Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pogrzeb Jakuba Procanina odbędzie się w piątek

27

W piątek (3 lutego br.) odbędzie się pogrzeb zmarłego w minioną środę Jakuba Procanina. Msza święta żałobna odprawiona zostanie o godz. 14. w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza przy ul. Sobniowskiej. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie.

Modlitwy różańcowe w intencji zmarłego rozpoczną się o godz. 13:30. Po mszy świętej żałobnej, ciało Kuby Procanina zostanie odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku – cmentarz parafialny w Jaśle – Sobniowie.

Życzeniem zmarłego było, aby zamiast intencji na mszę za jego duszę i kwiatów przekazać datki na chorą na SMA 9-miesięczną Marysię Guściarę z Tarnowa. Podczas pogrzebu wystawiona będzie puszka, do której uczestnicy uroczystości będą mogli przekazać wolne datki na sfinansowanie terapii genowej, dzięki której dziewczynka może otrzymać szansę na normalne życie. Link do zbiórki - https://www.siepomaga.pl/marysia-sma.

red.

Napisany dnia: 02.02.2023, 17:10
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Darek
dnia 02.02.2023, 17:24
Ocena
komentarza:
18
Wyrazy współczucia :(
@ PLL
dnia 02.02.2023, 17:26
Ocena
komentarza:
18
Może od. Putyra ofiarę z intencji Mszalnych też odda na chora dziewczynkę.
@ Radek
dnia 02.02.2023, 22:38
Ocena
komentarza:
2
Na TV Jasło będzie transmisja na żywo
@ Bilu
dnia 02.02.2023, 23:11
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ Jasło Moje Miasto
dnia 02.02.2023, 18:23
Ocena
komentarza:
14
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!
Światłość wieczna niech Mu świeci, gdzie królują wszyscy Święci:
gdzie królują z Tobą, Panie, aż na wieki wieków, Amen
Niech Dobry Bóg przyjmie go do swojego Królestwa.
Salve Regina.
@ Wierzący
dnia 02.02.2023, 20:04
Ocena
komentarza:
0
Jeżeli Jakub był dla was kimś ważnym to spełnijcie jego prośbę nie zapominając jednak o zamówieniu w jego intencji mszy świętej... być może odchodząc z tego świata nie zdawał sobie sprawy jak wielką przysługą jest ta forma modlitwy dla zmarłych, ale jestem przekonany że tego typu wsparcie duchowe jest mu teraz bardzo potrzebne. W życiu chrześcijanina nie ma piękniejszego sposobu okazania miłości zmarłym jak pośpieszenie im z pomocą w postaci Mszy Świętej, która będąc pamiątką ofiary Chrystusa jest w stanie oczyścić ich z grzechów które popełnili z ludzkiej ułomności. Sami się kiedyś o tym przekonamy...
@ Do wierzący
dnia 02.02.2023, 20:46
Ocena
komentarza:
7
[Komentarz nie na temat]
@ Do wierzący
dnia 02.02.2023, 20:59
Ocena
komentarza:
6
Wejdz sobie na pierwszą lepszą stronę internetową parafii np Chrystusa Króla w Jaśle , jest nawet cennik za intencje mszalne 70zl
@ Kis
dnia 02.02.2023, 22:20
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Do wierzącego
dnia 03.02.2023, 09:04
Ocena
komentarza:
9
Dlaczego nie potrafisz uszanować ostatniej woli zmarłego?
@ zgadzam się
dnia 03.02.2023, 12:00
Ocena
komentarza:
7
Zgadzam się w 100%. Jest tylko jedno ale skoro jest to tak ważne dla zbawienia duszy to księża również powinni to wiedzieć i nie powinni brać za to kasy tylko odprawiać msze w ramach szeroko pojętej posługi.
@ To ja do Wierzący
dnia 03.02.2023, 12:08
Ocena
komentarza:
5
Modlitwa za zmarłych jest bardzo ważna . Może to być msza Święta lub modlitwa indywidualna .Ale Bóg rozlicza człowieka z całego życia,z dobrych i złych uczynków.Ostatnia wola zmarłego to wspaniały gest dla chorego dziecka i wierzę że Bóg za to Go wynagrodzi .
@ Wierzący
dnia 03.02.2023, 13:46
Ocena
komentarza:
-1
Ty też pracujesz za darmo dla innych? Z czego żyjesz?
@ Wierzący
dnia 03.02.2023, 13:48
Ocena
komentarza:
-3
