Piłkarski Turniej Samorządowy rozegrany
W Dniu Samorządu Terytorialnego (27 maja br.) na „Orliku” w Ogródku Jordanowskim w Jaśle rozegrano Piłkarski Turniej Samorządowy o Puchar Starosty Jasielskiego Adama Kmiecika.

W turnieju uczestniczyło sześć reprezentacji samorządowych: Urząd Miasta Jasła, Starostwo Powiatowe w Jaśle, Gmina Brzyska, Gmina Dębowiec, Gmina Osiek Jasielski oraz Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.
Turniej Rozpoczął Starosta Jasielski Adam Kmiecik kopiąc piłkę do Wicestarosty Franciszka Miśkowicza, ten z kolei podał ją Pani Dyrektor MDK-u Grażynie Leńczuk, ta kopnęła do Wójta Gminy Dębowiec Zbigniewa Staniszewskiego, który podał ją Wójtowi Gminy Osiek Jasielski Mariuszowi Pykoszowi.

Piłkarski Turniej Samorządowy obfitował w wiele pięknych bramek, indywidualnych akcji oraz dramatów drużyn, które po kolei żegnały się z turniejem. Jednak bez względu na wynik meczu, wszyscy mogli cieszyć się z pamiątkowych dyplomów i pucharów.

W ostatecznej rywalizacji zwyciężyła drużyna Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, drugie miejsce zdobyła drużyna Urzędu Miasta Jasła, trzecim miejscem cieszyła się Gmina Osiek Jasielski, na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Starostwa Powiatowego w Jaśle przed Gminami Brzyska i Dębowiec.
Wyłoniono także najlepszego strzelca, piłkarza i bramkarza turnieju. Królem strzelców został Łukasz Kalityński z drużyny Urzędu miasta Jasła. Nagrodę dla najlepszego piłkarza dostał Tomasz Dziedzicki (Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców), a dla bramkarza Piotr Wojdacz (Orły Pykosza). Wręczając nagrody za udział w turnieju starosta Adam Kmiecik wyraził przekonanie, że kolejny Piłkarski Turniej Samorządowy zorganizuje Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, zwycięzca tegorocznych zmagań.
Starostwo Powiatowe w Jaśle
