Strona główna

Pies został postrzelony z wiatrówki. Miał 15 śrutów w ciele

103
Napisany dnia: 16.02.2019, 08:00 , Tagi: Brak

W okolicy osiedla Żółków w Jaśle ktoś znęcał się nad pięcioletnim Tolkiem. Piesek miał w ciele aż 15 śrutów. Właściciele psa zgłosili tę sprawę na policję. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób doszło do postrzałów i kto jest za to odpowiedzialny.

fot. archiwum prywatne

Tolek był to pięcioletni piesek rasy mieszanej. W ostatnim czasie wiele wycierpiał. Właściciele zwierzęcia przez przypadek dowiedzieli się, że do ich czteronożnego przyjaciela ktoś celnie strzelił 15 razy z wiatrówki. Sprawa wyszła na jaw w momencie, kiedy Tolek został potrącony przez samochód na ul. Jana z Dukli w Jaśle. Miało to miejsce w środę 6 lutego. Ranny pies trafił do weterynarza, a o tym co się stało właściciele psa dowiedzieli się dopiero następnego dnia od sąsiadki. Mimo, iż zwierzę było zaczipowane nikt nie wpadł na pomysł, aby to sprawdzić. - Ostatnio sąsiadka poinformowała nas, że kiedy widziała Tolka ostatni raz to zauważyła, że pies był wystraszony i uciekał. Sądzimy, że osoba, która strzelała do niego jest z okolic ulic Nadbrzeżnej, Wodnej, św. Jana z Dukli, Młynarskiej i Wojska Polskiego. Przede wszystkim byliśmy w szoku, że ludzie mogą strzelać z wiatrówki do zwierzęcia. Nie mogę tego pojąć, jak ktoś mógł do psa strzelać – mówi Małgorzata Wachowicz, właścicielka psa.

fot. archiwum prywatne

Po tym, jak pies w ciężkim stanie trafił do lekarza weterynarii w Jaśle zostało mu wykonane zdjęcie rentgenowskie, aby ustalić, jakich obrażeń doznało zwierzę. Okazało się, że miał wybity staw biodrowy, połamaną w kilku miejscach miednicę. Przy okazji wyszło, że w ciele Tolka znajduje się 15 śrutów. - Zabraliśmy psa do weterynarza w Krośnie, gdyż nikt nie chciał się podjąć operacji miednicy. Na miejscu okazało się, że zwierzę miało jelita przesunięte w kierunku klatki piersiowej. Dowiedzieliśmy się również, że jego szanse na przeżycie są niewielkie, a czas oczekiwania na zabieg był bardzo długi. Nie chcieliśmy patrzeć już na cierpienie Tolka, dlatego zwierzę zostało uśpione – wyjaśnia pani Małgorzata.

Właściciele psa postanowili oddać sprawę na policję. Są przekonani, że osoba, która strzelała do Tolka z wiatrówki zrobiła to umyślnie. Chcą, aby zwyrodnialec, który wyrządził ich psu krzywdę poniósł karę. - Zawiadomienie w tej sprawie przyjęliśmy w minioną środę od właścicielki psa. Prowadzimy postępowanie pod kątem znęcania się nad zwierzęciem. Ustalamy winnego oraz w jaki sposób doszło do postrzałów – poinformował podkomisarz Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Borowy
dnia 16.02.2019, 08:17
Ocena
komentarza:
111
Nie pochwalam strzelania do psa. Ale Właściciele zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni zostać ukarani za puszczanie psa luzem. Stanowi to zagrożenie dla ludzi i samego psa jak widać
@ Adam
dnia 16.02.2019, 08:56
Ocena
komentarza:
22
Pies biegał wolno? Czy na posesji ktoś strzelał
@ Urzędnik Miasta i Kontroli Psów
dnia 16.02.2019, 09:34
Ocena
komentarza:
-13
Ooootuż TO ! Jednorazowa kara za puszczanie psa luzem to 5 tys zł. Pies miał 15 śrutów (5 x 15) co daje karę 75 tys złotych.
@ takie tam dywagacje
dnia 16.02.2019, 10:33
Ocena
komentarza:
4
A dlaczego 15 razy ? Ooootuż PIES po postrzeleniu śrutem biegał jak wściekły i był trudnym celem dla strzelającego stąd szanse na ponowne trafienie celu są znikome. Stąd wnioskuję iż pies biegał 15 razy luzem...
Istnieje jeszcze druga możliwość gdzie furiat przytrzymał psa noga i z bliskiej odległości wstrzelił mu 15 śrutów zupełnie jak to widzimy często gęsto w sensacyjnych filmach - tzw hitman.

No ale skoro właściciele przez dłuższy czas nie widzieli gwałtownego pogarszania się zdrowia psa to gwałtuję za opcją pierwszą.

Jeżeli zaś mamy do czynienia z opcją II (15 śrutów na raz) znaczy to tyle że w SPOŁECZEŃSTWIE mamy poważnego psychola i w przyszłości zadatek na seryjnego mordercę.

