Powołanie na konsultacje reprezentacji Polski
Duże wyróżnienie spotkało , kapitana drużyny rocznika 1998 Czarnych Jasło ( obecnie już juniorzy młodsi ) , prowadzonej przez trenera Ryszarda Skubę . Marek Żygłowicz , bo o nim mowa , otrzymał od trenera reprezentacji Polski U-15 Bartłomieja Zalewskiego powołanie na konsultacje szkoleniowe.

Odbędą się one w Grodzisku Wielkopolskim , w dniach 10-14.08.2013 roku . Marek w piłkę zaczynał grać w UKS Szóstka Jasło ( treningi rozpoczął w roku 2006 ) , a od trzech lat jest zawodnikiem Czarnych Jasło , w tym roku zdobył wicemistrzostwo Podkarpackiej Ligi Młodzików Starszych . Na początku lipca wraz z kadrą Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej uczestniczył w ogólnopolskim finale im. Jerzego Michałowicza w Nowym Sączu . Do kadry Pod.ZPN powoływany jest regularnie już od kliku lat . W drużynie klubowej i kadrze gra na pozycji lewego obrońcy bądź pomocnika . Liczymy , że Marek pokaże się w Grodzisku z jak najlepszej strony i kolejne powołania będą nadal przysyłane do jasielskiego klubu.

Jacek Pisula
