Podopieczni jasielskich przedszkoli recytowali wiersze o ekologii
We wtorek 29 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaśle odbył się przegląd recytatorski „Wesołe wierszyki dla przedszkolaków”. Swoje artystyczne zdolności dzieci uczęszczające do jasielskich przedszkoli w ramach tego przedsięwzięcia prezentowali już po raz dziesiąty.
Celem cyklicznego wydarzenia, organizowanego pod hasłem „Człowiek-Zdrowie-Przyroda” jest przybliżenie przedszkolakom zagadnień prozdrowotnych i proekologicznych. Dlaczego akurat poprzez recytację? Wiersz w życiu przedszkola towarzyszy nam nieustannie w ciągu całego dnia. Uczy, bawi, wychowuje – a przede wszystkim pozwala na utożsamianie się z postaciami, które są odtwarzane np. piękną królewną, czarującym księciem, milutkim kotkiem czy sprytną małą myszką – tłumaczy Małgorzata Górniak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Jaśle, będącego organizatorem przedsięwzięcia. Poprzez recytację wierszy dzieciaki poznają werbalny i niewerbalny sposób porozumiewania się. Wyrażają swoje uczucia, emocje, nabierają pewności siebie i zaufania do własnych możliwości. Pokonują przy tym tremę, lęk, niepewność a także wzbogacają zakres posiadanej wiedzy i słownictwa – dodaje.
Małgorzata Górniak
W przeglądzie wzięły udział dzieci z wszystkich dziewięciu jasielskich przedszkoli publicznych oraz Bajowego Prywatnego Przedszkola. Mali recytatorzy otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle, rodziców podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 12 oraz zaprzyjaźnionych z nim sponsorów.
Jakub Hap
