu. Protokół rozbieżności został podpisany. W grę miał wejść mediator, który do tej pory nie został ustalony. Dyrektor Michał Burbelka podkreśla, że zapraszał pracowników na rozmowy i nadal w tej kwestii jest otwarty. Nie ukrywa jednak zaskoczenia, że bez żadnego ostrzeżenia technicy RTG poszli na L4 od dwóch dni do dwóch tygodni. - To jest pierwszy raz w historii szpitala, żeby wszystkie techniczki rozchorowały się naraz. Widocznie tak się złożyło, taki pech. Rozmawiałem z paniami, które zadeklarowały chęć przyjścia na rozmowę po czym oznajmiły, że ich nie będzie. Wpłynęło do mnie pismo, aby kontaktować się przez pełnomocnika. Do tej pory z pracownikami w jego obecności rozmawiałem raz, a same rozmowy z technikami odbywały się wielokrotnie. Na początku listopada ub.r. ustaliliśmy, że cześć żądań zostanie spełniona. Prosiłem pracowników, że ze względu na duże pieniądze wydatkowane przez szpital na inwestycję związaną z rozbudową bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni, aby do kwestii płacowych wrócić na początku stycznia, kiedy będę miał nowy rok finansowy – podkreśla Michał Burbelka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Szpital pozostając z problemem braku pracowników w zakładzie szukali innych rozwiązań. - Wiadomo, że w sytuacji, kiedy pracowników w zakładzie nie ma musiałem reagować. Podjąłem współpracę z jedną z techniczek spoza Jasła, lekarze radiolodzy wykonują tomografie oraz badania USG, mam podpisane umowy z gabinetami rentgenowskimi na terenie miasta oraz ze szpitalami w Strzyżowie, Gorlicach i w Krośnie – dodaje. Do tej pory zakład RTG w szpitalu funkcjonował przez całą dobę. W obecnej sytuacji technicy z zewnątrz pracują do późnych godzin wieczornych.

Co dalej?

Pełnomocnik techników elektroradiologii ZOZ OZZTME w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle wyjaśnia, że absencja chorobowa pracowników nie jest żadną zorganizowaną akcją czy też rodzajem protestu. - Apel pracodawcy, by podczas choroby pracownicy wrócili do pracy, stanowi nawoływanie do łamania przepisów prawa, a w konsekwencji narażanie się pracowników na wszczęcie przez zakład ubezpieczeń społecznych postępowania mającego na celu pozbawianie prawa do świadczeń z ubezpieczenia społecznego. Mało tego – także sam pracodawca w takich okolicznościach może wyciągnąć konsekwencje, aż do rozwiązania umowy o pracę w trybie natychmiastowym, bez wypowiedzenia (art. 52 Kp). Dyrektor w tym zakresie nie może wziąć na siebie żadnych konsekwencji bowiem te mogą dotyczyć wyłącznie pracownika, który wykorzystuje zwolnienie lekarskie w sposób sprzeczny z zaleceniami lekarza – przypomina pełnomocnik dr Ewa Wronikowska.

Strony nie doszły do porozumienia w kwestii mediatora. W ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowym jest wyraźnie napisane, że - Jeżeli strony sporu zbiorowego nie porozumieją się w ciągu 5 dni w sprawie wyboru mediatora, dalsze postępowanie jest prowadzone z udziałem mediatora wskazanego, na wniosek jednej ze stron, przez ministra właściwego do spraw pracy z listy, o której mowa w ust.1. W tym przypadku ani pracownicy, ani dyrekcja nie wskazali mediatora. Wczoraj dyrektor Michał Burbelka zaproponował związkowi zawodowemu mediatora w osobie Wojciecha Piękosia, wójta gminy Jasło.

Związki zawodowe techników elektroradiologii w Jaśle nadal są gotowe na podjęcie rozmów negocjacyjnych poprzez ustanowionego pełnomocnika. - Wszelkie dane kontaktowe pozwalające nawiązać kontakt z pełnomocnikiem przesłane zostały ponad dwa miesiące temu do Sekretariatu Szpitala. Apeluję zatem do Pana Dyrektora by zechciał uszanować fakt, że pracownicy są niezdolni do pracy i nie zwracał się do poszczególnych techników RTG o przyjście do pracy. Jednocześnie wskazuję, że związek zawodowy od 22 października 2018 r. jest gotowy do rozmów w celu rozwiązania sporu zbiorowego – podkreśliła w oficjalnym stanowisku pełnomocnik E. Wronikowska. Dyrekcja również liczy na zakończenie sporu i dojście do porozumienia.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Tylko się pytam
dnia 11.01.2019, 12:46
Ocena
komentarza:
54
Pracownicy jakżesz ważnego działu szpitala na L4 bo rosół zjadł kto inny ?
@ Ogrodnika PIES
dnia 11.01.2019, 13:28
Ocena
komentarza:
54
Jak można przeszkadzać chorej osobie na L4 .Komendant SM ile chorował ?
@ Tic-Tac
dnia 11.01.2019, 13:32
Ocena
komentarza:
57
Pan Michal Burbelka jako dyrektor szpitala straszy paragrafami pracownikow bedacych na zwolnieniach lekarskich.Natomiast sam będąc lekarzem nie potrafi ocenić siebie wystawiając zwolnienia.i nie potrafi odpowiednio docenić lekarza ,swojego pracownika,który wystawił zwolnienie.tym ludziom.Najlepiej poniewierac słabszych. Facet boi się ruszyc grupy lekarzy,bo jest przekonany,ze otworzyłby puszkę Pandory..