W każdym bądź razie to na dzień dobry trzy urzędy mają już do roboty: policja, urząd kontroli psów no i straż miejska która ma nie lada orzech do zgryzienia ustalić ile razy pies był luzem puszczany no i nałożyć stosowną kadę (5 albo 75 tys zł)
@ bhp
dnia 16.02.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
6
Odpowiedzi należy szukać w bajce Ignacego Krasickiego pt.Pies i zlodziej" pies szczekal na złodzieja,całą noc się trudzil .Obili go nazajutrz,że Pana obudził .Spał smacznie drugiej nocy zlodzieja nie czekal ,ten dom okradł.Obili go znowu za to,że nie szczekal"
Dosyć ogromny teren ujęto do rozpoznania od Nabrzeznej aż po Wojska Polskiego.A należało zawęzić do obrębu posesji.Na zdrowy rozsądek.Zwierze okaleczone zakrwawione kilkunastoma drutami wyje z bólu i cierpienia,a wedle informacji on sobie biegał.
@ Judgment Day
dnia 16.02.2019, 12:01
Ocena
komentarza:
3
15 śrutów i sobie biegał bo to był pies terminator.
@ obserwator
dnia 16.02.2019, 14:13
Ocena
komentarza:
21
Jeśli ktoś postrzelił psa to jak to możliwe że 15 dziur w ciele psa i właściciel przez cały czas nie zobaczył ani raz pokrwawionego psa? Żeby 15 razy trafić uciekającego psa to trzeba go mieć zamkniętego w klatce 1x1 albo na krótkim łańcuchu. Sprawa śmierdzi od samego początku. Nie usypia się kochanego pupilka gdy się nim człowiek opiekuje cały czas.
@ Jaa
dnia 17.02.2019, 12:25
Ocena
komentarza:
12
Wyznaczyć nagrodę za pomoc w znalezieniu winnego i może się uda .
I szukać w najbliższym sąsiedztwie,bo pies głupi nie jest i drugi raz by nie poszedł tam gdzie raz dostał.A 15 razy to winny jest blisko właścicieli psa.
@ Jaa
dnia 17.02.2019, 18:19
Ocena
komentarza:
1
Nagrodę nich funduje właściciel psa bo kto inny ?
@ Kościuszki
dnia 18.02.2019, 06:50
Ocena
komentarza:
2
Sytuacji że pies biega luzem jest w Jaśle więcej. Na Kościuszki mieszka pani Nina która regularnie puszcza psa samego. Do mnie kiedyś skakał z warczeniem, przy mnie pogryzł małego pieska. Wszyscy to wiedzą i nic. A policja naprzeciwko.
@ Sygnalista to kapuś
dnia 18.02.2019, 10:24
Ocena
komentarza:
-3
Notuj wszystko i nagrywaj skrupulatnie i skrzętnie. Donoś jak zbierzesz materiały. Dostaniesz medal i awans w sekcji kapusiów.
@ kulturalny mariusz zawisza
dnia 18.02.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
0
wszystko obserwuj
@ kulturalny mariusz zawisza
dnia 18.02.2019, 11:01
Ocena
komentarza:
0
ja widze pana burmistrza posłem z tej swojej nowej partii z jasła niech pan o tym pomyśli albo paniom burmistrz widze jako paniom poseł
@ dragoness
dnia 18.02.2019, 11:07
Ocena
komentarza:
6
W porządku panie "sygnalista to kapuś". Jak zobaczę, że ktoś spuszcza ci łomot i okrada, to, jak przystało na prawdziwego Polaka-patriotę, odwrócę się i odejdę. Przecież zawiadomienie o przestępstwie to donosicielstwo, prawda?
@ Lesniak
dnia 16.02.2019, 08:27
Ocena
komentarza:
9
Pewnie ujadal gościowi pod oknem
@ Herkules
dnia 16.02.2019, 08:57
Ocena
komentarza:
19
Zwyrodnialce kupują wiatrówki istrzelają do psów kotów i ptaków.
@ ATOZ PATOZ HANIMALS
dnia 16.02.2019, 11:03
Ocena
komentarza:
5
a do jeży , a do ryjówków ,a do bobrów - co z nimi i dlaczego ich pominąłeś ?
@ legalny i uczciwy
dnia 20.02.2019, 10:02
Ocena
komentarza:
1
Zwyrodnialce do zwierząt,normalni ludzie do tarczy czy puszek z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wielokrotny ostrzał ? Obawiam się,że nie: zdjęcie RTG wskazuje,że pies oberwał z jednej strony i chyba z bliska ! (Chyba,że te zdjęcie nie zawierają wszystkiego). Dlaczego ? Różne kąty ułożenia śrutu w ciele – ale ten sam kierunek strzelania.Dostępne zdjęcia nie wskazują,by pies się odwracał. Stąd oczywisty wniosek: ktoś tego psa przywiązał i ostrzelał lub strzelał z bliska do psa uwięzionego w inny sposób. Inaczej pies by uciekł. To była chyba próba egzekucji.Użyty śrut wyklucza moim zdaniem większość tańszych wiatrówek krótkich i CO2 – obstawiam wiatrówkę łamaną długą typu „strzelba” (może oczywiście być inaczej).Te wiatrówki mają większą energię (ale wciąż są ustawowo poniżej 17J), co ważniejsze to zwykle JEDNOSTRZAŁOWCE bez magazynka.Co to oznacza ? Prawdopodobnie strzelający (zakładając,że to nie kobieta) przeładowywał wiatrówkę. A pies nie uciekł w międzyczasie...

Patrząc na okoliczności – właściciel nie zauważa,że pies ma aż 15 postrzałów (Nawet jeden postrzał przy najmniejszym kal 4,5mm jest nie do zignorowania) a potem pies "wpada pod samochód",więc na miejscu policmajstrów byłbym za gruntownym przeszukaniem u właścicieli pieska bo to pierwsze co się nasuwa.

