Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Parking przy ul. Szajnochy zostanie zmodernizowany

18

W listopadzie br. rozpoczęły się prace budowlane w ramach przebudowy parkingu przy ul. Szajnochy w Jaśle. Zadanie podzielono na dwa etapy. W tym roku wykonany zostanie między innymi demontaż ogrodzenia oraz wzmocnienie nawierzchni parkingu. Zakończenie inwestycji zaplanowano na przyszły rok.

Stan techniczny parkingu przy ul. Szajnochy w Jaśle, na którym w piątki, tradycyjnie odbywa się handel meblami, od wielu lat pozostawia wiele do życzenia. Jego lokalizacja sprawia, że kierowcy chętnie pozostawiają na nim swoje pojazdy. Władze samorządowe Miasta Jasła uznały, że nadszedł czas na przebudowę parkingu. Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. Prace, które zaplanowano do realizacji w tym roku, polegają na: demontażu ogrodzenia, rozebraniu krawężników, karczowaniu oraz wzmocnieniu nawierzchni. Zostaną one sfinansowane ze środków, jakie do dyspozycji posiada osiedle Jasło – Mickiewicza (29 500 zł).

Zgodnie z zapowiedzią, kierowcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanego parkingu w przyszłym roku, kiedy tylko zakończą się prace w ramach drugiego etapu realizacji inwestycji. Na chwilę obecną nie sposób jednak określić, kiedy to nastąpi.

MD

Napisany dnia: 22.11.2022, 10:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ all
dnia 22.11.2022, 11:05
Ocena
komentarza:
20
Pytanie, które paść powinno - będzie płatny czy nadal bezpłatny?
@ Xev
dnia 22.11.2022, 13:51
Ocena
komentarza:
2
Ma być płatny.
@ Toja
dnia 22.11.2022, 18:23
Ocena
komentarza:
7
Nie wiem czemu radni zafundowali nam platne parkingi.A teraz zdziwienie,ze kazdy parkuje na bocznych ulicach.Wszak za moja najnizsza krajowa trudno zwiazac koniec z koncem...
@ Do policji
dnia 22.11.2022, 11:26
Ocena
komentarza:
11
A może by tak policja z SM zaczęły sprawdzać legalność parkowania na ulicy? Koło Xtreme, ronda itp.

Jestem niejednokrotnie świadkiem jak ludzie mają problem przechodzić..

Proszę o nie usuwanie komentarza gdyż jest to problem coraz poważniejszy. W Jaśle są parkingi płatne ale ludziom szkoda zapłacić 3zl..
@ Jakie 3 zł
dnia 22.11.2022, 13:34
Ocena
komentarza:
6
Jakie 3 zł. Przyjeżdżam do pracy samochodem bo mi PIS wszystkie połączenia autobusowe zlikwidował. Muszę zapłacić za 9 godzin parkowania od 7 do 16. Codziennie.
PIS to brak miejsc parkingowych i inflacja
@ Mix
dnia 22.11.2022, 14:07
Ocena
komentarza:
-12
@ Jakie 3 zł
Kurczę, nie doceniałem tego PiSu, skoro jak twierdzisz jest
odpowiedzialny za to co się dzieje w całej Europie a nawet na
świecie, trzęsą całym światem.
Rozpędź się, zamknij oczy a sciana sama się znajdzie.
@ Komisarz
dnia 23.11.2022, 10:51
Ocena
komentarza:
0
Proszę sobie wykupić abonament miesięczny i nie płakać. A przy siłowni jest teraz jednokierunkowa Sherlocku, i miejsca parkingowe na jednym pasie.
@ ale inwestycja
dnia 22.11.2022, 11:36
Ocena
komentarza:
6
kurcze mozemy byc dumni ze za 29 tys zl bedzie parking po remoncie,urzednicy zusu starostwa i okolicznych galeri juz sie ciesza,bo nie maja gdzie samochodow parkowac:)
@ Tadek
dnia 22.11.2022, 13:46
Ocena
komentarza:
2
Czy wam ku….wa kiedyś dogodzi !!!
To źle to niedobrze weź się jeden z drugim i coś zrób.
Wieczne narzekanie … ci za ludzie tu mieszkają…
@ Warez
dnia 22.11.2022, 12:03
Ocena
komentarza:
11
Czy koło Europy na chodniku wolno parkować? Bo często stoi tam n.in. Golf 4 1,6 granatowy i inne. To są jacyś dygnitaże nietykalni? Ciekawe jakbym za nim zaparkował?...
@ asd
dnia 22.11.2022, 13:26
Ocena
komentarza:
22
Podobna sytuacja Plac Żwirki- SM chodzi w koło samochodów zaparkowanych po 4-6 godzin na miejscu dla matek z dzieckiem i rodzin wielodzietnych. Wozy typu BMW i AUDI bez kartek parkingowych - ZERO REAKCJI. A utrzymywani są z NASZYCH pieniędzy. Kiedyś jak będę miał chwile czasu nakręcę film jak się boja ich ruszyć i puszcze w necie bo to jest sytuacja codzienna.
@ youtube
dnia 22.11.2022, 14:13
Ocena
komentarza:
10
[Komentarz nie na temat]
@ Kika
dnia 23.11.2022, 14:22
Ocena
komentarza:
-1
A gdyby posiadał Passata lub Fiata można by parkować wtedy. Weź coś na ból [...], albo kup bmw lub audi i tez stawiaj tam. Wiecznie sapanie do kierowców audi i bmw. Nie mierz wszystkich jedną miarą [...]
@ @
dnia 22.11.2022, 15:02
Ocena
komentarza:
9
[Komentarz nie na temat]
@ Xy
dnia 23.11.2022, 10:17
Ocena
komentarza:
2
Chodnik przy Panoramie od strony byłej drukarni zawsze szczelnie zablokowany przez parkujące samochody. A SM ma siedzibę tak blisko...
@ Jaślak
dnia 23.11.2022, 10:39
Ocena
komentarza:
0
Ale tam nie ma zakazu a chodnik jest ślepy z jednej strony.
@ Ja
dnia 23.11.2022, 14:10
Ocena
komentarza:
0
Co do zasady zakaz zatrzymywania się dotyczy również chodnika.
@ Land
dnia 23.11.2022, 15:54
Ocena
komentarza:
1
Coś nasza radna zaspała ,wybory się zbliżają a ulica Baczyńskiego nie tknięta, chociaż obiecanki były.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657