@ jaaa
dnia 11.01.2019, 20:26
Ocena
komentarza:
9
Inwestycje?
czy rozbudowany blok operacyjny, tak wielkim kosztem już działa? Czy dalej czegoś brakuje?
@ ranking
dnia 12.01.2019, 06:06
Ocena
komentarza:
44
kto popiera techników RTG "+"

kto przeciw technikom RTG "-"
@ Jozin
dnia 12.01.2019, 19:48
Ocena
komentarza:
-7
Dlaczego ZUS nie gnoi takich ludzi? Kowalskiego na drugi dzień po wystawieniu kontrolują a tam nie potrafią pojechać? Chory kraj CHORY! Jak I'm się place nie podobają to do łopaty do DE
@ Woytazz
dnia 11.01.2019, 12:51
Ocena
komentarza:
-27
Na całe szczęście szpital podlega pod powiat a tam rządzi grupa kompetentnych, rzetelnych ludzi na czele ze starostą, który jest prawdziwym człowiekiem kompromisu. Więc problem już można uznać za rozwiązany.
@ haha
dnia 12.01.2019, 06:50
Ocena
komentarza:
16
Niedługo wybory do Europarlamentu
popierałem PiS ale teraz mam wątpliwości …
coraz więcej się dzieje, przenoszone są metody z PKO na mniejsze podwórka
wyrównywanie wieloletniemu pracownikowi do najniższej krajowej to wstyd
czy zadaniem dyrektora jest wyzysk pracowników czy Starostwo i Rada Powiatu tak kieruje dyrektorem ady złupic pracowników? Bo jak nazwać sytuację kiedy kilka lat wstecz wydłużono im czas pracy o 70% a wynagrodzenie pozostawiono bez zmian, obiecując poprawę w przyszłoŚci ze względu na trudną sytuację szpitala.
Obiecać nic nie kosztuje, a trudna sytuacja szpitala już nie jest taka trudna kiedy dyrektor planuje wielomilionowe inwestycje :)
@ Rtg
dnia 12.01.2019, 10:16
Ocena
komentarza:
2
Więcej rosołu i będzie dobrze. Nie zaszkodzi a może coś pomoże. A jak nie to będzie pomidorowa Zenona z ...
@ o
dnia 11.01.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
10
byli elektrycy a teraz radiolagia ..dobre
@ Tester
dnia 11.01.2019, 13:34
Ocena
komentarza:
38
Niebawem technicy farmacji - dosyć poniewierania ludźmi za 1600 PLN.
Co za bzdury z inwestycjami w Szpitalu. Gdzie skala odniesienia. Kilkaset marnych złotych podwyżki wobec milionowych inwestycji. Ten Dyrektor jest niepoważny.
@ tytus
dnia 11.01.2019, 12:54
Ocena
komentarza:
50
wreszcie jakieś ruchy. Super extra specjalistę "od brania kasy" zatrudniają od ręki, a parę złotych dla personelu nie ma... Może ten nowy superspecjalista się wysili i coś znajdzie dla pracowni RTG. Bo na razie widać, że te usługi musiały pójść gdzie indziej.
@ KAZEK Z PEWeXU
dnia 11.01.2019, 13:09
Ocena
komentarza:
7
Może pracownikom ciepłą zupke pomidorową zapłacić
@ Uje
dnia 11.01.2019, 12:56
Ocena
komentarza:
41
Józek jest po sądeckim uniwerku to na bank da se rady z rentgenem!!!
@ Towarzysz
dnia 11.01.2019, 13:14
Ocena
komentarza:
24
Jakie to szczęście, że dyr szpitala zatrudnił tak wybitnego speca od inwestycji jakim bez wątpienia jest radny PiS Rosół Józef...
Józiu, składamy Ci serdeczne gratulacje awansu po tylu latach wiernej służby i oddania partii...
A technicy RTG ??? A kogo...
@ Towarzysz
dnia 11.01.2019, 13:15
Ocena
komentarza:
21
A, i żeby Ci się tam wiodło znacznie lepiej niż w żaluzjach i roletach :)
@ Ogrodnika PIES
dnia 11.01.2019, 13:16
Ocena
komentarza:
22
Ja sie dziwie ratownikom medycznym ze robią za małą kasę ,i do 65roku ,życia powinni wszyscy na L4 jak Policjanci
@ .
dnia 11.01.2019, 13:28
Ocena
komentarza:
21
Burbelka, Piekoś & Rosół superstars!
@ Ja
dnia 11.01.2019, 13:35
Ocena
komentarza:
48
Popieram Panie z rtg! Dyrekcja powinna się spalić ze wstydu tak wynagradzając pracowników! A od radiologii do ratowników medycznych baaaardzo niedaleko... i obawiam się że w niedługim czasie jeśli coś się nie zmieni to również i ich dopadnie grypa... "sorry ale taki mamy klimat". A że pensje marne i na leki niewiele pozostaje to choroba może trwać długo... No chyba że ktoś z włodarzy jasielskich - bo w dyrekcję nie wierzę - otworzy oczy i ujrzy problem w finansowaniu pracowników jasielskiej lecznicy... Nie można ciągle faworyzować jednej - lekarskiej grupy zawodowej. Tak z innej beczki: kiedyś nasi wspaniali jasielscy fachowcy (choć prawdziwych fachowców to ci u nas na palcach jednej ręki można wyliczyć) oponowali że "lekarz" to nie zawód - to służba i powołanie... To coś z tym powołaniem jest nie halo skoro bez kasy ani rusz...