Niezależnie zaś od tego kto jest winny ostrzelania psa – właścicielom należy się solidna wielotysięczna kara za puszczanie psa samopas poza posesją.
@ legalny i uczciwy
dnia 20.02.2019, 10:55
Ocena
komentarza:
0
Poprawka: 4 trafienia wg Jasielskiego gabinetu weterynaryjnego. To już mniej niż 15 ale nadal reszta moich wniosków pozostaje bliska poprawności.

Przy 4 śrucinach mniejsze jest prawdopodobieństwo próby celowej egzekucji na psie i większe jest prawdopodobieństwo ostrzelania go przez „osoby trzecie”. Cała reszta mojej oceny sytuacji - bez zmian. Pociski wbiły się z tej samej strony,a przypuszczalna wiatrówka jaka mogła zostać do tego użyta musi być każdorazowo przeładowana.

Mam nadzieję,że winną osobę prędko dorwie Policja. Są w tym powiecie osoby które wiatrówek nie używają do tak zwyrodniałych celów i ja np. nie zamierzam się przez zwyrodnialców tłumaczyć i być ciągany po komisariatach za nieszkodliwe sportowe hobby praktykowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa „bo ktoś coś podejrzewa...” czy ktoś (np. sąsiad) coś sobie upier...li w głowie.
@ Xxx
dnia 16.02.2019, 09:08
Ocena
komentarza:
49
Popieram komentarz Adama i Borowego bardzo sluszne uwagi.Pies ma byc na posesji właściciela i koniec , a tu prosze pies sie błąka po tak ruchliwej drodze auta go potracają a wlasciciele o tym nie wiedza tak to bynajmniej mozna zrozumiec,
@ cyberchłop
dnia 16.02.2019, 11:26
Ocena
komentarza:
-8
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ strary
dnia 16.02.2019, 09:25
Ocena
komentarza:
36
właściciel pieska powinien ponieść także kare za brak nadzoru nad swoim pupilem który błąkał się samowolnie po ulicy wpadając pod samochód a idiota z wiatrówka raczej nie strzelał do psa pod domem właściciela.
@ dr Hulda Clark
dnia 16.02.2019, 09:27
Ocena
komentarza:
-16
Na szczęście nie trzymam zwierząt w domu ani koło domu. Zwierzęta przenoszą ciężkie choroby które obecna "medycyna" nazywa min. rakiem. Wiele religii na świecie zakazuje trzymania zwierząt w domu a nawet ich brutalnie traktuje. Chcesz być zdrowy, szczęśliwy i mądry nie trzymaj zwierząt w domu.
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 10:47
Ocena
komentarza:
14
Nie masz zwierząt, ale coś zdrowo wyprało ci mózg.
@ pieski floreski
dnia 16.02.2019, 12:05
Ocena
komentarza:
1
[komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 12:23
Ocena
komentarza:
5
Wystarczy myć ręce, brudaski. A pani Clark, która znalazła lekarstwo na wszystkie nowotwory, zmarła na... szpiczaka. Zabawne, nie?
@ ksiądz Mateusz
dnia 16.02.2019, 13:27
Ocena
komentarza:
8
Do Huldy Clark Raka powoduje m.in. niezdrowa żywność ,a konkretnie chemia, która jest do niej na potęgę ładowana, a nie zwierzęta. Raka możesz mieć wdychając to smrodliwe powietrze, które ludzie na potęgę zanieczyszczając paląc śmieciami w domu. Ludzi którzy znęcają się nad zwierzętami powinno się utylizować.
@ .
dnia 16.02.2019, 13:35
Ocena
komentarza:
0
Ksieciu trochę prawdy znasz ale poznaj drugą stronę medalu i uwierz że pasożyty są wśród nas. Chcesz dowodów ? Wystarczy że pooglądasz na YouTube kanał Pani Pauliny Jodestol. Tak że dalej SILNO podtrzymuję iż pasożyty przenoszone przez min. psy, koty i inne zwierzęta z którymi człowiek może mieć styczność. Pooglądaj sobie to się zdziwisz. Pani Paulina jest PRAKTYKIEM i wszystkie materiały które przedstawia pochodzą z jej prac badawczo-naukowych. Ten kto mądry wyciągnie wnioski a ten co wierzy mediom głównego ścieku to i tak nic nie pomoże.
@ ostatni sprawiedliwy
dnia 18.02.2019, 10:26
Ocena
komentarza:
0
To nie szczerość - to głupota.

