Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Pieśni Wysockiego i Okudżawy w JDK

0

Piątkowy wieczór (2 lipca br.), upłynął w Jasielskim Domu Kultury pod znakiem znakomitej poezji i pięknych ballad. Na koncert „Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki - dwaj najwięksi bardowie XX wieku - Najpiękniejsze pieśni", złożyły się najsłynniejsze utwory rosyjskich artystów, wybrane przez muzyków tworzących zespół Piramidy.

Trzech muzyków rozpoczęło koncert utworem „Majster Bułat”, autorstwa naszego znakomitego twórcy – Wojciecha Młynarskiego. Artyści od początku nawiązali bardzo dobry kontakt z publicznością dzieląc się z nią anegdotami ze swoich występów oraz znakomicie wprowadzając w klimat utworu, który za chwilę miał zabrzmieć.

- Drodzy państwo coraz bardziej mi się w Jaśle podoba. Musimy częściej tu przyjeżdżać – zwrócił się w trakcie koncertu do słuchaczy Piotr Kajetan Matczuk, lider zespołu. Na trwające ponad półtorej godziny muzyczne spotkanie złożyły się między innymi pieśni pochodzące z płyt: „Krótka płyta o Okudżawie” czy „Majster Bułat”. Na tym drugim albumie znalazły się również utwory nieznane szerszemu odbiorcy.

- Udało nam się poznać wdowę po Bułacie Okudżawie – panią Olgę. Dzięki niej dotarliśmy do mniej znanych pieśni tego artysty, a także wystąpiliśmy w Moskwie, na koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata – w Sali im. Piotra Czajkowskiego - dodał Piotr Kajetan Marczuk.

Miłośnicy twórczości rosyjskich pieśniarzy usłyszeli tego wieczoru między innymi utwory: „A jeden z tych co mieli Ją”, „Wańka Morozow”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Spotkanie w porcie”, „Milicyjny protokół”, „Piosenka o młodym huzarze”, „Obława na wilki”, „Trzy miłości”, „Pieśń o żołnierskich butach”, „W parnej i skwarnej Afryce”, w tłumaczeniu znakomitych twórców: Andrzeja Mandaliana, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Wiktora Woroszylskiego, Witolda Dąbrowskiego czy Romana Kołakowskiego.

Na zakończenie muzycznej uczty zabrzmiał jeden z najsłynniejszych utworów Bułata Okudżawy – „Modlitwa”. Po koncercie artyści spotkali się z miłośnikami twórczości rosyjskich bardów, rozmawiali i podpisywali płyty.

pch

Napisany dnia: 06.07.2021, 09:13

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657