@ Ria
dnia 11.01.2019, 17:39
Ocena
komentarza:
-11
Ratownicy już dostali 1600
@ Wieslaw
dnia 11.01.2019, 23:14
Ocena
komentarza:
7
Teraz popierasz bo ich nie potrzebujesz, a co by było gdyby ??? Oczywiście jestem za tym aby wszyscy godnie byli opłacani za swoją pracę ale ta forma protestu niekoniecznie mi się podoba. A może faktycznie się rozchorowali. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, jesteście nam potrzebni.
@ Loki
dnia 12.01.2019, 11:57
Ocena
komentarza:
8
Skąd wziąłeś chłopie taką kwotę??? Od stycznia kolejne 400 ale " brutto brutto" czyli 2 x opodatkowane, a do tego jeszcze dyr zabiera kilka złotych...
@ Beata powiedziała
dnia 11.01.2019, 13:37
Ocena
komentarza:
12
Przecież Beata powiedziała że te pieniądze się im należały, to teraz każdy chce czy się stoi czy się leży 65000 się należy.
@ Bolec
dnia 11.01.2019, 14:00
Ocena
komentarza:
36
Dla pracowników RTG nie ma , ale są dla specjalisty od rozwoju i marketingu.
Prywatne ZOZ y mogą spać spokojnie Jasielski Szpital to upadek w czystej formie, kumoterstwo i ostoja prywaty z wręczaniem kopert. Lepiej już zapłacić prywatnemu od razu.

Ten Burbelka wstydu nie ma
@ Bolec
dnia 11.01.2019, 14:02
Ocena
komentarza:
33
Trzeba zmienić w końcu Dyrektora ! Było już tyle skandali. Niech przyjdzie ktoś z Krosna i tu pozamiata !
@ Coś
dnia 11.01.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
4
L4 to tak jak wypowiedzenie dziś.
@ Zdrowy, myślący
dnia 11.01.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
33
Dyrektor nie ma pieniędzy na podwyżki dla personelu specjalistycznego a ma pieniądze na zatrudnienie Pana Józef Rosół na stanowisku głównego specjalisty do spraw rozwoju, gościa który w oświadczeniu majątkowym pokazał że nawet swojej firmy prowadzić nie potrafi, gdyż generowała ona stratę. Jak można tak zarządzać placówką taką jak szpital? Przecież to jest działanie na szkodę własnej firmy i tym powinny zainteresować się odpowiednie do tego instytucje. Pracownicy szpitala powinni tak działać aby doprowadzić wreszcie do zmian na stanowiskach osób, które ta placówką fatalnie kierują. Z jednej strony nie ,ma pieniędzy na podwyżkę, z drugiej strony zatrudnia się człowieka, który swoją działalnością pokazał że o zarządzaniu nawet swoją firmą nie ma zielonego pojęcia. Mam nadzieję że za takie działanie dyrektor wreszcie kiedys odpowie przed odpowiednią instytucją, która zajmuje się tego typu działaniami.
@ zeniu
dnia 11.01.2019, 15:47
Ocena
komentarza:
8
Nic to,najważniejsze że gościu ukończył wyższe studia zarządzania strategicznego i da radę
@ G-ow-in
dnia 11.01.2019, 15:31
Ocena
komentarza:
33
Odnośnie obecnej sytuacji w RTG oraz ogólnie sytuacji Szpitala w Jaśle, powiatowych układów i układzików koleżeńskich a także zatrudnienia od nowego roku specjalisty, Pana Rosoła pozwolę sobie zacytować jaślanina, ministra Jarosława Gowina; BEZWSTYD Panie Dyrektorze Burbelka!!! BEZWSTYD!!!
@ Gruby
dnia 11.01.2019, 17:03
Ocena
komentarza:
14
Witam. Chcialbym tak konstruktywnie Panu Dyrektorowi poradzic aby w tej patowej sytuacji zwrocil sie do PUP to mu podesla paru bezrobotnych przeciez tam nie potrzeba ponoc wysokowykwalifikowanych pracownikow trza tylko cos tam jakies pstryk, klik zrobic i tyle to nawet malpe mozna takiej czynnosci nauczyc ha ha!!! Zal szkoda tylko tych chorych pacjentow przeciez Dyrektor i wszyscy ci menagery i uzdrowiciele Szpitala narazaja zdrowie a nawet zycie pacjentow , pytam gdzie NFZ czemu nie reaguje, gdzie Wymiar Sprawiedliwosci na to jest & , jak zwykle pacjent cierpi a nikt nie ponosi odpowiedzialnosci no ale to jest Polska Dziwny Kraj jak mawial Zulu Gula Zol.
@ K Toto Ja
dnia 11.01.2019, 20:14
Ocena
komentarza:
4
Jeżeli Pan Dyrektor posłucha Twojej rady
zatrudni bezrobotnych,to Sam dostanie
po PUPie
@ Technik
dnia 12.01.2019, 00:58
Ocena
komentarza:
11
Tak wszyscy myślą że w rtg można od tak pracować to bardzo trudna praca wymagająca kwalifikacji i sporych umiejętności
@ Hmm
dnia 11.01.2019, 18:18
Ocena
komentarza:
14
Gdzie jesg ZUS? Ostsatnio chorobowe stalo sie karta przetargowa a tak nie powinno byc. Wiele z tych osob nie jest chorych dlatego ZUS wrescie powinien tych ludzi skontrolowac i wyciagnac wobec symulantow i lekarzy ktorzu wydaja lewe zwolnienia odpowiednie konsekwencje a nie przymykac na to oko.Dlaczego zwyklego Kowalskiego mozna skontrolowac a pracownikow budrzetowki nie?