Jesteś taka jak cie widzą inni.
@ Polak
dnia 18.02.2019, 23:13
Ocena
komentarza:
2
Większość z tutaj komentujących posiada niższe IQ niż te czworonogi...ze wszystkim można sobie poradzić, wystarczy odpowiednia higiena zarówno u psa jak i właściciela..
I jeśli ktoś ma choć troszkę poukładane w głowie, to sprząta po swoim psie, w jakich my czasach żyjemy, że ktoś stolec komuś pod oknem zostawia...ludzie ,trochę kultury.
@ P.
dnia 16.02.2019, 09:33
Ocena
komentarza:
3
A gdzie jest OTOZ Animals Inspektorat Jasło? Dalej wypisują łzawe komentarze na FB, czy wyjechali wreszcie na interwencje?
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 10:49
Ocena
komentarza:
1
Jeżdżą na interwencje częściej niż myślisz.
@ .
dnia 16.02.2019, 13:44
Ocena
komentarza:
1
Panią dr Huldę Clark otruła mafia farmaceutyczna którą tak zaciekle bronisz. Poza tym powtarzasz brednie powtarzane w mediach głównego ścieku. Wszak wiadomo nie liczą się prawda tylko fakty medialne. A wiadomo kto "mediami" steruje.
@ l
dnia 16.02.2019, 14:02
Ocena
komentarza:
-1
Nie spłycaj tematu skarbeńku bo tu o życie ludzkie chodzi i o to by ludzie wiedzieli w końcu prawdę. Ja wiem że podświadomie to ci się "szpice" marzą i na taki byś chciała ale nie o tym mowa. A mowa o tym że psy, koty i inne promowane w mediach głównego ścieku przyczyniają się do poważnego ludzkiego nieszczęścia.
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 14:03
Ocena
komentarza:
7
Nie tak się przyczyniają, jak ludzka głupota i naiwność. Cokolwiek byśmy nie pisali, ten kto strzelał do psa, to zwykłe bydle. A właściciele skrajnie nieodpowiedzialni.
@ Jędrzej Juda
dnia 16.02.2019, 14:18
Ocena
komentarza:
-10
Ludzka głupota w tym przypadku polega na samym FAKCIE trzymania psa czy kota.
@ do @
dnia 19.02.2019, 07:35
Ocena
komentarza:
2
Masz psa kota czy inne zwierzatko w domku bloku niech zalatwia sie na miejscu zamieszkania widzial kto zeby konie do parku wyprowadzali opowiadal mi chodowca jak wyposcil konia w parku w krzakach to dostal mandat swinia krowa koza baran to zwierzeta udomowione i co na smycz i do parku albo puscic samopas tej pani co najwiecej ma do powiedzenia .Masz zwierzaka to trzymaj go sobie tylko w bloku sasiada moze to w ku... zloscic jego skomle
nie mialczenie i smrod na klatce. Mieszkam na wsi na szczescie nie polecialem na darmoche do miasta to i spokoj i madrych ludzi mam wokol .
@ sprzątaczka
dnia 16.02.2019, 09:39
Ocena
komentarza:
43
Za każdego psa biegającego poza ogrodzeniem posesji oraz tego sra.cego na chodniku, skwerku przed blokami itd. odpowiada jego właściciel. W większości obserwowanych zachowań właścicieli czworonogów, to im własnie należałaby się solidna porcja śrutów w doope!!!
@ cyberchłop
dnia 16.02.2019, 11:23
Ocena
komentarza:
16
oj należałoby się , ale ale to i tak nie tlumaczy znęcania się nad zwierzęciem
@ czarny
dnia 17.02.2019, 13:27
Ocena
komentarza:
8
Hehe Dobrze powiedziane.
@ Telewizja KŁAMIE !
dnia 16.02.2019, 12:23
Ocena
komentarza:
-5
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 12:24
Ocena
komentarza:
1
Biedny człowiek...
@ Stare mądrości
dnia 16.02.2019, 13:20
Ocena
komentarza:
1
Każdy zna powiedzenie"Goi się jak po psie",prawdą jest,że pies wyliże ranę i goi się natychmiast.Może ich ślina zawiera coś specyficznego.Zaś koty wyciągają choroby,kładąc się na człowieku w miejscu,w którym rozwija się choroba,a osoba jeszcze nic nie odczuwa.Proszę zwrócić uwagę,że koty kładą się w pobliżu odbiorników promieniujących.One pomagają ludziom w eliminowaniu groźnego promieniowania,np.TV.Jaja pasożytów są w ziemi,po kale zwierząt,dlatego należy myć ręce/szarym mydłem!/
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 13:56
Ocena
komentarza:
1
Rozumiem, że nie dbałbyś o psa, nie odrobaczałbyś regularnie, ryzykując zakażenie? Cóż... każdy ma jakieś hobby.
@ to jest realne
dnia 16.02.2019, 14:06
Ocena
komentarza:
-2
Tasiemiec składa jednorazowo do kilku milionów jaj które mogą podróżować na drobinkach kurzu. A to tylko jeden z wielu pasożytów które przenoszą psy, koty i inne. Wystarczy że kupa psa sąsiada przykleiła ci się do butów i depłaś se na dywan w mieszkaniu, a potem oglądając hamerykański na kinie HD przytulisz się buźką do dywanu.
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 14:17
Ocena
komentarza:
1
Podróżują na drobinkach kurzu... nie boisz się, że połkniesz taka drobinkę jak wyjdziesz z domu? I miałeś w ogólę w szkole biologię? https://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/tasiemiec-uzbrojony-nieuzbrojony-i-bablowcowy-objawy-i-leczenie/hh38sn
@ hycel do gośki
dnia 16.02.2019, 16:20
Ocena
komentarza:
45
cyt: Sprawa wyszła na jaw w momencie, kiedy Tolek został potrącony przez samochód na ul. Jana z Dukli w Jaśle. Miało to miejsce w środę 6 lutego. Ranny pies trafił do weterynarza, a o tym co się stało właściciele psa dowiedzieli się dopiero następnego dnia od sąsiadki.


strasznie się pani zamartwia losem Tolka a o jego wypadku dowiaduje sie pani dzień po?
czyli raczej nie obchodziło panią czy piesek jest w domu lub obejściu,czy dostał jedzenie,czy żyje?

podejrzewam że odwraca pani kota ogonem szukając winnych postrzału Tolka żeby odwrócić uwagę od kolizji z samochodem...

