Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Podczas kwesty zebrano ponad 16 tys. zł. Pieniądze trafią na renowację zabytkowego pomnika nagrobnego

11

W tym roku podczas dwudniowej XIV już kwesty, udało się zebrać 16 tysięcy 660 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na renowację pomnika nagrobnego Matyldy z Dzwonkowskich Baczakiewicz.

fot. Tomasz Kasprzyk

Warto przypomnieć, że dzięki współpracy Miasta Jasła ze Społecznym Komitetem Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle, Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Urzędem Marszałkowskim udało się w latach 2010-2022 wykonać prace remontowo-konserwatorskie o łącznej wartości ponad 680 tys. zł (w tym: budżet miasta – ponad 319 tys. zł, kwesta – ponad 167 tys. zł, dotacje Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – 155 tys. zł, dotacje Urzędu Marszałkowskiego 40 tys. zł, inne źródła - 5 tys. zł ). W sumie odrestaurowanych zostało 35 pomników nagrobnych oraz wykonano prace przy innych obiektach zlokalizowanych na zabytkowym cmentarzu.

fot. Tomasz Kasprzyk

Organizatorem akcji był Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle przy wsparciu Urzędu Miasta w Jaśle. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za włączenie się w tę akcję!

Wpłaty można jeszcze dokonywać na konto: Społeczny Komitet Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle, Bank Spółdzielczy Oddział w Jaśle, nr konta:

17 8627 1011 2001 0030 3895 0001.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 03.11.2022, 14:58
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Woytazzz
dnia 03.11.2022, 15:11
Ocena
komentarza:
48
Ot, taka ciekawostka statystyczna - w ciągu 14 lat kwestowania łącznie nie uzbierano tyle, ile Pawluś zamierza wydać na nowe autko. Fajnie, prawda?
@ Karol
dnia 03.11.2022, 15:27
Ocena
komentarza:
52
Inna ciekawostka,w ciągu tegorocznej kwesty zebrano tyle ile miesięcznie zarabia za swoją ciężką harówkę wiceburmistrz Elwira Czech Musiałowicz
@ Edek
dnia 04.11.2022, 18:51
Ocena
komentarza:
6
Smutne że starosta Pawluś nie chciał pomóc i nie kwestował. A prosiliśmy go.
@ Zaduma
dnia 03.11.2022, 17:20
Ocena
komentarza:
7
Piękny zabytek,warto zadbać o niego.Dla zmarłych liczy się pamięć,wdzięczność,szacunek i modlitwa.
@ Rudy
dnia 07.11.2022, 19:01
Ocena
komentarza:
2
Piękny zabytek. Tylko szkoda ze do takiego stanu zniszczenia dopuszczony.O wiele wcześniej włodarze powinni się tym zając….Koszt byłby o wiele niższy ….
@ ....
dnia 03.11.2022, 19:59
Ocena
komentarza:
8
Rzeczywiscie przykre ..."ludeczkowie "dają"wdowi grosz "
@ ....
dnia 03.11.2022, 20:00
Ocena
komentarza:
10
Cdn -... a panu staroscie wypasiona bryka...
@ ja
dnia 04.11.2022, 19:06
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ suweren
dnia 04.11.2022, 09:42
Ocena
komentarza:
12
W zeszłym roku zebrano 18020 zł. Teraz tylko 16 tys. Słabo chociaż zbierano 4 dni. Inflacja Glapiny daje się we znaki. A może to przez to że ludziom kwesta kojarzy się z kampanią wyborczą?
@ Jeżynka:)
dnia 04.11.2022, 12:28
Ocena
komentarza:
12
A może dlatego, że ludzie stwierdzili-NIE będę z moich groszy więcej nic sponsorować?
@ Praeceptum
dnia 13.11.2022, 08:37
Ocena
komentarza:
0
Trzeba się zastanowić nad tem, że nie wszyscy z tego świata odchodzili bezdzietni, może są spadkobiercy ( w dalszej lini), którzy by zadbali o to co jest postawione (pozostawione) na cmentarzu
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657