@ Tak i Nie
dnia 11.01.2019, 18:58
Ocena
komentarza:
12
A co ma do tego ZUS? Ci ludzie są napromieniowani więc są L4.
@ Tina
dnia 11.01.2019, 21:13
Ocena
komentarza:
0
O czym Ty człowieku piszesz
@ utyutyutyutyu
dnia 11.01.2019, 22:50
Ocena
komentarza:
-7
Dokładnie to samo co policjanci i nauczyciel lewe zwolnienia. ktoś powinien ktoś wobec nich wyciągnąć konsekwencje jak również wobec lekarzy którzy takowe wystawili. I nie piszcie że mają się prawo źle czuć bo to g... prawda. Dobrze każdy wie że zwolnienia są lewe albo wyłudzone na symulowane choroby tak samo tutaj jak i u policjantów nauczycielek i wszystkich innych z budżetówki strajkujących w ten sposób. Niech sobie strajkują walczą o podwyżki wolno im ale nie kosztem pozostałych ludzi którzy nie pracują w budżetówce, bo ci ludzie nie pójdą strajkować bo na drugi dzień dostali by wypowiedzenia i dyscyplinarki. A budżetówka ma gdzieś bierze L4 chociaż są zupełnie zdrowi nie wykonują w tym czasie swoich obowiązków a chorobowe płatne. Jeśli chcą strajkować proszę bardzo ale niech złoża wypowiedzenia i w ten sposób strajkują a nie L4 na wydumane choroby.
@ dragoness
dnia 11.01.2019, 23:00
Ocena
komentarza:
9
Proszę iść na L4. Ewidentnie źle się pan czuje.
@ xmen
dnia 11.01.2019, 23:44
Ocena
komentarza:
1
Wielu pracowników się leczy. Niektórzy chorują przewlekle wystarczy pójść do lekarza, nie wpadłeś na to?
@ Xcxcxc
dnia 12.01.2019, 13:04
Ocena
komentarza:
13
Takie są konsekwencje chorej polityki państwa rozdawnictwa pieniędzy nierobom a ludzie ciężko pracujący za swoją pracę mniej niż osoby korzystające z pomocy społecznej i świadczeń socjalnych. Dość wyzysku osób pracujących.
@ do HM
dnia 12.01.2019, 20:49
Ocena
komentarza:
2
Skontroluj swoją "budrzetufkę" w słowniku ortograficznym - na dobry początek kontroli napisałem jak to słowo będziesz już wkrótce pisał bez słownika.
@ Król ZUS
dnia 14.01.2019, 06:20
Ocena
komentarza:
1
Jak udowodnisz pracownikowi na L4 który ma zwolnienie na ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa że go nie boli? Albo że go nie piecze [...] przy [...]u? Nie udowodnisz ani jemu ani lekarzowi boli i h*j i tak można do u[...]j śmierci .
@ Misiek
dnia 11.01.2019, 18:49
Ocena
komentarza:
23
Panie Rosół, ja na Pana miejscu, w obliczu problemów szpitala w naszym mieście, honorowi zrezygnował ze stanowiska. Pytanie, czy wiesz pan, co to honor...
@ Misiek
dnia 11.01.2019, 18:49
Ocena
komentarza:
9
*honorowo (rzecz jasna)
@ Żenada
dnia 12.01.2019, 00:43
Ocena
komentarza:
15
Jak widać ten pan nie ma honoru a i morale kiepskie. Zostawił żonę, syna i ma kochankę na boku. Były już komentarze na ten temat ale zniknęły.
@ etyk
dnia 12.01.2019, 07:43
Ocena
komentarza:
10
PiSiory jak widać w skali makro oraz także u nas w Jaśle, w skali mikro to jedna, wielka podwójna moralność. Siedzą w kościołach w pierwszych rzędach z biskupami, klęczą i udają bogobojnych a postępują tak, że uczciwemu człowiekowi jest za nich wstyd. Co z tego że jeden z drugim pokazują publicznie swoją "Prawość i Sprawiedliwość" jak i tak wszyscy wiedzą kim ( a właściwie czym) oni są. Tacy ludzie to małe, zakompleksione jednostki odgrywające się na innych u których tylko kwestią czasu jest dno, samo dno (moralne).
@ Xxx
dnia 11.01.2019, 19:06
Ocena
komentarza:
7
R53 to kod choroby Złe samopoczucie i zmęczenie .Pracownicy Szpitala w Jaśle mają prawo na tę chorobę zaniemóc. Gdyby były normalne pensje to nie tylko lekarze... Brawo panie z RTG,!!!
@ Xxx
dnia 11.01.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
9
popieram protest!!!
@ Xxx
dnia 11.01.2019, 19:10
Ocena
komentarza:
16
pielęgniarki też powinny pójść na l4.wtedy ci co na nie tak nalatują zmieniliby zdanie .jakby na zastrzyk musieli jechać do krosna lub strzyżowa,
@ Wieslaw
dnia 11.01.2019, 23:21
Ocena
komentarza:
-6
A gdybyś to ty musiał jeździć na te zastrzyki???
