Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Pierwsze tegoroczne starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

5

Zawodnicy JSC z utęsknieniem czekali na możliwość wystartowania w zawodach sportowych i podjęcia sportowej rywalizacji. Pierwsze zawody w reżimie sanitarnym i ograniczoną ilością uczestników do 150 odbyły się w Wietrznie, 27 czerwca. Wtedy to inaugurację miała Podkarpacka Liga Rowerowa w Formule XC.

Zawodnicy musieli pokonać określoną ilość pętli, która liczyła 5,6 km, z przewyższeniem 180 m. Zawodnicy w kategorii Master I i Master II musieli pokonać pętlę czterokrotnie. W kategorii Master I Tomasz Leśniak zwyciężył. W kategorii Master II, Łukasz Szumiec zajął 2 miejsce, Adam Poniatowski – 4, Artur Gorczyca – 6 a Krzysztof Kosiek – 11.

4 lipca wystartował pierwszy z maratonów rowerowych z serii „Cyklokarpaty”. Miejscem rywalizacji była Ptaszkowa w woj. małopolskim, a miłośnicy kolarstwa górskiego ścigali się po pięknych trasach Gór Grybowskich. Z powodu ograniczonej ilości miejsc, nie wszyscy chętni mogli wystartować. Na dystansie mega, który liczył 41 km, 1628m przewyższenia wystartował Tomasz Leśniak, który w kategorii MM3 zajął 6 miejsce.

Oprócz zawodów rowerowych wystartowały również biegi górskie. Jednym z pierwszych był IV Bieg Św. Jana z Dukli, na dystansie 15 km. W zawodach uczestniczył Łukasz Szumiec, który z czasem 1h 11min zajął open 3 miejsce, a w kategorii wiekowej zwyciężył.

11 lipca w Gołkowicach Górnych wystartował ultramaraton górski w Beskidzie Sądeckim „Przehyba Trail”. Na dystansie 63 km z przewyższeniem 2400 m, wystartował Mirosław Pawluś. Mirek miał do przebiegnięcia takie szczyty jak: Koziarz, Dzwonkówka i Przehyba. Bieg ukończył z czasem 7h 22min, co pozwoliło na zajęcie 15 miejsca open.

18 lipca w Wierchomli odbył się drugi maraton z cyklu „Cyklokarpaty”. Zawodnicy rywalizowali na bardzo wymagającej trasie w Beskidzie Sądeckim. Musieli zmierzyć się m.in. z podjazdem na Runek czy Jaworzynę Krynicką. Gabriel Gorczyca wybrał dystans hobby, który liczył 30 km i 1135m przewyższenia. Gabriel w kategorii HM3 zajął 12 miejsce. Tomasz Leśniak wybrał dystans mega, liczący 51 km i 1956m przewyższenia. Tomek z czasem 2h 55min zajął 4 miejsce open, a w kategorii MM3 -2.

W tym samym dniu odbył się w Dukli II „Bieg Rysia”. Zawodnicy mieli do pokonania 14 km. Trasa była urozmaicona, trochę asfaltu, mocnego terenu z podbiegiem na szczyt Góry Cergowej, oraz techniczny zbieg w stronę Zakluczyny przez “Złotą Studzienkę”. Trasa w terenie obfitowała w dużą ilość błota, co znacznie zwiększyło trudność techniczną trasy. W zawodach uczestniczył Łukasz Szumiec, który z czasem 1h 3min zajął 2 miejsce open, a w kategorii M3 zwyciężył.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.