Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pierwsze tegoroczne starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

5

Zawodnicy JSC z utęsknieniem czekali na możliwość wystartowania w zawodach sportowych i podjęcia sportowej rywalizacji. Pierwsze zawody w reżimie sanitarnym i ograniczoną ilością uczestników do 150 odbyły się w Wietrznie, 27 czerwca. Wtedy to inaugurację miała Podkarpacka Liga Rowerowa w Formule XC. 

Zawodnicy musieli pokonać określoną ilość pętli, która liczyła 5,6 km, z przewyższeniem 180 m. Zawodnicy w kategorii Master I i Master II musieli pokonać pętlę czterokrotnie. W kategorii Master I Tomasz Leśniak zwyciężył. W kategorii Master II, Łukasz Szumiec zajął 2 miejsce, Adam Poniatowski – 4, Artur Gorczyca – 6 a Krzysztof Kosiek – 11.

4 lipca wystartował pierwszy z maratonów rowerowych z serii „Cyklokarpaty”. Miejscem rywalizacji była Ptaszkowa w woj. małopolskim, a miłośnicy kolarstwa górskiego ścigali się po pięknych trasach Gór Grybowskich. Z powodu ograniczonej ilości miejsc, nie wszyscy chętni mogli wystartować. Na dystansie mega, który liczył 41 km, 1628m przewyższenia wystartował Tomasz Leśniak, który w kategorii MM3 zajął 6 miejsce.

Oprócz zawodów rowerowych wystartowały również biegi górskie. Jednym z pierwszych był IV Bieg Św. Jana z Dukli, na dystansie 15 km. W zawodach uczestniczył Łukasz Szumiec, który z czasem 1h 11min zajął open 3 miejsce, a w kategorii wiekowej zwyciężył.

11 lipca w Gołkowicach Górnych wystartował ultramaraton górski w Beskidzie Sądeckim „Przehyba Trail”. Na dystansie 63 km z przewyższeniem 2400 m, wystartował Mirosław Pawluś. Mirek miał do przebiegnięcia takie szczyty jak: Koziarz, Dzwonkówka i Przehyba. Bieg ukończył z czasem 7h 22min, co pozwoliło na zajęcie 15 miejsca open.

18 lipca w Wierchomli odbył się drugi maraton z cyklu „Cyklokarpaty”. Zawodnicy rywalizowali na bardzo wymagającej trasie w Beskidzie Sądeckim. Musieli zmierzyć się m.in. z podjazdem na Runek czy Jaworzynę Krynicką. Gabriel Gorczyca wybrał dystans hobby, który liczył 30 km i 1135m przewyższenia. Gabriel w kategorii HM3 zajął 12 miejsce. Tomasz Leśniak wybrał dystans mega, liczący 51 km i 1956m przewyższenia. Tomek z czasem 2h 55min zajął 4 miejsce open, a w kategorii MM3 -2.

W tym samym dniu odbył się w Dukli II „Bieg Rysia”. Zawodnicy mieli do pokonania 14 km. Trasa była urozmaicona, trochę asfaltu, mocnego terenu z podbiegiem na szczyt Góry Cergowej, oraz techniczny zbieg w stronę Zakluczyny przez “Złotą Studzienkę”. Trasa w terenie obfitowała w dużą ilość błota, co znacznie zwiększyło trudność techniczną trasy. W zawodach uczestniczył Łukasz Szumiec, który z czasem 1h 3min zajął 2 miejsce open, a w kategorii M3 zwyciężył.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Napisany dnia: 21.07.2020, 07:04
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Gratulacje
dnia 21.07.2020, 08:02
Ocena
komentarza:
5
Szczególne uznanie dla Ł.Szumca.Pozdrawiam.
@ ...
dnia 21.07.2020, 15:08
Ocena
komentarza:
-2
a za co szczegolne?
@ Asd
dnia 21.07.2020, 12:04
Ocena
komentarza:
7
Brawo dla wszystkich.
@ Rysiu
dnia 22.07.2020, 15:05
Ocena
komentarza:
3
Zamiast wyrzucać w błoto pieniądze na pseudo kopaczy i pseudo do tego potrzebną infrastrukturę zainwestować w szkolenie młodych kolarzy !
@ Do Rysiu
dnia 22.07.2020, 17:13
Ocena
komentarza:
1
Rysiu śmiało , zasponsoruj albo dołóż jakąś potrzebującym sumę.Zapisz się do stowarzyszenia i działaj,pomagaj,szukaj sponsorów a nie klep bzdur w klawiature
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Skołyszynie oddano ponad 30 litrów krwi!