@ maruda
dnia 11.01.2019, 19:21
Ocena
komentarza:
-2
Miło jest popierać podwyżki dla budżetówki czy pracowników służby zdrowia którym płaci NFZ. Ma się w nagrodę na forum dużo plusów. No ale żeby komuś dać, to komuś trzeba zabrać. Aby więcej wydawać z budżetu państwa, to trzeba komuś podwyższyć podatki. Jeszcze jest fajnie jak to dotknie nie nas, tylko np. przedsiębiorców. Choć i to w nas uderzy rykoszetem. Natomiast jeśli chodzi o NFZ, który dla nas kupuje usługi medyczne, to te pieniądze idą wprost z naszych pensji. Więc miejmy świadomość, że jak Rząd będzie "dobry" dla służby zdrowia, da ten 1000 zł albo więcej, to podwyższy nam składkę którą płacimy na NFZ. Więc niech chętni na podwyżkę swojej składki na NFZ minusują. Policzymy ilu nas jest. Dziękuję za uwagę i życzę dużo zdrowia :)
@ dragoness
dnia 11.01.2019, 19:29
Ocena
komentarza:
20
Mnie i tak minusują, więc mam to gdzieś. Popieram podwyżki dla tych, którym się należą. Gdyby strajkowali pracownicy przemysłu, którzy na Podkarpaciu zarabiają za mało, też bym ich poparła. Najlepiej by było zlikwidować NFZ i sprywatyzować służbę zdrowia, nie mówiąc o likwidacji ZUSu, ale na to oczywiście żaden rząd się nie odważy.
@ Szpital za Bursą
dnia 11.01.2019, 19:37
Ocena
komentarza:
3
I szkoły, szkoły te sprywatyzować i drogi... A potem płacz jak teraz na prywatna komunikację kiedy wybrali sobie co lepsze trasy a resztę olali
@ dragoness
dnia 11.01.2019, 19:41
Ocena
komentarza:
6
Ależ proszę bardzo, sprywatyzować szkoły. Jeśli rodzice bedą placić czesne, bedą nas bardziej szanować.
@ Misiek
dnia 11.01.2019, 20:37
Ocena
komentarza:
9
W pełni Panią popieram.
@ Wieslaw
dnia 11.01.2019, 23:26
Ocena
komentarza:
9
ZUS może bym zostawił ale NFZ to typowa fabryka urzędasów, tak samo ten cały Trybunał Konstytucyjny i jeszcze kilka takich "fabryk"
@ Tina
dnia 12.01.2019, 14:58
Ocena
komentarza:
10
Czemu nikt nie krzyczy że lekarze zarabiają krocie ,a też są finansowania NFZ,tylko raban, bo pielęgniarki, nauczyciele ,policjanci i RTG, Maruda ogarnij się
@ 1971
dnia 12.01.2019, 23:04
Ocena
komentarza:
0
bo to wierni wyborcy
@ 123
dnia 11.01.2019, 19:27
Ocena
komentarza:
19
Od kiedy inwestycje są uzależnione od płac, przecież te pieniądze idą z innego paragrafu. Coś się chyba pomyliło panu dyrektorowi przy tym tłumaczeniu. Popieram pracowników RTG
@ Xxx
dnia 11.01.2019, 19:41
Ocena
komentarza:
31
Jak nie ma dyr pieniędzy to po co zatrudnił pana Rosół???
@ stary
dnia 12.01.2019, 19:42
Ocena
komentarza:
4
Może ktos fachowca polecił.podobnie jak blond i ???
@ Pacjent
dnia 11.01.2019, 20:00
Ocena
komentarza:
9
Darmozjady z tych " lekarzy" nawet im się pracować nie chce i to za publiczne pieniądze mało tego jeszcze łaskę mi robią ze mnie przyjmą ! proszę Państwa skandal ! przypominam ze lekarze składali przysięgę !
@ dragoness
dnia 11.01.2019, 23:12
Ocena
komentarza:
1
Analfabetyzm funkcjonalny w całej krasie...
@ troche mnie to drażni że w Polsce
dnia 11.01.2019, 20:02
Ocena
komentarza:
-5
mozna bezkarnie dostać L4 za symulacje choroby. Podobnie było z policją, strazakami. Kazdy wie o co chodzi ale rżną głupa. Zaznaczam ze nie chodzi mi o idee strajku ale o sposób- to są 2 rózne rzeczy.
@ Misiek
dnia 11.01.2019, 21:12
Ocena
komentarza:
11
A rozstrój nerwowy, spowodowany złymi warunkami pracy i niską, wręcz głodową płacą, nie jest chorobą?
@ Wieslaw
dnia 11.01.2019, 23:29
Ocena
komentarza:
2
Popieram nic dodać ale samo popieram nie przejdzie "za mało znaków"
@ Tina
dnia 11.01.2019, 20:17
Ocena
komentarza:
22
Tak popieram Was ,bo lekarze dostaja ile chce i kiedy chcą ,oni z nikim się nie liczą, a ich czas pracy i to we wszystkich placówkach zoz powinni skontrolować pracownicy NFZ jak i PIP bo szukają innego personelu a lekarze to nietykalna kasta w Jaśle
@ spec
dnia 11.01.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
4
naprawdę licza się z pacjentem a tutaj waznosc,buta i liczy się tylko kasa.Owszem jest paru uczciwych młodych,ktorzy mogą się popsuc.Zastanowic się trzeba co by w tej sprawie zrobić.Moze sprowadzić lekarzy z Ukrainy.Oni pokaza jak się zpacjentami postepuje.Amen
@ Jaslak
dnia 11.01.2019, 22:13
Ocena
komentarza:
3
Tak. Dowalic tym ohydnym lekarzom...na zbity pysk ich...my jaślaki ich nienawidzimy...pozwalniać wszystkich lekarzy że szpitala, a pieniądze rozdać reszcie pracowników i będzie wspaniale
@ Obserwator
dnia 14.01.2019, 23:44
Ocena
komentarza:
1
Ciekawe jak ma się czuć ten jasielski lekarz, kiedy poczyta takie komentarze. Wszystko jest źle, wszystko jest nie tak. Czy to młody, czy starszy lekarz, każdemu takie komentarze i to w takich ilościach jak tutaj prędzej czy później podetną skrzydła. Szkoda, że jest w nas tyle nienawiści. Czasami zastanawiam się o ile lepiej by się żyło nam wszystkim, gdybyśmy potrafili się wzajemnie uszanować i docenić, a jednocześnie umieć krytycznym okiem spojrzeć na samego siebie. Nikt z nas nie jest idealny, każdy jest tylko człowiekiem.
