Pierwsze wiosenne starty zawodników JSC

2

Okres zimowy dla zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, to czas ubogi w starty. Jednak nie jest to czas stracony. Nasi zawodnicy ciężko pracują całą zimę, by wczesną wiosną stanąć w szranki z rywalami na zawodach sportowych.

Sezon startowy 2019 ruszył pełną parą, a ostatnie dwa tygodnie obfitowały w wiele startów naszych zawodników.

06.04 odbył się w Dukli I Bieg Rysia na Górę Cergową, którego trasa miała długość 14 km. W biegu wziął udział Mirek Pawluś, który z czasem 1.12.27 zajął 9 m-ce w kategorii M4.

W niedzielę 07.04. w Brzyskach miała miejsce inauguracyjna edycja Pucharu Smoka 2019, czyli cyklu zawodów XC w kolarstwie górskim. Zawodnicy mieli do pokonania pętle o długości 3700 m. Ilość pokonywanych okrążeń zależała od kategorii, jaką reprezentowali zawodnicy.

Nasi zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii senior (20-29 lat) Michał Nowakowski zajął 10 m-ce, natomiast Mateusz Woźniak, po defekcie roweru - 12 m-ce. W kategorii Master1 (30-39 lat) Tomasz Leśniak zajął 2 m-ce, natomiast Sebastian Cyran 7 m-ce. Udany start zaliczyli zawodnicy kategorii Master2 (40-49 lat), gdzie Adam Poniatowski zajął 2 m-ce, a Artur Gorczyca 4 m-ce.

13.04. w Wierchomli miały miejsce inauguracyjne zawody XII edycji Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty. Nagły powrót zimowej aury skutecznie utrudnił zawodnikom start w powyższych zawodach. Musieli zmagać się oni nie tylko z wysokimi przewyższeniami, ale z błotem, śniegiem i niską temperaturą.

Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy:

Hobby – 24 km ( 907 m przewyższenia),

Mega – 48 km ( 1850 m przewyższenia),

Giga – 72 km (2750m przewyższenia).

Na dystansie Hobby Piotr Gryzło zajął 3 m-ce w kat. HM2, natomiast Witold Cisło 22 m-ce w kategorii HM4. Dystans Mega Adam Poniatowski ukończył na 4 m-cu w kategorii MM4, natomiast Krzysztof Kosiek zajął w tej samej kategorii 8 m-ce. Najlepsze wyniki osiągnęli nasi zawodnicy na najbardziej wymagającym dystansie Giga, gdzie Tomek Leśniak zajął 1 m-ce open, natomiast Jakub Gryzło 4 m-ce open i 3 w kat. wiekowej.

Drużynowo JSC zajęło 2 m-ce.

Niedziela 14. 04 to dzień, w którym nasi zawodnicy startowali w wiosennych maratonach ulicznych. Wojciech Walaszczyk wziął udział Orlen Warsaw Maraton, który ukończył z czasem 3.22.18.

Katarzyna Czepiel-Rak i Łukasz Rak wzięli udział natomiast w V Gdańsk Maraton. Łukasz dystans maratoński pokonał z czasem 3.28.56, a Katarzyna z czasem 3.43.49.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!