A skąd masz pewność że ten gest wystarczy? Może akurat modlitwa w postaci niejednej mszy jest teraz bardzo potrzebna? Nie wiem tego ale nie wykluczam
@ Wierzący
dnia 03.02.2023, 14:54
Ocena
komentarza:
0
Ci co byli na pogrzebie Kuby słyszeli zamówione intencje za jego duszę m.in. od najbliższych...czy uważasz że nie uszanowali jego ostatniej woli?
@ Wierzący
dnia 03.02.2023, 14:56
Ocena
komentarza:
1
Dziwne bo nigdzie tak nie pisze... Możesz mi pokazać gdzie jest taka informacja? Albo mam lepszy pomysł...po prostu zamilcz
@ Kato Talib
dnia 03.02.2023, 18:07
Ocena
komentarza:
2
Dlaczego jeszcze nie wykasowaliście tego teologa spod remizy, który jątrzy wbrew ostatniej woli zmarłego?
@ To ja do Wierzący
dnia 03.02.2023, 20:55
Ocena
komentarza:
2
Często jest zbyt dużo mszy za zmarłego i księża nie są w stanie ich wszystkich odprawić.
Czasem msze są odprawiane poza parafią o ile są ,bo były i takie przypadki że rodzina sprawdziła czy msza naprawdę jest i nie było.Można też zamówić mszę wieczystą za którą płacisz raz i jest odprawiana codziennie dopóki istnieje zgromadzenie zakonne.
@ Nieznajomy
dnia 02.02.2023, 20:56
Ocena
komentarza:
24
Odpoczywaj w pokoju. Sukcesów Ci życzę w niebiańskich rozgrywkach.
Choć Cię nie znałem ujołes mnie swoją postawą WIELKI CZŁOWIEKU!
Spoczywaj w pokoju (*)
@ Miś
dnia 02.02.2023, 21:59
Ocena
komentarza:
10
Dlaczego ten świat jest taki okrutny. Dlaczego zabiera takich dobrych ludzi. Szczera i głęboka modlitwa w domu za zmarłym jest też ważna, nie musi być opłacona. A jeżeli Kuba miał takie życzenie, to nikt nie ma prawa tego kwestionować. Taka była jego wola i nikomu nic do tego. I myślę, że tym czynem zyska więcej w oczach Boga, niż tymi setkami mszy.
@ Do Wierzący
dnia 02.02.2023, 22:38
Ocena
komentarza:
4
Każda dobra myśl o zmarłym,miłe wspomnienie,westchnienie do Boga są ważne.Kuba zasłużył Sobie na dobre wspominanie Go i to jest szczera modlitwa,która zawiedzie do Domu Pana.
@ Wierzący
dnia 02.02.2023, 22:43
Ocena
komentarza:
1
Wspomnienie = pamięć
Modlitwa = pomoc
@ Żal i pokora
dnia 02.02.2023, 22:32
Ocena
komentarza:
15
Tacy Ludzie jak Śp.Kuba przychodzą na świat z pewną misją.Od Nich mamy się czegoś nauczyć,doświadczyć,zrozumieć jak żyć i jaki ślad po sobie zostawć.W wielkim żalu amiętać będziemy pamiętać Kubę,który stał się wzorcem do naśladowania.Z pokorą umierać i myśleć o potrzebujących,walczących o życie.Nie żal umierać z Bogiem w sercu.Współczuję Rodzinie,Synkowi i Dziadziowi,towarzyszce życia,Której zawdzięcza wiele.Świat płacze,gdy odchodzi Dobry Człowiek.
@ smocza dama z wielkimi
dnia 03.02.2023, 09:08
Ocena
komentarza:
6
smutek i łzy
@ michał
dnia 05.02.2023, 09:25
Ocena
komentarza:
0
bardzo przykre spoczywaj w pokoju
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • W kilku miejscach na terenie Jasła płonęły wiaty śmietnikowe

   

  We wtorkowy wieczór, około godz. 22 strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z trzema pożarami na terenie Jasła. Ogień strawił między innymi wiaty śmietnikowe i kontenery na odpady przy ul. Lenartowicza i ul. Chopina. Ogień, który wybuchł w bramie bloku przy ul. Jagiełły uszkodził elewację budynku oraz okna na pierwszym piętrze.

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

 • Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną

   

  Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

 • Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki

  Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

 • Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

   

  Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

 • Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

   

  W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657