@ Xxx
dnia 11.01.2019, 20:35
Ocena
komentarza:
5
popieram tine
@ czarny
dnia 11.01.2019, 20:57
Ocena
komentarza:
-8
na ich miejsce zatrudnić nowe chętne osoby . Nie pasuje im stawka to do UK kible czyscic.
@ Misiek
dnia 11.01.2019, 21:11
Ocena
komentarza:
2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Tina
dnia 11.01.2019, 21:18
Ocena
komentarza:
2
Człowieku stuknij się w głowę
@ Malinka
dnia 11.01.2019, 21:01
Ocena
komentarza:
15
Przykre ze dyrekcja szpitala stosuje takie metody wobec wieloletnich oddanych pracownikow Rtg nasyłając na nich kontrole Zus.zenada. A pan starosta jeszcze w tv sie tym chwali,to tylko moze świadczyc o słabości starostwa i dyrekcji szpitala.
@ Malinka
dnia 11.01.2019, 21:03
Ocena
komentarza:
6
Oj czarny !durny ty durny.rozum ci kury zjadły.
@ Darkkkkk
dnia 11.01.2019, 21:25
Ocena
komentarza:
23
Hańba dyrektorowi! Wstydu Pan nie masz!!! Nie wspominając o starostwie i wypowiedziach w mediach. Jasło jedna klika i hochsztaplerka!
@ G
dnia 11.01.2019, 22:45
Ocena
komentarza:
17
Witam a czy nowy pracownik szpitala to nie został
czasem narzucony z góry przez władze milosciwie
nam panująca
@ dragoness
dnia 11.01.2019, 23:01
Ocena
komentarza:
11
Popieram protest, życzę powodzenia i dziękuję za opiekę.
@ Bbbb
dnia 11.01.2019, 23:05
Ocena
komentarza:
-4
O by was tak sz...jas,,,trafil z tymi zwolnieniami !!! Wszyscy!!!
@ Bbbb
dnia 11.01.2019, 23:08
Ocena
komentarza:
3
A Ty dragones siedzisz w domu na emeryturze i popierasz wszelkie protesty w tym kraju??
Jestem mlodym czlowiekiem i musze zapie... na takich wlasnie ludzi ktorzy wprost wydzieraja pieniadze z mojej kieszeni!!!
@ dragoness
dnia 11.01.2019, 23:13
Ocena
komentarza:
1
Nie jestem dziecinko na emeryturze, a składki na niewydajny NFZ płacę jak ty. Nie każda praca polega na machaniu łopatą. Czasem liczy się też wiedza.
@ Bbbb
dnia 13.01.2019, 14:58
Ocena
komentarza:
0
Łopatą to moze machasz Ty bo napewno nie ja
@ dragoness
dnia 13.01.2019, 18:38
Ocena
komentarza:
1
Łopatą nie machasz, ortografię i interpunkcję znasz... gratuluję. Nadajesz się do polityki. Lokalnej.
@ Technik
dnia 12.01.2019, 01:06
Ocena
komentarza:
22
Zawód technik elektroradiologii jest prawie nieznany mało kto wie że w szpitalu oprócz lekarzy pielęgniarek pracują tech elektroradiologii to osoba wykonująca zdj rtg.tomografie i rezonans.Żeby moc to robić trzeba sporego doświadczenia no i umiejętności i nie da się od tak tego nauczyć. Mało tego od osoboty pracujących w promieniowaniau wymaga się zdania państwowego egzaminu z ochrony raxiologicznej co 5 lat.Dziekujemu tecenimy z Jasła że cała Polska dowie się dzięki Wam jak trudny zawód wciąż niedoceniany wykonujemy.
@ Gruby
dnia 12.01.2019, 08:17
Ocena
komentarza:
19
Brawo Panie Starosto wreszcie konstruktywne rozwiazanie w sprawie technikow RTG no mysle ze po konsultacji z Dyrekcja Szpitala kontrole Zusoskie L4 zenada na nic wiecej was nie stac a moze Pan wraz z Panem Burbelka zrzeknijcie sie pensji przynajmniej miesiecznej i sprawa technikow, ratownikow medycznych, analitycznych zalatwionai jeszcze na jaki inhalator by zostalo wstyd hanba na cala Polske a niedobor finansowy uzupelni Pan na feriach , maly skok do USA i jest oki ha ha brawo ,brawo !!
@ kucharz
dnia 12.01.2019, 08:51
Ocena
komentarza:
17
Gdyby pieniądze, które wydali na rosół podzielili pomiędzy techników RTG nie byłoby problemu.
@ n ,mm n
dnia 12.01.2019, 11:17
Ocena
komentarza:
-7
Nie dawać im żadnej kasy oni są niepotrzebni lepiej dać nauczycielom za ich bardzo ciężką pracę po trzy godziny dziennie wakacje ferie wolne soboty ijeszcze wiele wolnych dni bo oni naprawde są zmęczeni
@ dragoness
dnia 12.01.2019, 12:22
Ocena
komentarza:
4
Zmęczeni, faktycznie, czytaniem takich głupot.
