Pospolite ruszenie JSC na Twierdzę Przemyśl
0
2 maja odbyła się pierwsza w tym roku edycja Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl. REM II MTB Maraton – Twierdza Przemyśl 2009 zgromadził na starcie rekordową liczbę 270 uczestników.
Organizatorzy przygotowali dla zawodników trzy dystanse: Mini 14 km, Mega 35 km i Giga 62 km. Regułą stało się już, że gdy odbywa się maraton w Przemyślu, pogoda dopisuje i w tym roku nie było inaczej. Świecące niemal od samego rana słońce i prawie bezchmurne niebo przywitało maratończyków.
W barwach Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów wystartowało 20 zawodników. Stanowiliśmy najbardziej liczną drużynę na tych zawodach. Zawodnicy wystartowali na wszystkich trzech dystansach. Na dystansie Hobby wśród mężczyzn najwyżej uplasował się Marcin Wiącek zajmując w kategorii MM2 trzecią lokatę. Dodatkowe brawa należą się dla tego zawodnika gdyż dzień wcześniej brał on udział w odbywającym się Karpaczu Powerade MTB Maraton na koronnym dystansie 81lm z sumą przewyższeń 2630m.




Na dystansie Mega wśród kobiet na podium znalazły się Małgorzata Smyka w kategorii K1 mieszkanka Jasła jeżdżąca w barwach GreenWay MTB Team oraz Renata Ridinger-Warchoł K2 – JSC. Wśród panów w kategorii M4 triumfował Marek Gorczyca zajmując pierwsze miejsce - pierwszy start w maratonie i pierwsze zwycięstwo oby tak dalej! W kategorii M2 zwycięstwo odniósł pochodzący z Kątów zawodnik CWKS Resovia Paweł Źrebiec.
Najwięcej emocji było oczywiście podczas rywalizacji na najdłuższym dystansie. Kibice mogli podziwiać pojedynek Bogdana Czarnoty z Maciejem Dombrowskim. Lepszy okazał się zawodnik Kross Racing Team. Na pochwałę zasługują zawodnicy Wojciech Wantuch oraz Kamil Paluch którzy w bardzo mocno obsadzonej kategorii zajęli odpowiednio 5 oraz 7 lokatę. Trzecią lokatę zajął natomiast Łukasz Szumiec w kategorii M3.
Następne edycje Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl:
Krosno – 23.05
N. Żmigród – 07.06
Sanok – 14.06
Wierchomla – 20.06
Pruchnik – 05.07
Gorlice – 26.07
Komańcza – 01.08
Strzyżów – 08.08
Jasło – 4.10
Więcej informacji na stronie organizatora.
Jamir
Organizatorzy przygotowali dla zawodników trzy dystanse: Mini 14 km, Mega 35 km i Giga 62 km. Regułą stało się już, że gdy odbywa się maraton w Przemyślu, pogoda dopisuje i w tym roku nie było inaczej. Świecące niemal od samego rana słońce i prawie bezchmurne niebo przywitało maratończyków.
W barwach Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów wystartowało 20 zawodników. Stanowiliśmy najbardziej liczną drużynę na tych zawodach. Zawodnicy wystartowali na wszystkich trzech dystansach. Na dystansie Hobby wśród mężczyzn najwyżej uplasował się Marcin Wiącek zajmując w kategorii MM2 trzecią lokatę. Dodatkowe brawa należą się dla tego zawodnika gdyż dzień wcześniej brał on udział w odbywającym się Karpaczu Powerade MTB Maraton na koronnym dystansie 81lm z sumą przewyższeń 2630m.




Na dystansie Mega wśród kobiet na podium znalazły się Małgorzata Smyka w kategorii K1 mieszkanka Jasła jeżdżąca w barwach GreenWay MTB Team oraz Renata Ridinger-Warchoł K2 – JSC. Wśród panów w kategorii M4 triumfował Marek Gorczyca zajmując pierwsze miejsce - pierwszy start w maratonie i pierwsze zwycięstwo oby tak dalej! W kategorii M2 zwycięstwo odniósł pochodzący z Kątów zawodnik CWKS Resovia Paweł Źrebiec.
Najwięcej emocji było oczywiście podczas rywalizacji na najdłuższym dystansie. Kibice mogli podziwiać pojedynek Bogdana Czarnoty z Maciejem Dombrowskim. Lepszy okazał się zawodnik Kross Racing Team. Na pochwałę zasługują zawodnicy Wojciech Wantuch oraz Kamil Paluch którzy w bardzo mocno obsadzonej kategorii zajęli odpowiednio 5 oraz 7 lokatę. Trzecią lokatę zajął natomiast Łukasz Szumiec w kategorii M3.
Następne edycje Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl:
Krosno – 23.05
N. Żmigród – 07.06
Sanok – 14.06
Wierchomla – 20.06
Pruchnik – 05.07
Gorlice – 26.07
Komańcza – 01.08
Strzyżów – 08.08
Jasło – 4.10
Więcej informacji na stronie organizatora.
Jamir