   

  O tym, że krew ratuje życie nie trzeba nikogo przekonywać. W akcji krwiodawstwa, zorganizowanej dzisiaj przy remizie OSP Skołyszyn zebrano jej ponad 30 litrów. Trafi ona do RCKiK w Rzeszowie. Akcji towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu, którego dawniej i obecnie, na co dzień używają, bądź też używali podczas akcji strażacy ochotnicy.

 • The Hamburgers – recepta na wyśmienity smak! Spróbuj nowości w Doner King

 • Fundacja PGNiG przekazała kolejną transzę pomocy dla poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic

   

  Kolejna partia sprzętu AGD od Fundacji PGNiG trafiła do rodzin poszkodowanych w wyniku czerwcowych nawałnic i podtopień. W Jaśle z pomocy rzeczowej skorzysta 28 gospodarstw domowych, które przed miesiącem dotknął żywioł.

 • Urząd Miasta w Jaśle odpowiada na petycję w sprawie wycinki drzew

   

  Kilka dni po tym, jak w sieci pojawiła się petycja w sprawie planowanej wycinki drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich, apel mieszkańców miasta zatroskanych o ich los, doczekał się odpowiedzi ze strony Urzędu Miasta w Jaśle. Magistrat przekonuje, że robi wszystko, aby ocalić jak największą liczbę drzew przewidzianych do usunięcia w związku z budową ścieżki rowerowej. Analizowane obecnie przez urzędników rozwiązanie może pozwolić na zachowanie dziesięciu z nich.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 1

   

  Niestety, ostatnie miesiące nie mogą być uznane za szczególnie szczęśliwe dla mieszkańców naszego kraju. W marcu rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa spowodowała paraliż gospodarki, w maju-czerwcu – zniszczenie w południowo-wschodniej części Polski niosły liczne powodzie. 

 • Rusza modernizacja Placu Żwirki i Wigury oraz ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej – będą utrudnienia

   

  W ramach prowadzonego projektu „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” już w najbliższym czasie rozpoczną się prace modernizacyjne Placu Żwirki i Wigury, a także sąsiednich ulic Bednarskiej, Czackiego i Karmelickiej. 

 • Czy uda im się obronić drzewa przed wycinką?

   

  Los blisko dwudziestu drzew przy ul. Rejtana, Floriańskiej i Śniadeckich wydaje się być przesądzony. Kolidują one bowiem z realizowaną przez Miasto Jasło ścieżką rowerową. Grupa mieszkańców miasta nie zamierza jednak składać broni w walce o ich ocalenie. Ich orężem ma być petycja, której adresatem są miejscy radni.

 • Toyota rozwija skrzydła w Jaśle

   

  Branża motoryzacyjna nie toleruje stagnacji. Potwierdzenia dla tak postawionej tezy nie trzeba szukać daleko. Jasielski salon Toyoty stawiając na rozwój...

 • Nowy dyrektor jasielskiego MOSiR-u

  Marek Dyląg został dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Baniaka, który funkcję tę pełnił w sumie przez ponad 17 lat. Nowy dyrektor pracował już wcześniej na MOSiR-ze, w latach 1999-2008 był zastępcą ośrodka.

 • Wracamy z obuwiem najlepszych polskich marek! Wielkie otwarcie już w sobotę 1.08.2020

   

  Po kilku długich  miesiącach przerwy, wracamy do Was z obuwiem najlepszych polskich marek. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105