@ Xxx
dnia 12.01.2019, 17:44
Ocena
komentarza:
-5
Prosze sprobowac isc na 1w godzin to wtedy porozmawiamy owypompowaniu
@ Xxx
dnia 12.01.2019, 17:49
Ocena
komentarza:
3
prosze sprobowac isc do pracy na 12 godzin to pogadamy o wypompowaniu szczegolnie po 12 godzinach dyzuru nocnego . a nie jak nauczyciele 16 godzin tygodniowo i tyle a wakacje a ferie a wolne we wszystkie święta a dzien nauczyciela a swieto zmarłych itd wstyd mowic o wypompowaniu ile jest tych godzin w pracy a ile wolnego pozdrawiam zmeczonego nauczyciela.
@ ex nauczyciel
dnia 12.01.2019, 18:37
Ocena
komentarza:
1
Wlasnie dlatego nie jestem juz nauczycielem. Pracuje 8 godzin dziennie i jestem duuuzo mniej zmeczony. I od kiedy nauczyciele pracuja po 16 godz...
@ do n ,mm n
dnia 12.01.2019, 20:19
Ocena
komentarza:
-1
Jesteś ignorantem w sprawie w której się rozpisałeś/aś
@ Krizan
dnia 12.01.2019, 11:48
Ocena
komentarza:
17
Może pan Rosół specjalista ich zastąpi. Na pewno ma wyższą pensję niż ci technicy.
@ Mini.mini
dnia 12.01.2019, 13:34
Ocena
komentarza:
20
Z tego, co się orientuję to technik RTG wykonuje oprócz zdjęć połamanych nóg, rąk itp. również tomografie, rezonans, spirometrie, EEG, mammografie, zdjęcia przyłóżkowe i badania audiometryczne. Pracują w szkodliwych warunkach, są pomijaną grupą zawodową, niestety.
@ Gosc
dnia 12.01.2019, 14:13
Ocena
komentarza:
15
Dla pracownikow chorych POWODZENIA. A jasielska klikę rozpir...dzielic , raz na zawsze. JASŁO=UKŁADY. UKŁADY UKŁADY ...
I niestesty JAsło umiera czy ta władza tego nie widzi i tylko o własne [...] dbaja tu i teraz.
@ jan
dnia 12.01.2019, 15:20
Ocena
komentarza:
6
ktoś tu mówi o rozp...lenu kliki a to przecież Wy wybraliście władze miasta ,gminy .powiatu województwa i do Sejmu, Senatu głosujecie na nazwiska zamiast na ludzi czynu więc wara od ich poczynań
@ jan
dnia 12.01.2019, 15:23
Ocena
komentarza:
5
a miało być tak pięknie przecież cała władza na Podkarpaciu jest we wlaściuwych rękach
@ Stonka
dnia 12.01.2019, 18:34
Ocena
komentarza:
-1
A co z pracownikami waszych ukochanych biedron ? Kiedy dla nich godziwe wynagrodzenia za pracę nie raz ponad swoje możliwości.
@ Moj pseudonim
dnia 12.01.2019, 19:53
Ocena
komentarza:
7
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ gruby
dnia 12.01.2019, 20:37
Ocena
komentarza:
10
Popieram w 200% wzrost I tusza nie zawsze idzie w parze zmadroscia I intelektem
@ marek
dnia 13.01.2019, 08:37
Ocena
komentarza:
14
Drodzy Panowie z PiSu. Ludzie już nie są tacy durni ,już takich bajek nie kupują na promocji. Nie ma pieniędzy dla pracowników to po co następnego radnego zatrudniacie , i jak ktoś dobrze napisał gdzie jest konkurs na stanowisko na którym go zatrudniliście . Nepotyzm jakiego nie było za komuny. Jestescie mistrzami w okłamywaniu społeczenstwa. Radiolodzy trzymajcie się i nie dajcie się ,zobaczycie ,że kasa się znajdzie .
@ pacjent
dnia 13.01.2019, 12:20
Ocena
komentarza:
8
Dobrze że szpital w Krośnie blisko...
na jasielskim szpitalu już nie można polegać.
@ Strugi
dnia 13.01.2019, 16:20
Ocena
komentarza:
1
Prywatyzacja służby zdrowia oraz likwidacja ZUS załatwiła by ten i wiele innych problemów. To chyba najlepsza opcja na zdrowy rozwój kraju i narodu
@ marek
dnia 13.01.2019, 17:02
Ocena
komentarza:
1
Tak ,trochę jest w tym prawdy .Zlikwidować biurokracje" blondynki w NBP " i będzie kasy na wszystko
@ Radni Opozycji!!!
