Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pierwszy Supertalenciak w Jaśle

8

9-letnia akrobatka Liwia Gałuszka została zwycięzcą pierwszej edycji „Talenciaka”, organizowanej przez Jasielski Dom Kultury. Koncert finałowy z udziałem uczestników wyłonionych w eliminacjach odbył się 29 kwietnia br.

 

Pomysłodawcą konkursu była Katarzyna Korona, instruktorka tańca w JDK.  - Talenciaki to nowa propozycja Jasielskiego Domu Kultury, której celem jest wypromowanie jasielskich talentów z różnych dziedzin i stworzenia im możliwości pokazania się na scenie przed dużą publicznością – wyjaśnia cel konkursu K. Korona. Spośród 40 nadesłanych filmików, na których uczestnicy zaprezentowali swój talent, jury składające się z instruktorów muzyki, śpiewu, tańca i teatru wyłoniło 12 finalistów. Następnie każdy z nich miał możliwość dopracowania swojego występu pod okiem instruktorów JDK. Była też sesja zdjęciowa i wywiady, które dla finalistów były jednymi z pierwszych w życiu.   - Podczas eliminacji  braliśmy pod uwagę przede wszystkim talent. Oni musieli nas przekonać do siebie w tych filmikach. Uczestnicy super się zaprezentowali. To było najważniejsze kryterium - spojrzeliśmy na filmik i „tak, bierzemy go” – dodaje pomysłodawczyni.

Podczas koncertu finałowego  w Jasielskim Domu Kultury wystąpiło 11 uczestników. Każdy z nich miał przypisany numer, na który po zakończonych prezentacjach  publiczność oddawała swój głos, decydując tym samym o zwycięstwie. 

Na scenie JDK  pojawił się szeroki wachlarz talentów, od wokalnego, przez instrumentalny, taneczny, akrobatyczny po recytatorski. Jako pierwszy wystąpił młody perkusista Michał Kuchta, po nim zaprezentowała się rozśpiewana nastolatka  Kamila Buglewicz. Jako trzeci, wiersz recytował Tymoteusz Łącki, natomiast Nikola Wątroba zabrała widzów w podróż po chmurach. Kolejny utalentowany młody człowiek, to ambitny gitarzysta Kacper Babiarz, który zagrał utwór Carlosa Santany. Po nim usłyszeliśmy uzdolnioną wokalistkę Wiktorię Ryznar, następnie podziwialiśmy popis gimnastyczny Liwii Gałuszki, recytację w wykonaniu Carmen Cyran i śpiew Zuzanny Gacek. Na zakończenie wystąpiła skrzypaczka Justyna Pięta, która kultywuje grę muzyki ludowej.  Finalistom towarzyszył zespół muzyczny pod kierownictwem Wojtka Nowickiego oraz tancerze przygotowani przez Katarzynę Koronę. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników odbyło się głosowanie, w wyniku którego statuetkę i tytuł Supertalenciaka zdobyła Liwia Gałuszka. - Jestem bardzo zaskoczona wygraną i bardzo się z niej cieszę. Ćwiczę od kilku miesięcy, przygotowywałam się z moim trenerem i choreografką – mówiła podekscytowana dziewięciolatka.  

Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. Dlatego też sala Jasielskiego Domu Kultury wypełniona była po same brzegi, a kiedy zabrzmiały pierwsze dźwięki, cała uwaga została skupiona na scenie. Fantastyczna gra świateł, muzyka, scenografia, kostiumy, talenciki - to wszystko złożyło się na wieczór pełen niezapomnianych wrażeń. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji, organizator zapowiada kolejną. I już zaprasza do udziału.

jdk

Napisany dnia: 30.04.2022, 08:32
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Siqy
dnia 30.04.2022, 16:07
Ocena
komentarza:
5
[Komentarz nie na temat]
@ Saul Goodman
dnia 30.04.2022, 16:39
Ocena
komentarza:
7
[Komentarz nie na temat]
@ łodyniec
dnia 01.05.2022, 04:17
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Wych. M. P.
dnia 30.04.2022, 16:46
Ocena
komentarza:
7
Liwia! Bardzo Ci gratuluję, cieszę się z Wami. Masz talent , rozwijaj go.
@ Master
dnia 01.05.2022, 07:18
Ocena
komentarza:
-13
Wydarzenie kulturalne na miarę tego upadającego miasta.
@ dragoness
dnia 02.05.2022, 11:59
Ocena
komentarza:
7
Proszę zorganizować lepsze.
@ Master
dnia 03.05.2022, 13:41
Ocena
komentarza:
-4
Nie mogę, bo to bez sensu.
Jak zorganizuję, to jak stwierdzisz, które jest lepsze, a które gorsze skoro sama nic nie organizowałaś więc według swojej filozofii nie masz prawa do krytyki i tak samo oceny pozytywnej?
@ Natural Born Leader
dnia 02.05.2022, 15:25
Ocena
komentarza:
6
Wydarzenie kulturalne na miarę mielizn popkultury i tego co w niej najgorsze - mam na mysli kopiowanie telewizyjnych talent show.
To w czym to miasto widzi kulturę zakrawa na kpinę.
Wystarczy popatrzeć na stypendystów.
Michał Szpak - człowiek znany z tego, że jest znany i przez 12 lat nie dorobił się repertuaru, oraz katuje kultowy utwór Niemena.
Marlena Szpak znana z tego, że jest jego siostra i koleżanką odpowiedzialnej za stypendia xDD
Po prostu cyrki, a zdolni uciekaja stąd na rowerach.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657