Porażka Czarnych w sparingu z Błękitnymi Ropczyce
W sobotę 22 lutego piłkarze Czarnych Jasło ulegli Błękitnym Ropczyce 0:3. Kolejny mecz kontrolny jaślan w ramach przygotowań do startu rundy wiosennej IV ligi podkarpackiej odbył się w Lubzinie nieopodal Dębicy.

Spotkanie z ropczyckim zespołem, występującym na boiskach dębickiej „okręgówki”, było szóstym sparingiem jasielskiego klubu w 2014 roku. Czarni, którzy przed tygodniem pokonali u siebie drużynę Wisłoka Strzyżów tym razem musieli uznać wyższość rywali – Błękitni zwyciężyli zasłużenie, ich dominacja na placu gry widoczna była na przestrzeni całego meczu. Drogę do siatki jaślan zawodnicy ropczyccy znaleźli trzykrotnie – dwa trafienia zaliczył Krzysztof Zawiślak, jedno Robert Sulisz.
W spotkaniu z Błękitnymi Ropczyce szkoleniowiec Czarnych Jasło Robert Podkulski – podobnie jak w poprzednich sparingach – dał możliwość udowodnienia swojej przydatności dla drużyny zawodnikom testowanym. Pełne 90 minut w biało-czarnych barwach rozegrał w sobotę obrońca Czardasza Osiek Jasielski Patryk Kostrząb, szansę gry otrzymali również bramkarz Mateusz Bazan z Wisłoki Nowy Żmigród (rozegrał całą drugą połowę) oraz obrońca Gaudium Łężyny Bartosz Trybek (na placu gry przebywał przez ostatnie 20 minut).
W meczu kontrolnym przeciwko Błękitnym Ropczyce JKS Czarni Jasło wystąpili w składzie:
Biernacki (46’ Bazan), Kostrzab, Madejczyk (70’ Trybek), Nabożny, Setlak (55’ Piwowar), Munia, Chrząszcz, Szopa, Grzesiak, Warchoł, Kulig.
Kolejny sparing w ramach przygotowań do startu rozgrywek ligowych Czarni rozegrają w najbliższą sobotę w Jaśle – ich rywalem będzie Wisłok Wiśniowa, obecny wicelider dębickiej klasy okręgowej.
jh