dnia 13.01.2019, 18:26
Ocena
komentarza:
13
W związku z sytuacją w Szpitalu i pracowni RTG ja mam kilka pytań do Radnych Powiatu w Jaśle. Czy Radni Rady Powiatu (głownie opozycji) widzą związek pomiędzy Radą Powiatu a Szpitalem w Jaśle? Czy zdają sobie sprawę, że oni również są odpowiedzialni za to co się w tym Szpitalu dzieje? Czy zatrudnienie na stanowisku głównego specjalisty do spraw rozwoju Pana Józefa Rosoła będącego zastępcą Przewodniczącego Rady Powiatu nie budzi wątpliwości wynikających z powiązania biznesu i polityki? Przecież stanowisko, na które został zatrudniony Pan Rosół jest jednym z kluczowych w zarządzaniu Szpitalem. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest samo zatrudnianie przez Pana Dyrektora Burbelkę na ten etat. Podobne wątpliwości były przy zatrudnianiu Pani Anny Biallik w 2016 roku. Przez rok 2017 i 2018 stanowisko nie było obsadzone i Szpital funkcjonował. Problemy finansowa związane z żądaniami pracowników Pracowni RTG pojawiły się jeszcze w 2018 roku i nie zostały przez Dyrektora rozwiązane a mimo to został zatrudniony Pan Rosół . Czy Radni Rady Powiatu nie dostrzegają niegospodarności w zarządzaniu Szpitalem? Wydaje się pieniądze na stanowisko, bez którego jakoś Szpital funkcjonowała a jednocześnie doprowadza się do tego ze są generowane dodatkowe koszty związane z funkcjonowaniem Pracowni RTG. Inną, budzącą wiele wątpliwości sprawą jest sam sposób zatrudnienie Pana Rosoła na stanowisko głównego specjalisty do spraw rozwoju. Wnioskując z nazwy stanowiska osoba aplikująca na takie stanowisko powinna posiadać odpowiednie referencje, potwierdzone sukcesy zawodowe w zarządzaniu i realizowaniu projektów oraz doświadczenie w samodzielnym działaniu w zakresie uzyskiwania określonych wyników. Czy znany jest Radnym, lub czy mogą gdziekolwiek odnaleźć CV Pana Józefa Rosoła, które potwierdzałoby jego kompetencje do stanowiska głównego specjalisty do spraw rozwoju w takiej placówce jak Szpital Specjalistyczny w Jaśle? Czy jest gdziekolwiek ślad działalności Pana Józefa Rosła na polu zarządzania strategicznego? Udaje się tylko odnaleźć informacje, że Pan Józef Rosół prowadził działalność gospodarczą z którą, jak wynika to z jego oświadczenia majątkowego niespecjalnie sobie radził w kontekście wyników ekonomicznych. Jeśli odniesiemy to do zatrudnienia na stanowisku głównego specjalisty do spraw rozwoju Szpitala Specjalistycznego to właściwie nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. Czy Radni Rady Powiatu (opozycyjni szczególnie) nie reagując na takie zarządzanie Szpitalem nie poczuwają się do tego, że są współwinni temu co tam się dzieje. Czy nie dostrzegają, że niepoważnie podchodzi się do rozwiązania problemu funkcjonowania Pracowni RTG? Koniecznością podejmowania współpracy z zewnętrznymi osobami dodatkowo generuje się koszty a jednocześnie lekką ręką wydaje się pieniądze na opłacenie bardzo wątpliwego stanowiska dla polityka. Dlaczego zarobki Pana Józefa Rosoła są taką tajemnicą skoro jako Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu i tak będzie musiał je w oświadczeniu majątkowym ująć? Czy Radni Rady Powiatu (opozycyjni) wiedzą że ich obowiązkiem wobec wyborców jest zając się taką sprawą i dążyć do jej nagłośnienia i rozwiązania? Czy Radni wiedzą, że istnieją instytucje do których takie sprawy powinny trafiać jak np. Prokuratura lub CBA?
Do wiadomości Redakcji.
Mój komentarz dotyczy trudnej sytuacji w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle oraz Pracowni RTG.
@ Bojcorz
dnia 14.01.2019, 13:38
Ocena
komentarza:
-3
Przestajciy już tych ludzi robić w balona i nie myślcie że są tacy głupi jak wy,, zarabiacie dobrze ale wam ciągle mało i ukrywacie swoje zarobki i chcielibyście zarabiać tak jak lekarze, to trzeba się bylo uczyc na lekarza
@ Acc
dnia 14.01.2019, 17:56
Ocena
komentarza:
5
a czy lekarze jak są na dyżurach w szpitalu z kontraktu nfz to czy płacą szpitalowi za wynajem za to ,że kozystają z lokalu tj. dyżurki,łóźka poscieli komputera to jest wszystko państwowe. czy placa za to ze panie salowe ścielą im łóźka myją naczynia . sprzątają łazienki . czy placa za prąd ogrzewanie, internet. ... skoro im sie płaci za usługę to dlaczego oni nie płacą za to wszystko...przecieź sa na prywatnej dzialalnosci.kto pokrywa za to wszystko koszty...???
@ Xxx
dnia 14.01.2019, 18:00
Ocena
komentarza:
3
Popieram no i już by było na podwyżki dla Pań z RTG!!!.Jak pan dyr szukał oszczędności to tu by znalazł dużo kasy.
@ Bezdomny
dnia 15.01.2019, 17:07
Ocena
komentarza:
1
Dla biedaków to nie ma pieniędzy nawet na zupke Kuroniowke a tym co mają dużo to jeszcze im dołożyć, dlaczego nie chcą napisać ile to ich mało wynosi, domyślam się że zarabiają 3500 złotych na ręke. Do Acc Pomyśl głową a nie odbytnićą i nie pisz głupot, Ty jak idziesz do pracy to placisz pracodawcy za biurko przy którym siedzisz albo za maszyne na której pracujesz???
@ Acc
dnia 15.01.2019, 20:56
Ocena
komentarza:
2
Ale nie mowie jak pracuja na godzinach etatowych ze szpitala tylko na prywatnych!!! Jak np stoi baba na targu to musi placić placowe to czemu lekarz nie moze placić za to ze ma wykrochmaloną pościel pościeloną i przebraną przez salową taka usługa kosztuje.A jak przychodzi na dyźur do szpitala to niech tez siedzi przy biurku i nie bedzie wtedy płacił!!!
@ Aer
dnia 15.01.2019, 21:02
Ocena
komentarza:
2
racja popieram dobry pomysł faktycznie czemu oni śpią w pracy!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105