powinna pani jako właściciel i opiekun Tolka zostać ukarana mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu i tyle w temacie
@ :)
dnia 16.02.2019, 16:58
Ocena
komentarza:
24
Pies ma być w zagrodzie właściciela, a nie wałęsać po osiedlu i straszyć dzieciaki. Mam traumę z dzieciństwa jak mnie kundle goniły.
Właścieciel powinien dostać po d...
Ten piestek po zdjęciach patrząc to niezłe bydle było.
@ Biedny Tolek
dnia 19.02.2019, 17:56
Ocena
komentarza:
0
Tolek lubił szkołę i dzieciaki,odprowadzał dzieci ze szkoły do domu i był ich ulubieńcem.Przykry los go spotkał..gdyby nie to strzelanie do niego,nie zachowywał by się w ten sposób,że bezwiednie biegał.Stracił zaufanie do ludzi.
@ jurciu
dnia 16.02.2019, 17:55
Ocena
komentarza:
7
Widzałem Tolka na Majscowej jak gonił suczkę w kierunku Zarzecza
@ Mikki
dnia 17.02.2019, 00:23
Ocena
komentarza:
2
Znaczy się molestował ją? Należało niezwłocznie poinformować lokalnych kulsonów o zaistniałym zdarzeniu. Takie rzeczy to tylko w Majscowej albo Zarzeczu. Patologia!
@ Ac
dnia 16.02.2019, 19:12
Ocena
komentarza:
8
Co zrobić ? Pytam sąsiada który ma groźnego dużego psa ,czy nie boisz sie puszczać go tak luzem przecież dzieci biegają po ulicy nie tylko moje ale inne też to koleś odparł żeby bawiły sie za ogrodzeniem bo pies musi mieć wolność.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 16.02.2019, 20:12
Ocena
komentarza:
15
Skoro pies musi mieć wolność - to należy ją ograniczyć właścicielowi...
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 16.02.2019, 19:49
Ocena
komentarza:
10
Nie pochwalam takich występków ale w tym kraju jest wiele innych pierwszoplanowych spraw dotyczących nie mniej bolesnego znęcania się nad ludźmi [nie tylko fizycznego ale psychicznego, czy intelektualnego przez tych którzy otrzymują ze wspólnego budżetu pieniądze, aby właśnie takim osobom służyć" Ale cóż to są tematy tabu i co raz częściej widać, że więcej dba się o prawa zwierząt jak o prawa człowieka...
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 19:56
Ocena
komentarza:
8
Stosunek do zwierząt jest miarą naszego człowieczeństwa. Reagowanie na czyjąkolwiek krzywdę jest ważne, nieistotne czy to człowiek, czy zwierze.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 16.02.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
1
Pisze pani o zasadach, a neguje poznanie faktów - zaiste umrze pani nie tyko zdrowsza nie zajmując się tym [jak to sama określiła] - i przypuszczam jeszcze, że pozostanie wiecznie żywa jak wódz oktiabrowskiej rewolucji...
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 20:22
Ocena
komentarza:
0
Domniemywam, że pańska aktywność w temacie nierówności społecznych jest jedynie werbalna. Na inną nie ma pan czasu, dopasowując swoje teorie do wszystkich tematów na forum. A może czas poświęcić choć ułamek energii na odmianę swojej sytuacji? I zabawne, jak wyznając komunistyczne poglądy na temat podziału dóbr, zarzuca pan innym leninowskie ciągoty.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 16.02.2019, 20:36
Ocena
komentarza:
6
Droga pani praca jest mierzona efektami i za to należny się faktyczna zapłata nie za tytuły, czy posiadówki nieprzynoszące efektów, Konieczne jest zapewnienie przez rządzących takiej polityki gospodarczej aby zapłata te efekty wystarczała na godne życie, to jest mój stały pogląd co do podziału dóbr...a co do ewentualnych zarzutów to wiecznie żywe idee mogą być różne...
@ Do Chore Państwo
dnia 16.02.2019, 23:12
Ocena
komentarza:
11
Święta Prawda i Pana słowa przytaczają naszą smutną rzeczywistość.Cóż,tak bywa,pies w salonach,a bliska osoba w blaszaku w zimie przebywa,umiera i obcy interesują się,dlaczego "pogardzanej"nie ma?Też tak bywa,że za oddaną,sumienną pracę karze się pracownika,twierdząc,iż nadgorliwość nie jest dobra-lepiej nagrody przyznawać leserom,dla własnych interesów.
@ Marcin
dnia 16.02.2019, 20:05
Ocena
komentarza:
5
Jakie trzeba mieć szambo we łbie, żeby strzelać do psiaka?!
@ widziałem
dnia 16.02.2019, 21:26
Ocena
komentarza:
9
w Brzyskach też jest psychol co strzela z wiatrówki do psa sąsiadki, zresztą do innych zwierząt też
@ dragoness
dnia 16.02.2019, 21:50
Ocena
komentarza:
9
Zgłoszone na policję?
@ ona
dnia 20.02.2019, 09:41
Ocena
komentarza:
1
W Opaciu to samo. 2 uczniow gimnazjum ma wiatrowki i strzela z nich do zwierzat i ptakow. A w niedziele ministrant sluzy do mszy.
@ legalny i uczciwy
dnia 20.02.2019, 11:15
Ocena
komentarza:
1
Jeśli ten z Brzysk strzela z prawdziwej wiatrówki to pies czy inne zwierzęta by były ranne. Zgłosić debili na policję a w przypadku gimbusów – wystarczy i rodzinie. No chyba,że to odpustowy „pistolet” – większość z was ani prawdziwej wiatrówki ani karabinu na oczy nie widziała i nie zobaczy aż wam je ruscy do głowy przystawią... Konieczne jest potwierdzenie. Plastikowe „śruciny” i brak poranionych zwierząt to raczej pistolet odpustowy – zgłaszasz znęcanie się nad zwierzętami Policji albo rodzicom by pasem przetrzepali. Martwe albo poranione zwierzęta i pistolet wyglądający podobnie do PRAWDZIWEJ broni – to pewnie wiatrówka i znęcanie się z jej użyciem na zwierzętach – Policja. Ale… coś nie chce mi się wierzyć w GIMNAZJALISTÓW (12-15 lat !) z wiatrówkami łażącymi po wsi. Zbyt wielu ludziom u nas na widok czegokolwiek co przypomina broń odp...la tryb konfidenta/TW.
@ Lajkujacy
dnia 16.02.2019, 22:38
Ocena
komentarza:
8
Po raz kolejny nie działa plusowanie niektórych komentarzy...dziwne
@ bam
dnia 16.02.2019, 23:56
Ocena
komentarza:
5
patole z Jasła
@ Asiula
dnia 17.02.2019, 07:14
Ocena
komentarza:
7
Nie wiecie ze najciemniej pod latarnia znajac zycie bedzie to ktorys z sasiadow badz sam wlasciciel co za zwyrodnialce ale ze wlascicielka nie zauwazyla dziur chyba ze mial siersc dluga ale krew to nie dawali mu jedzenia nie chodzili do niego
@ Wolne Media = Wspólne Media !
dnia 17.02.2019, 10:07
Ocena
komentarza:
3
