Parki leśne w gminie Kołaczyce zostaną zagospodarowane
Gmina Kołaczyce szykuje się do zagospodarowania pięciu parków leśnych. Teren zostanie oczyszczony a z czasem pojawią się ławki, alejki, paleniska. W Bieździadce przewiduje się tężnie solankową oraz tor grawitacyjny.

fot. wikipedia
Gmina Kołaczyce chce stworzyć przyjazną i atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców w parkach leśnych na terenie Kołaczyc, Lublicy, Bieździadki oraz w Sieklówce. Urzędnicy mają pomysły na to, w jaki sposób uatrakcyjnić te miejsca. W pierwszej kolejności konieczne jest oczyszczenie terenów ze zbędnych zakrzaczeń oraz drzew. Niektóre miejsca są pod ochroną konserwatora zabytków i wymagają konsultacji z nim w zakresie planowanych prac.
Jak podkreśla Jan Maciejowski, kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kołaczycach prace będą podzielone na kilka etapów. - W Kołaczycach koło stadionu mamy bardzo ładne tereny. Należy je w pierwszej kolejności oczyścić aż do samego potoku. W planach jest również zakup ciągnika z kosiarką, aby o te miejsca dbać i je regularnie kosić – wyjaśnia.
Park w Bieździadce, na którego terenie znajdują się murowane ruiny dworu znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków. To miejsce szczególne również wymaga oczyszczenia terenu. Gmina zamierza w przyszłości pozyskać środki na jego rewitalizację, zabezpieczenie murów zabytku, a także stworzenie miejsca i przestrzeni, z której mogą korzystać mieszkańcy z alejkami, oświetleniem, ławkami. - Jest również pomysł na budowę tężni solankowej, wiaty, ogrodzenia kapliczki i toru grawitacyjnego - dodaje kierownik. Na to miasto chce pozyskać środki z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, którego jest partnerem. Parki w Lublicy oraz Sieklówce także będą wyczyszczone, a za jakiś czas pojawią się alejki i paleniska.
id

