Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Potrójne narodziny

5
Krowie trojaczki, dwie cielisie i byczek urodziły w gospodarstwie Józefa i Marii Przewoźników z Kołaczyc. Matka, pięcioletnia krasula czuje się wyśmienicie.

- Gospodarujemy tu od 45 lat i takiego przypadku nie mieliśmy - cieszy się Józef Przewoźnik. - Spodziewaliśmy się bliźniąt. Widać było po krasuli, pod koniec ciąży to nie mogła ustać na nogach. Ale trojaczki - to było zaskoczenie.

Pani Maria ma teraz sporo dodatkowych obowiązków. Trzeba każdego cielaka osobno karmić z butelki trzy razy dziennie, muszą być też oddzielone od siebie. Jaś, Małgosia i Zosia - takie imiona dla maluchów wymyślił wnuczek Kuba.

- Dzwoniłem do syna w Brzyskach, prosząc go na ojca chrzestnego - śmieje się pan Józej. Kolejnym chrzestnym ma zostać drugi wnuk Przewoźników, mieszkający po sąsiedzku Robert Stramecki, student AGH w Krakowie. - Najfajniejsze jest, że dziadkowie mieli sprzedać krowę, a tak poszerzyli gospodarstwo.

Ostatnio taki przypadek potrójnych narodzin w naszym regionie był w Poraju, gmina Chorkówka. W gospodarstwie Krystyny i Tadeusza Sajdaków urodziły się trzy byczki.
- Narodziny trojaczków u krów są zjawiskiem niezwykle rzadkim. Podobnie jak u ludzi. Też, jeśli występuje ciąża mnoga to najcześniej są to bliźniaki. Zofia Kocoń, Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki w Odrzechowej, gmina Zarszyn W naszym gospodarstwie do tej pory na 118 urodzin było tylko 5 przypadków ciąży bliźniaczej.Marek Dybaś

m.dybas@gcnowiny.pl
GC NOWINY
Napisany dnia: 05.07.2006, 07:19
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ YY
dnia 05.07.2006, 15:00
Ocena
komentarza:
0
GRATULACJE!!!!
@ wojnarjaslo
dnia 05.07.2006, 16:15
Ocena
komentarza:
0
co z tego i tak pewnie za jakis czas bedziemy jesc z nich kotlety:P
@ Konwalia
dnia 08.07.2006, 17:18
Ocena
komentarza:
0
Gratulacje dla gospodarzy! krasula rodem z UE:)
@ nie mam żadnego nick:
dnia 08.07.2006, 19:48
Ocena
komentarza:
0
wchodzę już któryś raz na te strone i ciągle w ciekawostkach trojaczki - czy to jest aż tak naprawdę ciekawe, że musi tu sterczeć kilka dni? Może sa jakieś ciekawsze rzeczy - na przykład żaby na żabowie albo ilość dziur w drogach jasielskich :D:uhoh:
@ Golab
dnia 08.07.2006, 19:59
Ocena
komentarza:
0
to jest przegląd prasy i jeżeli nic w gazetach nie piszą o naszym regionie to nie ma co zamieszczać wszystkie działy na portalu sa aktualizowane non stop
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Trwa budowa boiska przy ZSUiS

   

  Przed budynkiem Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle trwają prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Ma być ono gotowe do końca października bieżącego roku. Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych jest elementem realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Jaśle zadania pn. „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

 • Pstryk i gotowe! Zobacz jak robi to fotograf Karolina Kaleta

   

  Obrazy towarzyszą nam w niemal każdym miejscu i chwili. Fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia, zarówno prywatnego, jak również zawodowego. 

 • Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle są na kwarantannie

  Trzech księży z Parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle od zeszłego tygodnia znajduje się na kwarantannie. Nie mogą oni sprawować liturgii w kościele z wiernymi, ale mogą to czynić prywatnie...

 • Organizujesz przyjęcie? Wybierz nową salę bankietową w Sepia Restauracja Noclegi

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. 

 • Pseudokibice pobili zawodnika Czarnych Jasło. 17-latek trafił do szpitala

   

  Dzisiaj, na ul. 3 Maja w Jaśle doszło do kuriozalnej sytuacji. Dwóch mężczyzn, prawdopodobnie pseudokibiców, dotkliwie pobiło zawodnika klubu JKS Czarni 1910 Jasło, który wracał do domu rowerem z meczu sparingowego swojej drużyny. Kiedy zakrwawiony 17-latek ocknął się, nie miał na sobie klubowego trykotu. Bandyci zerwali z niego koszulkę i oddali się w nieznanym kierunku.

 • „Sobota dla Rafała”. Poseł Borys Budka w Jaśle

  Przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pytany o kwestie związane z funkcjonowaniem samorządu zwrócił uwagę na fakt, że niedzielne głosowanie (drugą tura odbędzie się 12 lipca) będzie wyborem pomiędzy modelem centralistycznym, preferowanym przez PiS a decentralizacją i autonomią samorządu, której zwolennikiem jest Rafał Trzaskowski.

 • Psychoterapeuta - po co?

   

  Z psychoterapii powinien skorzystać każdy, kto cierpi, czuje się samotny, porzucony, ma trudności w budowaniu satysfakcjonujących związków i relacji z ludźmi, boi się bliskości, ale równocześnie jej pragnie, przeżywa lęk, głęboki smutek, nie radzi sobie w kontrolowaniu złości, boryka się z niską samooceną, odczuwa dyskomfort w życiu i pragnie zrozumienia, zmiany swoich funkcji psychicznych, sposobów zachowania. To tylko niektóre z najczęściej występujących trudności.
 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle. Szef resortu sprawiedliwości ostro o Rafale Trzaskowskim

   

  Dzisiejszego popołudnia w Jaśle zjawił się Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości, na jasielskim rynku spotkał się ze strażakami ochotnikami i samorządowcami. Wizytę zdominowały dwie kwestie. 

 • Trwa walka o głosy wyborców. W mateczniku Prawa i Sprawiedliwości posłanki PO apelowały o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego

   

  Walka o głosy wyborców przed drugą turą głosowania w wyborach prezydenckich trwa w najlepsze. Dzisiaj, na jasielskim rynku o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w wyborczej dogrywce apelowały posłanki Platformy Obywatelskiej – Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. 

 • Ogromna tragedia dotknęła wiele rodzin w Trzcinicy

  To kolejne rodziny, którym gwałtowne burze i wichury wyrządziły ogromne szkody. Dom państwa Szwedów został zalany na wysokości blisko dwóch metrów. Nie udało się uratować ich samochodów, urządzeń AGD, kotła i wielu innych rzeczy. Rodzina Kmiecików także znalazła się w trudnej sytuacji, podobnie państwo Synowieccy. Wierzą, że dzięki pomocy innych znów będą mogli wrócić do swoich domów.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105