Tytuł powinien brzmieć "Pies dostał 15 śrutów z wiatrówki" zamiast używać negatywnego słowa "postrzelony" wszak nie wiadomo czy NWO nie wszczepiło mu 15 czipów. Na świecie ludzie widują dziwne obiekty latające. To nie jest film sciene-fiction drodzy mili gdyż znana mi osoba widziała takie świetliste koła nad lasem w powiecie naszym jasielskim. Zdecydowanie trzeba tu brać powyższą obcję pod uwagę aby rozwiązać kwestię jednego psa. Uważam że takie tematy - tzn niosące ładunek negatywny obleczone strachem NIE POWINNY być TRANSMITOWANE w mediach głównego ścieku. Przestańcie NAS CIĄGLE epatować strachem, przemocą itp negatywnymi EMOCJAMI. Ludzie do ku*** nędzy czy Wam już mózg odebrało?! Gdzie nie włączysz to na każdym kroku NON stop wypadki, zabójstwa, kataklizmy, SEX i długo by tu wyliczać TONY UMYSŁOWEGO BADZIEWIA ! . A CO TO MY ludzie nie potrafimy tworzyć coś DOBREGO ? I o tym powinno się mówić - O DOBRYCH RZECZACH które nas z dnia na dzień budują i ulepszają i łączą. Dzięki którym stajemy się lepsi ? Tzn mniej pracujemy gdyż za nas ciężką robotę odwala technika, a nie my sami. Zastanówcie się PO CO nam sklepy skoro mamy tylę ziemi że możemy sobie wytwarzać żywność bardzo wysokiej jakości, bez SETEK MILIONÓW TON śmieci ! Zastanówcie się czy nie lepiej się SKRZYKNĄĆ RAZEM i działać wspólnie. Pozdrawiam Was RODACY !
@ dragoness
dnia 17.02.2019, 11:39
Ocena
komentarza:
-4
"Dostał"? Na tacy pewnie? Reszty nie skomentuję.
@ Maggi
dnia 17.02.2019, 16:47
Ocena
komentarza:
2
Ukarać właściciela!
@ Kierowca 8I0
dnia 17.02.2019, 17:42
Ocena
komentarza:
1
Są ludzie, którzy gdy dostają do ręki narzędzie mordu, nawet wiatrówkę
wyzwala się w nich odruch mordercy nawet już w młodym wieku.
Takich ludzi trzeba rejestrować, mieć pod obserwacją i odgradzać od społeczeństwa.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 17.02.2019, 18:14
Ocena
komentarza:
1
Ostatnio popularnym i bardziej tragicznym narzędziem mordu [jak to określiłeś] stała się kierownica...-i jakoś tych odruchów mordercy w najbliższej okolicy nie widać, ale to nie moja dziedzina więc podaj na czym Twoja teza jest oparta "Kierowco"...
@ @........
dnia 17.02.2019, 18:35
Ocena
komentarza:
12
Pies powinien mieć bude i kojec, sam miałem dużego psa 13 lat i on mi się do domu nie pchał ani ja też do budy mu nie wchodziłem. Człowieka traktuje się na równi ze zwierzęciem i to dobrze bo człowiek pochodzi od małpy tylko z małą różnicą bo małpa ma ogon z tyłu a człowiek z przodu. Lubie pieski ale mają być na uwięzi a nie biegać po ulicy, kiedyś sam miałem kolizje z psem i uszkodził mi samochód i musiałem sam pokryć straty. Skoro ktoś ma psa i nim sie nie opiekuje tylko biega i sr...a gdzie chce to mu do[...] taką kare żeby się opamiętał bo nikt sobie nie życzy żeby komu pogryzł dziecko. Trzeba być bardzo chamowatym żeby się nie opiekowac pieskiem i nie wiedziec gdzie on przebywa
@ dr Kent Hovind
dnia 18.02.2019, 10:42
Ocena
komentarza:
-1
Człowiek nie pochodzi od małpy tylko od Boga i w takiej formie OD SAMEGO POCZĄTKU przebywa na ziemi. Teoria ewolucji to bajka dla ubogich umysłowo.
@ dragoness
dnia 22.02.2019, 08:06
Ocena
komentarza:
0
No to Bogu coś nie wyszło. A wszystkich wierzących w Adama i Ewę nie powinny dziwić wszelakie dewiacje będące prawdopodobnie efektem chowu wsobnego. To ja już wolę być normalna i mieć z małpą wspólnego przodka.
@ Anna
dnia 17.02.2019, 23:02
Ocena
komentarza:
1
Znaleźć zwyrodnialca,co strzelał do zwierzęcia i surowo ukarać tą ludzką kanalię. Zwierzęta są tysiąc razy lepsze od ludzi.
@ dragoness
dnia 18.02.2019, 00:18
Ocena
komentarza:
5
Ukarać właścicieli za wypuszczanie psa.
@ dogłębnie kochająca pieski
dnia 18.02.2019, 10:29
Ocena
komentarza:
0
Tylko uważaj żeby w czasie zabawy piesio się nie zaklinował, bo jak przyjedzie ambulans to będzie skucha na całe miasto.
@ ona
dnia 20.02.2019, 09:46
Ocena
komentarza:
1
Ukarac i wlascicieli psa chodzacych luzem po ulicy, ale tez tego, ktory do niego strzelal
@ ludwik
dnia 18.02.2019, 07:44
Ocena
komentarza:
-1
Pies też człowiek i pobiegać czasem musi. Znając psi charakter twierdzę, iż poza swoim obejściem na pewno nie był agresywny. Natura zapewne zawiodła go do suczki mającej ruję i tam należy szukać strzelca śrutowego.
@ hycel
dnia 18.02.2019, 08:04
Ocena
komentarza:
0
To ten cały tolek był głupi, że po pierwszym strzale siedział i czekał na następne śruty. Sam sobie winien.
A tak na poważnie to nie były strzały z wiatrówki. Po pierwszym strzale uciekł by do domu i właściciel tolka by zauważył, że jest ranny. To był jeden strzał cienkim śrutem. Gdyby był grubszy już by tolek nie żył. A tak to ktoś spartaczył robotę.
@ dogłębnie kochająca pieski
dnia 18.02.2019, 10:33
Ocena
komentarza:
0
Może miał broń automatyczną strzelającą seriami. Wystrzelił 30 dostał 15 śrucików...
@ ja
dnia 18.02.2019, 09:57
Ocena
komentarza:
4
Do czasu az mieszkalem w Polsce bardzo duzo strzelalem z wiatrowki. Uczestniczylem w zawodach, mozna powiedziec ze zajmowalem sie tym polprofesjonalnie. Strzelanie z broni pneumatycznej do zwierzat w naszym srodowisku jest uznawane za jeden z najwiekszych grzechow i jest niedopuszczalne. Istnieje taka mozliwosc ze jesli pies biegal luzem po wiosce co tez jest w moim mniemaniu nedopuszczalne i karalne!!! mogl zostac trafiony przypadkowo ale nie 15 razy. Nic nie usprawiedliwia tego zwyrodnialca ale wslasciciel psa powinien dostac zasluzona kare za nieupilnowanie pupila!
@ Ania psia dziurka
dnia 18.02.2019, 10:36
Ocena
komentarza:
0
Przecież rodzina myślała że mu nic nie jest albo że śruty to zwykłe kleszcze. Śledztwo zacząłbym od nich w głębokich lochach ministerstwa miłości trzeba ich przesłuchać koniecznie.
@ serenere
dnia 18.02.2019, 10:55
Ocena
komentarza:
1
Sam bym poszczelal do takiego zwyrodnialca co mu wine bedny pies.
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 18.02.2019, 12:05
Ocena
komentarza:
-2
Ej a może pies przechodził koło wiatrówki która stała gdzieś w kącie. Przewrócił ją, a ta nieszczęśliwie wystrzeliła 15 śrutów po czym zasnął nie krwawiąc nic a nic niczym znieczulony morfiną tak że właściciel drugiego dnia nic nie zauważył.

Nie wierz w cuda, polegaj na nich !
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 18.02.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
0
A może to było polowanie i jakiś "myśliwy" załadował dwururkę śrutem od wiatrówek pomylił pieska z dzikiem podobnie jak na "Kargulach" i jednym patronem zrobił takie spustoszenie...???
@ ORMO
dnia 18.02.2019, 16:46
Ocena
komentarza:
2
Ukarać surowo wlaścicieli którzy nie trzymają psa na uwięzi , karą chłosty 25 batów na do...pe, bo pieski biegają na wolności i obsry...wają chodniki a potem dzieciaki idąc do szkoły niechćący wejdzie w tą mine śmierdzącą i śmierdzi w szkole.
@ marta
dnia 18.02.2019, 17:01
Ocena
komentarza:
2
co to za wlasciciele jak nie widza rannego psa, na pewno zachowywal sie inaczej,
pies tez nie powinien biegac luzem
a ten co strzelal powinien dostac 10 000zl kary, nauczyliby sie debile nie krzywdzic zwierzat!!!
@ toodi
dnia 18.02.2019, 19:35
Ocena
komentarza:
2
ciekawe jakby ten pieseł czyjs pogryzł na posesji córke i syna ???
@ toodi
dnia 18.02.2019, 20:09
Ocena
komentarza:
1
jesli taki pupil wszedł mi na pososje i był agresywny poniewaz mój pupil był w kojcu i suczka to bardziej stanowczo bym zearagował zeby dbac o siebie i domowników łacznie ze zwierzetami
@ Tutufrutu
dnia 18.02.2019, 21:26
Ocena
komentarza:
5
To jakies bydle nie człowiek

To jakies bydle nie człowiek.
@ Gabinet Animal
dnia 19.02.2019, 00:45
Ocena
komentarza:
7
W związku z tym, że w powyższym artykule dt. psa Tolka pojawiło się wiele nieścisłości , a zwłaszcza podano błędne informacje zarówno na temat postępowania jak też zaprezentowanych zdjęć rentgenowskich , które zostały wykonane w naszym gabinecie, czujemy się zobowiązani je wyjaśnić :
1) Na wykonanych przez nas zdjęciach rtg stwierdziliśmy 4 śruty, a nie 15 jak tutaj podano twierdząc, że taką liczbę ustalono w gabinecie weterynaryjnym w Jaśle (w artykule wykorzystaliście Państwo tylko fotografie zdjęć rtg, a nie oryginały- stąd słaba ich jakość) Kolorowe zaznaczenia na zamieszczonych w artykule zdjęciach nigdy nie były wykonane przez naszych lekarzy, tylko przez osoby trzecie, nie związane z naszym gabinetem. Stąd część oznaczeń jest błędna i pokazuje zamiast rzekomych śrutów, normalne struktury anatomiczne budowy kończyny psa np. trzeszczka Vesala. Wyjaśnienie tej kwestii jest dla nas szczególnie ważne.

2) Po drugie zwierzę trafiło do nas – w wyniku zgłoszenia z powodu wypadku samochodowego jako tymczasowo bezpańskie i było w ciężkim stanie. Walka o jego życie trwała ponad dwie godziny. Trudno w taki momencie nawet wyobrazić sobie, żeby ktoś miał się skupiać na szukaniu właściciela, co Państwo zarzucacie w swoim artykule, zamiast na udzielaniu niezbędnej , natychmiastowej pomocy cierpiącemu i umierającemu zwierzęciu. Po ustabilizowaniu funkcji życiowych, co miało miejsce około 21.00 podjęliśmy próbę ustalenia ewentualnego właściciela. Ponieważ zwierzę jako tymczasowo bezpańskie, znajdowało się pod opieką Miasta Jasła , informacje o ustaleniach musieliśmy przekazać do Urzędu Miasta Jasła, który jak wiadomo jest nieczynny o 21.00. Dlatego dalsze postępowanie było możliwe dopiero na drugi dzień. Niemniej, mimo, że w takich sytuacjach (kiedy zwierzę jest pod opieką miasta) poinformowanie ustalonego właściciela nie należy do naszych obowiązków tylko miasta, staraliśmy się mimo późnej pory przekazać informację przez sąsiadów właściciela, ponieważ do niego samego nie mieliśmy kontaktu.

3) Po trzecie: jak podano w artykule, pies uległ wypadkowi, wynikiem którego było widoczne na zamieszczonych przez Państwa zdjęciach: zwichnięcie stawu biodrowego i liczne złamania miednicy. Przedstawiliśmy właścicielowi ewentualny plan dalszego, możliwego postępowania i sposób w jaki może przebiegać leczenie, a także rekonwalescencja i jakie niesie problemy. Zawsze informujemy, że tego typu zwichnięcia stawu biodrowego można zreponować jedynie do 24 godzin od urazu i że wykonujemy to często w naszym gabinecie. Czas ma tu ogromne znaczenie, ponieważ po jego upływie nastawianie nie przyniesie już efektu i pozostaje zabieg chirurgiczny. Po takim zabiegu okres rekonwalescencji trwa kilka tygodni , kiedy zwierzę czworonożne porusza się tylko na trzech kończynach. Problem w tym, że w tym przypadku zwierzę miało już, nie jak podano w artykule cztery, a trzy kończyny, w wyniku wcześniejszego wypadku. Zwierzę, któremu pozostaje dwie zdrowe kończyny, będzie przez jakiś czas leżące. Jeżeli chodzi o złamania miednicy, to należy podkreślić, że często tego typu urazy u zwierząt poddaje się z dużym powodzeniem leczeniu zachowawczemu. Natomiast jest możliwość leczenia poprzez zastosowanie płyt ortopedycznych stabilizujących to złamanie w lecznicy weterynaryjnej w Gorlicach.
Ostateczną decyzję o dalszym postępowaniu ze zwierzęciem podejmuje właściciel i na te kwestie nie mamy wpływu.
Powyższe wyjaśnienia, nie oznaczają, absolutnie że umniejszmy problem strzelania do zwierząt. Uważamy, że czyn taki jest niedopuszczalny. Ale nie możemy przejść obojętnie nad niewłaściwym przedstawieniem sytuacji, rzutującym na ocenę naszej pracy.
W przypadku innych wątpliwości , w zakresie w jakim będzie to możliwe, chętnie udzielimy dalszych wyjaśnień.
@ Wienio
dnia 19.02.2019, 14:47
Ocena
komentarza:
0
Ciekawe czy ktoś kontroluje to zwierze czy leży gdzieś w stodole w męczarniach.
@ dragoness
dnia 19.02.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
1
To zwierze zostało uśpione.
@ polak
dnia 21.02.2019, 10:55
Ocena
komentarza:
1
Az 15 strzalow zwierze nie miało jak uciec to musiało trwac sporo czasu później moglo biegac wystraszone i wpaść pod samochod lub ktos przez dluzszy czas strzelal do zamkniętego psa który nie miał jak uciec moze gdy był na lancuchu przy budzie lub biegal po ogrodzie. Celuje się w glowe tylko wtedy trzeba sprzatac mam wiatrowke lamana na kazde przeladowanie i przycelowanie trzeba minimum kilka sekund na zdjęciu widać sruty typu grzybka to trwalo dużo czasu ktoś znecal się nad tym psem
@ polak
dnia 21.02.2019, 12:42
Ocena
komentarza:
1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105